خبرنامه دانشجویان ایران؛دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور، ofvkhli nhka[,dhk hdvhk

خبرنامه دانشجویان ایران؛دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور، ofvkhli nhka[,dhk hdvhk

اخبار

 
 
امروز : 1394/11/17
کتابخانه دانشجویان ایران
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
امان نامه زنامحرم نگیریم/ خمینی شیر غران کرد ما را
از ظلمت رمیده خبر می دهد سحر/ شب رفت و با سپیده خبر می دهد سحر
یادمان هست که مدیون شهیدان هستیم؟/ اهل جمهوری اسلامی ایران هستیم!
لبخند تو خلاصه‌ی خوبیهاست/ لختی بخند، خنده‌ی گل زیباست
ای مجاهد ای مظهر شرف/ ای گذشته ز جان در ره هدف
پیک خبر بهمن، سرداد به هر برزن/ کای منتظران خیزید، خیزید امام آمد
چرا عاقلان را نصیحت کنیم؟/ بیایید از عشق صحبت کنیم
فقر و زن هردو بلا هستند در خانه ولی/ بین این هر دو بلاها زن، خدایی بهتر است
سیبِ سرخی سر نیزه ست، دعا کن من نیز/ اینچنین کال نمانم به شهادت برسم
گوش تا گوش به صحرا بخرام و نهراس/ شیرها خاطرشان هست که آهوی منی
پشت رُل، ساعت حدودا پنج، شاید پنج و نیم/ داشتم یک عصر بر‌می‌گشتم از عبدالعظیم
جرم است یا نه/ هر چه بادا باد!/ من به شهیدان رأی خواهم داد!
آدم که گریه را پدرانه به ارث داد/ یادش به خیر باد که کار ِصواب کرد
تویک غروب میرسی وگنبد بقیع را/ شبیه گنبد امام رضا درست میکنی
بویِ بلا آید همی از دشتِخون‌بارِ یم/ بیداد و غوغا می‌کُندظُلمِسپاهِاَهرِمَن
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
نامه بیش از 340 دانشجو به رئیس دانشگاه پیام نور؛
امکانات و کیفیت آموزشی و علمی 5 درصد هم افزایش داشته که شهریه 15 درصد گران شده؟
دانشجویان پیام نور هنوز از شوک افزایش 35000 تومانی شهریه آذرماه سال گذشته خود، به بهانه ی خدمات فرهنگی که اجرا نشد، درنیامده اند که اینبار با قانون پرداخت ضرب العجلی شهریه ی متغیر مواجه شدند. شهریه ی متغیری که 15% نسبت به قبل افزایش یافته است.
درباره حکم دیوان عدالت اداری به تاثیر معدل پیش دانشگاهی؛
وقتی یک داوطلب کنکور مصوبه شورای سنجش و پذیرش را بهم می‌زند!
د‌‌رحال حاضر د‌‌ر کشور ما، فقط د‌‌ر یک‌سال یعنی فقط د‌‌ر‌ سال سوم متوسطه امتحانات به صورت نهایی برگزار می‌شود‌‌ و بیش از د‌‌و سوم سوابق تحصیلی که د‌‌ر این قانون مصوب شد‌‌ه برای بند‌‌ه و سایر د‌‌انش‌آموزان موجود‌‌ نیست.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و شصت و یک‌ام
توصیه‌های رهبر انقلاب درباره انتخاب صالحان در انتخابات
البته مردم نشان دادند که آماده‏ اند. مردم در طول این یازده، دوازده سال نشان دادند که در حساس‏ترین لحظات، تکلیف خودشان را خوب انجام مى‏دهند. ما باید تکلیفمان را در مقابل مردم انجام بدهیم. مردم خوبند، در صحنه‏ اند، آماده‏ اند، باهوشند، وقت ‏شناس و تکلیف‏ شناسند.
در نشست خبری امروز مطرح شد؛
پاسخ حاتمی‌کیا درباره نقد دولت در «بادیگارد» و غیبت سازندگان فیلم روی فرش قرمز/ خاطره جالب پرویز پرستویی درباره کت و شلوار پوشیدن و راه رفتن روی فرش قرمز +صوت
شب گذشته و در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر، «بادیگار» در برج میلاد اکران شد؛ مراسمی که با حاشیه هایی از جمله عدم حضور حاتمی کیا بر روی فرش قرمز همراه بود؛ ماجرایی که وی امروز در نشست خبری خود به آن اشاره کرد.
