خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

اخبار

 
 
امروز : 1394/09/04
کتابخانه دانشجویان ایران
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
انتشار سروده‌های مهدوی رهبر انقلاب در کتاب
این شهر بوی سبّ علی را گرفته است/ اخبارهای کذب مناره شروع شد
زینب نگو بگو همه ی هیبت علی/ کفار را به خطبه چو تیغ دودم زده
در این دیار، هلهله و پایکوبی است/ انگار رسم تسلیت و عرض احترام
فتنه و بیداد و بلا بود شام/ سخت تر از کرب و بلا بود شام
روضه به روضه گریۀ ما فرق می کند/ چون فرق بین نافله ها صبح و ظهر و شام
شما بیا، نفس از عطر جاده ها با ما/ جواب دادنِ فریاد بیصدا با ما
در مذهبمان حرف، همان حرف امام است/ فرمان بدهد رهبرمان، کار تمام است
شنیدم شاطر عباس صبوحی گفته بی نامش/ به والله از تنور گرم نان بیرون نمی آید
اى اهل قلم! قلم بگیرید به دست/ امروز دفاع از یمن تکلیف است
جای گلوله بر تن دیوار مانده است/ داغ تو باز بر دل اخبار مانده است
فیلم:: من نمی‌گذرم ازت، خدا هم از تو نگذره
زُلفِ سپیده را به خون، شانه زند سُروشِ غم/ عرشِ خدا به لرزه از، زلزلۀِ خروشِ غم
دو بیتی‌هایی زیبا تقدیم به حضرت عباس(ع)
هرکس که ایستاد،نه،هرکس نشست ماند/ سر رابه صخره ها زده هرروز علقمه
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
در میزگرد دانشجویی در رادیو گفتگو مطرح شد؛
نجابت: هیچ کس نتوانسته جلوی رئیس جمهور از ایشان انتقاد کند؛ آیا دو دقیقه نقد کردن تا این حد ترس دارد؟/ ابراهیمی: به مصلحت دولت نیست، حرفهای دانشجویان را نشنود + صوت
نجابت با اشاره به سابقه انگ زدن به دانشجویان از سوی وزیر علوم و رئیس جمهور گفت: «بر خلاف انتظارها فضای این دولت نیز باز نیست و هیچ کس نتوانسته جلوی رئیس جمهور از ایشان انتقاد کند؛ آیا دو دقیقه نقد کردن تا این حد ترس دارد؟»
رفتن یا ماندن، مسئله این است؛
استاد راهنما، صنعت، بیکاری پس از فارغ‌التحصیلی و اپلای
همیشه پای یک استاد در میان است! استادی که احتمالا دانشجو را برای تبدیل شدن به یکی از "مغزهای فراری" تشویق کرده؛ هرچند که دانشجو خودش اولین و آخرین تصمیم‌گیرنده است و مقصود نگارنده نیز انداختن تقصیر به گردن اساتید نیست.
در برنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه مطرح شد؛
در کشورهای غربی پژوهشکده‌هایی برای نفوذ هرچه بیشتر فرهنگی تاسیس شده است +عکس
وی با بیان اینکه دشمن امروزه تنها از طریق فرهنگ می‌تواند به کشور نفوذ کند، گفت: ایران اسلامی از لحاظ فرهنگی در دنیا بسیار غنی و قدرتمند بوده و دشمن از قدرت فرهنگی ایران می‌هراسد و قصد تحت تاثیر قرار دادن فرهنگ انقلابی کشور ما را دارد.
بسیج دانشجویی دانشکده‌های کشاورزی پیرامون امحاء 1700 تن سیب زمینی؛
باید متولیان دخیل در این پروژه به میز قضائی کشیده شوند
این یک نمای واضح از بربریت اشرافی گری که با وجود گرسنگی بسیاری از فقرای داخلی و خارجی وقاحت اشرافیت سالاری به حدی می رسد که اینگونه بی محابا نعمت الهی را مبدل به نقمت می کنند. باید متولیان دخیل در این پروژه به میز قضائی کشیده شده
تلاش برای تاسیس تشکل‌های دولت ساخته به کجا رسید؛
سرگذشت تشکل‌هایی که دانشجویی نبودند!
در مراسم افتتاحیه این انجمن مصطفی معین، وزیر علوم دولت اصلاحات، جواد اطاعت، نماینده مجلس ششم و جعفر توفیقی حضور داشتند. در این مراسم نیز مانند دیگر برنامه‌های تشکل‌های دولتی تازه ‌تأسیس پخش کلیپی از سران فتنه و عبور از خطوط قرمز نظام قسمتی از برنامه مورد نظر بود.
طی سه روز دیدار؛
رهبر انقلاب آمریکا را برای هفت رئیس جمهور چگونه ترسیم کردند؟
قرار بود که سران کشورهای حاضر در اجلاس گازی تهران، در حاشیه ی اجلاس دیدارهایی را با رهبر معظم انقلاب داشته باشند اما روند بالعکس شد و متن دیدارهای تاریخی معظم له بود و اجلاس را به حاشیه برد و تیتر یک رسانه ها را به خود اختصاص دید.
بیا شمع‌ها رو فوت کن!
خلاصه حتی رفتار پوپولیستی- انتخاباتی دولت درباره خودرو هم با کلاه گذاشتن برسر مردم همراه بود. کارشناسان بسیاری در طول این مدت رفتار اقتصادی دولت را «غیرکارشناسی» خواندند، اگرچه کسی دیگر از اصطلاح «رابین هودی» برای معرفی این سیاست‌ها استفاده نکرد اما اقتصاددانان این...
گفتگویی صمیمانه در جمع دانشجویان خوابگاهی دانشگاه شاهد؛
مادرم نذر کرد هم اتاقی خوب گیرم بیاید!/ در خوابگاه 180 درجه تغییر کردم
خیلی از هم ورودی های من وقتی با من حرف می زنند می گویند که فکر می کرده اند صرفا همه چیز از دانشگاه می گذرد و دانشگاه تنها مجرای موفقیت است و به غیر از آن راهی نیست.
این فیلم در دانشگاه اکران شود یا نشود؟
«چهارشنبه 19 اردیبهشت»، حرکت هوشمندانه در مرز عدالتخوهی
چهارشنبه فیلمی ست که هوشمندانه سرکی هم به زندگی کارگری می کشد و البته نگاهی انتقادی به شرایط و اقتضائات عدالت اجتماعی در کشور دارد، چهارشنبه فیلمی است که خیلی باهوش داستان های فرعی را روایت می کند اما به اندازه، و به سلامت از کنار آنها عبور می کند
در دانشگاه آزاد واحد همدان رخ داد؛
تجمع «صنفی» دانشجویان همدانی با حضور مسئولین حراست «سیاسی» شد +عکس
در ادامه این تجمع تعدادی از مسئولین این دانشگاه با حضور در جمع دانشجویان معترض با تهدید دانشجویان و همچنین گرفتن تعدادی از کارت های دانشجویی از سوی حراست دانشگاه اقدام به سیاسی جلوه دادن تجمع کرده که منجر به پراکنده شدن دانشجویان شد.
در دانشگاه تبریز اتفاق افتاد؛
خودکشی یکی از دانشجویان در محوطه خوابگاه پسران
یکی از دانشجویان پسر دانشگاه تبریز به نام «ر.ج» صبح روز دوشنبه 2 آذرماه حدود ساعت 6 صبح با حلق آویز کردن خود از یک درخت در بین دو بلوک خوابگاه دانشجویی شهرک امام(ره) دانشگاه تبریز اقدام به خودکشی کرد.
یک روز با دانشجویان «با کاروان» در پیاده‌روی اربعین؛
مهم نیست چه پای دیگ باشی چه با روپوش سفید!
دانشجوی فوق لیسانس مدیریت بود و می گفت حاضر است پای دیگ هم بایستاد. ببنید یک سری همکاری های ما با مضیف امیرالمومنین جهت پذیرایی از زائرین است و یک سری هم پشتیبانی موکب های مرزی ایران و عراق علاوه بر کارهای پزشکی و نطافتی و خدماتی است.
وقتی طرح «کارت اعتباری 10 میلیونی» در حاشیه وام خودرو متوقف می‌شود
طرح فروش خودرو داخلی با تسهیلات 25 میلیون تومانی و با آن فریب هایی که بعد از ثبت نام علیه مردم صورت گرفت این سوال را مطرح می کند که چگونه باید مردم با این تجربه تلخ باید به دولت اعتماد کند؟
ولادیمیر پوتین در ایران دنبال چیست؟
پیام «گازی» و «غیرگازی» پوتین
روسیه پس از برداشته شدن تحریم های خصمانه علیه ایران از طریق «گازپروم» و «لوک اویل» به دنبال سرمایه گذاری های گسترده در صنایع ایران و حتی اعمال نفوذ در برنامه های صنعتی تهران است.
مهدی محمدی نوشت؛
پشت پرده «برنامه رقابت صریح انتخاباتی» اصلاح طلبان
سوء‌تفاهم‌ها و اشتباه‌های محاسباتی درباره وضعیت عمومی روندهای اجتماعی و اولویت‌های افکار عمومی نیز مزید بر علت شده است. چپ که از همان طلیعه 24 خرداد خود را جریان «رئیس‌جمهور‌ساز» می‌داند.
گفتگوی دو ساعته رهبر معظم انقلاب با پوتین؛
رهبر انقلاب: باید جلوی اهداف آمریکا در سوریه را گرفت/ پوتین: ایران متحدی قابل اطمینان است
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که حدود دو ساعت طول کشید، آقای پوتین را شخصیت برجسته‌ای در دنیای امروز خواندند و با تشکر از تلاشهای این کشور در موضوع هسته‌ای افزودند: این مسئله به یک سرانجامی رسیده است اما ما هیچ اعتمادی به امریکایی‌ها نداریم و با چشمان باز، رفتار و...
از سوی ستاد مردمی-دانشجویی «با کاروان» صورت گرفت؛
پذیرایی از 5000 زائر در مضیف امیرالمؤمنین(ع) +عکس
زائرین اربعین در نجف، مهمان مهمانسرای امیرالمؤمنین با دست پخت خادمین ایرانی می‌شوند. مصطفی فروتن جانشین ستاد "با کاروان" در شهر نجف اعلام کرد: زائرین حضرت علی علیه السلام از ٦ صفر تا ١٨ صفر مهمان غذای حضرتی با دست پخت خدام ستاد باکاروان می‌شوند.
رشد شگفت انگیز و افت غم انگیز؛
تزریق سم مهلک سیاسی‌کاری بر تن دانشگاه +نمودار
حضور برخی افراد به عنوان رئیس دانشگاه که چهره علمی نداشتند و صرفاً شهرت خود را در فتنه ۸۸ و با حضور در تحصن ها و یا در فتنه ۷۸ با حمایت از آن بدست آوردند. همچنین تعلل در انتصاب رؤسای دانشگاه ها.
با دعوت از عمادالدین باقی صورت می‌گیرد؛
وقتی انجمن تهران مکمل قطعنامه ضدحقوق بشری علیه ایران می‌شود +عکس
این تشکل دانشجویی اصلاح طلب که طی سال های گذشته مواضع تند سیاسی بر علیه نظام داشته این بار با دعوت عمادالدین باقی به بهانه رونمایی از کتاب «دنیای بسته»، سعی در تکمیل پازل قطعنامه ضدحقوق بشری سازمان ملل دارد.
بعد از گذشت سه هفته از دستگیری مازندرانی؛
دانشگاه آزاد این روزها روزنامه فرهیختگان را چگونه اداره می‌کند؟
در این سه هفته که نزدیک به 18 شماره از انتشار این روزنامه گذشته است، چه کسی و یا چه جریانی تا به امروز در غیاب مازندرانی کارهای حقوقی و امور مرتبط به مدیرمسئولی را انجام می دهد؟
جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه‌ای خطاب به دو نماینده مجلس:
چرا در زمان بررسی بورسیه‌های دولت اصلاحات احساس وظیفه نکردید؟
زمستان تهمت های امثال شما سپری می شود و روسیاهی اش به ذغال می ماند. همه ما به خوبی به یاد داریم که شما نه تنها خواهان سلب حق قانونی بورس و هیات علمی ما بودید بلکه می خواستید هیچ حق اجتماعی دیگری مانند اشتغال و استخدام را نیز نداشته باشیم.
درباره قطعنامه «حقوق بشری» علیه ایران؛
تله تئوری‌بافی مشاوران غربی برای دولت
بررسی کشورهای مخالف این قطعنامه اما نشان میدهد که اتفاقا اکثر این کشورها موافق سیاست های جمهوری اسلامی ایران هستند. کشورهایی که تئوریسین های دولتی امثال سریع القلم آنها را جهان چهارمی میخواند.
چه کسانی نگذاشتند دکتر شریعتی کارش را تمام کند؟
علمای متعهد و پویا در طول دوران و تاریخ شیعه، هیچگاه صرفا توجیه‌گر نبوده‌اند و کاملا جریان‌ساز و «تغییردهنده» ظاهر شده‌اند. به عنوان مثال مجموعه شخصیت و منش شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی را که مورد مطالعه قرار می‌دهیم، تمام زندگی‌اش را در تلاش برای ایجاد تغییر و...
مروری بر خاطرات شهدای مدافع حرم؛
با پوتین دهه 60 به جنگ داعش رفـت +تصاویر
این شهید مدافع حرم به حضرت زینب (س) می نویسد: بی بی جان روی خون ناقابل ما هم حساب کن و بالاخره در شب عاشورا، عاشورایی می شود شاید اگر کربلا بود می نوشتند شهدای کربلا 73 تن بودند.
بمناسبت سالروز تولد دکتر علی شریعتی؛
هشتاد و ششمین شماره نشریه کاغذی خبرنامه دانشجویان ایران منتشر شد +دانلود
هشتاد و ششمین شماره نشریه کاغذی خبرنامه دانشجویان ایران منتشر شد. این شماره که بمناسبت 2 آذر، سالروز تولد دکتر علی شریعتی در دانشگاه‌های سراسر کشور منتشر شده است، به بازخوانی چرایی «زنده» بودن تفکر آن معلم شهید در مجامع مختلف پرداخته است.
آخرین خبرها از نوزدهمین دوره ازدواج دانشجویی؛
ثبت‌نام در مراسم ازدواج دانشجویی تا 15 آذرماه تمدید شد
مدیر مرکز فرهنگی آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ گفت: با توجه به درخواست دانشگاهیان محترم که تاکنون نتوانسته اند در مراسم ازدواج دانشجویی امسال شرکت کنند، این ثبت نام تاریخ 15 آذر ماه تمدید شد.
به بهانه اول آذر سالروز سخنرانی رهبر انقلاب در دانشگاه صنعتی شریف؛
خصوصیات و آفات جنبش دانشجویی در کلام رهبری +فیلم
تاکیدات مکرر و توجه رهبر معظم انقلاب به دانشجویان و نگاه ویژه ایشان به قشر جوان، دانشجو و آینده‌سازان این کشور، سبب شد تا به بهانه سالروز بازدید ایشان از دانشگاه صنعتی شریف و سخنرانی در بین دانشجویان و اساتید این دانشگاه در سال 78، بر نکات مورد تاکید رهبری پیرامون...
راه حل یک متخصص جراحی برای افزایش انگیزه تحصیل در رشته‌های علوم‌پزشکی:
اهمیت به منزلت اجتماعی و تامین مالی اساتید
در رده های بالای آموزش پزشکی، اساتید هم خدمات درمان را برعهده دارند و هم کار آموزش را و به نوعی آموزش مبتنی بر درمان بیماران می باشد. رشته پزشکی رشته ای فرسایشی است که به جهت دوره های طولانی آموزش، پزشکان متخصص در سنین میانسالی وارد بازار واقعی کار و اقتصاد می شوند.
حاشیه‌های جوان مؤمن انقلابی
یکی دیگر از خصائل مهم جوان مؤمن انقلابی عدم ورود به حواشی و بازی‌های سیاست زدگان و درگیری جناح‌های مختلف است. جناح‌هایی که منافع شخصی‌شان بیش از منافع ملی و انقلاب برایشان اهمیت دارد.
یکی از عوامل برنامه تلویزیونی «ثریا» در گفتگویی مطرح کرد:
داغ نقد را به دل امثال BBC می‌گذاریم/ بدون هیچ رانتی روی آنتن رسانه ملی رفتیم/ ماجرای انتخاب اسم برنامه «ثریا»
با استقبال شبکه‌های سیما، از برنامه جدیدی که خودشان اسم آن را به اشتباه 90 فناوری و علمی گذاشته بودند و با همکاری و مساعدت خوب مدیران وقت شبکه یک، برنامه ثریا بعد از طی فرآیندی حدود هفت ساله و پیش تولیدی حدود 11ماه و بدون استفاده از هیچ رانتی، روی آنتن رسانه ملی و...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل