خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 01 آبان 1393

اخبار

 
 
منابع آزمون کارشناسی ارشد
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
برنامه هیات دانشگاه خود را اعلام کنید؛
برنامه کامل هیئات دانشجویی در ماه «محرم» + جدول
همزمان با فرا رسیدن ماه محرم «خبرنامه دانشجویان ایران» برنامه کامل هیئات دانشجویی در دهه اول را منتشر کرد. هیئات دانشجویی همچون سال های گذشته برنامه های مفصلی در داخل دانشگاه‌ها، خوابگاها و مساجد دارند. در ادامه برنامه هیئات دانشجویی 20 دانشگاه در سراسر کشور آمده است.
گفتگو با عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) درباره ادعای کاهش معوقات بانکی
از ماجرای امضاهای طلایی تا مافیای وام در کشور
دکتر عبدالملکی گفت:باید بگویم دولت فعلی بابت بیشتر شدن این نکول‌ها زیاد مقصر نیست و این روند از قبل وجود داشته و در حال ادامه پیدا کردن است. اما آنچه که دولت در آن مقصر است، این است که اقدامی اساسی برای جلوگیری از ادامه این روند انجام نداده است.
تأملی در یکی از بندهای سیاستهای کلی علم و فناوری؛
دیپلماسی عـلـمـی چیست و چگـونه محقق می‌شود؟
از لوازم تفوق دیپلماتیک در ارتباطات بین المللی یا لااقل تساوی و قرار نگرفتن در موضع ضعف، تلاش برای دست یابی به علوم و فناوری و وارد کردن دستاوردهای حاصل از آن‌ها، در دیپلماسی است که از آن به عنوان «دیپلماسی علمی» یاد می‌شود. مسئله‌ای که در بند ششم از سیاست‌های کلی...
رهبر انقلاب در دیدار نخبگان دانشگاهی؛
ضرورت تفکیک تولید علم با تولید مقاله/ اداره کشور بر مبنای فروش نفت خام شبیه «بچه‌پولداری ملی»است
حضرت آیت الله خامنه ای اداره کشور بر مبنای فروش ذخایر زیرزمینی را به «بچه پولداری ملی» تشبیه کردند و افزودند: بچه پولدارها، قدر پول خود را نمی دانند و آن را بیهوده خرج می کنند که اداره کشور برمبنای فروش نفت خام نیز، شبیه همین ماجراست.
چرا «لیبرال دموکراسی اسلامی» حزب نمی شود؟
مردم از این جریان نه شعور دیدند، نه صداقت +صوت
اضافه کردن کاتالیزور بدون توجه به ریشه آنتولوژیک آن به مفاهیم اسلامی برای یارگیری از بچه مسلمان ها استفاده شد. بسیاری از اینهایی که سردسته و رهبران احزاب لیبرال در ایران شدند، کسانی بودند که یا آخوند بودن یا آخوندزاده کسانی که دین را قشری گرفتند و نگذاشتند گوشته دین...
شریعتمداری در نشست تشکیلاتی بسیج دانشجویی؛
تحلیل شریعتمداری از ریاست مجلس خبرگان/ ما می‌دیدیم که خود فرجی دانا وزیر نبود
وی در ادامه با اشاره به چگونگی شناخت تابلوها گفت: هر وقت مشاهده کردید که جریانات ناهمگن با هم ائتلاف کردند نباید به تابلوی ائتلاف اعتماد کنید. جریاناتی که با هم اختلاف‌نظر اساسی داشتند و با هم ائتلاف کردند را می‌توان در فتنه 88 آمریکایی اسرائیلی دید.
از سوی حسن روحانی؛
نیلی‌ احمدآبادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد +سوابق
حسن روحانی رئیس‌جمهوری روز چهارشنبه در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، محمود نیلی احمدآبادی را برای اخذ رای اعتماد جهت وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. گفتنی است که وی هم‌اکنون سرپرست دانشگاه تهران است.
در برنامه متن حاشیه مطرح شد؛
نخبه جوان: دو جایزه جهانی را برای اولین بار دریافت کردم اما به علت مبنا بودن ISI بودجه پژوهشی دریافت نکردم
وی با تاکید بر عرق ملی نخبگان به وطن در داخل و خارج کشور تاکید کرد: بنده با 2600 نخبه در تماس هستم و به جرات می‌توانم بگویم 80 درصد این افراد عرق بالایی به وطن دارند و بعضا خود این دوستان خارج رفته ما را در پیگیری طرح‌ها و مسائل تشویق می‌کنند.
سیاست کج دار و مریز با سربازهای فوتبالیست در لیگ حرفه ای !
آیا در «فوتبال حرفه ای»، «باشگاه نظامی» داریم؟
آیا با حرفه ای شدن لیگ برتر ، دیگر موضوعی تحت عنوان تیم نظامی وجود خارجی دارد ؟ و آیا گذراندن دوره خدمت سربازی در یک تیم لیگ برتری ، که مطابق قوانین AFC باید یک شرکت تجاری باشد ، وجاهت قانونی دارد ؟
تجمع مجدد دانشجویان دانشگاه شهید چمران اینبار در خوابگاه
سیر تجمعات اعتراضی دانشجویان در دانشگاه شهید چمران اهواز مدتی است که روند صعودی به خود گرفته و از حالت عادی خارج شده است و بیم آن می رود که با موج سواری و سوءاستفاده برخی جریانات سیاسی از این تجمعات این اعتراضات وارد فاز جدیدی شده و از کنترل خارج شوند.
در پی خط و نشان کشیدن قائم مقام یک دانشگاه برای دانشجویان؛
کسانی که با شعار حمایت از دانشجویان به «پست و مقام» رسیده اند، کمر به «سلب آزادی» از دانشجویان بسته اند
مع الاسف برخوردهای اقتدارگرایانه و سلبی چند روز اخیر یکی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در مواجه با مطالبه ی برحق دانشجویان نه تنها نشانی از رسمیت قائل شدن به حقوق دانشجویی نداردکه صراحتا در تضاد بامنشور اخلاقی حاکم برفضای دانشگاه هاست.
دانشگاه آزاد از حسابرسی؛ در «ملک طلق خدا» چه می‌گذرد؟!
«دانشگاه آزاد اسلامی» را می‌توان در رسته یکی از مصادیق برجسته این نوع "آزادی‌ها" تلقی نمود که نه به شکلی "یواشکی" بلکه "علناً"، خود را از هرگونه پاسخگویی و حسابرسی مبرّی می‌داند!
به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند برگزار شد؛
سومین اردوی آموزشی- تشکیلاتی «یاسین 3» برای دانشجویان جدیدالورود
اردو تحت عنوان «یاسین3» ویژه ی دانشجویان پسر ورودی 93 با موضوعات ولایت فقیه، تاریخچه‌ی جنبش دانشجویی، رسانه، تحلیل سیاسی، اخلاق تتشکیلاتی و ... برگزار گردید. گفتنی است که اردوی جدیدالورودها در بخش خواهران نیز با نام «تسنیم3» قرار است 1 و 2 آبان‌ماه برگزار شود.
فیلم:: وداع دانشجویان با آیت الله مهدوی کنی
پیکر آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و رئیس دانشگاه امام صادق(ع) روز گذشته با حضور پرشور دانشجویان و اساتید دانشگاه امام صادق(ع) در این دانشگاه تشییع شد. وی 14 خرداد امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) در منزل دچار عارضه قلبی شده...
بازیکنان چندصد میلیونی فوتبال با حقوق 100 هزارتومانی سربازی کنار می آیند؟!
اینکه نیروهای مسلح درباره ادامه بازی فوتبالیستهای متخلف از قانون سربازی، تصمیم قاطعانه ای گرفته است، شاید پدیده مثبتی تلقی شود. اینکه ستاد کل نیروهای مسلح تا پایان فصل نیز صبر نکرده است و در همین میانه کار و علیرغم اصرار برخی باشگاههای بزرگ، این تصمیم را اتخاذ کرده...
یک شب به یاد ماندنی با حضور شاعران کشوری؛
شب شعر «شب‌های پاییزی 5» در دانشگاه سمنان + تصاویر
برای پنجمین سال پیاپی مراسم شب شعر «شب‌های پاییزی 5» به همت واحد فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان در تالار بزرگ امیر کبیر برگزار شد. شعرخوانی شاعران نامی کشور، شعرخوانی دانشجویان و مشاعره دانشجویی از قسمت های مختلف این برنامه به یاد ماندنی بود.
فاتحه ای که محمد هاشمی بر «حزب» خواند!
هیچ حزبی مثل کشورهای غربی و شرقی ما در ایران هیچگاه کارکرد حزب را مشابه با آن کشورها نداشتیم که بگوییم حزب موفق بوده است، البته هستند احزاب موفق ولی به آن لحاظ که بتوانند مجلس و دولت تشکیل بدهند ما در ایران نداریم و اگر هم داشته باشیم خیلی نادر است.
پیام آیت الله خامنه ای در پی رحلت آیت الله مهدوی کنی:
همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد
همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی و قبیله‌‌ای را به حیطه‌ی فعالیت‌های گسترده و اثرگذار خود راه نداد. این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این ده‌ها سال...
پیام تسلیت اتحادیه های دانشجویی در پی در گذشت آیت الله مهدوی کنی؛
مقابله با فتنه های 78 و88 گوشه ای از مجاهدت های آیت الله مهدوی کنی بود/ رحلت ایشان ثلمه ای جبران ناپذیر است
از حضور خاضعانه در میان عامه مردم، تلاش مجاهدانه در مبارزات پیش از انقلاب و خدمتی مستمر در نظام مقدس جمهوری اسلامی تا مدیریت یکی از فعال ترین نهاد های علمی یعنی دانشگاه و حضور در میان دانشجویان، نشانگر شخصیت ذوابعاد حضرت آیت الله مهدوی کنی بود.
خبرنگار پرس تی وی، کریستین امانپور نبود!
واقعیت مظلوم
خبرنگار پرس تی وی. تبعه آمریکاست، اما هنوز دیپلمات های آمریکا برای ازدست دادن یکی از خبرنگارهای جسور هموطنشان بیانیه نداده اند، چون نامش کریستین امانپور نیست و بدشانس هم بوده که پهباد مراقب نداشته و راننده کامیون او را با آن خبرنگار دیگر آمریکایی اشتباه نگرفته است.
درهای آرشیو «صداوسیما» برای چه کسانی باز است؟!
شبکه «من و تو» در آستانه سال تحصیلی جدید، مستندی را پخش می‌کند که مسئولان فرهنگی حتی از آوردن نامش هم هراس دارند. مستندی پر از شبهه در مورد انقلاب اسلامی ایران با روایتی کاملا متفاوت‌تر از آنچه بارها و بارها از رسانه‌ها شنیدیم.
آیت‌الله مهدوی کنی دعوت حق را لبیک گفت
رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز دعوت حق را لبیک گفت. آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری بعد از تحمل نزدیک به 4 ماه بیماری دار فانی را وداع گفت.
ریاست بعدی سازمان صدا وسیما چه باید بکند؟
نزدیک به 5 سال است که از حکم دوم رهبر معظم انقلاب به مهندس ضرغامی می گذرد مهندسی که با تسخیر لانه جاسوسی خود را به جامعه معرفی کرد. چند ماهی است مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت های خبری از جناح ها و طیف های مختلف، بر سر ریاست سازمان به گمان زنی می پردازند.
دیدار اعضای انجمن اسلامی دانشگاه شهید چمران با آیت الله حیدری +عکس
دیدار جمعی از اعضای فعال و شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز با حضرت آیت الله حیدری نماینده مردم خوزستان درمجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اهواز صورت گرفت.
در مناظره ای در رادیو گفت‌وگو مطرح شد؛
اگر معتقد به آزادی بی حد و مرزید چرا دفتر انجمن حقوق را پلمپ کردید؟/ افتخار آقای معین تک صدایی در دانشگاه بود
آراسته با اعتقاد بر اینکه ما معتقدیم که آزادی باید حد ومرز داشته باشد ادامه داد:‌آزادی بدون حد ومرز ،آزادی نیست بلکه توهین به آن است.وی با انتقاد گفتمان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران اظهار کرد: ‌ اندیشه امام (ره) با اندیشه بازرگان هم خوانی ندارد و کنار قرار...
رئیس سازمان بسیج دانشجویی مطرح کرد؛
روحانی نشان دهد وزارت علوم سهمیه هیچ گروهی نیست/ هم قسم شدیم تا اجازه ورود فتنه‌گران به دانشگاه را ندهیم
محمد ودود حیدری تصریح کرد: ما از رئیس جمهور توقع داریم که با معرفی وزیر مناسب این جایگاه نشان دهد که وزارت علوم سهم حزب و گروه خاصی نیست. وزارتخانه‌ها نباید سهمیه جاهای مختلف باشند.
رشد شتابان بازی‌سازی ایرانی در کیفیت و کمیت؛
مـروری بر بـازی‌سـازی ایـرانی از ابتدا تـاکـنون + فیلم
بازی‌سازی که از زیرشاخه‌های صنعت سرگرمی است، جزو یکی از چهار صنعت پولساز دنیا به شمار می‌رود. صنعتی که روز به روز بر تعداد مخاطبانش افزوده و حیطه‌اش گسترده‌تر می‌شود. صنعتی که امروزه پا به پای هالیوود پیش رفته و حتی گهگاهی از آن پیشی می‌گیرد.
«آلودگی هوا و آب کم» برای خارجی‌ها نان شد!
ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا این روزها بحرانی جدید به سایر بحران های قبلی اضافه شود؛ یک روز بحران آلودگی هوای تهران و کلان شهرهاست، یک روز بحران ریزگردها و حالا نوبت آب است که بحرانی شود.
در همایش «گذر هنر» صورت گرفت؛
فیلم:: وقتی روضه عاشورا، به تمسخر گرفته می شود!/ واکنش 12تشکل دانشجویی
در قسمتی از برنامه شخصی با حضور در سن به اجرای برنامه طنز می کند، که این مسئله جایی قابل تامل می شود که این شخص برنامه طنز خود را در قالب روضه که به صورت طنزگونه و کنایه‌آمیز است بیان می‌کند، و تمام این ماجرا در حضور مریدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس...
فردا صورت می‌گیرد؛
دانشجویان مقابل سفارت عربستان تجمع می‌کنند
ناصر آراسته دبیر شواری تببین مواضع بسیج دانشجویی کشور در مصاحبه ای با روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی گفت: در ادامه اعتراضات جامعه دانشگاهی به صدور حکم اعدام برای عالم مجاهد شیخ نمر دانشجویان درخواست مجوزی برای تجمع در مقابل سفارت عربستان برای وزارت کشور ارسال شده است.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.