بیانیه پایانی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در نشست عزت ملی؛
مردم مطمئن هستند که دست دادن با کدخدا به تحقیر می‌انجامد
در حوزه علمی این دانشمندان هسته ای بودند که دردوران تحریم ها و خفقان های علمی غرب مسئله هسته ای کشورمان را به جایی رساندند که دشمنان از ترس این پیشرفت ها همه جوره پای کار آمدند تا این روند را به تعطیلی کشانده و عزت علمی جمهوری اسلامی ایران را خدشه دار نمایند.
سینمای انقلاب در جشنواره فجر 94/ 6
«یک حبه قند» با «دختر» میرکریمی +عکس
سید رضا میرکریمی را معمولا با فیلم هایی که شخصیت های کمتری دارند (به جز یه حبه قند) و با سینمای خرده پیرنگ می شناسیم. فیلم آخر میرکریمی «امروز» هم واکنش های متفاوتی را به دنبال داشت و عده ای این فیلم را به شدت دوست داشتند و عده آن را فیلمی ضعیف دانستند.
پس از اختصاص وام به دانشجویان بدهکار؛
دانشجویان پیام نور وام شهریه هم می‌گیرند +لینک ثبت نام
سقف وام دانشجویان در مقطع کارشناسی ۷ میلیون ریال و در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ میلیون ریال میباشد. امکان دریافت کل مبلغ بدهی شهریه متغیر شما تا سقف مبلغ فوق به عنوان وام در این سامانه میسر می باشد.
کلیپی درباره اتفاقات مقابل وزارت نفت؛
فیلم:: سرکــوب گازانبــــری
شنبه هفته گذشته بود که جمعی از دانشجویان عضو جنبش عدالتخواه دانشجویی و اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، امام صادق(ع) و خواجه نصیرالدین طوسی در اعتراض به نسل جدید قراردادهای نفتی (Ipc) مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کردند؛ در این تجمع که با تدابیر شدید...
مختصات میدانی پیروزی اخیر سوریه؛
نقش دقیق ایران، روسیه و ارتش سوریه در آزادسازی «نبل» و «الزهرا»
نقش ایران در این میان در طراحی عملیات و مراقبت از نقشه راه عملیاتی و تأمین اطلاعاتی عملیات، آموزش و توجیه نیروهای عمل کننده بسیار مؤثر بود که البته به شیوه تماس مستقیم با میدان و راهنمایی حین عملیات صورت گرفت ولی جنبه تأمین نیروی رزمنده میدانی نداشت.
به بهانه اکران «ایستاده در غبار» در جشنواره فیلم فجر؛
امان از آن «بنز» لعنتی!
جالب است وقتی احمد و سه همکارش سوار بنز شده و دوربین از پشت تعقیبش می کند؛ با اینکه تیتراژ بالا می آید ولی تماشاگر دل از صندلی نمی کند که شاید فیلم ادامه یابد و آن شمایل دل برده برگردد. ولی هیهات که آن بنز لعنتی برنمی گردد و تو با چالش فکر و دل میخکوب می مانی.
خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» در کربلا؛
گزارشی از حضور 10 هزار دانشجوی دختر در عتبات دانشجویی +تصاویر
این طرح برای نخستین بار اجرا می‌شود و کاروان‌های دختران مجرد دانشجو به صورت ویژه به عتبات عالیات اعزام شدند. برای کاروان دختران مجرد فقط اعزام هوایی پیش بینی شده است و این سفرها هفت روزه خواهد بود و طی آن دانشجویان به شهرهای نجف، کربلا و کاظمین مشرف می‌شوند.
سه تحلیل کوتاه از سه فیلم جشنواره 34اُم؛
نگاهی به «کفش‌هایم کو»، «آبنبات چوبی» و  «آخرین بار کی سحر را دیدی»
داستان دختری به نام ماری است که میخواهد با دوست پسرش «مسعود» به آلمان فرار کند. در این بین درگیری های شدیدش با خانواده به خصوص برادر بزرگترش موجب پادرمیانی دختر خاله اش و شوهرش فرهاد می شود.
در روز پایانی اردوی جهاد اکبر برگزار شد؛
دهقان: از ابتدا موافق وزیر شدن زنگنه نبودم/ شیخ الاسلام: امام(ره) با تکیه بر مردم تک تک نهادهای ضد استکباری را جهانی کرد
وی در خصوص وضعیت صنعت کشور گفت: حرف های وزیر صنعت را ما متوجه نمی شویم ایشان مواضع مختلفی دارند و سلسله مواضع دارد و دولت هم می خواست او را چند بار عوض کند. نعمت زاده مناسبت وزارت صنعت نبود و مواضعش عجیب است؛ نگاه وی نگاه واردات محور است.
گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» از کربلا؛
جشن دهه فجر با حضور دانشجویان ایرانی در کربلا +تصاویر
انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) هم به تقلید از همین جریان در مقابل اسلام آمریکایی ایستاد و با مبارزه با حکومت فاسد پهلوی به پیروزی رسید و توانست از نهضت عاشورا به درستی استفاده کند.
سی و یکمین قسمت از برنامه «نبض دانشجو» روی آنتن رفت؛
پاسخ مسئولین دانشگاه آزاد به گلایه دانشجویان از شهریه و توقف انتخاب واحد +فیلم
پیشنهادات پسابرجامی دانشجویان، مشکلات انتخاب واحد در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد، نقد دانشجویان به لایحه مدارس غیر دولتی، بررسی قراردادهای جدید نفتی و حرف دانشجویان، شهریه های متغییر ادعای دانشجویان و تکذیب مسئولان پیام نور از جمله موضوعاتی است که نبض دانشجو در...
سینمای انقلاب در جشنواره فجر 94/ 5
فیلمی که ناظرش قبل از حاضر شدن سر صحنه شهید شد +عکس
«ایستاده در غبار» به این خاطر تماشاگرش را تا آخر به صندلی میخکوب می‌کند که تصویرش از یک فرمانده کاریزماتیک دفاع مقدس، کاملا واقعگرایانه و خاکستری است. هم خشونتش را تصویر می‌کند و هم مهربانی اش را.
گزارش کامل روز سوم نشست سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛
سبک زندگی تغییر کند عزت ملی جایش را به ذلت ملی می‌دهد +تصاویر
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در ماده 231 دولت را ملزم به تهیه برنامه جامع توسعه امور زنان و خانواده کرده‌ایم اما برنامه پنجم تمام شده ولی هنوز تاثیراتی از اجرای این ماده کلیدی ندیده‌ایم و دولت آنرا اجرا نکرده است.
فرافکنی اصلاح طلبان با اتهام زنی به شورای نگهبان
در این میان آنچه بیشتر موجب نگرانی است اینکه دولت تلاش خود را برای تأیید صلاحیت افرادی معطوف کرده که در سال های گذشته سابقه عبور از قانون و حمایت از فتنه 88 را در کارنامه سیاسی خود دارند و این مسئله نگرانی هایی در خصوص عملکرد آینده دولت ایجاد می کند.
سه تحلیل کوتاه از سه فیلم جشنواره 34اُم؛
از روابط ضربدری تا شوخی‌های خفیف جنسی
خانواده ای با پدری جانباز قطع نخاعی روی تخت که فیلم از زاویه دید اوست. این ابتکار کمی طولانی و خسته کننده میشود. قاضیانی توانایی مونولوگ طولانی را ندارد. انگار نه انگار شوهرش مرده، خیلی طبیعی با مسئله برخورد میکند. مخاطب حتی مرگ میثم را باور نمی کند.
مکانیزم سنجش آموزشی در مسیر تحول؛
سیستم جدید آزمون‌های دانشگاهی در راه است؟!
امتحانات در دانشگاه‌های به اتمام رسیده است، حتی در دانشگاههای علوم پزشکی و آزاد. در بیشتر دانشگاهها نیز حتی نیمسال دوم تحصیلی بعد از انتخاب واحد دانشجویان آغاز شده است اما کلاسهای در هفته‌ای که گذشت نیمه دایر بود و رسما از هفته آینده دانشجویان سر کلاسها می‌روند.
سینمای انقلاب در جشنواره فجر 94/ 4
چرایی نام گذاری دانشگاه شریف را در «سیانور» ببینید +عکس
روایت زندگی یکی از شهدای انقلاب است که بسیار در این سالها نامش را برده ایم و اما غافل بوده ایم که او کیست. داستان زندگی شهید شریف واقفی از طیف اسلام گرای مجاهدین خلق که پس از تغییر ایدئولوژی سازمان به دلیل مقاومت در مقابل امثال رجوی و تقی شهرام توسط همسرش که وی نیز...
دانشگاهیان در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام(ره) تأکید کردند؛
اعتلای علمی، پژوهشی و فناوری است که موجب اقتدار میهن عزیزمان می‌شود
ما دانشگاهیان بر این باوریم که اعتلای علمی، پژوهشی و فناوری موجب اقتدار میهن عزیزمان می شود. بی تردید قوام و استمرار این خیزش علمی نیز به التزام برنامه‌ریزان و مجریان به رهنمودهای داهیانه رهبر فرزانه وابسته است.
مستند «شش پرحاشیه» منتشر شد؛
در مجلس ششم چه گذشت؟ +فیلم
در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، مستند کوتاه «شِش پرحاشیه» منتشر شد. این مستند با موضوع بازخوانی عملکرد نمایندگان ششمین دوره مجلس شورای اسلامی تولید شده است که در آن به وقایع و حواشی این دوره از مجلس اشاره می شود.
رهبر انقلاب در دیدار اعضای شورای‌عالی امنیت ملی:
باید در مقابل جریان مخالف تفکر انقلابی ایستاد
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاش برخی برای جابجایی خطوط اصلی و روشن انقلاب تأکید کردند: امام(ره) «مظهر انقلاب اسلامی» است و بر همین اساس، بیانات ایشان که در دهها جلد کتاب مدون شده، «مبانی انقلاب» است.
دفتر تحکیم وحدت خطاب به هاشمی رفسنجانی؛
امروز عزم تیشه زدن به ریشه‌های آرمان‌های امام کرده‌اید
امروز که بازتعریف انقلابیگری و تحریف سیره ی امام و سو استفاده از بیت امام در جهت حفظ منافع خویش را پیشه ی خویش ساخته اید چه نسبتی با امام و انقلاب دارید؟ نسل سوم انقلاب باید به تبعیت از امثال شما در اهداف و مبانی انقلاب بازنگری کند و یا اهداف اصیل و اولیه ی امام )ره(...
وزارت علوم مقایسه عملکرد آموزش عالی در سال‌های ۵۷ و ۹۴ را منتشر کرد؛
افزایش 27 برابری دانشجویان و 12 برابری دانشگاه‌ها/ تفکیک آمار تعداد رشته‌ها و مقاطع
در سال 57 دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی فعالیتی نداشتند ولی در سال 94 بیش از 6 هزار انجمن علمی دانشجویی بیش از سه هزار کانون فرهنگی هنری 292 تشکل اسلامی، 4 هزار و 774 نشریه دانشجویی فعال هستند و 21 هزار سفر زیارتی عمره و عتبات و 115 هزار سفر زیارتی داخل کشور...
قابل توجه فارغ التحصیلان جویای کار
برای راه اندازی کارگاه دانشجویی 100 میلیون وام بگیرید!
در روزهایی که دولت و وزارت علوم متبوعش توجهی به میزان پذیرش دانشجو و بیکاری فارغ‌التحصیلان صف کشیده در بازار شغل‌یابی ندارند، عجیب نیست که سیل فارغ التحصیلان بیکار به دنبال سرمایه اولیه و کار آزاد باشند!
حسن روحانی: چشم ما به تلاش مردم است
پاسخ مردم و شوخی با «کلید روحانی» +فیلم
این اظهارات از آنجایی به شدت قابل تامل و سوال برانگیز است که حسن روحانی در دوسال و نیم گذشته با گره زدن همه مسائل کشور به مذاکرات و توافق و برجام تلاش کرده بود تا این طور به جامعه القا کند که همه مشکلات کشور به تحریم ها باز می گردد.
شب گذشته صورت گرفت؛
اهمیت شکست حصر چهار ساله نبل و الزهراء +نقشه
حصر طولانی مدت شیعیان در استان حلب به دو منطقه نبل و الزهرا که شهرهای شیعه نشین در این استان بوده و از اولین روزهای آغاز جنگ در محاصره قرار گرفته بر میگردد. مناطقی که مردم حاضر در آن از ساداتی هستند که نصب آنها به امام موسی کاظم (ع) میرسد و از سه سال پیش تاکنون در...
نقدی بر فیلم «یک شهروند کاملاً معمولی»؛
نمادهای سیاسی و ادای دین به جامعه شبه روشنفکری!
یک شهروند کاملاً معمولی آخرین ساخته ی کارگردان جوان دهه ی پنجاهی این روزهای سینمای هنر و تجربه است؛ اثری که شاید شناخت مجید برزگر و پیگیری پرویز و دیگر آثار او، مفاهیم خارج متنی کاملاً معمولی بسیاری را به در هنگام نمایش فیلم به اذهان متبادر سازد و نهایتاً قرائتی دیگر...
خبر های ویژه
کانال خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل