خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

اخبار

 
 
امروز : 1394/07/14
برجام بی سرانجام
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
«خبرنامه دانشجویان ایران» منتشر می‌کند؛
پنج نرم افزار موبایلی آموزش زبان انگلیسی ویژه دانشجویان +دانلود
بدون شک یکی از اساسی ترین نیازهای دانشجویان در تمامی رشته ها مسلط بودن - هرچند نصفه و نیمه- به زبان انگلیسی است، به خصوص برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی این مسئله بیشتر دیده می شود.
مقایسه‌ای بین طرح مجلس و کمیسیون برجام درباره تحریم‌ها؛
هدف «طرح دوفوریت» اصلاح ایرادات و ابهامات گزارش برجام بود؟ +جدول
بر اساس بررسی صورت گرفته 19 ایراد مهم در بخش تحریم‌ها به برجام وارد است. گزارش کمیسیون ویژه به 8 مورد از این 19 مورد اشاره کرده است. اما طرح پیشنهادی تنها به یکی از 19 مورد ایراد به صورت غیرمستقیم اشاره کرده است.
استقبال اینستاگرامی دانشجویان از جدیدالورودها// 17
دانشگاه شهید مدنی به روایت تصاویر دانشجویی
یکی از شبکه های اجتماعی که این روزها خیلی از افراد را به دلیل قابلیت انتشار عکس علاقه مند کرده است، اینستاگرام است که به دلیل اشتراک گذاری تصاویر و فیلم کوتاه یکی از پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی کشور است.
حاشیه‌هایی دیگر در یک جشن دانشگاه اصفهان؛
برگزاری دیسکو کوچک و تئاتر عشوه‌گری دختران برای پسران! +فیلم
روز دوشنبه کنسرت موسیقی در تالار شهید آوینی حوزه معاونت دانشجویی تحت نظارت معاونت فرهنگی دانشگاه و مقارن با اذان ظهر و عصر برگزار می شود و کل برنامه طوری برنامه ریزی شده است که موسیقی های غیرمجاز و تحریک کننده پخش و همراه با دست و پایکوبی همراه باشد.
در گفتگویی با پرویز امینی؛
 لاریجانی در منتهی الیه اصول‌گرایی است/ قهرمان تاکتیک و مغلوب استراتژیک
از یک طرف و از طرف دیگر با بخش هایی سیاسی از جریان اصول گرایی دارای خط قرمز لایتغیر(پایداری) و با بخشی دیگر(مجموعه ایثارگران) روابط پرمناقشه ای دارد، لااقل انتظار میرود که دعوت جناح دولت برای انتخابات را رد نکند.
اعترافات آمریکایی‌ها درباره چگونگی نفوذ ویروس استاکس‌نت
خرابکاری آمریکایی که  1000 سانتریفیوژ را نابود کرد! +سند
در نهایت منجر شد به اینکه یکهزار سانتریفیوژ از بین 6 هزار سانتریفیوژ در ایران از کار بیفتد. در این عملیات ویروس استاکس‌نت برای اولین بار در جهان طراحی می‌شود و اولین بار در جهان روی نرم‌افزارهای سایت نطنز امتحان می‌شود و باعث تخریب سانتریفیوژها می‌شود.
نامه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل به علی لاریجانی؛
طرح فوریتی بیش از آنکه در راستای تامین منافع ملی باشد، تضمین کننده اهداف مشترک شما با آقای رییس جمهور است
اگر خواهان حفظ عزت و کرامت مجلس شورای اسلامی بوده و خواستار نگاهداری و نگهبانی از آرمان های اصیل انقلاب اسلامی هستید؛ بهتر است که طرحی دیگر با قدرت جهت حفظ دستاوردهای هسته ای کشور را به صحن مجلس ببرید.
نامه جمعی از دانشجویان بورسیه به پورمختار؛
پرونده بورسیه‌ها را به مراجع قضایی ارسال کنید
افرادی که به علت مشکلات خودساخته وزارت علوم وسازمان دانشجویان بدلایل واهی کسر معدل و کبر سن لغو بورس اعلام شده اند . طبق مصوبه کمیسیون اصل 90 باید از بورس کماکان بهره مند باشند ولی هنوز محکوم به پرداخت غرامت ظالمانه هستند.
مهدی محمدی در تحلیلی نوشت؛
مجلس باید برای گام آخر هم تدبیر کند
کاملا روشن است که دولت مایل نیست کشور از فضای برجام خارج شود، چرا که تصور می‌کند با توسل به دوقطبی «موافقان توافق/ مخالفان توافق» می‌تواند همه کاستی‌ها، ناکامی‌ها و کم‌کاری‌های دیگر خود را بپوشاند.
وقتی انگلیس محرم و مسئولان داخلی نامحرم می‌شوند
همه کارشناسان و تحلیلگران صنعت نفت با آغاز به کار کارگروه تدوین قراردادهای جدید، پیشنهادهای خود را به این کارگروه ارائه کردند اما هرگز خبری از چگونگی اصلاح قراردادهای نفتی در رسانه ها منتشر نشد تا اینکه پس از ماه ها تلاش، سرانجام سیدمهدی حسینی رئیس این کارگروه اعلام...
نامه سرگشاده جنبش عدالتخواه دانشجویی به علاءالدین بروجردی:
چرا مطلب خلاف واقع را به عنوان مصوبه شورا عنوان می‌کنید؟/ باید با جنابعالی برخورد جدی شود
ظاهرا جنابعالی آنقدر از توافق ذوق زده شده اید که حتی وظایف ذاتی خود در مقام ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس را هم فراموش کرده اید و الفبای اولیه مسئولیت خود را هم از یاد برده اید. بنابراین لازم است اطلاعاتی اولیه مربوط به مسئولیتی که به عهده دارید را یادآور شویم.
نامه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های قم به علی لاریجانی:
دوستان جنابعالی در رهروان، گزارش کمیسیون برجام را از متن به حاشیه راندند/ مثلا مجلس ما هم در راس امور است؟
آیا واقعا این مباحث مفصل فنی و تخصصی انجام شده در کمیسیون از دید برخی از دوستان صرفا برای نمایش تلویزیونی و پرستیژ پوچ دموکراسی و عقب نیفتادن از کنگره امریکا و به نوعی چشم و هم چشمی بود که نشان دهیم مثلا مجلس ما هم در راس امور است؟
دو جشن متفاوت در دانشگاه چمران و سمنان،
حرف‌های بی رودربایستی رابطه دختر و پسر در محیط دانشگاه/ جشن 800 نفری غدیر در سمنان +تصاویر
جشن جدیدالورود های دانشگاه شهید چمران اهواز به میزبانی انجمن اسلامی این دانشگاه برگزار شد. در این برنامه ملاید خدری دبیر کل این تشکل دانشجویی به اهمیت حضور دانشجویان در تشکل های دانشجویی پرداخت.
پیرامون ضرب و شتم دانشجوی پزشکی در بیمارستان امام خمینی(ره)؛
وقتی سریال‌ها و مانورهای هفته نیروی انتظامی هم نمی‌تواند بداخلاقی مامور کلانتری را بپوشاند +فیلم
برخورد نا به هنجار مامور نیروی انتظامی با دانشجوی پزشکی در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران کافی بود تا تداعی چهره محبوب و دوست داشتنی این نهاد نظامی دقیقا در هفته منسوب به نیروی انتظامی، از بین برود.
درباره هشدار اقتصادی چهار وزیر روحانی؛
تقاطع غیرهمسطح اقتصاد دولت یازدهم
همین بی اختیاری و جفت و جور نشدن کارها نیز باعث شده تا دائماً وزرای اقتصادی دولت از طرف نمایندگان به مجلس احضار و بازخواست شوند و اکثراً نتوانند پاسخ روشنی به سوالات نمایندگان بدهند و با کارت زرد از مجلس بدرقه گردند.
«محمّد رسول الله» فیلم موفقی بود؟
تابلـــوی نقــــاشــــی!
حال و حوصله دیدن کمتر فیلمی را دارد و کلی هم راحت بین و ساده انگار شده است، بیش از سه ساعت چشم به پرده نقره ای بدوزد و محو یک فیلم شود و از دیدنش هم نه خستگی حس کند و نه پشیمان شود، همه اینها یعنی «محمد رسول الله» فیلم موفقی بوده است.
روحانی: این توافق در صدسال گذشته بی سابقه بوده است!
بی سابقه‌های توافق را بشماریم
در صد سال گذشته سابقه نداشته است که، زمین را 60 متر حفر کنند و نیروگاهی درست کنند و صرفا در آن تحقیق و توسعه انجام دهند. در برجام آمده است که «در فردو، از هرگونه غنی سازی اورانیوم و تحقیق و توسعه غنی سازی اورانیوم و از نگاهداری هرگونه مواد شکافت پذیر خودداری خواهد...
قابل توجه جدیدالورودها؛
وام ازدواج 20 میلیونی دانشگاه آزاد را چگونه دریافت کنیم +مدارک و لینک ثبت‌نام
پس از پرداخت وام ازدواج به تمامی متقاضیانی که تاکنون ثبت نام کرده اند شرایط و ضوابط ثبت نام برای متقاضیان جدید اعلام خواهد شد. مبلغ وام ازدواج این دانشگاه ۱۰ میلیون تومان است که اگر زوج، دانشجوی دانشگاه آزاد باشد، جمعا ۲۰ میلیون تومان به این افراد پرداخت خواهد شد.
اظهارات جدید رئیس سازمان نظام وظیفه درباره آخرین تغییرات سربازی؛
متولدین 73 به بعد کسری خدمت نمی‌گیرند/ 23 هزار میلیاد ریال به خزانه دولت واریز کردیم/ سربازی حرفه‌ای در فضای مجازی مطرح شده!/ مزایای ویژه برای خارج نشینان
پایین بودن حقوق سربازان متاهل، چرایی اصل دو سال سربازی، چرایی متناسب نبودن فضای پیشبینی شده در پادگان ها با توانمندی های جوانان، چرایی اعلام کردن قوانین «خلق الساعه» همچون ماجرای کسرخدمت متاهلین از جمله مواردی بود که صدر‌السادات پاسخی برای آنها ارائه نداد.
به بهانه اعلام تکمیل ظرفیت سراسری و تمدید تکمیل ظرفیت آزاد؛
تکمیل ظرفیت چیست و چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
بعد از اعلام شدن نتایج نهایی کنکور و ثبت نام دانشجویان و آغاز کلاس‌ها، زمان اعلام تکمیل ظرفیت دانشگاه‌هاست؛ اما همیشه این سوال در ذهن جدیدالورودها وجود داشته که تکمیل ظرفیت در دانشگاه‌ها به چه معناست؟
گزارش برجام هم خبر از «تعلیق» تحریم‌ها داد؛
سه گانه تعلیـق، لغــو، تعلیـــق
سه گانه تعلیق - لغو - تعلیق در روزهای پیش رو محل مناقشه جدیدی باشد که تنور بحث و جدل ها را دوباره رونق بخشد. تنوری که گویا دولت دوست دارد در سایه اتفاقات تلخ چند روز اخیر همچنان سرد بماند
دفاع از برجام چقدر ارزش دارد؟
خبر لاریجانی از «تماس دفتر آقا»
اعتماد گزارش نامه آیت الله مکارم را اینطور شروع می کند: نامه‌ای از قم به تهران. این‌بار مخاطب نامه ٢٩٠ نماینده مجلس هستند که در اوج روزهای سرنوشت‌ساز به سر می‌برند؛ ٢٩٠ نماینده مجلسی که باید تکلیف برجام را روشن کنند
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و چهل و یک‌ام
اینترنت با مغز ما چه می کند؟
کتاب «اینترنت با مغز ما چه می کند؟» کتابی تامل برانگیز و گاه کمی نگران کننده است. سوالی که نویسنده آن را به عنوان اسم کتاب برگزیده هرکس را که با اینترنت سروکار داشته باشد نگران می کند و به مطالعه وامیدارد.
با حضور دانشجویان و مردم؛
مراسم تشییع پیکرهای پاک قربانیان فاجعه منا در دانشگاه تهران برگزار شد +تصاویر
مراسم تشییع پیکرهای پاک قربانیان فاجعه منا با حضور اقشار مردم در دانشگاه تهران آغاز شد. همزمان در 14 استان کشور نیز مراسم تشییع پیکر جان‌باختگان فاجعه منا با حضور پرشور مردم در حال برگزاری است. اخبار و تصاویر تکمیلی از مراسم تشییع را در ادامه خبر ببینید.
تلاش وکیل الدوله‌ها برای بی اثر کردن تلاش‌های کمیسیون برجام
طرح دو فوریتی برخی نمایندگان مجلس به چند بند کلی و غیر موثر بسنده کرده و همه چیز را به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده است که احتمالا تنها ناظر به بی اثر کردن گزارش و تحقیقات کمیسیون برجام است.
استقبال اینستاگرامی دانشجویان از جدیدالورودها// 16
سه واحد مختلف دانشگاه در سه نقطه متفاوت +عکس
«خبرنامه دانشجویان ایران»، تصاویری از این دست از سه واحد مختلف دانشگاه آزاد بدست آورده است؛ قرار گرفتن این دانشگاه‌ها در سه نقطه مختلف کشور و از طرفی، آب و هوای متفاوت ار کویری گرفته تا هوای آلوده شهری، صحنه های دلنشینی را برای دانشجویان دارد.
متن کامل گزارش نهایی کمیسیون ویژه برجام منتشر شد؛
تحریم‌های آمریکا و اروپا لغو نشده و صرفاً تعلیق می‌شود/ هیچ مرجعی برای راستی‌آزمایی انجام تعهدات در نظر گرفته نشده است
کمیسیون به این جمع‌بندی رسیده است که برجام دارای خلأها و ضعف‌های اساسی در حوزه نظامی و امنیتی است که در صورت عدم تجدیدنظر درباره بازرسی از مراکز نظامی، دفاعی و امنیتی و عدم دقت نظر در حین اجراء، مشکلاتی را پیش‌روی کشور قرار خواهد داد.
پشت پرده اخراج کاردار ایران از بحرین
اقدام حکام جزیره بحرین یک نوع فرار به جلو محسوب می شود چرا که اخراج یک کاردار از یک کشور آن هم جزیره بحرین زیاد مهم نیست چون جزیره بحرین را جمهوری اسلامی در معادلات منطقه ای خود بحساب نمی آورد چه رسد به اینکه بعنوان تهدید به آن نگاه کند.
10 آسیب مهم به تأخیر افتادن وام ازدواج
از ازدواج سپید تا چشم‌چرانی‌های اینترنتی!
ازدواج سپید تا چشم‌چرانی‌های اینترنتی جایگزین‌های متنوعی هستند که این روزها با ازدواج در حال رقابتند. در این شرایط، هر اتفاقی که وضع ازدواج را از اینکه هست، پیچیده‌تر کند، به نفع اقتضائات اخلاقی و حفظ سطح مناسبی از مسؤولیت‌پذیری اجتماعی نیست
متقاضیان تسهیلات دانشجویی بخوانند؛
جزئیات ثبت نام و دریافت 16 نوع وام دانشجویی +جدول
وام دانشجویی یکی از تسهیلات ویژه‌ای ست که در این زمینه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است در دانشگاه‌های مختلف طبق توافقات نهایی با صندوق رفاه دانشجویان و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
خبر های ویژه
دانلود اپلکیشن خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل