خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 10 شهريور 1393

اخبار

 
 
انتخاب رشته دانشگاهی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
جزئیات دریافت وام مسکن برای دانشجویان متاهل و نخبه +فرم
به منظور حمایت از نخبگان متاهل و براساس همکاری بنیاد ملی نخبگان و صندوق رفاه دانشجویان، وام ودیعه مسکن نخبگان علاوه برنخبگان شاغل به تحصیل در دانشگاه های دولتی به نخبگان متاهلی که دارای معرفی نامه بنیاد ملی نخبگان بوده و در دانشگاه و موسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر...
دست دادن دخترها با بهزاد نبوی، ندا و فرهنگ دولت یازدهم
دبیرکل یک حزب مطرح اصلاح طلب چند روز قبل در مصاحبه با روزنامه ای گفته است «وقتی من کنگره سالیانه ام را با 10 نفر آدم برگزار می کنم و سالنی که می گیرم خالی است و آبروی من می رود، خب "ندا" یعنی چه؟»
جزئیات ثبت نام خوابگاه در دانشگاه تهران +جدول اجاره بها
ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 91 (سنوانی پسر)، دانشجویان دکترای ورودی 89 (سنواتی پسر) ،ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 91 (سنواتی دختر) و دانشجویان دکترای ورودی 89 (سنواتی دختر) به صورت حضوری و تلفنی امروز و فردا انجام می شود.
علی اکبر عباسی؛
بازی منتقدین در «پازل دوقطبی سازی»
در این بین البته رسانه های منتقد دولت و نمایندگان مجلس نیز بعضا خواسته یا ناخواسته در همین پازل یاد شده ای که روزنامه های زنجیره ای ایجاد کرده اند بازی می کنند. آن ها هم با دامن زدن های نابجا و به دور از تدبیر به برخی از مسائل پیرامون دولت یازدهم بستر را برای فضاسازی...
کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد 93 منتشر شد +لینک مشاهده نتایج
با اعلام سازمان سنجش کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 منتشر شد و داوطلبان می توانند برای مشاهده کارنامه خود با استفاده از شماره داوطلبی، شماره پرونده و مشخصات فردی اقدام کنند.
پس از نشست خبری رئیس جمهور رخ داد؛
برخورد گازانبری با کودکان شین آبادی و خبرنگاران + عکس
روز شنبه خانواده های آسیب دیده از آن رویداد شوم (یادتان که هست؟!) مقابل نهاد ریاست جمهوری تحصن کردند (همزمان با نشست خبری رئیس جمهور)؛ آنها پیگیر وعده های عمل نشده دولتمردان هستند: درمان کامل ایشان، پرداخت دیه و... تا رسیدن به سن قانونی.
شروع طوفانی آسمان‌خراش‌ها در جام جهانی؛
شکست سه بر یک ایتالیا در اولین گام
ایران در این جدال تماشایی بازی را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، فرهاد ظریف، محمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد قائمی آغاز کرد و توانست در ست های اول، سوم و چهارم با نتایج 25 - 16، 25 - 21 و 25 - 22 از سد ایتالیا عبور کند.
جدول انواع وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید/ چگونه وام دانشجویی بگیریم؟
تقویم تسهیلات رفاهی نیم‌سال اول سال تحصیلی 1393_94 و فهرست انواع وام دانشجویی و مبالغ سرانه آن بر اساس آخرین مصوبات هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان در سال تحصیلی آینده منتشر شد.
مسئول آموزش اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل؛
فساد کرسنت با توجه به محدودیت ها مغفول مانده است/ وزارت علوم گزارش برخورد با تخلفات بورس را ارائه دهد
بالاخره متاسفانه در هر دولتی از کارگزاران و اصلاحات گرفته تا دولت قبل، بودند افرادی که با زد و بند و رانت و بدون داشتن شرایط علمی از امتیاز بورسیه استفاده کرده اند که قطعا باید با آنها برخورد شود و این مطالبه همه ملت ایران است و وزارت علوم باید گزارش آن را به گوش...
هومان خدابخشی؛
چرا دولت رجایی، دولت مکتبی بود/ ناگفته‌هایی از ماجرای ترور در ساختمان ریاست جمهوری
جالب اینجاست که دلیل اصلی عنوان شده برای عدم محاکمه این بود که کشور درگیر جنگ با بعثی‌هاست و اکنون زمان تنش داخلی نیست! اما چرا بعد از دو سه دهه پس از جنگ، پرونده دوباره باز نمی‌شود‌؟ چرا شخص متهم پست‌های کلیدی می‌گیرد؟
افزایش بی‌رویه اجاره‌بهای خوابگاه‌های خودگردان و اعتراض دانشجویان
ترمی 600 هزار تومان برای 2 متر مربع! +اطلاعیه خوابگاه
این درحالی است که به گفته دانشجویان، این خوابگاه از کمترین امکانات رفاهی برخوردار است به طوریکه در هر اتاق 12 متری، 6 نفر اسکان دارند و در سوئیت های 60 تا 70 متری 3 اتاق با 20 نفر گنجانده می شوند و در واقع سرانه هر دانشجو از این خوابگاه 2 متر فضاست که حالا می باید...
نامه 54 دفتر جامعه اسلامی دانشجویان به آملی لاریجانی؛
مرجع قضایی فراملی برای حمایت از مستضعفان تشکیل دهید
در راستای عبور از موانع تحمیلی موجود، مانند دخالت‌های پایان‌ناپذیر سلطه‌گران، تلاش مخرب کانون‌های توطئه و فتنه و تحریم و تهدید و ظلم جهانی و حمایت آنها از عوامل قانون ستیز داخلی، دو پیشنهاد را برای پیشبرد آرمان‌ها و اهداف انقلاب و برقراری «عدالت بدون مرز» تقدیم می‌کنیم.
به بهانه سالروز تولد سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله؛
از دستگیری توسط تیم حجاریان تا ترانه یک زن مسیحی
سیدحسن نصرالله که برای سفری به ایران آمده بود در بدو ورود به ایران توسط تیم سعید حجاریان که تحت نظر اطلاعات نخست وزیری- در زمان نخست وزیر وقت میرحسین موسوی- بود بازداشت می شود. وی می گوید: این برای من خیلی دردناک بود و من اصلا انتظار وقوع آن را نداشتم.
اندراحوالات قراداد کی‌روش و فدراسیون فوتبال؛
پشت پرده اختلاف مربی پرتغالی و وزارت ورزش چیست؟
تیم مدیریتی حاکم بر فدراسیون فوتبال با این گمان که تجربه تعلیق فوتبال ایران این اجازه را به وزیر نمی‌دهد که ‌مستقیم‌ علی کفاشیان را برکنار کند، در روزهای اخیر، برای مربی پرتغالی سنگ تمام گذاشتند اما مخالفت نهایی وزارت ورزش با قرارداد سنگین کی‌روش بازخورد دیگری نیز داشت.
در قسمت دهم برنامه «حذف و اضافه» مطرح شد؛
در مدارس، معلم خسته از زندگی زناشویی، سرکلاس می‌گوید ازدواج نکنید/ هرچه امکانات اقتصادی بیشتر شد، آمار طلاق بالا رفت
من می‌ترسم نتیجه چنین برنامه‌هایی، ساده‌گیری ازدواج شود. ازدواج زندگی است. زندگی نیز کار راحتی نیست. سخت است و هر روز پیچیده تر می‌شود. اما سختی بدی نیست. سختی خوبی است. ازدواج رفتن از مشکلات به غیرمشکلات نیست.
نقدی بر آخرین ساخته سعید سهیلی؛
کلاشنیکف؛ چه بلاتکلیف است، وسط این بحران
کلاشینکفی که می‌خواهد در ادامه سیر فیلمسازی سهیلی خود را در ردیف فیلم‌های عصیانگر اجتماعی معرفی کند و به قول کارگردان «فیلم، فیلم خنثی نیست» اما سعید سهیلی خوب می‌داند که محتوا زمانی می‌تواند در سینما خود را به مخاطب تحمیل کند که با فرم همراه باشد.
بخش دوم//
متن پرسش و پاسخ چالشی دانشجویان با میرکاظمی پیرامون پرونده کرسنت
با مهدی هاشمی چیکار می کنید؟ چقدر کشور باید از این خانواده هزینه ببیند؟ خود من چند بار مصاحبه کردم و در جلسه ها گفته ام. این محدودیت هایی نیست که در اختیار دولت باشد کار ما در آن برهه این بود که اسناد و مدارکی که می خواهند در اختیارشان قرار بدهیم تا زودتر پرونده را...
با وجود دستور وزیر بهداشت برای افزایش ظرفیت‌ها؛
ظرفیت پزشکی در کنکور 93 بیشتر نشــــــد!
هجدهم مرداد، خبر اطمینان خاطر وزیر بهداشت به داوطلبین کنکور، مبنی بر عدم کاهش ظرفیتهای پزشکی نسبت به سال گذشته منتشر شد اما وزارت بهداشت در اقدامی متفاوت با دستور وزیر بهداشت، فقط در خواست 10 درصد افزایش ظرفیت رشته های مذکور را از سازمان سنجش اموزش کشور نموده است.
علیرضا زاکانی؛
قانون‌شکنی عین دیکتاتوری است/ سه اشکال عمده بر رفتار فراقانونی رئیس مجلس
اعتراض ما پایمال شدن حقوق نمایندگان و تخریب مجلس بود که غیرقابل تحمل است و این مسئله، همان نکته ای است که وقتی یکی از نمایندگان اشاره کرد که این رفتار رئیس محترم مجلس، استبداد و دیکتاتوری است دکتر لاریجانی با اقلیت خواندن معترضین، آن ها را متهم به دیکتاتوری کردند؛...
چه کسی جانشین کاترین اشتون شد +عکس
"فدریکا موگرینی" وزیر امور خارجه ایتالیا با رای مستقیم رهبران اروپایی مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحاده اروپا شد. چیزی که در این بین، تحصیلات او را تحت شعاع قرار می دهد، موضوع پایان نامه خانم موگرینی یعنی رابطه بین دین و سیاست در اسلام است.
واکنش شریعتمداری به کنفرانس خبری روحانی؛
جرم فتنه گران 18 تیر 78 که توسط آقای روحانی مستحق «سرکوب شدید» شدند در هیچ دادگاهی بررسی نشد!
آقای دکتر روحانی یک حقوقدان است و به یقین از تفاوت میان «جرم‌مشهود» و «جرم غیرمشهود» باخبرند، بنابراین، تعجب‌آور است که منتظر تشکیل دادگاه مانده‌اند! در این حالت وقوع «جرم» محرز است و تشکیل دادگاه برای اثبات جرم نیست، بلکه برای تعیین میزان کیفر مجرم است.
متفاوت‌ترین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب؛
اکران‌کننده‌های عمار، مخاطب‌شناس‌ترین افراد جشنواره/ بزرگی آمریکا در مقابل چشمان کودکان ‌شکست
یازدهمین «نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب» با پخش چهار اثر در حوزه‌های داستانی، مستند و انیمیشن همراه بود. این مراسم با پخش کلیپ «بابا خون داد» به کارگردانی «مهدی نقویان» آغاز شد. «بابا خون داد» کلیپی بازسازی شده از شعر معروف انقلابی به همین نام است.
گزارشی از یک هفته حضور «خبرنامه دانشجویان ایران» در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال + تصاویر
دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی از اول تا هفتم شهریوردر محل بوستان گفت گو برگزارشد. این نمایشگاه در پنج بخش اصلی بین‌الملل، رسانه‌های برخط، نشر دیجیتال، بازی و انیمیشن، فناوری اطلاعات و همچنین در پنج بخش جانبی دیجیتال در آینه هنر، کارگاه‌ها و نشست‌ها،...
بخش دوم//
آقای ترکان نوشته بود که دیوار کرسنت تا ثریا کج است/ چقدر کشور باید از این خانواده هزینه ببیند؟!
با مهدی هاشمی چیکار می کنید؟ چقدر کشور باید از این خانواده هزینه ببیند؟ خود من چند بار مصاحبه کردم و در جلسه ها گفته ام. این محدودیت هایی نیست که در اختیار دولت باشد کار ما در آن برهه این بود که اسناد و مدارکی که می خواهند در اختیارشان قرار بدهیم تا زودتر پرونده را...
حضور داعش در عراق و سودی که ایران و آمریکا می‌برند!
بسیاری از افرادی که قبلا با تمسک به مَثَل «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است» می گفتند چرا باید به فلسطین کمک کرد و حتی بعضا حامی شعار انحرافی «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»، بودند با جدی شدن این خطر در اظهار نظرهای خود تجدید نظر کردند.
فعال دانشجویی دانشگاه هرمزگان در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
خوابگاههای دانشگاه گنجایش افزایش ظرفیت را ندارد/ امکانات پاسخگوی افزایش ظرفیت و ایجاد رشته های جدید نیست
خوابگاه های خودگران در سطح شهر هستند و در سال گذشته برای دانشجویان مقطع شبانه با افزایشی از 200 تا 300 هزارتومان تا ترمی 500 هزار تومان هزینه در بر داشته است و این در حالی است که دانشجویان کارشناسی هزینه ای بالغ بر 100 هزار تومان می پردازند.
یکسال با وزیر صنعت، معدن و تجارت
از حذف ایران کد و شبنم تا رانت 650 میلیون یورویی
علیرغم اینکه نعمت زاده در چند جای برنامه‌ی خود بر شفاف‌سازی فرآیندها و کاهش تخلفات اداری از طریق ساماندهی اثربخش اطلاعات و آمار تأکید کرده بودند، عملاً با حذف سامانه‌های اطلاعاتی شبنم و ایران کد، برخلاف وعده‌های خود اقدام کرده‌اند.
آمریکا باز هم افراد، شرکت ها و نفت کش‌های ایرانی را تحریم کرد +اسامی
وزارت خزانه داری امریکا روز جمعه 7 شهریور 1393 (29 اوت 2014 ) تحریم هایی را علیه بیش از 25 فرد و شرکت اعمال و آنها را به نقض تحریم های ایران متهم کرد. وزارت خزانه داری امریکا روز جمعه 7 شهریور 1393 (29 اوت 2014 ) تحریم هایی را علیه بیش از 25 فرد و شرکت اعمال و آنها...
جدول اجاره‌بهای خوابگاه های مجردی و متاهلی در سال جدید
دراین جدول سکونت مجاز دانشجویان روزانه در نیم سال اول و دوم سال تحصیلی جدید به صورت نقدی و غیر نقدی تعیین شده است. بالاترین قیمت مربوط به خوابگاه های یک و 2 نفره و پایین ترین نرخ مربوط به اتاق های 9نفره و بیشتر است.
حسن رحیم‌پور ازغدی در طرح ولایت کشوری:
نباید در موضوع حجاب روش داعشی‌ها و یا لیبرال‌ها را دنبال کنیم/ برخی‌ها عصر فرج را عصر مفت‌خوری می‌دانند
رحیم پور ازغدی با بیان اینکه حجاب شخصی نیست و به لحاظ شرعی حق الناس و به حقوق قانونی حقوق اجتماعی محسوب می شود افزود: مسئولین دانشگاه‌ها و حکومت وظیفه دارند در زمینه برخورد با بی حجابی و گسترش حجاب وظیفه دارند و دانشجویان نیز در این زمینه باید به وظایف خود عمل کنند.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.