خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

اخبار

 
 
امروز : 1394/07/21
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
از حقوق ابتدایی دانشجویی خود چه می‌دانید - بخش دوم؛
همه چیز درباره «حق بیمه درمانی» در طول سال تحصیلی
دانشجویان حق دارند، از بیمه خدمات درمانی در طول دوره تحصیل بهره‏ مند شوند.چگونگی آن در تفاهم‌نامه‌های میان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و سازمان بیمه خدمات درمانی و دستورالعمل‏های مصوب هیئت امنای آمده است.
مشروح و حاشیه‌های اتفاقات امروز مجلس؛
طرح اقدام مشترک با 200 پیشنهاد اصلاحی، 20 دقیقه‌ای تصویب شد!
این طرح بیش از 200 پیشنهاد اصلاحی از سوی نمایندگان داشت و به نظر می‌رسید که بررسی این پیشنهاد در صحن علنی چندین جلسه را به خود اختصاص دهد اما صبح امروز تنها در حالی که 20 دقیقه از آغاز جلسه علنی مجلس گذشته بود با اقدام هیئت رئیسه این طرح ظرف مدت کوتاهی به تصویب رسید.
مستند کوتاه «عدالت آمریکایی» منتشر شد
قیمت یک انسان چند «دلار» است؟! +فیلم
در شرایطی که آمریکا در دوران پس از توافق هسته ای با ایران، مدعی دریافت غرامت سربازان خود از ایران به صورت یکطرفه و از پول های بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران است، تماشای این اثر کوتاه پیشنهاد می شود.
استقبال اینستاگرامی دانشجویان از جدیدالورودها// 19
عکس‌های دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز از به یادماندنی‌ها
قرار گرفتن این دانشگاه‌ در نقطه‌ای گرمسیری در کشور و از طرفی، آب و هوای متفاوت، گرم و شرجی، صحنه های دلنشینی را برای دانشجویان دارد.
در 99امین قسمت «دکتر سلام»؛
از نامه وزرا به روحانی تا حاشیه‌های جلسه بررسی برجام در مجلس +فیلم
در این قسمت از برنامه از عبور کردن حسن روحانی از رکود و نبردن وزاء، دلتنگی یکی از وزیران برای دیدن رئیس جمهور که فقط در جلسات هیئت دولت اتفاق می افتد، برکناری هم زمان 4 وزیر منتقد دولت، ورود خانوادگی خانواده به انتخابات، بزرگ شدن آخوندی به حدی که مردم را نمی بیند
رهبر انقلاب در دیدار مدیران سازمان صدا و سیما؛
می خواهند القاء کنند که وضع کنونی کشور مایه شرمندگی است
آنها می خواهند به جوان امروزی القاء کنند که وضع کنونی کشور مایه شرمندگی است و رسیدن به پیشرفت در آینده نیز غیرممکن است تا نشاط و تحرک و علم آموزی و امید به آینده را از نسل جوان بگیرند.
از خبر اخراج دختر محجبه از کلاس تا تجاوز مامور حراست دانشگاه؛
خبرهایی که از دانشگاه منتشر شد و واقعیت نداشت
همچنین پایگاه خبری آفتاب با انتشار خبری با تیتر «تجاوز مامور حراست دانشگاه به دختر دانشجو» مدعی شده است که روز چهارشنبه 8 مهرماه یک مامور حراست به یک دختر دانشجو در دانشگاه رازی کرمانشاه تجاوز کرده است.
در نشست خبری دانشجویان بورسیه مطرح شد؛
پاسخ به شایعه بورسیه‌های بدون آزمون/ تأثیرات منفی بررسی پرونده بورسیه‌ها در شتاب علمی کشور
ما فکر نمی‌کردیم ولی امر مسلمین به این صورت وارد مصداق ظلم به بورسیه‌ها شوند ولی مقام معظم رهبری در دو موضوع دانشگاهی ورود کردند که یکی از آن بحث بورسیه‌ها بود و جملات مقام معظم رهبری نشان از تحقیقات دقیق ایشان داشت.
نامه دبیر سیاسی اتحادیه مستقل به رییس کمیسیون برجام و مخالفان طرح مجلس:
گزارش کمیسیون برجام را به شورای نگهبان ارائه کنید/ رفتار آقای لاریجانی محیرالعقول بود
در شرایطی که معبر نفوذ آنقدر برای دشمنان جمهوری اسلامی گشوده شده که مذاکره کننده آمریکایی هم طرح مجلس را مطابق با خواسته های آمریکا می داند، آقایان مدعی اند در طرح مذکور راه نفوذ دشمن را گرفته اند! حاشا و کلا.
روزنامه هاشمی رفسنجانی: اصلاح طلبان قویتر از لاریجانی دارند؟
جهانگیری در فروردین ماه چه گفته بود؟؛ «مجلس مطلوب دولت»
به نظر می رسد خواسته جهانگیری پیش از انتخابات اسفند و با رفتاری که بخشی از نمایندگان در روز گذشته نشان دادند، محقق شده است، چرا که همه خواسته جهانگیری مجلسی است که همراه دولت باشد.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و چهل و چهارم
بهترین کتابی که رهبری درباره حجاب مطالعه کردند
روایت چند دختر است که در اردویی همسفر می‌شوند. نویسنده در این داستان به مسایل مختلف اجتماعی، سیاسی، دینی و مذهبی می‌پردازد. این رمان تلاش دارد به برخی از پرسش‌ها در حوزه نقش اجتماعی زنان، با بیانی روان و داستانی پاسخ دهد.
روحانی به دانشگاه تهران نمی‌آید
به‌ دلیل همزمانی برنامه‌های ریاست محترم جمهور، مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور، که مقرر بود با حضور ایشان روز چهارشنبه 22 مهرماه در دانشگاه تهران برگزار گردد لغو و به زمان دیگری موکول شده است.
چرا ساختار دانشگاهی در کشور ما نظارت پذیر نیست؟
بروکراسی اداری، حاصل خودبرتر بینی دانشگاه
خدا نکند کسی بخواهد از دانشگاه فارغ التحصیل شود و تسویه حساب کند. به اصطلاح خودشان آمده اند سیستم را اتوماسیون کرده اند اما باید از این دفتر به آن دفتر بروی و التماس کنی تا وارد اتوماسیون شوند.
ناگفته‌های الهام چرخنده در دانشگاه شهید چمران اهواز؛
بخاطر چادری شدن کتک خوردم/ 7000 تن را چادری کردم +تصاویر
باید بگویم که در جریان سفر با تیم ملی به برزیل در جام جهانی، عده ای از هنرمندان بخاطر حضور من در این سفر، از شرکت انصراف دادند و این امر موجب شد که متولیان برنامه، بنده را مجاب کنند تا از این سفر خودداری کنم.
شما هم به سلامت؛ دیروز هم یکشنبه بود!
من این حق را در این یادداشت برای خود محفوظ می‌دارم که خطاب به رئیس‌ مجلس فعلی، رئیس‌جمهور قبل، وزیر امور خارجه قبل و صد البته رئیس‌جمهور فعلی عرض کنم؛ به سلامت! و دیروز هم یکشنبه بود!
پشت پرده پروژه نفوذ در گفتگو با سیدحمید روحانی؛
با ادعای حل مشکلات اقتصادی و تامین خواسته‌های آمریکا میخواهند ایران را به دوران قاجاریه برگردانند/ در کتاب آقای سریع القلم رسما گفته شده استقلال در جهان امروز پوچ است
اکنون روی چند موضوع به شدت تبلیغ می کنند؛ اول اینکه استقلال در دنیا پوچ و بی ارزش است. شما اگر کتاب ایران و جهانی شدن را که آقای سریع القلم نوشته و آقای حسن روحانی بر آن مقدمه زده را نگاه کنید دوتا نکته را به صراحت اعلام می کند؛ یک اینکه استقلال در جهان امروز پوچ است.
دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران:
نباید تنها به تشکل‌های همسو در روز حضور روحانی تریبون دهند
اگر در دانشگاه هم زمان برنامه ای از قبل تعیین شده باشد لغو می شود و تمامی بنر و تبلیغات آن هم توسط دانشگاه و تیم حفاظتی رئیس جمهور جمع آوری خواهد شد و رفتار ماموران امنیتی با دانشجویان بسیار خشن و در شان یک دانشجو نیست
گــوگــل چـقـدر بــزرگ است؟
می‌توان این سوال را براساس درآمد، ارزش سهام، تعداد کاربران و یا حتی آثار ذهنی آن، پاسخ داد. اما با این همه، گوگل یک برنامه‌ی عظیم کامپیوتری محسوب می شود. بنابراین می‌توانیم پاسخ این سوال را از نظر تعداد کد نیز، بدهیم.
قابل توجه مشمولینی که می‌خواهند درس بخوانند!
با انواع معافیت‌های تحصیلی آشنا شوید +جدول و جزئیات
مسئله سربازی برای خیلی از جوان‌ها مهم و امری حیاتی تلقی می‌شود به طوریکه بعد از رسیدن به سن قانونی و ورود به دانشگاه، اصلی ترین دغدغه آنها برای ازدواج و استخدام به نظر می‌رسد. بر همین اساس، انواع معافیت تحصیلی به همراه جزئیات آن در اختیار مخاطبین گرامی قرار می‌گیرد.
گناهی که کدخوان‌ها و برخی خواص انجام می‌دهند +فیلم
اما نکته ای که این افراد فراموش کرده اند این است که مقام معظم رهبری خود صریحا بارها در سخنرانی های عمومی اعلام نموده اند که موضع گیری های ایشان در مجامع عمومی با جلسات خصوصی هیچ تفاوتی ندارند.
«منافع ملی» قربانی سکوت و بی اطلاعی خواص و ذوق بزک کنندگان آمریکا
در تــاریــخ ثـبـت شد
مرجع تقلید محترمی هم راستا با روزنامه های اصلاح طلب در نامه ای به استناد اطلاعاتی که فرموده اند از مطلعین گرفته اند، فرموده اند که : «هر روز که با شک و تردید سپری می‌شود مبالغ هنگفتی ضرر به کشور وارد می‌گردد.» این موضوع اساسا «کذب» و خلاف واقع بود، چرا که هنوز 26مهر...
پس از بحث و حاشیه‌های فراوان؛
کلیات طرح «اقدام متناسب و متقابل دولت ایران در اجرای برجام» تصویب شد/ مشروح اظهارات موافقین و مخالفین
«یکشنبه» دیگر در مجلس فرا رسید، یکشنبه ای که از همان ساعات اول و با بررسی طرح یک‌فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام با حاشیه های زیادی همراه شد.
حضور دسته عزاداری دانشجویان در مراسم تشییع شهید همدانی؛
سرداران، سردار دمشق را تشییع کردند +تصاویر
دسته عزاداری دانشجویان نیز صبح امروز از مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا به سمت محل تشییع پیکر شهید همدانی حرت کرد و به جمع عزداران و تشییع کنندگان این شهید مداقع حرم که مدتی بود که مسئولیت امنیت سوریه و فرماندهی نیروهای سپاه پاسداران در سوریه را بر عهده داشت، پیوستند.
نمایندگان تاریخ را تغییر می‌دهند؟
«شـریـح قـاضـی» نباشید +صوت
رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان لشگر 27 محمد رسول الله(ص) در 20 خرداد سال 75 در بیانات تاریخی خود از تصمیم های تاریخی خواص گفتند؛ که بازخوانی این سخنرانی در این روزها و در جریان ماجراهای تصویب برجام در مجلس برای نمایندگان شنیدنی است.
گزارش اینستاگرامی از تصاویر منتخب دانشجویان؛
ماه اول زندگی خوابگاهی دانشجویان +تصاویر
به خصوص اینکه تصاویر بدست آمده مربوط به خوابگاه‌های دانشجویی و موضوعات و مواردی که عمدتا در این طور فاضاها قابل مشاهده شدن است؛ از نشستن پای سفره‌های غذا در خوابگاه‌ها تا مطالعه و استراحت روی تخت‌های دو طبقه!
واکاوی ساختارشکنی که روزنامه رویش ملت انجام داد؛
آیــا مشـکل فقـط تیتــر بـود؟
حسین همدانی برای آنها یک چهره منفور است و امروز از شهادتش حوشحال اند بواسطه آنکه فرمانده بسیجیانی بود که در مقابل میلیشای آشوب گر فتنه 88 ایستاد و نگذاشت بی بی سی و صاحبانش جمهوریت نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند.
درباره بیانیه چاپلوسانه تشکل‌های دانشجویی،
یک سوال «فنی» از دانشگاه آزاد!
این رنگ عوض کردن ها در دوران تغییر مدیریت بسیار نمایان است. از حمایت از مدیری با ریاست 30 ساله و تمجید از وی تا حمایت شدید از گزینه مخالف رییس قبلی و حالا نیز حمایت از رییس فعلی که مخالف رئیس قبلی است!
در مناظره عملکرد کمیسیون برجام در برنامه «متن حاشیه»؛
بذرپاش: آقای بروجردی اصلا بیانیه را نخواند و امضا کرد/ پزشکیان: آنچه امضا کردم فقط یک ورق کاغذ بود
در یک صد بند بیانیه این 5 نماینده موضوع رفع تحریم‌های مختلف را مطرح کردند در حالی که کلا کلمه‌ای به نام «رفع تحریم» در برجام وجود ندارد، همینطور ردیف کردند رفع تحریم‌ها در حالی که این موارد اصلا در برجام نیست.
رضا نجابت در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
با دویست نماینده اتمام حجت کردیم اگر طرح فردا تصویب شود روشنگری می‌کنیم
با بیش از دویست نماینده مجلس تصویب طرحی محکم که به استناد آن منافع ملی خصوصا در بحث هسته ای تثبیت و صیانت گردد را خواستار شده و به نوعی با اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان اتمام حجت شده است.
در سایه غفلت مسئولان فرهنگی؛
دعوت دانشگاه شیراز از ناشر کتاب‌های مبتذل و ضدنظام!
بدترین کتاب های ممکن در عرصه ادبیات را منتشر می کند و از پرداختن به داستان های مبتذل هیچ ابایی ندارد. با پوزش از خوانندگان؛ که به جهت روشن شدن اصل ماجرا بخشی از این متون را منتشر می کنیم.
خبر های ویژه
دانلود اپلکیشن خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل