خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 15 تير 1394

اخبار

 
 
ماه دیدار ماه
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
حجت‌الله عبدالملکی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»،
از دانشجویان بورسیه به عنوان یک ابزار، آن هم ناجوانمردانه استفاده شد
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت وزارت علوم از دانشجویان بورسیه به صورت یک ابزار ناجوانمراده استفاده کرد. با اشاره به بیانات شب گذشته رهبر انقلاب درباره مسئله بورسیه ها گفت: در هر دوره مسئله بورسیه ‌‌ ها مطرح بوده است، ولی این دوره از همان اول مشخص بود...
بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل؛
امروز نه شرایط صلح امام حسن(ع) است نه دوره پذیرش قطعنامه 598
آنچه را که باید بدانیم این است که امروز دیگر نه شرایط صلح امام حسن علیه السلام برقرار است که یاران و مردم صحنه را خالی کرده باشند تا ایشان برای حفظ اسلام مجبور باشند به صلح با معاویه های زمان تن دهند و نه دوره پذیرش قطعنامه 598 است که ناچار به نوشیدن جام زهر شویم.
تحلیل حشمت‌اله قنبری از وضعیت اجتماعی عصر امام حسن(ع)؛
قاطبه مسلمانان عصر حضرت مجتبى، شبه انسانهاى مرده بودند/ تطبیق آن زمان با شرایط امروز کشور ظلم به ملت است
مردمان عصر حضرت امام حسن و حضرت سید الشهداء مردمانى بودند، متلون و دمدمى مزاج که حضور امام و امر امامت او را در استخدام خواسته ها و امیال خود مى دیدند و مى خواستند، و عهد و میثاق آنها با امام زمانشان براى اقامه امر خدا و بازگشت به عصر عزت و عظمت به تاراج رفته نبود.
در 83امین قسمت مجموعه طنز «دکتر سلام»؛
فیلم:: از درخواست مخملباف به اوباما برای تحریم ایران تا فروش چادر گشایش بخت در نمایشگاه قرآن!
ششمین سالگرد فتنه 88 و نامه علی مطهری به قوه قضاییه، درخواست عده ای در داخل برای تحریم علیه کشور، حمایت جنبش سبز از تحریم های آمریکا، واکنش به اظهارت اخیر روحانی درباره "نگه نداشتن لکه های سیاه"، مسئله آمار واردات و فروش چادر گشایش بخت در نمایشگاه قرآن مشهد...
جزئیات برنامه‌های اعتکاف مسجد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج)؛
امشب؛ آخرین مهلت ثبت نام اعتکاف دانشجویی ماه رمضان
در حالی که کمتر از سه روز به برگزاری دوازدهمین دوره اعتکاف رمضانیه دانشجویان و دانش آموختگان تهران مانده است، امروز آخرین مهلت برای ثبت نام به منظور شرکت در این آیین معنوی اعلام شده است.
تذکر چندین‌باره رهبر انقلاب نسبت به «کاهش سرعت رشد علمی کشور»
جولان جناح‌های سیاسی در دانشگاه‌ها؛ سم مهلک شتاب علمی
من خواهش میکنم از مدیران دانشگاه‌ها و مسئولان گوناگون مدیریّتى که دانشگاه را مرکز جوَلان سیاسى و تلاشها و فعّالیّتهاى جناحهاى سیاسى قرار ندهید. سمّ مهلک حرکت علمى این است که دانشگاه‌ها تبدیل بشوند به باشگاه‌هاى سیاسى؛ کارى که در یک دوره‌اى انجام گرفت. این به‌معناى...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شریف در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
آقای ظریف روزهای پایانی مذاکرات را هم با پشتکار روزهای اول جلو ببرند
احسان ایرانمنش با اشاره به حمایتی که ملت و رهبر انقلاب از تیم مذاکره کننده کرده‌اند، تصریح کرد: ما اعتماد داریم که تیم مذاکره کننده با قدرت و موضع مطمئن در مذاکرات پیش می رود و از خطوط قرمز کوتاه نمی‌آید و از شرف ملت دفاع می‌کند.
دکتر رزاقی در ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه گلستان:
«اقتصاد» ما به بدترین شکل «وابسته» است/ مالیات باید افزایش پیدا کند/ آنچه واردات بر سر کشور آورد مغول‌ها نیاورند!
نظام سلطه اقتصادی هر کشوری را که بخواهد مستقل باشد یا با کودتای نظامی و یا با انقلاب رنگی سرکوب می‌کند مهم‌ترین نیروهای این سرکوب نیز نیروهای داخلی در جوامع وابسته هستند که اینان همان‌هایی‌اند که در انقلاب‌های رنگی برای منافع خود سکوت می‌کنند.
امام حسن(ع) هنوز مظلوم است؛
وقتی کربلا درس مذاکره باشد، طبیعی است(و البته تلخ) که صلح امام حسن(ع) بهانه شود برای انعقاد «توافق بد» با غرب
طبیعی است (و البته تلخ) که مردم، همین‌هایی که در 9 دی آمدند، همین‌هایی که انتخابات به انتخابات بیشتر می‌شوند و همین‌هایی که امام درباره آنها گفت: «از مردم حجاز در صدر اسلام برترند» و همین‌هایی که در سه‌شنبه ضداستکباری میدان بهارستان آمدند هم مقایسه شوند با اهالی کوفه...
وزیر علوم در نشستی با اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان،
تشکل‌های دانشجویی باید در چهارچوب قوانین فعالیت کنند
وزیر علوم در پایان سخنان خود به اعضای اتحادیه مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان توصیه کرد که ارتباط خود را با معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دانشگاه‌ها در انجام امور فرهنگی و سیاسی درون دانشگاهی افزایش داده و تمام فعالیت‌های خود را در چهارچوب قانون و مقررات مصوب...
گزارش یک دیدار/6/ در گفتگوی ویدئویی با مهدی بلوکات مطرح شد؛
درصدی از واقعیت دیدار هم در رسانه‌ها منعکس نمی‌شود
همین مسئله باعث می شود خبرنگاران برای حاشیه نگاری خود اول به سراغ مجریان برنامه بروند، به همین بهانه ما هم به سراغ یکی از مجریان این دیدارها رفتیم. وی که در سال 82 به عنوان مجری برنامه دیدار دانشجویان با رهبری بود از فضای آن جلسه می گوید، این فعال اسبق دانشجویی صحبت...
حالا وقت اقدام مجلس و قوه قضاییه و شورای عالی انقلاب فرهنگی است
بورسیه و ماادراک مالبورسیه؛ صفرتا صد ماجرای بورسیه ها چه بود؟ + عکس، فیلم و لینک
به نظر می رسد اکنون که موضوع بورسیه ها با انتقاد صریح مقام معظم رهبری مواجه شده است، وقت آن رسیده تا مجلس، قوه قضاییه، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر نادهای نظارتی نقش تاریخی خود را در این مسئله ایفا کنند، چرا که بسیاری از دانشجویان و نخبگان اینکشور در سرگردانی...
تشکر جمعی از دانشجویان بورسیه از رهبر انقلاب؛
بیانات شما التیامی بر زخمهای روحی دوسال اخیر بود
بیانات شما التیامی بر زخمهای روحی و روانی دوسال اخیر بود که عد ه ای سیاست باز وسیاست کار بر ما تحمیل کردند. از سویی ما دانشجویان برای دادخواهی از مراجع ذی صلاح، خواسته های خود را مطرح کریدم اما کسی به داد ما نرسید.
از امشب آغاز می‌شود،
جدول برگزاری مراسم شب‌های قدر در پنج دانشگاه تهران
مراسم احیای شب‌های قدر در روزهای 14 ،16 و 18 تیرماه در مساجد دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت و امام صادق (ع) برگزار می‌شود، که در زیر جدول برنامه مساجد برخی از دانشگاه‌های تهران در لیالی قدر آمده است.
افطار اساتید دانشگاه با استاد انقلاب
در مسئله‌ی بورسیه‌ها به خیلی‌ها ظلم شد
ایشان استغناء از بیگانگان، فهم درست موقعیت و میسر کشور، و حساسیت و قاطعیت در مقابل خدشه دار شدن استقلال کشور را از دیگر ویژگیهای لازم نسل جوان خواندند و افزودند: استادان محترم، با روش و منش خود، چنین نسلی را پرورش دهند.
توصیه های طب سنتی به روزه داران/1
سر سفره افطارمان چه باشد بهتر است؟/ شربت هایی برای تشنه نشدن در روزه داری
زولبیا و بامیه از جمله شیرینی های اصیل و قدیمی ایران هستند. متاسفانه چیزی که در حال حاضر در بازار عرضه می شود به دلیل استفاده از شکر و روغن صنعتی در تهیه آن، مضرات زیادی دارد و بخصوص در ابتدای افطار که بدن نیاز شدید به مواد قندی دارد، می تواند عوارض داشته باشد.
علیرضا پناهیان در سلسله جلسات «زندگی بهتر» ماه رمضان/10
غربی‌ها ما را به شهوت دعوت می‌کنند تا همیشه فقیر بمانیم
اینکه غربی‌ها ما را به شهوت دعوت می‌کنند برای این نیست که ما خوش بگذرانیم! بلکه ما را به شهوت دعوت می‌کنند تا برای همیشه فقیر باقی بمانیم، تا ثروتمند‌های عالم از سرانۀ ثروت مردم عالم، چپاول کنند و ببرند و بخورند و کسی قدرت نداشته باشد در مقابل آنها بایستد.
بررسی نقش اعتماد به‌ نفس علمی دانشگاهیان در اسلامی‌سازی دانشگاه‌ها؛
از اعتماد به نفس علمی تا تمامیت خواهی دانشمندان غربی
سال‌هاست که بحث اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها و اسلامی‌سازی علوم در کشور مطرح است. امری که نیاز دارد از قالب نظری خارج شود و به عمل برسد. وقتی سخن از عمل به میان می‌آید، عامل اعتماد به نفس علمی هم رخ می‌نمایاند. عاملی که با وجود اهمیت بسیارش تاکنون کمتر بررسی شده است.
محمدحسین رجبی دوانی مطرح کرد؛
آیا دوره امام حسن(ع) شباهتی به دوران کنونی دارد؟ کجا این مردم آن مردم هستند؟/ ما حق نداریم برای توجیه سیاست، اهل بیت را خرج کنیم +فیلم
صلح امام حسن(ع) قابل قیاس با امروز نیست، گفت: امام قصد صلح با معاویه نداشت. ما حق نداریم برای توجیه سیاست اهل بیت را خرج کنیم. هدف امام مبارزه با دشمن بود ولی وقتی اطرافیانش خیانت می کنند امام نمی تواند اهدافش را پیش ببرد. امام با لشکریانش که شیرازه اش از هم پاشیده،...
کشمکش‌های جاسوسی و امنیتی بین سران غرب و اروپا؛
چرا فرانسه «پناهندگی بنیانگذار ویکی‌لیکس» را با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد؟
اسناد افشا شده به وسیله ادوارد اسنودن، دیگر افشاگر جاسوسی های آمریکا، حاکی از آن است که سازمان اطلاعات این کشور به مدت چند سال به نیابت از آژانس امنیت ملی آمریکا از سایر کشورهای اروپایی جاسوسی کرده است.
مسببین اتفاق دانشگاه صوفی رازی زنجان؛ افرادی ایرانی با تفکرات غربی!
وقتی تهاجم به درونی ترین ساختارهای فرهنگی کشور راه پیدا می‌کند
اتفاقات دانشگاه زنجان نماینده وجود تفکری است که می تواند با بی توجهی دامنه دار مسئولین به موریانه ای تبدیل گشته و به جان فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی این مرز و بوم بیافتد، فرهنگ و هویتی که بزرگترین انقلاب قرن را رقم زده است و دشمنان قسم خورده ی بسیاری دارد.
روشهای ایمن ماندن در شبکه های اجتماعی
حدود ده سال پیش، شما با خیال راحت می توانستید درخواست های دوستی را قبول کنید. اما امروزه، حتی برای به اشتراک گذاری یک عکس باید کمی بیشتر درباره آن فکر کنید.
سخنرانی دیده نشده از رحیم پور ازغدی:
هیچ گناه جدیدی اختراع نشده است؛ قوم لوط هم همین کارها را میکردند +فیلم
برخی فکر می کنند گناه ها جدیدند. هیچ گناه جدیدی اختراع نشده است.4000سال پیش قوم لوط همین کارها را می کردند. برخی فکر می‌کنند، هر چه از نظر علمی و صنعتی جلوتر می‌رود، باید بی‌دین‌تر شود در صورتی که این تصور غلطی است.
یکی از دانشجویان بورسیه در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»،
بدون هیچگونه مشکلی بورسیه گرفتم، چرا الان با آبروی ما بازی می‌کنند
چرا با سرنوشت و آبروی ما بازی می کنید؟ من 4سال از عمر خود را در این راه قرار داده ام وتحصیل کرده ام تمام موقیعت های استخدامی خود را بنابر حکم رسمی وزارت علوم که عضو هیات علمی میباشم کنار گذاشتم. به همین راحتی لغو بورس شدم.جالب است هیچکس صدای مظلوم را نمی شنود.
پس از دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر،
پاسخ مثبت دانشجو برای شرکت در مناظره با فرهادی درباره بورسیه‌ها
پس از گذشت حدود دو هفته از درخواست انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر از دانشجو و فرهادی برای مناظره به منظور محک سنجش صداقت طرفین در محیطی شفاف برای بررسی مشکلات دانشجویان بورسیه و پذیرش دانشجو، سکوت فرهادی همچنان ادامه دارد.
سومین قسمت «زیر زمین کاخ سفید» منتشر شد؛
انیمیشن:: خواب کنترل ایــــران
مجموعه انیمیشن "زیر زمین کاخ سفید" در خصوص لابی های محرمانه امریکا و اسرائیل می باشد که بصورت سریالی منتشر خواهد شد. در ادامه قسمت سوم مجموعه انیمیشن "زیر زمین کاخ سفید" را مشاهده می کنید.
آخرین تحلیل مهدی محمدی از جزئیات پیش‌نویس توافق؛
توافق بد در وین می‌ماند/ اگر توافق خوب در کار است، ماجرای صلح امام حسن(ع) برای چیست؟
اگر دولت آقای روحانی در پی یک توافق خوب است یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی را که باید به دست بیاورد مهارت نه گفتن است. این امر زمانی آسان‌تر خواهد شد که توجه کنیم آمریکایی‌ها به این توافق سخت نیازمندند و در صورت شنیدن یک «نه» قاطع و صریح از سوی ایران - ولو اینکه مدتی...
مقایسه‌ی نسخه‌های مختلف ویندوز 10
ماه می بود که سرانجام مایکروسافت تمامی نسخه‌های موجود ویندوز 10 را معرفی کرد؛ ولی همچنان امکانات واقعی هر کدام از نسخه‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. فهرستی از تمامی قابلیت‌ها هر نسخه‌ منتشر شده که به بررسی آنها می‌پردازیم.
تیم مذاکره کننده به تهران باز می گردد!
تیم هسته‌ای کشورمان با اختیار کافی به وین رفته است و از توان تضمین‌شده برای هر دو اعلام نظر «آری» و یا «نه» برخوردار است. بنابراین وقتی می‌بیند که در متن توافق پیشنهادی خطوط قرمز نظام رعایت نشده است، وظیفه مورد انتظار - بخوانید تکلیف قطعی و غیرقابل تغییر- آنها،...
با محوریت بررسی مسائل صنفی دانشگاه‌ها؛
فیلم:: دانلود قسمت اول برنامه «نبض دانشجو»
اولین مجموعه مستند نبض دانشجو، از شبکه خبر پخش شد. این برنامه از تولیدات مستند جدید شبکه خبر است که در دانشگاه های سراسر کشور موضوعات صنفی، آموزشی، حاشیه‌های دانشجویی را به تصویر می‌کشد.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
عضویت
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل