خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 07 مرداد 1393

اخبار

 
 
ماه دیدار ماه
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
اختتامیه نشست بررسی بازخوانی اندیشه های رهبر انقلاب در مشهد
رحیم پور:ثبات نظرات رهبری از دهه 50 تا کنون/ سوپر انقلابی های دهه60 که از لیبرال ها جلو زدند/برخی به تحقق وعده های الهی باور ندارند
برخی اشخاص حرف ها و مواضع آنها در آن زمان با سخنان فعلی شان آنقدر تغییر یافته که اگر امروز آنها را در کنار دیروز بگذاریم و قضاوت کنیم باور نمی کنیم که این مطالب را یک فرد بیان کرده است.برخی افراد در دهه 60 سوپر انقلابی بودند ولی هم اکنون دست لبیرال ها را هم از پشت...
حاشیه نگاری khamenei.ir از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب
زمانه‌ی تحسینِ مطالبه‌گری +مستند «هفت دقیقه متن»
«اگر شما تنها هفت دقیقه وقت داشتین تا در مقابل عالی ترین مقام کشور سخنرانی کنید چه می گفتید؟» همین یک جمله موضوع مستندی است که با عنوان «هفت دقیقه متن» شده است که حاشیه نگاری جالبی از دیدار دانشجویان روایت کرده است.
حمله سنگین سایت اصلاح طلب به رئیس‌جمهور بخاطر دفاع از خودرو سازها
یک سایت اصلاح طلب با تمسخر «اظهار تکدر» رییس جمهور به خاطر افزایش قیمت خوردرو، اطلاعات بالاترین مقام اجرایی کشور از خودرو را زیر سوال برد و در گزارشی که یکطرفه به خاطر منفعت خودرو سازان، مدعی شد، روحانی با اطلاعات غلط تغذیه می شود.
«بازی ناجوانمردانه» روزنامه آرمان با آرمان مردم فلسطین
تضعیف و توهین به خط مقاومت؛ کارویژه مشترک روزنامه های کارگزاران + کاریکاتور موهن
در این کاریکاتور در یک سوی میز پینگ‌پنگ فردی با پیراهن رژیم صهیونیستی (پیراهنی مرکب از رنگهای سفید و آبی) و در سوی دیگر فردی با پیراهن قرمز و سرآستین های سفید به چشم می‌خورند که بمبی را با راکت‌های تنیس به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند.
پیام روز عید فطر امام به برخی لیبرال های فرهنگی؛
حفظ مملکت به آزادى که شما مى‏گویید نیست، این آزادى مملکت را، بر باد مى‏‌دهد/ پیشنهاد تاسیس حزب مستضعفین
این چیزى است‏ که مى‏خواهند جوانان ما- که مى‏شود در مقابل آنها بایستند- را بى‏خاصیت کنند. ما مى‏خواهیم جوانانمان را از میکده‏ها به میدان جنگ ببریم. ما مى‏خواهیم جوانانمان را از عشرتکده‏ها به میدان جنگ ببریم ما مى‏خواهیم جوانانمان را از این سینماهایى که بود و جوانهاى...
پس از وعده سخنگوی دولت به پرداخت وام ها بعد از عید فطر؛
خبر آغاز ارائه 300 هزار فقره «وام ازدواج» توسط بانک ملی
پس از روی کار آمدن دولت یازدهم روند پرداخت تسهیلات ازدواج به زوج های جوان شیب نزولی پیدا کرد به گونه ای که از 1,130,016 وام ازدواج در سال 89 به 58,315 تا 15 اردیبهشت 93 امسال رسید و اعتراضات جریان های دانشجویی به این مسئله بالا گرفت.
زمان اعزام مشمولین طرح سربازی اعضای هیئت علمی اعلام شد/ چگونه سرباز هیئت علمی شویم
در این اطلاعیه تاکید شده است حضور تمامی مشمولین در این دوره الزامی است و کسانی که به هر دلیل در تاریخ مذکور به محل آموزش نظامی اعلام شده مراجعه نکنند غایب محسوب شده و از سهمیه طرح سربازی هیئت علمی خارج خواهند شد.
در گفتگو با «حسین رویوران» مطرح شد؛
کرانه باختری، بالاترین تراکم جمعیت در دنیا را دارد/ تنها راه پیروزی مقاومت، مسلح شدن کرانه باختری است
رژیم صهیونیستی همواره عادت کرده بود که حمله می کرد و میدان را در جبهه مقابل تعریف می کرد و جامعه خودش کاملا در آرامش بودند و هرآنچه ویرانی و کشتار و قتل و یتیمی و هر زیانی که پیش بیاید در جبهه مقابل اتفاق می افتاد ولی الان مقاومت موفق شده جبهه را دو طرفه کند.
بسیج دانشجویی 6 دانشگاه در نامه ای به رئیس قوه قضائیه:
لزوم برخورد با نشر مسائل دور از واقعیت در روزنامه‌ آرمان/ کاریکاتور توهین آمیز، ادامه راه شعار خائنانه نه غزه نه لبنان است
مع‌الاسف عده‌ای واپس‌گرا در سالیان قبل منادی «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» بودند. اما با اقدامات ضدبشری غیرقابل انکار سگ‌های منطقه و حضور پر شور مردم در راهپیمایی‌های روز قدس به ویژه روز قدس امسال جواب محکمی از مردم دریافت کرده بودند و دیگر جرأت اذعان علنی...
در برنامه تلویزیونی شب گذشته «پایش» چه گذشت؟
مشاور رئیس جمهور: وضعیت اقتصادی امسال بهتر از سال قبل خواهد شد/ مردم در نظرسنجی: بدتر از پارسال خواهد بود
نیلی گفت: درآمدهای ملی کشور در دو سال گذشته 20 درصد کاهش یافته است. مقایسه سال 92 با 84 نشان می‌دهد که نرخ ارز آزاد در این مدت 3.5 برابر, پایه پولی 5.8 برابر و شاخص قیمت 4.5 برابر شده اما تولید فقط 20 درصد افزایش یافته است.
رنجی که از فقدان استراتژی انرژی می بریم
در حالی که هم اکنون وضعیت صادرات گاز ایران به عنوان اولین یا دومین دارنده ذخایر گاز دنیا به گونه‌ای است که جزء 10 کشور اول جهان در زمینه صادرات گاز قرار ندارد! در مقابل اما کشور روسیه در حدود 20 برابر و قطر (سومین کشور دارنده ذخایر گاز در جهان) بیش از 10 برابر ایران...
بازی دو سر باخت در شرکت های «رتبه بندی مدارک» دانشجویان مهندسی
دانشجویان رشته های فنی و مهندسی پس از فارغ التحصیلی مدارک تحصیلی خود را به برخی از شرکت ها ارائه می دهند تا مدارکشان رتبه بندی شود و شاید از این طریق بتوانند برای خود کاری فراهم آورند، اما این روال همیشه پایان خوبی ندارد و اکنون برای برخی از دانشجویان مشکلات جدی...
تشکر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از یک «کار خودجوش فرهنگی»:
مخالفت معاونت زنان ریاست جمهوری با «طرح تکریم بانوان»، همنوایی با روزنامه های زنجیره ای و شبکه های ضدانقلاب است
نکته‌ی تاسف برانگیز جایی است که علاوه بر رسانه‌های بیگانه و روزنامه‌های زنجیره ای داخلی، معاونت امور زنان ریاست جمهوری نیز در اظهار نظری تعجب برانگیز، خود را با این دسته از رسانه‌ها همراه کرده و نسبت به اقدام درست شهرداری تهران اعتراض کرده است!
ادامه واکنش ها به بخشنامه حراست دانشگاه آزاد؛
معاون فرهنگی فرجی‌دانا: در وزارت علوم نیز همین نگاه حاکم است!
آنچه مورد انتقاد واقع شده بود دستورالعمل عجیب مبنی بر عدم دخالت حراست حتی در صورت مشاهده موارد تخلف بود. در بخشنامه آمده است: در صورت مشاهده هر گونه دخالت بی‌مورد دفاتر حراست در موضوع صدرالاشاره طبق مقررات با افراد خاطی برخورد انضباطی خواهد شد
نگاهی به فیلم «رد کارپت»؛ بورات زدگی و سینمای نفاق
وقتی رفتارهای ساده‌لوحانه و خجالت‌بار شخصیت اصلی را در شلوغی‌های فرش قرمز و جشنواره کن یا در روبه‌رویی با چهره‌های معروف و حتی در مواجهه با زنان و... می‌بینید به یاد «بورات» (ساشا بارون کوهن، بازیگر یهودی بریتانیایی) می‌افتید.
وزارت علومی که «علم لاینفع» پمپاژ می‌کند!
به بیانی دیگر متاسفانه در طول این سالها در حوزه آموزش عالی، شیپور را از در گشادش زده ایم؛ به طوریکه ارزش را به علم لاینفع داده ایم و لوکوموتیو قطار علمی کشور را به جای صنعت و نیازهای بومی در علم محوری صرف و مقاله سازی بی خود و بی جهت قرار داده ایم.
پس از تایید رانت 650 میلیون یورویی توسط دیوان محاسبات
حکایت دفاع تمام قد دولت از فساد و یک نامه
روز سه شنبه دیوان محاسبات با انتشار نظر خود درباره پرونده 650 میلیون یورویی، آن را مصداق رانت تشخیص داده بود اما با توجه به تاثیر مثبت واردات نهاده های دامی بر بازار و عدم سوء نیت مسئولان، صرفا به تذکر در این رابطه اکتفا کرده بود. نوبخت در واکنش به گزارش دیوان...
فیلم// ایران ایر: در چارچوب توافق ژنو تعدادی کتاب دریافت کرده‌ایم!
پیش از این نیز علی رغم ادعای برخی رسانه های دولت مبنی بر لغو تحریم‌های مربوط به صنعت هواپیمایی مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کردند تحریم بنزین هواپیماها و قطعات آن همچنان پابرجاست و تغییر محسوسی مشاهده نشده است.
شوک قبل از آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال؛
نکونام: در فوتبال ایران مافیا داریم/ رابطه یک مربی و یک دلال
به نظر من مافیا در فوتبال ایران وجود دارد. هنوز هست و دارند ریشه فوتبال ایران را می‌زنند. این‌ها جرأت ندارند حرف‌شان را بزنند. شما به ادبیات‌شان نگاه کنید؛ چطور به خبرنگاران توهین می‌کنند؟ چطور به طرفداران توهین می‌کنند؟ چطور در رختکن به بازیکن فحش‌های آنچنانی می‌دهند؟
در نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب مطرح شد؛
وضعیت دانشجویان فلسطینی/ عربستان حتی برای سفر حج واجب نیز به فلسطینی‌ها اجازه ورود نمی دهد
برخی از کشورها در گذشته به گروه های فلسطینی می گفتند چرا می خواهید کار مسلحانه انجام دهید، بیایید ما به شما پول و اردوگاه اختصاص می دهیم، فقط شما به جای مقابله مسلحانه، مذاکره کنید، الآن 70 سال است که فلسطینیان مذاکره می کنند و اقدامی هم انجام نگرفته است.
KHAMENEI.IR منتشر کرد:
گزیده‌ای از فتاوای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره فطریه
کفاره یک مد طعام، ۷۵۰ گرم گندم یا آرد یا نان یا برنج یا مانند اینها می‌باشد که اگر بخواهد پول آن را به افرادی بدهد که تبدیل به طعام بشود، می‌تواند در کفاره افطار عذری برای هر روز ۱۵۰۰ تومان و در ابطال عمدی هر روز ۹۰۰۰۰ تومان پرداخت کند.
در قالب اپلیکیشن اندرووید و iOS؛
نرم‌افزاری جذاب برای پاسخ به شبهات در مورد فلسطین
اپلیکیشن "روز قدس" به ارائه پاسخ به شبهات در مورد فلسطین، حمایت از مردم فلسطین و چرایی تحریم کالاهای صهیونیستی، صهیونیسم در آینده قرآن و در نگاه امام و رهبری و... در قالب فیلم و متن، در قالبی جذاب می پردازد.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و چهارم
«زرسالاران یهودی و پارسی»، بررسی استعمار بریتانیا و ایران
بررسی نحوه حاکمیت دولت‌ها و رژیم‌های اروپایی و غربی در قرون اخیر، نشان می‌دهد که بیشتر از هرچیز تحت تاثیر تفکراتی ناشی از زائیده‌های فکری متفکرین اندیشمندانی است که ادعای تفکر و اقتباس از هیچ آئینی را نداشتند.
نیـاز ضـروری کشـور بـه تحلیل‌های دانشجـویی؛
دانشجو تحلیل نکند مسائل کشور قفل می‌شود
البته پرسش از ایشان در خصوص تنظیم مواضع با رهبری نظام مسبوق به سابق نیز هست که در ذیل به سه مورد آن اشاره می شود که چگونه رهبری نظام راه را برای تحلیل داشتن و تحلیل کردن دانشجویان باز گذاشته و مانع قفل بر انتقاد شده اند.
بازگشت برنامه «حذف و اضافه» با مستندی از دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب
مستند «7 دقیقه متن»، با موضوع حاشیه‌های دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب در ماه مبارک رمضان، برای نخستین بار یکشنبه 5 مردادماه ساعت 23 روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.این مستند که در واقع قسمت هفتم از برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه» است.
آغاز به کار کمپین دانشجویی کمک به مردم غزه + تصاویر
بیش از 20 روز است که مردم مظلوم غزه زیر بمباران شدید و حملات گسترده رژیم اشغالگر قدس قرار دارند و در این بین تشکل های دانشجویی و مردمی علاوه بر اعلام حمایت های مختلف اقدام به جمع آوری کمک های مردمی برای مردم غزه نموده اند.
حاشیه‌ای بر دیدار دانشجویان با رهبری؛
این حرف آقا هم برای ما خوب بود و هم بد:: «من بعضی از سخنان را قبول دارم و بعضی را نه اما قدرت تحلیل دانشجویان بالاتر رفته است»
از ازدواج تا آستان قدس و ریاست 35 ساله‌ی آن، از باطلاق خواندن مذاکرات هسته‌ای تا حمایت از مذاکره آن هم به شکل حمایت‌های رهبر انقلاب، از تشکر از وزیر بهداشت بابت وضعیت سلامت در کشور و دعا برای ایشان تا انتقادات از جنس فتنه‌ای چند تشکل، از عملکرد وزارت علوم آن هم در...
آسیب شناسی تولید علم و فناوری/ 2
جزیره هایی به اسم «صنعت» و «دانشگاه»
یکی از مهمترین دلایل دور بودن صنعت از محیط های علمی، وجود فاصله زیاد و شکاف عمیق میان علوم مورد توجه در دانشگاهها و فناوری های مورد استفاده در صنایع ما می باشد. از یک طرف علوم در دانشگاهها و مراکز علمی بسیار سریع در حال رشد بوده.
اختصاصی خبرنامه دانشجویان ایران؛
فیلم و تصویر:: حمایت بلژیکی‌ها از مردم فلسطین در راهپیمایی روز قدس
بیش از هزار نفر از مردم از میدان کاخ آلبرت تا مقابل مقر اتحادیه اروپا راهپیمایی کردند و در حمایت از غزه و علیه عملکرد ضعیف اتحادیه اروپا شعار سر دادند. حضور اقشار مختلف حصوصا جوانان جالب توجه بود. جوانانی که در موقع صادر کردن دستور روز جهانی قدس توسط امام هنوز به...
درباره پاسخ رهبر انقلاب به پرسشی در دیدار با دانشجویان
مواضع سیاسى افراد دانشجو یا تشکلهاى دانشجویى چگونه باید منطبق با نظرات رهبرى باشد؟به‌‌نظر من این سؤال خیلى سؤال موجهى نیست؛ این‌‌جور نیست که همه‌‌ى مواضعى که آحاد مردم اتخاذ میکنند، بایستى برگردان نظراتى باشد که رهبرى ابراز میکند؛ نه، شما تکلیفتان را احساس کنید،...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.