خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

اخبار

 
 
امروز : 1394/09/10
کتابخانه دانشجویان ایران
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
ما را سحرگاهی رسد پُر از شمیمِ یاس‌ها
این شهر بوی سبّ علی را گرفته است/ اخبارهای کذب مناره شروع شد
زینب نگو بگو همه ی هیبت علی/ کفار را به خطبه چو تیغ دودم زده
در این دیار، هلهله و پایکوبی است/ انگار رسم تسلیت و عرض احترام
فتنه و بیداد و بلا بود شام/ سخت تر از کرب و بلا بود شام
روضه به روضه گریۀ ما فرق می کند/ چون فرق بین نافله ها صبح و ظهر و شام
شما بیا، نفس از عطر جاده ها با ما/ جواب دادنِ فریاد بیصدا با ما
در مذهبمان حرف، همان حرف امام است/ فرمان بدهد رهبرمان، کار تمام است
شنیدم شاطر عباس صبوحی گفته بی نامش/ به والله از تنور گرم نان بیرون نمی آید
اى اهل قلم! قلم بگیرید به دست/ امروز دفاع از یمن تکلیف است
جای گلوله بر تن دیوار مانده است/ داغ تو باز بر دل اخبار مانده است
فیلم:: من نمی‌گذرم ازت، خدا هم از تو نگذره
زُلفِ سپیده را به خون، شانه زند سُروشِ غم/ عرشِ خدا به لرزه از، زلزلۀِ خروشِ غم
دو بیتی‌هایی زیبا تقدیم به حضرت عباس(ع)
هرکس که ایستاد،نه،هرکس نشست ماند/ سر رابه صخره ها زده هرروز علقمه
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
در گفتگوی تصویری با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)؛
تشکیل نماز جماعت 20 کیلومتری توسط دانشجویان/ اقدام دانشجویان دانشگاه کوفه در خدمت رسانی متفاوت به زائران +فیلم
اظهر بشیری دانشجوی سال پنجم دانشکده پزشکی کوفه در این گفتگو در ابتدا به فعالیت‌های فرهنگی خود در مسیر راهپیمایی زائران اشاره می کند؛ این دانشجوی پزشکی در ادامه از تشکیل گروه‌های دانشجویی خارج و داخل دانشگاه برای تبعیین واقعا کربلا برای مردم می گوید، و خدمات ارائه...
مسئول امور درسی عمادالدین باقی در حوزه علمیه منتظری:
عمادالدین می‌گفت که مفاتیح باعث بدبختی شماست/ مفاتیح را از پنجره به داخل حیاط پرت می‌کرد
یک نفر آمد توضیح داد که یا این آقای باقی را از این مدرسه بیرون بیاندازید‌ یا ما این مدرسه را آتش می زنیم؛ ایشان مفاتیح را دست گرفته و می گوید: «این کتاب پوست گاوی باعث بدبختی شماست و مفاتیح را از پنجره به داخل حیاط پرت می کند ما نمی توانیم حضور ایشان را تحمل بکنیم»
فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد؛
تردد زائران به عراق بدون ویزا ممکن شد
بیشترین تردد در مرز مهران است و روزانه بالغ بر 50 هزار نفر از مرز خارج می‌شوند؛ این ترددها تا فردا به قصد خروج است و از روز پنجشنبه با حجم ورود زوار از کشور عراق به سمت کشورمان روبرو می‌شویم.
در دانشگاه آزاد واحد یاسوج صورت گرفت؛
ضرب و شتم یک دانشجوی دختر در حاشیه حضور یک فتنه‌گر
صبح روز یکشنبه 8 آذرماه در حالیکه قرار بود مراسم آئین گشایش انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه آزاد واحد یاسوج با حضور آذر منصوری در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار گردد؛ حدود 100 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد یاسوج با تجمع در سالن اجتماعات محل برگزاری مراسم...
روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل خبر داد؛
آغاز دوره آموزش مجازی جهاد اکبر +لینک ثبت نام
مهلت ثبت نام در این دوره تا ۲۰ آذر ماه قرار داده شده و دانشجویان جهت شرکت در قرعه کشی دوره باید تا پایان آذرماه، گواهی دورس خود را که توسط سامانه ارائه می شود، به آدرس ایمیل روابط عمومی این اتحادیه دانشجویی ارسال نمایند.
بررسی پدیده سیگار کشیدن در دانشگاه‌ها؛
نظر دانشجویان از انگیزه برای سیگاری شدن تا راه برخورد با سیگاری‌ها در دانشگاه!
پدیده سیگارکشیدن دانشجویان در دانشگاه‌ها امروز به یکی از معضلات نظام آموزش عالی کشور است؛ به خصوص اینکه مشخصا در بعضی از دانشگاه‌ ها دانشجو می‌تواند در صحن دانشگاه و در ملاء عموم دانشجویان دختر و پسر، اساتید و کارمندان، سیگاری به دست بگیرد و دود کند. اما ریشه‌ی این...
رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه درس خارج فقه:
آرزو می‌کنیم ای کاش همراه زائران اربعین بودیم/ دولت مقرراتی معین کرده که حتماً باید مراعات شود
ایشان همچنین زائران اربعین را به رعایت ضوابط و مقررات توصیه و تأکید کردند: دولت در خصوص خروج از کشور مقرراتی معین کرده که حتماً باید مراعات شود و حرکت خارج از این ضوابط مطلوب نیست.
در مناظره چالشی زیباکلام و خضریان در دانشگاه یزد؛
زیباکلام: آمریکاستیزی از اهداف انقلاب نبود/ آقای زیباکلام می‌خواهد از برجام این نتیجه را بگیرد که برویم به بغل آمریکا +حاشیه‌ها
آیا مصدق آمریکاستیز بود؟ نبود. او نیم نگاهی به لیبرالیسم داشت؛ اما آنها برای منافع خود حاضر شدند یک حکومت دیکتاتور را برگردانند و یک دولت مردمی را زمین بزنند. آنها کار ندارند که شما آقایان آمریکاستیز هستید یا نه؛ آنها با منافع خود کار دارند.
پادزهر ضدتوطئه در دانشگاه!
اولا دانستن اینکه جنگ فرهنگی کار آسانی نیست و اهل فن می خواهد. دوم باید آماده مبارزه همه جانبه بود. سوم باید خودآگاهی جمعی ایجاد شود. چهارم استفاده ی صحیح از روشها و ظرفیتهای موجود. پنجم خلق شیوه های جدید برای مقابله. ششم تدوین طرح بنیادین و جامع و استراتژی تاکتیک...
همراه با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)/ 4
فیلم:: روایت یک دختر دانشجو از سفر چند هزار کیلومتری خراسان تا کربلا
این بانوی دانشجو در این مصاحبه از چگونگی سفر خود از خراسان جنوبی به قم، از قم به کاظمین و از آنجا به کوفه و نجف می‌گوید. این دانشجو در پایان نیز توصیه ای به دانشجویان برای حضور در این گردهمایی بزرگ مسلمانان دارد.
دومین نامه مهم رهبر انقلاب به جوانان غربی؛
من از شما میخواهم بر مبنای یک شناخت درست و با ژرف‌بینی بنیان‌های یک تعامل صحیح را با جهان اسلام پی‌ریزی کنید
متن انگلیسی دومین نامه مهم رهبر انقلاب به جوانان غربی منتشر شد. پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، پیامی از ایشان را به زبان انگلیسی و در خصوص موضوع «نگرانی مشترک در خصوص تروریسم» منتشمن از شما جوانان میخواهم که بر مبنای یک شناخت درست و با ژرف‌بینی و استفاده از...
وقتی عدم انعطالف‌پذیری قوانین نظام وظیفه افشا می‌شود؛
مسئله، علت‌یابی کاهش رغبت سربازی است یا «تامین کارکنان وظیفه»؟!
تا وقتی که نگاه «قوانین» نظام وظیفه تنها به سرباز، «تامین کارکنان وظیفه» باشد، به نظر نمی رسد با اقدامات کوتاه مدت بتوان این مشکل بزرگ جوانان را حل کرد؛ این در حالی است که رهبر انقلاب در دیدار رمضانیه سال 93 دانشجویان بر حل مشکل سربازی جوانان تاکید داشتند.
در گفتگو با عضو هئیت علمی موسسه آموزش پژوهشی امام خمینی(ره):
آرمانگرایی امام حسین(ع) واقع‌گرایانه بوده چون متصل به وعده‌های خداست/ اربعین یک یوم الله و نشانه است
آرمان یک شیعه عدالت در تمام عالم است و امام حسین (ع) از روزی که در کربلا قیام کرد آرمانش همین بود منتها ایشان به شهادت رسیدند اما فرزندشان امام چهارم زنده ماندند تا این نهضت به امام زمان(عج) برسد و طبق وعده الهی امام زمان ظهور می کند .
همراه با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)/ 3
خانواده عراقی که کل پس انداز خود را خرج زائران می‌کند +عکس
بعد از پشت سر گذاشتن 270 عمود در مسیر کربلا تا نجف به موکبی برمی خورید که خانواده ای اهل کوت (یکی از شهرهای استان واسط کشورعراق) در آن به پذیرایی مفصل از زائران حسینی می پردازند.
خلاءهای آئین‌نامه آموزشی جدید دانشجویان کارشناسی ارشد؛
معامله دو سر «باخت» بین دانشگاه و دانشجو در مصوبه جدید وزارت علوم!
این آئین‌نامه آموزشی با نمونه قبلی خود تفاوت‌هایی دارد که مهمترین آن، حذف نمره پایان نامه از معدل کل دوره آموزشی ارشد است؛ به عبارت دیگر نمره‌ی پایان نامه هیچ تاثیری در معدل ترم و کل دوره نخواهد داشت، در حالی که در آئین نامه قبلی، پایان نامه با اختصاص 4 تا 6 واحد...
چرا برنامه انجمن تهران با صندلی خالی برگزار شد؟
وقتی حرفت دیگر «خریدار» ندارد!
تداوم این اقدامات در حالی است که پس از نقش آفرینی اعضای این انجمن در آشوب آفرینی در فتنه سال 88 بسیاری از تشکل های دانشجویی در نامه های مکرری خواستار لغو فعالیت این گروه سیاسی شده بودند.
روایت متفاوت از حضور آقای رییس جمهور در دانشگاه تهران؛
وقتی بسیج از خاتمی دفاع کرد! +فیلم
سخنرانی آذرماه سال 83 خاتمی در دانشگاه تهران که آخرین سخنرانی خاتمی در روز دانشجو در دوران ریاست جمهوری محسوب می‌شد، یکی از پر تنش ترین سخنرانی های خاتمی در روز دانشجو محسوب شد که با حاشیه‌های فراوانی همراه بود.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و پنجاه و سوم
کتابی که با آن تکلیف تراشیدن ریش خود را مشخص می‌کنید +دانلود
کتاب "تراش ریش از نظر اسلام" کاملا این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ از بدو ورود حضرت آدم(ع) به این عالم و ماجرای روییدن محاسن بر جبین وی تا نظر بزرگان و اعاظم شیعه در این باره؛ نویسنده این کتاب، محمدرضا طبسی نجفی و مترجمش محمدمهدی اشتهاردی است.
پس از توهین به ساحت حضرت زهرا(س)؛
توهین یک استاد به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام علی(ع)
یکی از اساتید درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام دانشکده فنی و حرفه ای میرزا کوچک خان صومعه سرا اقدام به بیان توهین هایی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام علی(ع) نموده است.
همراه با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)/ 2
دو واحد درس با دانشجویان در پیاده‌روی اربعین +فیلم و عکس
سید ابوالفضل یکی دیگر از این دانشجویان است که از دانشگاه آزاد تنکابن به اربعین امسال آمده است؛ وی به همه دانشجویان پیشنهاد میکند برای یکبار هم شده در این سفر حضور یابند. این دو دانشجو در ادامه مصاحبه خود اظهارات متفاوتی کردند، که در ادامه فیلم آن آمده است.
متولدین پیش از 1373 بخوانند؛
سه راه قانونی برای کاهش دوسال خدمت سربازی
«کابوس سربازی» یکی از دغدغه های هر جوان «پسری» است که پس پایان تحصیلات و یا رسیدن به سن 18 سالگی با آن مواجه می شود؛ قانونی «90 ساله» که علی رغم آسیب های جدی که به خانواده‌ها وارد کرده است.
در اعتراض به طرح جدید وزارت بهداشت صورت گرفت؛
تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک +عکس
این دانشجویان به دلیل طرح جدید وزارت بهداشت که قرار است افرادی بدون حضور در دانشگاه و با طی کردن یک دوره کوتاه آموزشی در بیمارستان ها، به عنوان پرستار بکار گرفته شوند از حضور در بیمارستان و سر کلاس ها امتناع و اعتصاب و تجمعی را ایجاد کردند.
از 22 بهمن ماه و در بوستان گفتگو؛
سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود
امینی با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، گفت: افتتاحیه این نمایشگاه روز پنجشنبه 22 بهمن برگزار می شود و به مدت 6 روز تا تاریخ 27 بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو ادامه دارد.
وقتی برجام، گوشت قربانی تسویه حساب سیاسی برخی می‌شود
هر دو اعتراف را باید به عنوان بخشی به یادماندنی از کارنامه جریان غربگرا در ایران ثبت کرد. چه توافق نهایی انجام شود و چه نشود، این موضوع از یاد نخواهد رفت که چگونه کسانی وقتی خلوتی با دوستان آمریکایی خود پیدا کردند، نتوانستند در مقابل وسوسه «شیرین کردن خود» مقاومت کنند.
تجربه اربعین در نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب بررسی شد:
اقتصاد مقاومتی در اربعین عینیت یافته است
مرحوم حسابی می گوید روزی در یکی از این کشورها شروع به کار کردم دیدم در کشوی میزم یک چک سفید امضا است، زنگ زدم گفتم چک نفر قبلی جا مانده است. گفتند نه این چک برای شما است. برای اینکه شما هر نیازی برای خرید لوازم آزمایشگاه دارید معطل بروکراسی اداری نشوید، همان جا چک را...
در نشست خبری رونمایی از گفتمان اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛
افرادی در جامعه درصدد تحقیر ملی در بین دانشجویان هستند/ رفع تضاد طبقاتی را یکی از مطالبات خود می‌دانیم
متاسفانه افرادی در جامعه هستند که درصدد تحقیر ملی در بین دانشجویان دانشگاهیان، مردم و آحاد جامعه هستند تا‌‌ همان چیزی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان یک آسیب و به اسم خود تبیهی نام برد ترویج دهند این عده باید بدانند ایران همیشه روی پای خود ایستاده است و دست نیاز به...
این روزها اعتدال و اصلاحات برای زنده ماندن تلاش می‌کنند؛
نسخه پیچی «اعتدال» برای «اصلاحات»
اصلاح طلبان در صورت حمایت از دولت با این وضعیت بغرنج در حوزه اقتصادی و سیاسی باید در انتخابات مجلس هزینه این همراهی را بپردازند. هزینه ای که اصلاح طلبان با توجه به هدف کلان خود که ورود به ساختار قانونی قدرت است بعید به نظر میرسد مایل به پرداخت آن باشند. ا
رپورتاژ آگهی مشمئز کننده روزنامه شرق
یا معلوم نیست در این رپورتاژ آگهی روزنامه شرق، چرا از آقای کرباسچی سوال نشد که چگونه در سال 88 رئیس ستاد آقای کروبی بود ولی به میرحسین موسوی رای داد و چرا به رای مردم تمکین نکرد؟!
بیانیه بسیج دانشگاه صدا و سیما درباره اظهارات مبهم و دوپهلوی آمانو:
آژانس همچنان راه گذشته را می‌رود و قابل اعتماد نیست
گزارش های مبهم و دو پهلوی آژانس بین المللی انرژی اتمی، مسیر 13ساله‌ای است که پرونده‌ هسته‌ای ایران از آغاز تا کنون طی کرده است. در این سال‌ها با وجود تعامل حداکثری ایران و بازرسی‌های متعدد از سایت‌های هسته‌ای کشورمان، گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اما همه علیه...
گفتگویی درباره چرایی شکل‌گیری هیئت سید الشهدای دانشگاه تهران؛
هیئت دانشجویی که فقط چهار دقیقه سینه‌زنی دارد/ بعضی هیئت‌ها تضعیف کننده فضای انقلابی در دانشجوها هستند
اگر فضا می‌طلبد که حتی هر جلسه هفتگی سینه‌زنی باشد، باید باشد، ولی به نظرم می‌رسد که در هیئت‌های دانشجویی همین مقدار روضه و مداحی کفایت کند در جلسات هفتگی، نه مناسبت‌ها، و تمرکز اصلی هیئت روی سخنرانی باشد شاید بیشتر جواب بدهد و بهتر باشد.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل