خبرنامه دانشجویان ایران؛دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور، ofvkhli nhka[,dhk hdvhk

خبرنامه دانشجویان ایران؛دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور، ofvkhli nhka[,dhk hdvhk

اخبار

 
 
امروز : 1394/11/20
کتابخانه دانشجویان ایران
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
امان نامه زنامحرم نگیریم/ خمینی شیر غران کرد ما را
از ظلمت رمیده خبر می دهد سحر/ شب رفت و با سپیده خبر می دهد سحر
یادمان هست که مدیون شهیدان هستیم؟/ اهل جمهوری اسلامی ایران هستیم!
لبخند تو خلاصه‌ی خوبیهاست/ لختی بخند، خنده‌ی گل زیباست
ای مجاهد ای مظهر شرف/ ای گذشته ز جان در ره هدف
پیک خبر بهمن، سرداد به هر برزن/ کای منتظران خیزید، خیزید امام آمد
چرا عاقلان را نصیحت کنیم؟/ بیایید از عشق صحبت کنیم
فقر و زن هردو بلا هستند در خانه ولی/ بین این هر دو بلاها زن، خدایی بهتر است
سیبِ سرخی سر نیزه ست، دعا کن من نیز/ اینچنین کال نمانم به شهادت برسم
گوش تا گوش به صحرا بخرام و نهراس/ شیرها خاطرشان هست که آهوی منی
پشت رُل، ساعت حدودا پنج، شاید پنج و نیم/ داشتم یک عصر بر‌می‌گشتم از عبدالعظیم
جرم است یا نه/ هر چه بادا باد!/ من به شهیدان رأی خواهم داد!
آدم که گریه را پدرانه به ارث داد/ یادش به خیر باد که کار ِصواب کرد
تویک غروب میرسی وگنبد بقیع را/ شبیه گنبد امام رضا درست میکنی
بویِ بلا آید همی از دشتِخون‌بارِ یم/ بیداد و غوغا می‌کُندظُلمِسپاهِاَهرِمَن
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
مراسم ازدواج 200 زوج دانشجوی دانشگاه تهران برگزار شد؛
ازدواج زیـــر بــــــرف! +تصاویر
مراسم ازدواج 200 زوج دانشجوی دانشگاه تهران برگزار شد. این مراسم که امروز زیر بارش شدید برف برگزار شد، 200 زوج دانشجو حضور داشتند که پس از برگزاری یک مراسم عقد نمادین در جوار مزار شهدای گمنام به سمت راه آهن تهران حرکت کردند.
کمتر از 24 ساعت قبل از برگزاری مراسم؛
جلسه پاسخ به شبهات شورای نگهبان توسط رئیس دانشگاه فرهنگیان لغو شد
این تصمیم با توجه به اظهارات اخیر برخی از چهره‌های سیاسی نزدیک به دولت در حمله به شورای نگهبان حاکی از استراتژی جریانی برای ایجاد فضای عوام فریبانه جهت تخریب و زیر سوال بردن انتخابات در نظام جمهوری اسلامی و عدم امکان شکل گیری فضایی معقول و دانشگاهی می باشد.
از شبکه آموزش سیما روی آنتن رفت؛
دانشگاه در سی و شش سال انقلاب +فیلم
این برنامه با معرفی پژوهش سراها، دانشگاه هایی نظیر امیرکبیر، نفت، پردیس دانشگاه تهران، تربیت مدرس، ستاد نانو، معرفی ستاد راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین معرفی استادان سه نسل اول، دوم و سوم انقلاب، پویش و تلاش علمی در کشور را طی سه دهه اخیر نشان می دهد.
در میزگردی با حضور عوامل «نبض دانشجو» مطرح شد؛
می‌خواهیم دانشگاه را «بدون روتوش» به تصویر بکشیم/ دختران دانشجو جسارت بیشتری دارند +عکس
بر اساس برآورد میدانی که از دانشجویان کسب شده، مخاطبان "نبض دانشجو" درحال افزایش است و افرادی که در مجامع دانشگاهی و جمع‌های دانشجویی با ما مواجه می‌شوند، عنوان می‌کنند که رویکرد برنامه به موضوعات، نو و جدید است و به برخی از مسائل کلان کشور از نگاه دانشگاهی...
هشت تشکل دانشجویی کشور خطاب به رئیس جمهور؛
مگر IPC چیست که دولت مشت آهنین خود را به دانشجویان نشان می‌دهد؟
مگر در متن قراردادهای جدید نفتی(ipc) چه گنجانده شده که برای آن، اینچنین دانشجویان را سرکوب میکنند؟ مگر (ipc) چیست که دولت به جای پاسخگویی، مشت آهنین خود را به دانشجویانش نشان میدهد؟ مگر در لایه‌های پنهان (ipc) چه چیزی وجود دارد که کسی نباید در جریان آن قرار گیرد؟
درباره تضمین اخیر ربیعی برای حل بیکاری دانشجویان؛
تضمین‌های اشتغال فارغ التحصیلان در «برجام 2»!
نظام آموزشی کشور در کنار نظریه‌پرداز باید تکنسین هم تربیت کند و بیرون بدهد. علی ربیعی با بیان این‌که امروز جامعه ایران بیش از هر چیز به مهارت نیاز دارد، اظهار کرد: هر دانشجو و جوان جویای کاری که مهارت داشته باشد تضمین می‌کنم که بیکار نخواهد بود.
سازمان سنجش منتشر کرد؛
دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 95 +دانلود و جزئیات
داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی و هنر می‌توانند در صورتی که علاقمند به شرکت در آزمون گروه زبان‌های خارجه نیز هستند علاقمندی خود را در تقاضانامه اعلام کنند، چنین داوطلبانی باید نسبت به پرداخت مبلغ 18 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام از طریق سایت...
رحیم‌پور ازغدی در برنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر؛
در زمانی که جرأت نماز خواندن در دانشگاه نبود طالقانی کاری کرد که اسلامی شدن تبدیل به پرستیژ شود
آن زمان کار دانشگاه ها به جای مبتذلی رسید که از آمریکا برای تدریس سعدی استاد می آوردند تا با زبان انگلیسی ادبیات فارسی را به دانشجویان ما تدریس کند که شاید بتوان گفت هیچ کجای تاریخ اینقدر فضای کشور حقیر و توخالی نشده بود.
سه تحلیل کوتاه از سه فیلم جشنواره 34اُم؛
نگاهی به «زاپاس»، «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» و «نیمه شب اتفاق افتاد»
«نیمه شب اتفاق افتاد» یک ملودرام عاشقانه از عشقی نام متعارف است. داستان یک مرد جوان و یک زن میانسال که به هم دل بسته اند و این دلبستگی مورد سرزنش همگان است تا به آن جا که شیرینی این شیدایی به تلخی مینجامد.
تحلیلی بر فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا در جشنواره 34اُم؛
رمزگشایی از قصه‌ی پیچیده «بادیگارد»/ تقابل دو دیدگاه «کدخدا محور» و  «خدا محور»
بادیگارد هم مانند دیگر آثار ابراهیم حاتمی کیا به شکاف نسلی می پردازد، شکافی بین نسل اول و سوم، شکاف بین پدران و فرزندان، دختری که نمی خواهد همسرش شغل پدرش – حفاظت از شخصیت نظام – را داشته باشد، دامادی که در انتهای کار از ناملایمات با حاج حیدر دل گیر می شود و قصد...
نامه دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران به زنگنه؛
بهتر نیست بجای حمایت از ضرب و شتم دانشجویان در محافلشان حاضر شوید؟/ دعوت برای شرکت در دانشگاه تهران
هنوز دلیل اینکه چرا درست در زمانی که روسیه گاز را با قیمت 230 دلار به اروپا صادر می کرد و همچنین کشور طرف قرارداد یعنی امارات از دیگر همسایه خود یعنی قطر گاز را با بهای 65 دلار تهیه می کرد، گاز کشور را با بهای ناچیز18 دلار به حراج گذاشتید، مشخص نیست.
سینمای انقلاب در جشنواره فجر 94/ 7
«رسوایی» دوباره‌ی ده‌نمکی، حاشیه آفرید
از جمله این حاشیه ها می توان به دیالوگی از فیلم اشاره کرد که در آن یکی از شخصیت های منفی فیلم درباره خبرنگاران به کار می برد و این باعث دلخوری عده ای از اهالی مطبوعات و رسانه ها می شود.
انواع وام دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی اعلام شد؛
از تفکیک دانشجویان مجرد و متاهل تا وام ویژه رشته «دانش هسته‌ای» +جدول
به معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها تاکید شده است که با توجه به این مساله که اعتبارات صندوق در بودجه سنواتی روند کاهشی داشته و در سال گذشته در ردیف وام شهریه، اعتباری به صندوق تخصیص نیافته و کل تعهدات نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۴-۹۳ از اعتبارات سال ۹۴ پرداخت شده است.
مراسم نقد و بررسی سریال کیمیا در دانشگاه علامه طباطبایی؛
«کیمیا» یک گفتمان بین نسلی است +تصاویر
افشار با اشاره به اینکه به لحاظ جذب مخاطب، این رویکرد در ساخت برنامه‌ها نسبت به سریال‌های کوتاه قسمت، بهتر جواب می‌دهد، اذعان داشت: سریال کیمیا به مخاطب این اجازه را داد مثل اینکه ۴ سریال ۲۶ قسمتی را در قالب یک مجموعه ببیند.
از روز گذشته آغاز شد؛
ثبت نام دانشجویی پیاده‌روی نیمه‌شعبان به سمت کربلا +جزئیات
پیاده روی به سمت کربلا یکی از آئین‌های مقدس در سیره شیعیان است که اوج آن در ایام اربعین به چشم می‌خورد؛ جایی که چند ده میلیون زائر را با پای پیاده می‌تواند دید که به زیارت سیدالشهدا(ع) می‌آیند.
با آغاز ثبت نام از فردا؛
سیر تا پیاز آزمون سراسری 95 +جدول
آزمون سراسری سال 95 برای دوره‌های روزانه نوبت دوم، شبانه، نیمه‌حضوری، مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی دولتی و غیر انتفاعی و کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد برگزار می‌شود.
از ژست تا واقعیتی که بیمه شد!
همه چیز درباره شرایط اختصاص بیمه ازدواج +جزئیات
عده‌ای بالارفتن سن ازدواج را ناشی از شرایط سخت اقتصادی می‌دانند اما هر از چندگاهی مُسکن‌هایی با عناوین پر طمطراق وام ازدواج، وام مسکن و ... برای حل این بحران مطرح می‌شود و امروز اما مسئله «بیمه ازدواج» طرح شده است.
محسنی اژه‌ای در برنامه «نگاه یک»؛
آزادی 4 دوتابعیتی ربطی به برجام ندارد/ برخی افراد در پرونده کرسنت محکوم شدند/ مرخصی مهدی هاشمی به انتخابات ربطی نداشت
بعد از اعتراض پرونده به دیوان عالی کشور رفت، آنجا گفتند مشمول مرور زمان شده و دیگر اظهار نظر نشد، اینجا درخواست فوق‌العاده رسیدگی شد و رأی شعبه 20 را شکست و رای قبلی دادگاه به قوت خود باقی ماند. اما الان مجدد درخواست کردند برای رسیدگی فوق العاده که برخی افراد محکوم...
سه تحلیل کوتاه از سه فیلم جشنواره 34اُم؛
نگاهی به «نفس»، «لانتوری» و «اژدها وارد می‌شود»
بزرگترین حسن فیلم، نمایش قدرتمندِ دنیای درونیِ کودک است. از همان ابتدای فیلم به‌خوبی روند شکل‌گیری شخصیتِ این کودک، علائق و آرزوهای او و البته روند تدریجی علاقمند شدنش به کتاب و قصه را می‌بینیم.
نامه بیش از 340 دانشجو به رئیس دانشگاه پیام نور؛
امکانات و کیفیت آموزشی و علمی 5 درصد هم افزایش داشته که شهریه 15 درصد گران شده؟
دانشجویان پیام نور هنوز از شوک افزایش 35000 تومانی شهریه آذرماه سال گذشته خود، به بهانه ی خدمات فرهنگی که اجرا نشد، درنیامده اند که اینبار با قانون پرداخت ضرب العجلی شهریه ی متغیر مواجه شدند. شهریه ی متغیری که 15% نسبت به قبل افزایش یافته است.
سومین گاف بیانیه 85 تشکل حمله کننده به شورای نگهبان؛
«کشف حجابی‌ها»ی بازمانده از «آرزوی هم بستری» دانشگاه علم و صنعت! +سند
انجمن اسلامی جدیدالتاسیس در دانشگاه علم و صنعت موسوم به آرمان، ابتدا در خرداد 94 اقدام به کسب مجوز کرد و جالب اینکه این روند از درگاه حراست، فرهنگی و حتی ریاست دانشگاه عبور کرد اما با ممانعت دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، این روند موقتا متوقف شد.
درباره حکم دیوان عدالت اداری به تاثیر معدل پیش دانشگاهی؛
وقتی یک داوطلب کنکور مصوبه شورای سنجش و پذیرش را بهم می‌زند!
د‌‌رحال حاضر د‌‌ر کشور ما، فقط د‌‌ر یک‌سال یعنی فقط د‌‌ر‌ سال سوم متوسطه امتحانات به صورت نهایی برگزار می‌شود‌‌ و بیش از د‌‌و سوم سوابق تحصیلی که د‌‌ر این قانون مصوب شد‌‌ه برای بند‌‌ه و سایر د‌‌انش‌آموزان موجود‌‌ نیست.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و شصت و یک‌ام
توصیه‌های رهبر انقلاب درباره انتخاب صالحان در انتخابات
البته مردم نشان دادند که آماده‏ اند. مردم در طول این یازده، دوازده سال نشان دادند که در حساس‏ترین لحظات، تکلیف خودشان را خوب انجام مى‏دهند. ما باید تکلیفمان را در مقابل مردم انجام بدهیم. مردم خوبند، در صحنه‏ اند، آماده‏ اند، باهوشند، وقت ‏شناس و تکلیف‏ شناسند.
در نشست خبری امروز مطرح شد؛
پاسخ حاتمی‌کیا درباره نقد دولت در «بادیگارد» و غیبت سازندگان فیلم روی فرش قرمز/ خاطره جالب پرویز پرستویی درباره کت و شلوار پوشیدن و راه رفتن روی فرش قرمز +صوت
شب گذشته و در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر، «بادیگار» در برج میلاد اکران شد؛ مراسمی که با حاشیه هایی از جمله عدم حضور حاتمی کیا بر روی فرش قرمز همراه بود؛ ماجرایی که وی امروز در نشست خبری خود به آن اشاره کرد.
بیانیه پایانی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نشست عزت ملی؛
مردم مطمئن هستند که دست دادن با کدخدا به تحقیر می‌انجامد
در حوزه علمی این دانشمندان هسته ای بودند که دردوران تحریم ها و خفقان های علمی غرب مسئله هسته ای کشورمان را به جایی رساندند که دشمنان از ترس این پیشرفت ها همه جوره پای کار آمدند تا این روند را به تعطیلی کشانده و عزت علمی جمهوری اسلامی ایران را خدشه دار نمایند.
سینمای انقلاب در جشنواره فجر 94/ 6
«یک حبه قند» با «دختر» میرکریمی +عکس
سید رضا میرکریمی را معمولا با فیلم هایی که شخصیت های کمتری دارند (به جز یه حبه قند) و با سینمای خرده پیرنگ می شناسیم. فیلم آخر میرکریمی «امروز» هم واکنش های متفاوتی را به دنبال داشت و عده ای این فیلم را به شدت دوست داشتند و عده آن را فیلمی ضعیف دانستند.
پس از اختصاص وام به دانشجویان بدهکار؛
دانشجویان پیام نور وام شهریه هم می‌گیرند +لینک ثبت نام
سقف وام دانشجویان در مقطع کارشناسی ۷ میلیون ریال و در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ میلیون ریال میباشد. امکان دریافت کل مبلغ بدهی شهریه متغیر شما تا سقف مبلغ فوق به عنوان وام در این سامانه میسر می باشد.
مجلس تراز انقلاب در نگاه امام و رهبری/ 5
مجلس اگر رای داد و شورای نگهبان هم آن رای را پذیرفت، هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید!
مجلس شورای اسلامی مجلس مشورت است، مجلسی است که باید متفکرین،آقایان، مسائلی که مایحتاج ملت است و کشور است در میان بگذارند و با هم مشورت کنند. مباحثه کنند فقط آن چیزهایی که مربوط به ملت است و به اسلام.
کلیپی درباره اتفاقات مقابل وزارت نفت؛
فیلم:: سرکــوب گازانبــــری
شنبه هفته گذشته بود که جمعی از دانشجویان عضو جنبش عدالتخواه دانشجویی و اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، امام صادق(ع) و خواجه نصیرالدین طوسی در اعتراض به نسل جدید قراردادهای نفتی (Ipc) مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کردند؛ در این تجمع که با تدابیر شدید...
گزارشی از بزرگترین گردهمایی تشکل‌های دانشجویی؛
از بازداشت تا انتخاباتی‌ترین نشست
دو هفته ابتدای بهمن ماه هرسال نشست های عمومی تشکل های دانشجویی برگزار می شود؛ نشست هایی که امسال با اتفاقات خاصی همراه بود. از یک طرف اتفاقات «تلخ» تجمع دانشجویان مقابل وزارت نفت که به بازدداشت چند نفر از دانشجویان همراه بود و از طرفی دیگر مسئله انتخابات باعث شد که...
خبر های ویژه
کانال خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل