خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 05 خرداد 1394

اخبار

 
 
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
جستجو
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران در واکنش به رقاصی در جشن فارغ‌التحصیلی:
هر جشنی در دانشگاه باید در شان فضای علمی و اسلامی باشد/ منتظر پاسخ مسئولین دانشگاه هستیم
حاجی‌پور گفت: انجمن اسلامی دانشجویان با توجه به رسالت فرهنگی و دانشجویی خود که ترویج فرهنگ ناب اسلامی در دانشگاه می‌باشد شدیدا نسبت به این موضوع موضع گرفته است و این مخالفت را به اطلاع ریاست و معاونت فرهنگی دانشگاه رسانده است.
عراقچی در تلویزیون: تحریم ها همزمان با امضای توافق لغو نمی شود/ دسترسی های مدیریت شده به مراکز نظامی را پذیرفته ایم/ تحریم های غیر هسته ای باقی می ماند
در شرایطی که پس از بیانیه لوزان ادعای رییس جمهور، ظریف، عراقچی و صالحی این بود که تحریم ها بلافاصله لغو خواهد شد، اما شب گذشته عراقچی واقعیت هایی را پیرامون لغو تحریمها مطرح کرد که نمی تواند مهم نباشد.
 دولت محترم! مدل توسعه غربی شکست خورده است
ینکه ما هویت اسلامی و انقلابی مان را حفظ کنیم و الهام بخش باشیم و نسبت به روابط خارجی مان به دنبال تعامل سازنده و موثر باشیم، به دنبال همان جمله «توسعه» است و مهم این است که ما می خواهیم به توسعه برسیم.
خانه ملت یا چهار راه تلاقی منافع حزبی؟
نامزدی آقای حسینیان از طرف اصولگرایان مجلس این پیام را دارد که عملکرد لاریجانی در پرونده هسته‌ای راضی کننده نبوده و بخشی از اصولگرایان این امر را بازی دو سر برد لاریجانی می پندارند که برای انتخابات آینده مجلس برنامه ریزی شده است.نکاتی پیرامون این موضوع یاددآوری می‌شود.
در دولت اصلاحات آژانس 27 بار به تاسیسات نظامی در ایران دسترسی پیدا کرد
ادعای ظریف درباره دولت نهم و دهم تکذیب شد!
محمد جواد ظریف وزیر خارجه و رییس تیم مذاکره کننده هسته ای ایران روز دوشنبه 4 خرداد 1394 (25 می 2015) ادعا کرده است که آژانس در دولت گذشته به دانشمندان و تاسیسات هسته ای ایران دسترسی داشته است.
توصیه‌های 34 سال پیش بنیانگذار انقلاب به دانشجویان؛
با دانشگاهی که ما را وابسته به خارج بکند از اساس مخالفیم/ مراقب نفوذ منحرف ها به انجمن اسلامی باشید/ هشدار امام(ره) درباره منافقان نفوذی در انجمن اسلامی
خطر آنهایی که با اسم اسلام در ادارات، در دانشگاه، در سایر ارگانهای دیگر، با اسم اسلام وارد می‌شوند و به اسلام اعتقاد ندارند بیشتر از خطر آنهایی است که اسلام را می‌گویند ما قبول نداریم و چهره‌شان واضح است؛ مردم از آنها احتراز می‌کنند.
طلیعه طلوع کرد؛
تولد یک تارنمای عـلـوم انـسـانـی برای بچه‌های انقلاب
آیین رونمایی از مجله خبری تحلیلی علوم انسانی «طلیعه»، با حضور حجت‌الاسلام رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، موسی نجفی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و علی عسگری مدیرعامل خبرگزاری مهر، در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
هرگونه تایید٬ تکذیب٬ تبریک از طرف رهبری ممنوع!
نکته قابل تامل این است که نباید از آن سوی بام افتاد و ظریف و همکارانش را مصون از خطا و اشتباه دانست. اتفاقا نوع و مدل برخورد مناسب با یک جریان که در روش مورد انتقاد منتقدین قرار می گیرد، این است که با دیدن خطاها و نقایص کار به وی گوشزد کرد تا منافع ملی قربانی نشود.
دانشــــــگاه، جولانــگاه اقتـــدار گـــرایان
شاید عده ای به یاد دهه هفتاد در فکر به کار گیری دانشجویان به عنوان پیاده نظام سیاسی خود هستند و آنانی که می پندارند در پیروزی دولت یازدهم نقشی داشته اند با جدیت تمام به سهم خواهی از این دولت می پردازند.
سخنان تأمل برانگیز فؤاد ایزدی در مورد مذاکرات هسته‌ای؛
تحریم‌ها می‌ماند/ هرگونه توافقی توسط آمریکا لغو می‌شود +فیلم
حتی اگر راستی آزمایی آمریکا را در نظر بگیریم، با توجه به اینکه تنها یکسال و هشت ماه از دولت کنونی آمریکا باقی مانده و حتی اکثر دموکرات‌های امریکا با این نحوه تعامل اوباما مشکل دارند، احتمال به نتیجه رسین ایران و آمریکا بر سر هر گونه توافقی، تقریبا بعید می‌شود.
حضور معنادار یاسر هاشمی در دانشگاه آزاد شیراز؛
سالن هفتاد نفره‌ای که فقط 10 دانشجو در آن بودند و جو سنگین امنیتی در دانشگاه +عکس
در این سالن هفتاد نفره که توسط کارمندان و نیروهای خدماتی این دانشگاه پر شده بود، فقط 10 نفر دانشجو حضور پیدا کردند. حضور نیروهای امنیتی در این دانشگاه به نحوی بود که به گفته دانشجویان، فضای دانشگاه آزاد شیراز بیشتر شبیه به یک پادگان نظامی شده بود.
در برنامه تلویزیونی «ثریا» بررسی شد؛
بیش از 10 مانع که رفع تحریم‌ها را از طریق مذاکرات، غیر ممکن می‌کند +فیلم
برنامه تلویزیونی ثریا برای دومین بار با موضوع «بررسی ابعاد تحریم‌ها» در چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته به روی آنتن رفت. این برنامه با حضور افشین میرزایی به بررسی مستند و ملموس بیش از ده مانع که رفع تحریم‌ها از طریق مذاکرات را در عمل غیرممکن می‌سازد، پرداخت.
بیان جزئیات؛ لطمه به مذاکرات یا لطمه به انتخابات؟
برخلاف ادعای تیم مذاکره کننده بیان جزئیات به مذاکره لطمه نمی زند چرا که اگر ضرری در کار بود طرف مقابل از انجام آن پرهیز می کرد. بیان جزئیات موجب ایجاد توقع در افکار عمومی می شود و همچنین نشان می دهد که درّ غلتان را به جای چه چیزی در حال معامله کردن هستیم.
دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
طرف مقابل لیست دانشمندان را می‌خواهد؛ آقای ظریف پاسخ قاطع بدهد
حسین شهبازی گفت: مجلس محترم طبق اصل 177 و 125 قانون اساسی که اشاره به وظیفه خطیر مجلس در مورد نظارت بر معاهده‌های بین المللی دارد به خوبی انجام دهد و از بروز هر نوع خطر برای استقلال کشور و منافع توده های مردم جلوگیری کند.
تغییر «نظام آموزشی مبتنی بر محفوظات» ضروری است؛
مدرسه سکولار؛ ضد تولید، ضد خلاقیت
همه فهمیده‌اند آبی از نظام آموزش فعلی برای تولید علمی و پیشرفت در دهه‌های بعدی گرم نخواهد شد. تغییر و تحول سیستمی و همان «بنیادین» ضروری به نظر رسیده است، خیلی‌ها راجع به آن حرف می‌زنند، اظهارنظر می‌کنند و برای دادن پیشنهاد برای ارائه الگوهای جدید در تلاشند.
سخنرانی حاج قاسم سلیمانی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر:
ایران، تنها قدرت برتر در مقابل داعش است
اکنون همه باور دارند که جمهوری اسلامی در همه جنگ‌هایی که دشمنان برای جمهوری اسلامی ایران مهیا می‌کنند پیروز میدان است، ایران 36 سال تحت فشار استکبارهای جهانی بوده که حجم وسیعی از توطئه‌های اقتصادی را علیه ما نشانه گرفته‌اند اما در نهایت ایران پیروز همه میدان‌ها بوده...
نیم‌نگاهی به غرب گرایی؛
تعامل با غرب در سایه منازعه فلسفه تاریخ مادی و انقلاب اسلامی
غرب همزمان با وقوع انقلاب علمی، مدلی خطی از تکامل و رشد بشری ارائه کرد و بر اساس آن به تفسیری مادی از فرآیند تکامل بشر پرداخت و سیر تاریخ بشر را سیری خطی و تکاملی و مادی دید که در آن توسعه ابزار مادی تمدن غرب ملاک رشد و ترقی کل ادوار تاریخ قلمداد شد.
پیرامون مجلس در روز «مذاکرات هسته ای» تا «جای پای داعش»
اگر پای داعش به ایران باز شود؟!
حالا در این میان که هرکس دیگری را به خدا واگذار می کند، به نظر می رسد که بهترین کار این است که ما دستاوردهای هسته ای و حاصل خون شهدا را از شر خصم به خدا واگذار کنیم تا خودش حافظ و پشتیبان منافع این ملت باشد از شر کدخدا!
حاشیه‌هایی از مراسم رونمایی کتاب «دا» به زبان اردو؛
از پیشنهاد ساخت فیلم «دا» تا گلایه‌ از ترجمه‌های نادرست +عکس
در تمام بخش‌های کتاب، ما با داستان انسان‌هایی سرشار از عشق، احساسات و عطوفت برای همرزمان خودشان و به طور کلی برای بشریت مواجه هستیم که درگیر جنگی همه‌جانبه و نابرابر برای دفاع از سرزمین مادریشان هستند.
حسن عباسی در دانشگاه تهران؛
امیدی به اینکه از مذاکرات آبی برای مردم گرم شود نخواهیم داشت +عکس
این افراد که ادعای اصلاح‌طلبی داشتند روزی در کف این تالارها درگیر بحث با ما بودند و در دانشگاه‌های مختلف دپارتمان حقوق بشر را راه انداختند و امروز با چهره‌های متفاوت در رسانه‌های ضدانقلاب فعالیت می‌کنند.
جلیلی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر،
کسانی که پادویی کدخدا را می کنند ادعای آزادی دارند/ شهدای هسته‌ای می دانستند به امید کدخدا جان مردم محافظت نمی‌شود
جالب است کسانی که پادویی کدخدا را می کنند ادعای آزادی دارند در حالی که آزادی برای کسانی است که چنین اسارت های را برنمی تابند افرادی مانند جهان آرا می توانند آزادی ایجاد کنند اگر قرار بود ما با استراتژی آنها پیش برویم هنوز شاه بر ما حکومت می کرد.
با حاضر نشدن در کلاس‌های درس اتفاق افتاد؛
ادامه اعتراضات دانشجویان علوم اقتصادی با تجمع 400 نفری +عکس و فیلم
این دانشجویان که جمعیتی حدود 400 نفر داشتند با حضور در دانشکده رودسر نسبت اظهارات روز گذشته وزیر علوم واکنش نشان دادند. فرهادی شب گذشته در برنامه نگاه یک از رفع شدن مشکل دانشجویان این دانشگاه گفته بود.
استفاده وزیر نفت از ادبیات آمریکایی برای اعلام قیمت بنزین؛
بـنـزیـن هـسـتـه ای لـیـتـری چـنـد؟
خود این عدم شفافیت ها دلیلی شده تا مردم سرگردان شوند و با یک علامت سئوال بزرگ رو به رو شوند اگر مذاکرات خوب پیش رفته و قرار بوده مذاکرات وضع اقتصادی مملکت را بهتر کند چرا پس یارانه مردم قطع می شود؟ چرا بنزین قرار است گران شود یا سهمیه ها حذف شود؟
شعار از جیب مردم؛
چرا دولت در هسته ای کار خودش را می کند؟
در نظام سیاسی فعلی رهبری جامعه اسلامی تعریف مشخصی دارد. آیت الله خامنه ای خود بارها با تفسیرهای مشخص از معنای ولایت فقیه تلاش کرده اند تا گروههای مشخص از جریانهای مختلف نتوانند با نام رهبری و استفاده از آن به اهداف جناحی دست یابند یا مسئله خلاف مصلحت کشور را رقم...
توضیحات مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران درباره برخوردهای تهدیدآمیز و جزئیات لغو تجمع دیروز
با این رویکرد، تجمعی که خود مسئولان استانداری مکان آن را هم به دانشجویان پیشنهاد داده بودند لغو شد. پس از این مسئله مسئولان بسیج دانشجویی لغو تجمع را اعلام کردند و از طریق رسانه‌‌های مختلف اعلام نمودند بسیج دانشجویی تجمعی را برگزار نخواهد کرد.
دل نوشته یکی از دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی؛
اعتراض‌هایی که راه به جایی نبرد
یک ­ماه دیگر کنکور کارشناسی. بازهم جوانان زیادی که سال­ها تلاش کرده‌­اند می‌‍­خواهند حاصل دسترنجشان را ببینند. بار دیگر می­خواهند انتخاب کنند که با آنچه به ­دست آورده‌­اند در جایی که دلشان می­‌خواهد درس بخوانند و فردای این سرزمین را بسازند.
تحصن دانشجویان دانشگاه شهید مدنی در اعتراض به رقاصی و شوخی‌های جنسی؛
پاسخ عجیب مسئولین دانشگاه: «هنر است»! +تصاویر تحصن و متن بیانیه
گفتگو با یکی از دانشجویان: در هفته‌های اخیر با مسامحه معاونت فرهنگی به بهانه ایجاد تفریح و شادی برای دانشجویان تحت عنوان تئاتر طنز، شاهد شوخی‌های زشت و زننده و استفاده از جملات دو پهلوی جنسی و حرکاتی بودیم که اصلا در شان محیط دانشگاه نبودند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در نامه‌ای به رهبر انقلاب؛
آمادگی خود را برای حضور در همه عرصه‌های جهاد اعلام می‌کنیم
ما جوانان بسیجی این سرزمین که عاشقانه مسیر پیر خمین را می جوییم، به فرمان امام و مقتدایمان در سنگر دانشگاه حاضر شدیم و به امر شما قلم بر دست گرفتیم تا مسیر تعالی این کشور را از درگاه علم بپیماییم، اما هرگز فراموش نکرده و نمی کنیم که راهمان در نهایت به مقاتله اسلام و...
واکنش دانشجویان بورسیه به اظهارات وزیر علوم:
ماجرای نامه‌های فوق محرمانه و محکومیت‌های در گوشی دانشجویان بورسیه/ خط دهی فریدون به وزیر علوم
نامه های فوق محرمانه‌ای از سوی سازمان امور دانشجویان برای روسای دانشگاه ها ارسال شده است که از آنها خواسته اند که ابلاغ ها به صورت کاملا شفاهی و در گوشی انجام شود و هیچ متن مستند و مکتوبی در اختیار دانشجویان بورسیه قرار نگیرد.
عراقچی در جلسه غیرعلنی در مجلس:
لیست دانشمندان هسته‌ای به ما داده شده و خواسته‌اند تا با آنها مصاحبه کنند؛ هنوز پاسخی ندادیم!
این روزها پیرامون موضوع مذاکرات بیشتر حول بازرسی های بیشتر حتی از مراکز نظامی و همچنین گفت‌وگو با دانشمندان هسته ای بحث می شود؛ مسئله ای که باعث شد تا رهبر انقلاب هم نسبت به آن واکنش داده و بارها در سخنرانی های مختلف بر خط قرمز بودن آن تاکید کنند.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.