خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 10 شهريور 1394

اخبار

 
 
برجام بی سرانجام
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
یگانه مادرِ خون خدا، خدای تو کیست؟/ بهشت، شیربهای تـو، خونبهـای تو کیست؟
صدایی به رنگ صدای تو نیست/ به جز عشق نامی برای تو نیست
بفرما نور چشمت بازگردد بانوی مهتاب!/ که غیر از چشم هایش راه برگشتی به مبعث نیست
مرقدت شد قبله گاهم تا بجویم راه را
اشعار و تصاویر ناب از حرم علی‌بن موسی‌الرضا(ع)
شعر:: تهران چه بود و چیست؟ دهی در تیول ری/ این آبروی توست که تهران گرفته است
غیرت ماست که در سینه ی کارون جاری ست/ وای اگر خشک شود این رگ ِ اهواز یمان
اگر دریا نمی‌گنجد به کوزه با چه اعجازی/ میان چفیه پیچیدند جسم پهلوان‌ها را ؟
این غزل مشق شب من بود در دیوانگی/ باب میلت نیست هرجا زیر آن‌ را خط بکش
باد زانو می زند...گلدسته را بو می کند/ دست هر آشفته ای را پیش تو رو می کند
ﺍﻭﻻ‌ﺩ ﻣﺮﺗﻀﻲ ﻫﻤﻪ ﺑﺎﻟﺬﺍﺕ ﺩﻟﺒﺮﻧﺪ/ ﻗﺮﺁﻥ ﻧﺎﻃﻘﻨﺪ ﻭ ﺷﻔﯿﻌﯿﺎﻥ ﻣﺤﺸﺮﻧﺪ
اگر مولا نخواهد، برگی از شاخه نمی افتد/ امیرالمومنین شان نزول باد و باران است
شما بیا ، نفس از عطر جاده ها با ما/ جواب دادنِ فریاد بیصدا با ما
از قفل گذشتیم-بماند-که نشد باز/ حاشا که کلید تو کند باز گره را
یخ بست موج ها همه راحت طلب شدند/ ازحرکت ایستاده، سکونت طلب شدند
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
مجید مجیدی در نشست کانون دانشجویی توحید؛
می‌گویند چرا 100 میلیارد هزینه کردی/ پول این فیلم، پول 20، 30 پورشه بچه پولدارهای تهران است/ بعضی از مسلمانان نام مادر پیامبر(ص) را نمی‌دانند/ جزئیات قسمت دوم و سوم
وقتی که داستان معراج پیامبر را تمام کردم سراغ کامپیوترم رفتم و اولین چیزی که دیدم ایمیل شما بود که خواستید که در ساخت فیلمی راجع به پیامبر حضور داشته باشم. همانجا بود که یقین کردم برای این پروژه دعوت شدم.
اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری:
مواضع رهبری در مورد جمع‌بندی مسائل هسته‌ای به صورت صریح، شفاف و بدون تأویل در دیدارهای اخیر ایشان بیان شده است/ انتساب هر مطلبی خارج از این چارچوب فاقد اعتبار است
با توجه به انعکاس برخی مطالب در خصوص رهبر معظم انقلاب نسبت به جمع‌بندی مسائل هسته‌ای، مواضع معظم له در رابطه با این موضوع صریح، شفاف و بدون تأویل در فرمایشات ماه‌های اخیر ایشان، اعلام شده و در اختیار همگان قرار دارد و انتساب هر مطلبی خارج از این چارچوب فاقد اعتبار است.
استقبال اینستاگرامی دانشجویان از جدیدالورودها// 3
آب و هوای شرجی در محیطی آمیخته از دشت و کویر در دانشگاه هرمزگان +عکس
«خبرنامه دانشجویان ایران»، تصاویری از این دست از دانشگاه هرمزگان بدست آورده است؛ قرار گرفتن این دانشگاه در کنار دریا، هوای شرجی، درخت‌های خرما و مناطق دشت و کویری اطراف آن، صحنه های دلنشینی را برای دانشجویان دارد.
در گفتگویی با مسئول خواهران بسیج دانشجویی تهران؛
با ازدواج خانم‌ها، کار تشکیلاتی نیز فراموش خواهد شد/ برخی رفتار مردانه از خودشان نشان می‌دهند
به نظر من اصلیترین دلیلی که باعث میشود تعداد زیادی از خواهران مذهبی از ورود به تشکیلات صرف نظر کنند، این است که آن تشکیلات هدفش شفاف نیست و اعضا رشد خودشان را در این تشکیلات مشاهده نمیکنند.
