خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 01 مهر 1393

اخبار

 
 
منابع آزمون کارشناسی ارشد
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
‫لابی سنگین سوداگران مسکن کار خودش را کرد؛ مالیات بر دلالی چگونه حذف شد؟‬
نمایندگان با وضع مالیات بر عایدی مسکن که ابزار رایج کنترل کننده دلالی مسکن در جهان است مخالفت کردند تا جائیکه برخی کارشناسان این اقدام را خلاف اقتصاد مقاومتی و تامین کننده منافع سوداگران بازار مسکن و تضییع کننده حقوق مردم ارزیابی نمودند.
«بیسیم‌چی» آخرین ترانه حامد زمانی درباره دفاع مقدس +دانلود
این آلبوم متشکل از ۵ آهنگ است که خواننده یکی از این قطعات حامد زمانی است و چهار قطعه دیگر توسط چهار استعداد و پدیده‌های نوظهور موسیقی انقلاب اسلامی از جمله علی اکبر قلیچ، سید حمزه موسوی، پیمان بیات و حسین سلیمی در موسسه دل‌صدا تولید شده است.
در نشست خبری محسنی اژه ای مطرح شد؛
توضیحات معاون قوه قضائیه پیرامون شبکه های اجتماعی، حکم «م.ر» و گشت انصارحزب الله
معاون اول قوه قضاییه گفت: در اواخر سال گذشته و اوایل امسال به ما قول دادند ظرف سه ماه تلاش می‌کنیم تا محتوای مجرمانه تعدادی از شبکه‌های اجتماعی پالایش شود تا این شبکه‌ها مسدود نشوند و باشند و هم در عین حال محتوای مجرمانه توزیع نشود.
حسینی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
سینمای جشنواره ای محصول بنیاد فرح در پیش از انقلاب است/ سینمای اجتماعی را درست نفهمیده اند/ سینمای بدنه همان فیلمفارسی است
سردبیر ماهنامه سینما رسانه گفت:اینکه یکی بیاید و بگوید در جامعه انسانی دروغ وجود دارد، خیانت وجود دارد، این گره کورش کجا بود؟ کشفش کجا بود؟ طبیعی است که در یک جامعه اینها وجود داشته باشد.
خواسته‌ای که در مذاکرات مدام آب می‌رود و کوچک می‌شود!
آن چه ادامه‌ی داستان را تأسف‌بارتر می‌نماید، این است که به نظر می‌رسد طرف ایرانی به مرور با این شروط تحقیرآمیز هم کنار آمده و اکنون حتی در مطالبه‌ی تعلیق تحریم‌ها نیز جدیتی از خود نشان نمی‌دهد. نشانه‌ی این امر، اظهارات پایین‌دستانه‌ی ظریف است.
عصر یکشنبه برگزار شد؛
نتیجه جلسه نمایندگان با میرزاده درباره افزایش شهریه: بدون جمع بندی!
عضو کمیسیون آموزش درباره جمع بندی این جلسه از سخنان میرزاده، خاطرنشان کرد: مباحث مطرح شده در این جلسه طولانی بود و به علت ازدحام افرادی که با میرزاده آمده بودند و حضور بیشتر نمایندگان در این جلسه، جمع بندی انجام نشد.
بررسی دیدار رئیس جمهوری ایران با آمریکا در قانون اساسی
حال باید دید آقای رئیس جمهور مجددا این اقدام نابه جا را تکرار می کنند یا خیر؟ بی شک تکرار اقدام نابه جای سال گذشته به هر نحو و در هر زمانی عدول از اصول سیاست خارجی مندرج در قانون اساسی است و موجب مسئولیت سیاسی و قانونی رئیس جمهور محترم خواهد بود.
چگونه بنی صدر از دانشجویان پیرو خط امام انتقام گرفت؟
آیت الله خامنه‌ای گفت «بنی‌صدر بسیاری از بچه‌های لانه جاسوسی را کشت»
به دیدن آقا [مقام معظم رهبری] رفتم . ایشان تا مرا دید شروع کرد به گریه کردن. گفت آن جریان هویزه و شهید علم الهدی را می دانید که؟ جریان را تعریف کرد و زار زار گریه کرد. شدیداً گریه می کرد و می گفت [بنی‌صدر] بچه ها را کشت!
گفت‌وگو با همسر شهید گمنام تازه شناسایی شده دانشگاه امیرکبیر؛
دفن همسرم در دانشگاه، ایرادی ندارد و موجب سرفرازی است
پنج شنبه که از بنیاد شهید آمدند منزلمان بهشان گفتم انتظار داشتم بعد از 32 سال بیایید بگویید همسرم زنده هست ولی فکر نمی­کردم خبر شهادتش را برایم بیاورید. اما باز هم شکر خدا که شوهرم در راه اسلام شهید شده خوشحالم از اینکه سربلندمان کرده. هم در این دنیا و هم در آن دنیا...
در گفتگوی «خبرنامه دانشجویان ایران» با دکتر جواد منصوری مطرح شد؛
چرا جنگ بعد از فتح خرمشهر ادامه پیدا کرد؟ +فیلم
چرایی ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر، یکی از سوالات اساسی تاریخ دفاع مقدس است. چرا که این مسئله در ادبیات سیاسی ایران نیز تاثیر گذار بوده است. به طوریکه موافقان و مخالفان ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر در دسته های سیاسی و جناح بندی های مختلف و با نام و نشان های متفاوت قرار...
حسن رحیم پور اغدی در جمع اعضای اتحادیه امت واحده مطرح کرد:
شرح نامه‌ای که عمر با مشورت علی(ع) خطاب به مسیحیان نوشت/ بنی امیه به امام حسین(ع) هم می‌گفتند رافضی!
حسن رحیم‌پور ازغدی پژوهشگر و استاد دانشگاه چندی پیش در جمع دانشجویان و طلاب در پنجمین دوره آموزشی - تشکیلاتی اتحادیه امت واحده به شرایط و اتفاقات اخیر جهان اسلام پرداخت و ضمن بررسی مواجهه با تکفیری ها، درباره ضرورت و چگونگی التزام و تحقق «وحدت اسلامی» سخن گفت.
ارفـاق مجـلس به دلال های مسکن!
برخی اقدام مجلس در حذف بند مالیات بر عایدی سرمایه ملک را خلاف اقتصاد مقاومتی و تامین کننده منافع سوداگران بازار مسکن و تضییع کننده حقوق مردم می دانند.
نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خطاب به روحانی در آستانه سفر به نیویورک؛
هرگونه تماس تلفنی، دیدار اتفاقی، نشست و دلسوزی برای مسئولان رژیم آمریکا! غیرقابل قبول است
ما دانشجویان ایرانی مراتب نگرانی عمیق خود را از قوت گرفتن این شایعات ابراز کرده و تاکید می کنیم که ملت ایران همچنان آمریکا را «شیطان بزرگ» و «دشمن اصلی» خود می داند. امتیازدهی به شیطان بزرگ حتی در حد انجام مذاکره باعث جری تر شدن آن برای گرفتن امتیازات بیشتر می شود.
صدای ما را از کربلای ایران می‌شنوید!
صوت:: بیسیم های ماندگار فرماندهان جنگ
صداهای جنگ، شاید ارزشمندترین یادگاری هایی باشند که از شهدا و رزمندگان دفاع مقدس برای ما باقی مانده اند. صداهایی برای دفاع، فریادها و خشم هایی که گاه از پشت بیسیم، پشت لشکر عراق را به لرزه در می آورد.
با شهید گمنام شناسایی شده دانشگاه امیرکبیر آشنا شوید
تصاویر:: حال و هوای این روزهای پلی تکنیکی‌ها پس از احزار هویت شهید گمنام دانشگاه
دانشجویان این دانشگاه ستاد استقبال از خانواده این شهید (شهید رضا سلمانی کردآبادی) تحت عنوان آوازه گمنامی تشکیل دادند؛ مراسمی که قرار است فردا در این دانشگاه برگزار شود. برای برخی از دانشجویان جالب است که بدانند چگونه این احراز هویت انجام شده است.
گفت و گویی خواندنی با یک عضو گروهک داعش؛
آموزش سربریدن، فساد قضات دادگاههای داعش و هماهنگی فرماندهان داعش با نیروهای ترکیه ای
من بعد از اینکه دیدم یکی از اسرای نیروهای کردستان که زخمی هم بود با قساوت بسیار سر بریده شد، تصمیم گرفتم زندگی‌ام را به خطر انداخته و فرار کنم. برخلاف من او بسیار شجاع بود. او تمام جهادیهایی که دوره‌اش کرده بودند را زد. او شعارهایی در حمایت از عبدالله اوجالان سر...
رجزخوانی ایرانی‌ها برای دشمن در جبهه با استفاده از بلندگو
«حاجی بخشی» به اندازه‌ی یک سازمان عریض و طویل تبلیغاتی کار می‌کرد+ فیلم
به مناسبت آغاز هفته‌ی دفاع مقدس، چهاردهمین «نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب» با موضوع تبلیغات در جنگ با نمایش و بررسی دو مستند «نغمه های نامیرا» و «پیرجبهه ها حاجی بخشی» برگزار شد.
شهدا و تشکل دانشجویی در هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها؛
ده‌نمکی در «معراجی‌ها» کدام پدیده را «واقعی» نشان می‌دهد؟
از سوی دیگر تصویری که در فیلم از ریاست و مدیریت دانشگاه ارائه می شود، هرچند نمی توان آن را به طور مطلق به همه ی دانشگاه ها تعمیم داد؛ اما بدون شک واقعیتی است که در برخی از دانشگاه ها و حتی برخی از دیگر محیط های مدیریتی و اداری جامعه وجود دارد و در فیلم به خوبی ترسیم...
در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد؛
جزئیات مراسم استقبال از خانواده شهید گمنام تازه شناسایی شده
می خواهم بیایم، ببینم تا بفهمم معنای فراق را، بفهمم شوق انتظار را، انتظاری از جنس انتظار یعقوب(ع) و یوسف(ع) را ، و این بار شهید رضا سلمانی مفسر سوره یوسف شده است. رضایی که بعد از سی سال می خواهد دختر یتیمش را ببیند. کسی چه میداند شاید گوشه و گریزی از داستان شام را...
گفت‌وگوی خواندنی با راوی کتاب لشکر خوبان؛
شوخی اطلاعاتی با حضرت آقا/ مادرم گفته بود ملحفه‌های بسترم را برای تبرک نگه می‌دارم
کتاب را که تمام می‌کنی شوق دیدار «آقا مهدی» تمام وجودت را فرا می‌گیرد. ابتدا گمان می‌کنی چون طرف اطلاعاتی بوده پس باید برای دیدنش به هر دری بزنی اما وقتی با یک تماس ساده تلفنی خیلی زود با تو گرم می‌گیرد و وعده سفر به تهران را می‌دهد در می‌یابی بسیجی‌های حضرت روح‌الله...
احـتـرام به قـول شـیـطـان بــزرگ!
رفتار این روزهای همین رسانه‌ها را می‌توان با تیترها و عکس‌های سال گذشته در کنار هم قرار داد و به یک نتیجه واحد رسید. اینکه آنها همان رفتاری را با ذوق‌زدگی دنبال می‌کنند که سال گذشته نیز در جریان سفر آقای روحانی به نیویورک رخ داد. «آرایش غلیظِ» آمریکا و بزک کردن...
پـیـام، سـرگـرمی، آرایـش غلـیـظ
محموله ای که آخر هم نتوانست به پول تبدیلش کند و مجید که قبلا مسعود در حق اش نامردی کرده بود، کل محموله را به آتش می کشد. آتشی که به امیدهای مسعود می افتد، هومن را بدبخت می کند و زندگی لادن را با تجربه ای تلخ از ارتباط با مسعود، تباه می کند. خلاصه اینکه بار کج هیچ...
طالبی در برنامه هفت:
فیلم سیاسی با فیلم ضدانقلابی متفاوت است/ همه چیز ما دولتی است، پس آدرس غلط ندهید
طالبی با بیان اینکه نباید با ایجاد کلماتی مثل سینمای بفروش، نفتی و تختی ... دعوا ایجاد کرد، افزود: چون همه چیز بر خرج دولتی می چرخد پس آدرس غلط ندهید. مخاطب تعریفش فرق کرده و دوستان کمی عقب تر هستند و با این همه وسایل ارتباطی هر فیلمی هم قابل دیدن است. مخاطب را فقط...
شب دحوالارض؛
مژده آمرزش گناهان را امشب بگیرید
هر گروهى که در این روز براى ذکر پروردگار بزرگشان گرد هم آیند، پراکنده نمى‏گردند مگر این که خواسته آنان داده می‌شود. در این روز یک میلیون رحمت نازل می‌شود که نود و نه هزار تاى آن براى روزه‏‌داران این روز و عبادت کنندگان این شب خواهد بود.
جنجال‌هایی بر سر کرسی خالی در دولت؛
آیا وزارت علوم ارث اصلاح‌طلبان است؟
در واقع دانشگاه‌ها از جهات بسیاری حائز اهمیت بوده و برای همین اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند تا بر دانشگاه‌ها مسلط شوند؛ تربیت مدیران آینده در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد و بر همین اساس اصلاح‌طلبان به دنبال تربیت نسل بعدی مدیران و استادان خود در دانشگاه‌ها هستند.
چند روایت تاریخی از مکانیزم تصمیمات مهم در دانشگاه آزاد
هفته گذشته وقتی از یک مقام مسئول در وزارت علوم یعنی مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی در خصوص افزایش شهریه های ثابت این دانشگاه سوال شد، وی پاسخ داد: دانشگاه آزاد ساز خود را می‌زند، وزارت علوم سعی کرده دانشگاه آزاد را ضابطه‌مند و قانونمند کند، اما چون سابقه این دانشگاه...
رهبر انقلاب، سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند؛
جهاد مستمر علمی، توسعه علوم پایه، اصلاح نظام پذیرش دانشجو، شناسایی نخبگان و ... از جمله مهمترین محورها
رهبر انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «علم و فناوری» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند. متن این سیاست‌ها به رؤسای قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است.
معرفی و تقویم پخش فیلم‌های هفته دفاع مقدس؛
«ملکه»، «بوسیدن روی ماه» و «ضد گلوله» به تلویزیون می‌آیند + پوستر و تیزر
فیلم های سینمایی «گلوگاه شیطان»، «ضد گلوله»، «شور و شیرین»، «سی و سه روز »، «عصر روز دهم»، «سکوت دریا»، «ملکه» از 29 شهریور تا 6 مهر از شبکه سوم سیما روی آنتن خواهد رفت.
انگلستان به پیروزی موقت در اسکاتلند دست پیدا کرد
سنگین‌ترین عملیات روانی لندن برای حفظ استراتژیک‌ترین مستعمره بریتانیا
همه پرسی اسکاتلند روابط این منطقه و انگلیس را پیچیده تر کرده است. شاید رای دهندگان اسکاتلندی استقلال این منطقه را رد کرده باشند، اما انگلیس هم اکنون اختیارات جدیدی به این منطقه خواهد داد که ممکن است به منزله خودمختاری اسکاتلند باشد.
ابراهیم حاتمی کیا در هفت:
نسل بچه های جنگ گلی است، روی فرش رد باقی میگذارند؛ باید بپذیریم/ برخی قرار بود شهید شوند، چطور شد که عوض شدند؟
چمران مردی در خلوت و جلوت بود و همه این‌ها را در لحظه با هم داشت و نشان دادن این مسأله در سینما سخت است. این نوع بیان برایم سخت بود و واقعا وحشت می‌کردم که نکند عده‌ای را با نوع بیانم در فیلم سرخورده یا عصبانی کنم و به همین دلیل همیشه دنبال بهانه‌ای بودم که این فیلم...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.