خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 03 مرداد 1393

اخبار

 
 
ماه دیدار ماه
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
حاشیه های راهپیمایی روزقدس به روایت دوربین خبرنامه دانشجویان ایران
صبح امروز روزه‌ داران تهرانی همراه با مسلمانان سراسر دنیا با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود را از رژیم اشغالگر قدس نشان دادند و بار دیگر برائت خود را از رژیم غاصب صهیونیستی و دیگر همپیامانان آن اعلام کردند.
نامه 500 دانشجوی نخبه صنایع موشکی به سفارت فلسطین؛
آماده‌ انتقال دانش صنایع نوین موشکی به مقاومت غزه هستیم
با اقتدا به شهید بزرگوار حاج حسن تهرانی مقدم(پدر موشکی ایران) حمایت از جبهه مقاومت و آمادگی خود جهت انتقال دانش و تخصص در این زمینه و تقویت توان موشکی جبهه مستضعفین عالم در برابر کفر جهانی را اعلام می داریم و از هر گونه کمکی در حد توان فروگذار نخواهیم کرد.
جدول:: واکنش و پاسخ‌های رهبر انقلاب به سخنان دانشجویان
حضرت آیت الله خامنه ای پس از شنیدن سخنان 90 دقیقه ای نمایندگان تشکلها و گروههای دانشجویی، با تحسین روحیه «پرنشاط، مطالبه گر، متفکرانه، منتقدانه و در عین حال مسئولانه» جامعه دانشجویی، به برخی سوالات و مواضع دانشجویان پاسخ گفتند.
در گردهمایی «غزه تنها نیست» مطرح شد؛
امیدوارم روزی «هنر» تنها ابزار هنرمند نباشد و «جهاد» هنر اصلی شود
در این همایش که روز گذشته برگزار شد، هنرمندانی همچون " حجت الله ایوبی"، " علیرضا قزوه"، "یوسف علی می‌رشکاک"، "نرگس آبیار" و دیگر هنرمندان فعال در این زمینه به سخنرانی پرداختند.
راهکار از بین رفتن اسرائیل؛
فیلم:: سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان
حدود هزار دانشجو با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیداری ۲ و نیم‌ساعته داشتند تا رودررو، دغدغه‌ها، مطالبات و دیدگاه‌های جامعه دانشجویی را با رهبر انقلاب اسلامی مطرح کنند و در سخنان و پاسخ‌های ایشان، به تأمل در اولویت‌ها و مسائل مختلف منطقه و کشور بپردازند.
بیانه دانشجویان پزشکی پس از طرح مجلس پیرامون آزمون دستیاری؛
مشکل مناطق محروم با طرح های شتاب زده و دوفوریتی، حل نمی شود +اسامی و راهکارهای دانشجویان
مشکل مناطق محروم هرگز با طرح های شتاب زده و دوفوریتی، و اصرار بر این که تنها مشکل این مناطق عدم حضور پزشک متخصص است، حل ناشدنی است. تحمیل تامین نیروی انسانی مورد نیاز به 2 یا 3 دوره آزمون دستیاری تخصصی، خلاف عدالت آموزشی و حتی درمانی است.
متن سخنان نماینده بسیج دانشجویی؛
عده ای در تلاشند تا با منتسب کردن اتفاقات مختلف به رهبر انقلاب، دانشجویان را از اظهار نظر برحذر دارند/ انتخاب رئوسای دانشگاه‌ها با مدل‌های غیرقانونی انجام می‌شود
سید محسن میرحاجی نماینده بسیج دانشجویی در دیدار روز چهارشنبه دانشجویان با رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: امربه معروف و نهی از منکر که از رکن‌های اساسی اسلام و قانون اساسی است مورد غفلت واقع شده است.
متن سخنان نماینده گروه‌های جهادی دانشجویی؛
با تغییر دولت ها و رویکردهای اجرایی، ساختار کلّی اردوهای جهادی دچار تغییر نشود
مسئله‏ اصلی و حلقه‏ مفقوده‏ کنونی در فعالیت‌های جهادی دانشجویان عدم وجود نخ تسبیح راهبردی برای بهره‏ گیری حداکثری از ظرفیّت‏ها و قابلیّت‏های سرمایه انسانی دانشگاه‏های کشور در عرصه‏های تخصّصی و بنیادین ساحت های بشری است.
متن کامل سخنان دبیر دفتر تحکیم وحدت؛
چرا پرونده کرسنت و تامین اجتماعی هنوز درگیر مقدمات است و دانه درشتها و آقازاده‌ها مصونیت دارند؟/ انتقاد از ائمه جمعه
بعد از گذشت چند سال پرونده کرسنت و تامین اجتماعی هنوز درگیر مقدمات هستند و پرونده های کلان فساد اقتصادی پشت درب اتاق مسئولین حاضرو سابق و اسبق گیر می کند. وهنوز فعالان فتنه 88 آزادانه در اجتماع حضور دارند و گویی دوستان قضایی را جرات مقابله نیست.
متن کامل سخنان نماینده‌ جنبش عدالت‌خواه دانشجویی؛
نظام بانکی کشور همان کارکرد نظام فاسد بانکی ربوی را ایفا می‌کنند/ اشکال‌گیری و بهانه‌جویی، از یک سو و سعی در منزوی نمودن منتقدان، از جمله نمودهای روحیه‌ی انتقام گیری سیاسی است
جای این پرسش مهم وجود دارد که چه تضمینی است که مجریان قانون، همین رفتار را با اصول سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز انجام ندهند؟ یعنی بخش هایی که مترادف با اقتصاد لیبرال است، مانند توسعه ی حوزه عمل مناطق آزاد، به سرعت اجرایی شود و بخش هایی که در تقابل با این روش و منش...
متن کامل سخنرانی دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل؛
دولت‌ها در استفاده از رانت‌ برای افراد خاص اشتراک دارند/ جریانی که قائل به حق اکثریت نشد، وزارت علوم ِدر سایه شکل داده‌اند و قوه مقننه «صلح کل»وار تساهل می‌کند/ انتقاد از سفارتخانه‌های کاغذی
ما از استقلال دانشگاه ها به معنی جایگزینی و جابجایی منبع درآمدی دانشگاه ها از پول نفت و شهریه دانشجو به پژوهش های منتهی به حل مسائل کشور حمایت می کنیم. البته در برابر تفسیر های ناصحیح از استقلال دانشگاه که نیت جدا کردن دانشگاه از نظام را دارند می ایستیم.
متن کامل سخنرانی نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛
ساعت دیپلمات‌های ما به وقت منطقه نیست/ شرط ارتقای اعضای هیت علمی تغییر کند/ انتقاد از حوزه‌های علمیه
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان تشکلی ولایی ضمن رصد اوضاع داخلی و خارجی و اعلام مواضعی قاطع نسبت به مسائل پیرامون خود و توجه به جایگاه کنونی ایران اسلامی در راه رسیدن به تمدن نوین اسلامی برخود لازم می داند تا در مقابل جنابعالی مطالبی را بیان نماید.
مشروح بیانات رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان؛
راهکار نابودی رژیم صهیونیستی برگزاری رفراندوم است/ روحیه احساس تکلیف، مطالبه‌گری در میان شما باشد کشور نجات پیدا خواهد کرد/
مسائل مرتبط به سیاست داخلی همچون مسئله کاهش رشد علمی کشور، ماجرای عزل های وزرات علوم و دیگر مسائل داخلی از مهمترین بخش های مواضع تشکل های دانشجویی در این جلسه بود.
آخرین پیشنهاد هسته ای ظریف به کری چه بود؟/ «تغلب» آمریکا در مذاکرات وین 6
با وجود اهمیت این مصاحبه و واکنش های متعددی که در منابع غربی برانگیخت، در داخل ایران به مضمون آن توجه چندانی نشد. این پیشنهاد توسط جان کری به امریکا منتقل شده ولی هنوز پاسخ رسمی از سوی امریکایی ها دریافت نکرده است.
مصر، و چرایی حمایت از استراتژی زمین‌سوخته اسراییل درغزه
آخرین ارزیابی‌ها نشان می‌دهد گروه‌های مقاومت فلسطین و مردم غزه مخالف جدی طرح پیشنهادی مصر برای آتش‌بس هستند زیرا معتقدند محاصره شدید این منطقه دست‌کمی از جنگ ندارد؛ و این خود ما به فکر وامی‌دارد که هدف مصر از ارائه چنین پیشنهادی برای آتش‌بس چه بوده است؟
یادداشت استاد اقتصاد و عضو هیئت علمی دانشگاه؛
تحلیلی بر «بسته خروج غیر تورمی از رکود» دولت/ چرا اصرار بر صادرات نفت خام؟!
گزارش مشحون است از اصرار بر صادرات نفت خام! و افزایش این نوع صادرات. این در حالیست که سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید جدی دارد بر کاهش وابستگی کشور به خام فروشی.
حجت الاسلام پناهیان؛
برخی مدعیان محبت اهل‌بیت(ع) از جایی پول می‌گیرند که داعشی‌ها پول می‌گیرند
برخی از کسانی که ادعای دفاع از اهل‌بیت(ع) دارند و ادعای محبت اهل‌بیت(ع) دارند، از همان جایی پول می‌گیرند که داعشی‌ها از همان‌جا پول می‌گیرند. مثلاً کسی می‌آید و می‌گوید: من حاضرم پول شام تمام دهۀ هیات تو را بدهم به این شرط که در هیات خودت از انقلابی‌گری سخن نگویی!
فیلم// رونالدو: اگر بگویم اسرائیل را دوست دارم، فیفا من را بهترین بازیکن سال معرفی می‌کند
در دنیایی(دنیای فوتبال) که مسی همزمان با اوج گرفتن تجاوز رژیم اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه و شهادت صدها فلسطینی، به هبهانه حضور در فینال، یک میلیون یورو به این رژیم غاصب هدیه می‌دهد، اقدامی شبیه به رونالدو، شایسته تقدیر نیست، بلکه قابل ستایش است.
روز دیدار ماه
دانشجویان نگاهی به تحولات داخلی نیز خواهند داشت. احتمالا برخی از مسئولان از گزند نقدهای تند و تیز امروز در امان نخواهند بود... البته نقدهایی که برآمده از نگاهی دلسوزانه است نه نقدی که نقد نیست و صرفا یک نق سیاسی باشد.
بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و 50 دفتر انجمن اسلامی؛
اعلام حمایت دانشجویان از غزه و تاکید بر حضور در روز قدس
سوم مرداد ماه امسال مصادف با آخرین جمعه از ماه پرفیض و برکت رمضان المبارک مردم مؤمن، روزه دار و انقلابی ایران اسلامی با بهره مندی کامل از ایام و لیالی قدر و با دعا و ابتهال و نیاز به درگاه بی نیاز کریم قادر متعال، آزادی قدس شریف را از چنگال دژخیمان سفاک و غاصب رژیم...
چرا «هفت سنگ» نمی‌تواند مخاطب را پای تلویزیون نگه دارد؟
اصلی‌ترین دلیل ضعف سریال «هفت سنگ» در فیلمنامه و شخصیت‌پردازی‌های آن است. «هفت سنگ» از سه خانواده با سه پدر و سه مادر که به هیچ وجه شباهتی با والدین ایرانی ندارند و شدیدا تحت تاثیر سریال آمریکایی مذکور هستند، تشکیل شده است.
آخرین خبرها از کنکور سراسری 93؛
زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی/ شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد و جزئیات گزینش
روش اول گزینش دانشجو در کدرشته‌محل‌هایی که پذیرش آنها براساس آزمون (نمرات آزمون و اعمال قطعی سوابق تحصیلی) است، صورت می‌گیرد و روش دوم گزینش دانشجو در کدرشته‌محل‌هایی که پذیرش آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی است صورت می‌گیرد.
در جدیدترین اثر حامد زمانی به بهانه کشتار مردم غزه؛
کلیپ:: «می‌کُشیـــم و می‌کُشیم و می‌کُشیم»
حامد زمانی خواننده‌ی کشورمان روز گذشته و در آستانه روز قدس و فجایع اخیر کشتار زنان و کودکان غزه جدیدترین اثر خود با عنوان "می کشیم" رونمایی کرد. این ترانه که سروده جدید محمدمهدی سیار و متفاوت با کارهای گذشته وی است به زبان طنز نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی...
اندراحوالات یک گلوگاه اقتصادی که متولی آن مشخص نیست!
تکلیف قیمت‌گذاری خودرو چه می‌شود؟
به راستی ساز و کار اصلی تعیین قیمت نهایی خودرو بر چه اساسی تعریف می‌شود؟ این مکانیزم عجیب از آنجایی جالب می‌شود که هر کدام از اعضای شورای رقابت، به غیر از رئیس آن، یا اظهر بی اطلاعی از افزایش قیمت‌ها داشتند یا مخالف آن بوده‌اند.
از تروریست خوانی مجاهدان غزه تا بیانیه حمایت از فلسطین!
«نه غزه نه لبنان، فقط فلات ایران» آنقدر تعجب برانگیز می نمود که انتظار می رفت در همان ایام از سوی جریاناتی که پشتیبان سیاسی قلمداد می شدند، مورد واکنش قرار گیرد اما این مسئله مانند بسیاری دیگر با سکوت و در بعضی موارد حمایت و همراهی مواجه شد.
مکروا و مکر الله
فیلم:: گزارش دیدنی بیست و سی از فلسطینِ «تنهای تنهای تنها»
چرخش مواضع کشورهای منطقه و تحولات امروز غزه، موضوع این گزارش با عنوان ومکروا مکرالله بود؛ چرخش موضع حماس در حمایت از معارضان سوری، ژست مخالفت اردوغان با اسرائیل و حمایت های امروز از رژیم صهیونیستی، مذاکرات هسته ای ایران و... را در این گزارش ببینید.
آخرین وضعیت غزه در گفتگو با سیدهادی سید افقهی؛
دو اشتباه استراتژیک نتانیاهو در حمله به غزه/ سکوت سران عرب چراغ سبز به رژیم صهیونیستی
تنش ‌ها بین رژیم اسرائیل و فلسطینی ‌ها پس از آن شدت گرفت که هفته گذشته یک نوجوان فلسطینی به‌ نام محمد ابوخضیر در شرق بیت‌المقدس زنده زنده سوزانده شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که جسد سه شهرک ‌نشین اسرائیلی حوالی روستای حلحول در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری پیدا شد.
تا 3 سال آینده ماه رمضان در خرداد ماه است؛
آقایان مسئول! برای تقارن ماه رمضان و ایام امتحانات برنامه‌ریزی کنید
نا گفته نماند از طیف کثیر روزه بگیرهای علوم پزشکی خیلی ها هم دچار ضعف شدید می شدند و کارشان به همان بیمارستان های محل آموزش می کشید و یا باید بی خیال نمره های خوب می شدند و به نمره های حداقلی برای پاس کردن دروس اکتفا می کردند.
بررسی دستاوردهای گام اول توافق ژنو هم‌زمان با اتمام زمان اجرای گام اول؛
آمریکا واگذاری امتیازات گسترده‌ی ما در توافق ژنو را چگونه پاسخ داد؟ + جدول
شش ماه توافق شده بین ایران و ۵+۱ برای اجرای گام اول توافق ژنو به پایان رسید. اکنون که توافق جدیدی بین ایران و غرب برای اجرا در ۴ ماه آتی منعقد شده است، شاید فرصت مناسبی باشد برای این که نگاهی به عقب بیندازیم و ببینیم از ناحیه‌ی توافق ژنو چه چیزهایی به دست آورده‌ایم.
نامه بسیج دانشجویی پنج دانشگاه کشور به دکتر سیف؛
اصلاح نظام بانکی با توصیه و درخواست امکان پذیر نیست/ بانک مرکزی جهت جلوگیری از تخلف بانک ها از ابزارهای قانونی خود استفاده کند
تا چه زمانی آحاد جامعه باید شاهد برخورد منفعلانه در قبال تخلفات گسترده بانک‌ها در حوزه‌های گوناگون مانند شرکت‌داری، اعطای تسهیلات بیش از حدو بی‌ضابطه به اشخاص مرتبط، ورود به تجارت و خرید و فروش مسکن، عدم هدایت صحیح منابع مطابق قانون و... باشند؟
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.