خبرهای ویژه
ادامه
 • دغدغه روسای دولت‌ها در «پرسش مهر» چه بوده است؟
  از ادعای «قانون‌مداری» رئیس دولت اصلاحات تا «اعتدال» روحانی! +جدول
  مهرماه سال 76 رئیس دولت اصلاحات، برای اولین بار سوالی را تحت عنوان «پرسش مهر» خطاب به دانش‌آموزان مطرح نمود و از آن سال به بعد تقریبا هرساله روسای جمهور این سوال را مطرح کرده‌اند، به طوری که امروز حسن روحانی هفدهمین پرسش را مطرح ساخت.
 • اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به وزیر ارشاد:
  نباید شائبه ایجاد شود که دولت عامدانه موجبات چاپ مجدد یالثارات را فراهم کرده است
  باید خدای ناکرده این شائبه ایجاد شود که دولت محترم عامدانه با انتخاب مسیر متفاوتی برای رسیدگی به پرونده ی نشریه ی یالثارات موجبات چاپ مجدد آن را فراهم کرده است. گرچه علاوه بر دولت، سایر نهادها نیز باید برای حفظ جایگاه نظام اسلامی و حراست از حیثیت افراد وارد عمل شوند.
 • دانشجوی رفسنجانی از مطالبات بر زمین مانده رهبری در مبارزه با فساد می‌گوید؛
  توســعه «عـدالـت محــور» یا «لیبــرالـی»
  در سال اقدام و عمل چرا باید باز هم شاهد اینگونه همایش های بدون بازده باشیم؟! مگر نه آنکه مسئولان معتقدند که منویات رهبری را اجرا می‌کنند؟ پس چرا فقط حرف و همایش؟ مگر توسعه رفسنجان صرفا با حرف و نظریات عملی انجام می‌شود؟
 • اسماعیل کوثری در گفتگویی مطرح کرد:
  آمریکا در جنگ تحمیلی هم مانع دست‌یابی ایران به تجهیزات نظامی شد
  آن طور که در مستندات تاریخی به آن اشاره شده و در برخی از خبرها به این مسئله تاکید شده؛ عراق در زمان حمله به ایران موشک زمین به زمین اسکاد بی‌ را از سوی آلمان‌ها و مهمات شیمیایی را از طرف آمریکا و اروپا و یا ۵ هواپیمای شناسایی آواکس را از سوی نیروی هوایی آمریکا دریافت...
 • اختصاصی «خبرنامه دانشجویان ایران»// همین اول ترم نصب کنید!
  10 نرم‌افزار پرکاربرد ویژه دانشجویان +لینک دانلود
  در این گزارش نرم افزارهایی معرفی شده است که قطعا دانشجویان و علی الخصوص دانشجویان جدیدالورود در طول سال تحصیلی بارها به آن رجوع خواهند کرد و مطمئنا این نرم افزارها برای شما تسهیلاتی را فراهم خواهند کرد، بنابراین آنها را از دست ندهید.
 • درد و دل یکی از دانشجویان پزشکی دانشگاه تربیت مدرس درباره ماجرای جریمه سنوات؛
  چــه بـود و چــه شــد؟!
  خنده دار است نه؟ تکلیف 2 ورودی دکتری 92 و 93 این دانشکده در مورد حقوق ماهانه یا پژوهانه مشخص نشده است که به ما نه حقوق وزارت بهداشت تعلق می‌گیرد و نه پژوهانه وزارت علوم که به همه دانشجویان دکتری داده می‌شود. امید مسئولین برای حل این مشکل تنها فارغ التحصیل شدن این...
 • ریاست جمهوری مجدد روحانی به اراده او بستگی ندارد؟
  بازی نخبگان
  خلاصه آنکه کلید حضور روحانی در کاخ ریاست جمهوری در دستان او نیست، وی آنقدر با رفتارهای مذبذب خود مخالفان و منتقدان خود را مصر کرده که در صورت عدم حمایت جریان های سیاسی هیچگاه به خودی خود قدرت اقناع لازم را نخواهد داشت که مردم به رای دادن به خود مجاب کند.
 • کند و کاوی در ترکیب جمعیتی داوطلبین کنکور سال 95؛
  سراب «شغل پُر درآمد» در رشته‌های علوم تجربی +گزارش ویدئویی
  اما امسال اتفاقی دیگر رخ داده است، در آزمون امسال از 860 هزار و 109 نفری که برای تمامی رشته گروه ها ثبت نام کرده بودند، 519 هزار و 488 نفرد از گروه علوم تجربی بودند؛ و این یعنی حدود سه برابر دیگر گروه ها!
 • واکنش‌های مستدل دانشجویان؛
  علت مخالفت با «محصولات تراریخته» چیست؟ +جدول
  بسیاری از کشورهای پیشرفته‌ دنیا از جمله 19 کشور عضو اتحادیه اروپا فرآیند کشت محصولات تراریخته را ممنوع اعلام کرده‌اند و نکته‌ مهم آنکه نام بسیاری از کشورهای پیشرفته از جمله آلمان، فرانسه، هلند، روسیه، ایتالیا، دانمارک، سوئیس، نروژ، اوکراین و ترکیه در این فهرست قرار...
 • دانشگاه در هفته‌ای که گذشت؛
  هفته پر التهاب کــنکور و ثبت‌نام
  در آخرین هفته رسمی تعطیلات تابستانی دانشگاه ها و دانشجویان و دانش آموزان، تلاقی با اعیاد بزرگ شیعیان و مسلمانان جهان باعث شد تا هفته‌ای سرشار از تعطیلی، شادی و سرور را پشت سر بگذاریم و دانشجویان، رسما آماده آغاز سال تحصیلی و رفتن به کلاسهای درسشان بشوند.
 • برای افرادی که نمی‌خواهند نامشان نشان داده شود؛
  در تلگرام نامرئی شوید!
  به کمک این ترفند می‌توانید به‌صورت نامرئی (بدون نام) برای دوستان‌تان یا هر کاربر دیگر پیام ارسال کنید. (همچنین می‌توانید نام کانال را نیز نامرئی کنید) به‌عبارت دقیق‌تر همان‌طور که می‌دانید هر کاربر در اپلیکیشن تلگرام باید برای خود یک نام (First name) انتخاب کند و...
 • گزارشی از نقش آمریکا و منافقین در دوره دفاع مقدس؛
  رفاقت پنجاه ساله!
  بررسی های منتشر شده بر اساس اسناد و مدارک نشان می دهد که گروهک منافقین در طول سال های جنگ و پس از آن «با سرویس ‌های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل، ترکیه و بسیاری از کشورهای دیگر ارتباط داشته و اطلاعات جمع آوری شده را مبادله کرده و یا به فروش می رساندند.
 • پاسخ به ابهامات قبول شدگان آزمون سراسری؛
  شرایط انتقال و یا انصراف از تحصیل دانشجویان روزانه
  اگر شما مثلا در کنکور سراسری 94 شرکت کنید و انتخاب رشته را نیز انجام دهید و در یک دانشگاه دولتی روزانه قبول شوید سال بعد یعنی برای کنکور سال 95 از شرکت در کنکور سراسری و قبولی محرومید حتی اگر هر یک از شرایط زیر را داشته باشید:
 • واکنش بسیج دانشگاه امام صادق(ع) به جان باختن تبعه افغان؛
  جامعه هنری در برابر حرکات ناپسند عده‌ای هنرمندنما اعلام برائت کند
  بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام با صدور بیانیه‌ای در واکنش به جان باختن تبعه افغان در پی تصادف با راننده بازیگر مست اعلام کرد: جامعه هنری با اعلام برائت از این‌گونه حرکات عده‌ای هنرمندنما، نشان دهد که هنرمند واقعی در هر جایی مدافع عدالت و طرف‌دار مظلومین...
 • با اعلام نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد
  بالاخره پرونده کنکور سراسری 95 بسته می‌شود؟/ چرا باید فکر انصراف را از سرتان بیرون کنید
  پرونده کنکور و دانشگاه، انتخاب رشته و ثبت‌نام، تکمیل ظرفیت و انصراف و ... انگار دست بردار نیستند؛ سال تحصیلی رسما از شنبه آغاز می‌شود اما هنوز بسیاری از دانشجویان هستند که نه ثبت‌نام کردند و نه حتی از نتایج قبولی خبر دارند!
 • برای دانشجویان شیفته نشریه نویسی؛
  هفت ویژگی طراحی یک لوگوی نشریه دانشجویی
  یکی از لذت بخشترین فعالیت یک «دانشجوی فعال» در تشکل های دانشجویی نشریه نویسی است؛ نشریه نویسی بدون شک حتی در این دورانی که شبکه های اجتماعی بخش زیادی از «خوراک محتوایی» را ربوده است، بازهم مخاطبین خود را دارد، و تشکل های مختلف دانشجویی از هر طیفی برنامه خاصی از همان...
 • گزارشی از دانشجویان جهادگر علویون در مازندران؛
  دانشجویانی که زکات علم‌شان را در اردوهای جهادی می‌پردازند +عکس
  در کنار گروه‌های جهادی که این روزها دیگر ساعات و دقایق پایانی‌شان را طی می‌کنند و دانشجویان قرار است دوباره به سر کلاس‌ها برگردند، 280 دانشجوی جهادگر بسیجی دانشگاه مازندران در قالب گروه جهادی علویون به مناطق محروم استان مازندران رفتند.
 • اختصاصی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
  جزئیات ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود در 35 دانشگاه کشور +جدول
  دوشنبه گذشته نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1395 از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد و داوطلبان آزمون سراسری از نام رشته و دانشگاه خود مطلع شدند، بی‌شک پس از این رویداد، مهمترین دغدغه دانشجویان جدیدالورد اطلاع از زمان ثبت‌نام و زمان رسمی تشکیل کلاس‌های آموزشی خواهد بود.
 • تصویب 133 رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد؛
  دکترهای دانشگاه آزاد هم تعیین تکلیف شدند +اسامی رشته‌ها
  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با انتشار اسامی 133 رشته-گرایش تائید شده جدید مقطع دکتری دانشگاه آزاد بالاخره به دعوای با این دانشگاه جامع کشوری و بلاتکلیفی دانشجویان کثیری که گرفتار بی اعتباری مدرک تحصیلی‌شان شده بودند، خاتمه داد.
 • نامه سرگشاده دبیر انجمن اسلامی دانشگاه جندی‌شاپور به رئیس دانشگاه:
  با بی‌عدالتی آموزشی و قانون‌شکنی در دانشگاه برخورد کنید
  همانطور که مستحضر هستید، تخلفات صورت یافته در دو بخش مرتبط با الف. گروه آموزشی میکروب شناسی دانشگاه و ب. اداره ی آموزش دانشکده پزشکی، در دو حوزه ی امتحان پایان ترم درس میکروب عملی و امتحان جامع علوم پایه( اسفند۹۴) است.
 • صوت و فیلم