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به ابلاغ «سلام گرم» روحانی به شجریان +فیلم و عکس
کاربران با انتشار عکسی از عیادت نماینده دولت و ابلاغ «سلام گرم» رئیس جمهور به شجریان، و محمد حسن حسینی خبرنگار صدا و سیما که چندی پیش بر اثر اصابت ترکش‌های خمپاره تروریستهای تکفیری مجروح شده است، به اظهار نظر درباره این حرکت دولت کردند.
«خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی می‌کند؛
شهریه دانشگاه‌های غیردولتی چقدر افزایش پیدا کرده است +جدول
افزایش قیمت خدمات رفاهی به دانشجویان از قبیل غذای دانشجویی، شهریه خوابگاه‌ها و همچین شهریه‌های ثابت ثبت‌نام نیمسال‌های تحصیلی در دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور، علی رغم اعتراض جامعه دانشجویی، انتظاراتی را به همراه خواهد داشت.
یکی از دانشجویان بورسیه در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»،
اقدامات وزارت علوم در پرونده بورسیه‌ها در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار گیرد
این دانشجوی دکتری با تشکیک در وعده حل مشکل دانشجویان با تخفیفات ادعا شده فعلی وزارت علوم و نیز قبول فرمول‌های ارفاقی شورای مرکزی بورس گذشته از طرف وزارت فعلی گفت: این مسئله باعث بی اعتمادی به وزارت علوم می‌شود
چه خبر از دانشگاه/ 10 شهریور
رکود در پروژه‌های فضایی/ تشکیل شورای نظارت بر تشکل‌های دانشجویی
مهمترین اخبر دانشگاهی این روزها، معطوف به مشخص شدن نتایج نهایی کنکور سراسری کارشناسی و کارشناسی ارشد است، اما اخبار دیگری نیثز از گوشه و کنار دانشگاه‌ها به گوش می رسد.
میکائیل دیانی در تحلیلی نوشت؛
چگونگی مواجهه‌ی ما و محمد(ص)
آنچه می‌توان امروز قطعا گفت آن است که محمدرسول‌الله‌(ص) نماینده ایدئولوژیک ایران اسلامی است و باید همه دست ‌در دست هم دهیم تا این فیلم که نماینده تفکر ما است در جهان دیده شود و پیامبر اسلام(ص) در یک نمای حقیقی به چشم مخاطب اروپایی و آمریکایی برسد.
در 92امین قسمت «دکتر سلام»؛
از اولین خاطره مهدی هاشمی در زندان اوین تا ماجرای محو شدن کشتی نجات ایرانی +فیلم
پیدا کردن مقصر بیکاری در کشور، مصاحبه معصومه ابتکار با BBC، اولین خاطره مهدی هاشمی از اوین، ماجرای محو شدن کشتی نجات، تعیین وظایف شورای نگهبان و برخورد با مسببین بورسیه‌ها از مهمترین بخش های این قسمت دکتر سلام است.
نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد +لینک مستقیم
داوطلبین می توانند برای مشاهده نتیجه نهایی آزمون ارشد به پایگاه سنجش مراجعه کنند. شماره داوطلبی؛ شماره شناسنامه و شماره پرونده برای مشاهده نتیجه مورد نیاز است.
در سایه‌ی غفلت مسئولین صورت گرفت؛
آغاز نفوذ «دار و دسته‌ی نیویورکی‌ها» به حوزه‌ی بهداشت و سلامت 2 ماه پیش از توافق وین!
مجله علمی «لَنسِت» (The Lancet) در آخرین شماره خود اقدام به انتشار مقاله ای تحت عنوان «بهبود روابط ایران و آمریکا از طریق سلامت عمومی» به قلم «کامران علائی» و «آرش علائی» نموده است.
درد و دل یکی از دانشجویان متاهل خوابگاه دانشگاه تهران با «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
با قطع تلفن‌ها، عدم نظافت چند هفته‌ای راهروها و نصب تابلوی خوابگاه مجردها می‌خواهند ما را از خوابگاه بیرون کنند
این دانشجوی دانشگاه تهران تصریح کرد: برای بدست آوردن این واحد خوابگاهی، یکسال در نوبت بودیم و مقاله و رزومه ارائه کردیم اکنون که سال آخر هستیم و هنگام تهییه و تدوین پایان نامه، اینگونه ما را اذیت می کنند.
تور علمی گردی در دانشگاه‌ها؛
فیلم:: از ساخت خودرو و دوچرخه برقی توسط دانشجویان خواجه نصیر تا آموزش «ایرانی» ربات‌ها
در زیرزمین دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر آزمایشگاهی است که در آن سیستم های نوینی برای فرمان پذیریو نیروی محرکه خودروها درست شده است؛ یکی از محصولات تحقیقاتی که دانشجویان این دانشگاه در به صورت عملیاتی درآورده اند، ساخت خودرو و دوچرخه برقی است.
محمدصادق شهبازی در یادداشتی تحلیل کرد؛
جایگزین کردن ولایت‌فقیه مردمی خمینی و خامنه‌ای با ولایت‌فقیه سلطنتی-نخبگانی!
باید با جهت‌گیری‌های برخلاف جهت‌گیری‌های کلان رهبری نظیر استقلال، خودباوری، نگاه به درون، اقتصاد مقاومتی و... مقابله صورت گیرد و کسانی که با ابراز ارادت به رهبری و ولایتمداری در خلاف جهت‌گیری‌هایی نظیر موارد پیش‌گفته قدم برمی‌دارند، مقابله صورت گیرد و به مردم معرفی...
هشدار یامین‌پور درباره رواج پدیده فرزند حرام زاده؛
نمی‌توانم تصور کنم در جامعه‌ای باشم که از هر دو نفر یک نفر حرام زاده باشد +عکس
در مرکز کنترل آسیب های اجتماعی آمار فرزندان خارج از ازدواج را در سالهای اخیر می توانید ببینید. ایسلند با 67 درصد فاجعه بارترین وضعیت را دارد. کشور های اروپای شرقی هم اوضاع عجیبی دارند.
اظهارات وزیر کشور دوسال مانده به خرداد96؛
احمدی نژاد هم میگفت: «کی گفته سال آخر دولت است؟»
محمود احمدی نژاد هم در سال آخر ریاست جمهوری خود در یکی از مصاحبه های تلویزیونی گفته بود: «از کجا می دانید سال پایانی دولت است؟ دولت برای ملت است و ملت هم تا همیشه ماندگار است.»
استقبال اینستاگرامی دانشجویان از جدیدالورودها// 2
دانشـــگاهــی در دل جنگـل +تصاویر
یکی از شبکه های اجتماعی که این روزها خیلی از افراد را به دلیل قابلیت انتشار عکس علاقه مند کرده است، اینستاگرام است که به دلیل اشتراک گذاری تصاویر و فیلم کوتاه یکی از پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی اکشور است.
یادداشتی پیرامون یک شبهه؛
آیا رهبری با روند مذاکرات و توافق موافق‌اند؟
فلان اتفاق زیر نظر رهبری است... رهبری از فلان تصمیم خبر دارد؛ مگر می شود فلان توافق مهم رخ دهد و رهبری از آن بی خبر باشد؟! چون رهبری از فلان ماجرا مطلع است پس آن ماجرا مورد تایید ایشان است.
به بهانه سالروز ربوده شدن امام موسی صدر؛
کهنه رفیق مظلومان لبنان؛ چرا این «سید» را کمتر می‌شناسیم؟
شاید در وهله اول که نام این سید بزرگوار به گوش ما می رسد از او تصویری خوش سیما با ظاهری آراسته به ذهن داریم، اما خود بهتر می‌دانیم که این تصویر بیش از حد گنگ و مبهم است. ابهامی که ریشه در شناخت این بزرگوار دارد و نشان از عمق ضعف ما در عدم آشنایی با این مرد بزرگ و...
گفتگویی درباره حضور دانشجویان علوم پزشکی در مناطق محروم؛
حضور پزشکان در اردوهای جهادی باعث ایجاد همدردی و الفت است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به ثمره دوم اردوهای جهادی، ابراز عقیده کرد: این ثمره برای مناطق محروم است؛ اینکه پزشکان عزیز بروند در مناطق دور افتاده، یک نوع همدردی و ایجاد انس و الفت و دلگرمی برای اهالی آن منطقه است.
استمداد جنبش عدالتخواه از مراجع، ائمه جمعه و علما؛
تأکید دوباره بر دلایل و اهمیت استکبارستیزی از سوی عالمان دینی اهمیت دوچندان دارد
امروز استمداد جنبش عدالتخواه دانشجویی از عالمان دینی است تا مثل همیشه با نقش‏ آفرینی تاریخی و به‏ جای خود از تریبون نماز جمعه یا هر تریبون ممکن، مردم را از حقایق مطلع کنند و بستن راه نفوذ دشمن را از مسئولین مربوطه مطالبه نمایند.
روش استفاده از تکنولوژی را تغییر دهید؛
9 روش برای ترک اعتیاد به تلفن همراه
دکتر هالوول (Hallowell) روانپزشک و متخصص در اعتیاد به فناوری، دلیل چنین چیزی را مربوط به "ضربه دوپامین" می‌داند که ما هنگام مشاهده‌ی پیام‌ها، ویدیوها، و شبکه‌های اجتماعی آن را دریافت می‌کنیم. دوپامین یک هورمون مغزی است که به ما توانایی و انرژی بیشتری می...
یک پیشنهاد دانشجویی به خانواده‌ها؛
میهمانی به صرف تماشای محمد(ص) +عکس
در دو ماهه آینده بجای میهمانی دادن ها و سفره پهن کردن ها و..... هزینه این میهمانی ها را برای خرید بلیط فیلم محمدرسول الله(ص) صرف کرده و یکدیگر را به دیدن این فیلم میهمان کنید، که هم لذت میهمانی و دور هم بودن را برده باشید
محسنی اژه‌ای در هشتاد و چهارمین نشست خبری؛
کشف وسایل ممنوعه از مهدی هاشمی در زندان/ پاسخ به حاشیه سازی‌های اخیر ابتکار
طبق ضوابط زندان هر از چندگاهی بازرسی‌هایی صورت می‌گیرد که در هفته گذشته از بند 7 و 8 طبق گزارش واصل شده بازرسی صورت گرفته بود و از ایشان گوشی همراه و سیم کارت و تعدادی سکه و نیم سکه در حدود 30 قطعه کشف شده بود.
در میزگرد «خبرنامه دانشجویان ایران» با سه فعال دانشجویی مطرح شد؛
پیگیری‌های جنبش دانشجویی به برخورد با فسادهای مهدی هاشمی کمک کرد/ ماجرای اظهارات صادق خرازی عمق اختلافات اصلاح‌طلبان را نشان داد
اصلاحات همیشه برای پیشبرد منافع خودش ترفندهای جدید داشته و این موضع گیری های علیه همدیگر می تواند یکی از این ترفندها باشد که می خواهند خود را ناهماهنگ نشان دهند؛ اما بعد پیش هم جمع می شوند این صحنه بیش تر نشان دهنده یک بازی سیاسی و برای افکار عمومی است.
در چهارمین مجموعه کرسی های آزاد اندیشی اقتصادی دانشجویان علم و صنعت؛
«سیستم قیفی»؛ اصلی‌ترین مانع تولید در کشور
یکی از اصلی ترین موانع تولید، سیستم قیفی فعالیت اقتصادی در ایران است. به معنای تحمیل هزینه اولیه بالا ( اعم از مالی و غیر مالی) بر راه اندازی یک کسب و کار. راهکار هم حذف هزینه اولیه و بجای آن اخذ هزینه جاری از کسب و کارهاست.
در دانشگاه شهید بهشتی؛
بیست و نهمین نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی برگزار می گردد
نشست سالانه جنبش عدالتخواه دانشجویی با حضور اعضای دفاتر این تشکل، اساتید و فارغ التحصیلان از 11 الی 17 شهریور ماه جاری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
سیدضیاءالدین طباطبایی، از کودتای 3 اسفند تا دلالی زمین برای صهیونیست‌ها؛
مــرد مـرمــوز تـاریخ معــاصـــر
اگر قرار باشد در عصر پهلوی چند شخصیت پشت پرده و اصلی را نام ببریم که رفتارهای آنها در فضای سیاسی ایران تاثیرات عمیق گذاشته است قطعا یکی از آنها سیدضیاء طباطبایی است که اتفاقا کمتر در تاریخ از او صحبت به میان امده است
متن خواندنی سخنرانی دکتر کچوییان در «تلویزیون مردمِ انقلاب اسلامی»:
تلویزیون، اسیر روزمره‌گی؛ ایدئولوژیک یا غیرایدئولوژیک
بخش اعظمی از کار صداوسیما نیز این شده که دائماً یک فیلم نمایش دهد و عده‌ای هم راجع به آن صحبت می‌کنند و دائماً هنرمندان را می‌آورند و با آن‌ها صحبت می‌کنند. این یکی از مخرب‌ترین کارهایی است که در شرایط فعلی، صداوسیما درگیرش شده و این‌ها تبعات این است که ما می‌خواهیم...
خبر های ویژه
دانلود اپلکیشن خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
عضویت
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل