خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 30 شهريور 1393

اخبار

 
 
منابع آزمون کارشناسی ارشد
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
شهدا و تشکل دانشجویی در هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی دانشگاهها؛
دهنمکی در «معراجی ها» کدام پدیده را «واقعی» نشان می دهد؟
از سوی دیگر تصویری که در فیلم از ریاست و مدیریت دانشگاه ارائه می شود، هرچند نمی توان آن را به طور مطلق به همه ی دانشگاه ها تعمیم داد؛ اما بدون شک واقعیتی است که در برخی از دانشگاه ها و حتی برخی از دیگر محیط های مدیریتی و اداری جامعه وجود دارد و در فیلم به خوبی ترسیم...
در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد؛
جزئیات مراسم استقبال از خانواده شهید گمنام تازه شناسایی شده
می خواهم بیایم، ببینم تا بفهمم معنای فراق را، بفهمم شوق انتظار را، انتظاری از جنس انتظار یعقوب(ع) و یوسف(ع) را ، و این بار شهید رضا سلمانی مفسر سوره یوسف شده است. رضایی که بعد از سی سال می خواهد دختر یتیمش را ببیند. کسی چه میداند شاید گوشه و گریزی از داستان شام را...
احـتـرام به قـول شـیـطـان بــزرگ!
رفتار این روزهای همین رسانه‌ها را می‌توان با تیترها و عکس‌های سال گذشته در کنار هم قرار داد و به یک نتیجه واحد رسید. اینکه آنها همان رفتاری را با ذوق‌زدگی دنبال می‌کنند که سال گذشته نیز در جریان سفر آقای روحانی به نیویورک رخ داد. «آرایش غلیظِ» آمریکا و بزک کردن...
طالبی در برنامه هفت:
فیلم سیاسی با فیلم ضدانقلابی متفاوت است/ همه چیز ما دولتی است، پس آدرس غلط ندهید
طالبی با بیان اینکه نباید با ایجاد کلماتی مثل سینمای بفروش، نفتی و تختی ... دعوا ایجاد کرد، افزود: چون همه چیز بر خرج دولتی می چرخد پس آدرس غلط ندهید. مخاطب تعریفش فرق کرده و دوستان کمی عقب تر هستند و با این همه وسایل ارتباطی هر فیلمی هم قابل دیدن است. مخاطب را فقط...
شب دحوالارض؛
مژده آمرزش گناهان را امشب بگیرید
هر گروهى که در این روز براى ذکر پروردگار بزرگشان گرد هم آیند، پراکنده نمى‏گردند مگر این که خواسته آنان داده می‌شود. در این روز یک میلیون رحمت نازل می‌شود که نود و نه هزار تاى آن براى روزه‏‌داران این روز و عبادت کنندگان این شب خواهد بود.
جنجال‌هایی بر سر کرسی خالی در دولت؛
آیا وزارت علوم ارث اصلاح‌طلبان است؟
در واقع دانشگاه‌ها از جهات بسیاری حائز اهمیت بوده و برای همین اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند تا بر دانشگاه‌ها مسلط شوند؛ تربیت مدیران آینده در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد و بر همین اساس اصلاح‌طلبان به دنبال تربیت نسل بعدی مدیران و استادان خود در دانشگاه‌ها هستند.
چند روایت تاریخی از مکانیزم تصمیمات مهم در دانشگاه آزاد
هفته گذشته وقتی از یک مقام مسئول در وزارت علوم یعنی مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی در خصوص افزایش شهریه های ثابت این دانشگاه سوال شد، وی پاسخ داد: دانشگاه آزاد ساز خود را می‌زند، وزارت علوم سعی کرده دانشگاه آزاد را ضابطه‌مند و قانونمند کند، اما چون سابقه این دانشگاه...
رهبر انقلاب، سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را ابلاغ کردند؛
جهاد مستمر علمی، توسعه علوم پایه، اصلاح نظام پذیرش دانشجو، شناسایی نخبگان و ... از جمله مهمترین محورها
رهبر انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «علم و فناوری» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند. متن این سیاست‌ها به رؤسای قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است.
معرفی و تقویم پخش فیلم‌های هفته دفاع مقدس؛
«ملکه»، «بوسیدن روی ماه» و «ضد گلوله» به تلویزیون می‌آیند + پوستر و تیزر
فیلم های سینمایی «گلوگاه شیطان»، «ضد گلوله»، «شور و شیرین»، «سی و سه روز »، «عصر روز دهم»، «سکوت دریا»، «ملکه» از 29 شهریور تا 6 مهر از شبکه سوم سیما روی آنتن خواهد رفت.
انگلستان به پیروزی موقت در اسکاتلند دست پیدا کرد
سنگین‌ترین عملیات روانی لندن برای حفظ استراتژیک‌ترین مستعمره بریتانیا
همه پرسی اسکاتلند روابط این منطقه و انگلیس را پیچیده تر کرده است. شاید رای دهندگان اسکاتلندی استقلال این منطقه را رد کرده باشند، اما انگلیس هم اکنون اختیارات جدیدی به این منطقه خواهد داد که ممکن است به منزله خودمختاری اسکاتلند باشد.
ابراهیم حاتمی کیا در هفت:
نسل بچه های جنگ گلی است، روی فرش رد باقی میگذارند؛ باید بپذیریم/ برخی قرار بود شهید شوند، چطور شد که عوض شدند؟
چمران مردی در خلوت و جلوت بود و همه این‌ها را در لحظه با هم داشت و نشان دادن این مسأله در سینما سخت است. این نوع بیان برایم سخت بود و واقعا وحشت می‌کردم که نکند عده‌ای را با نوع بیانم در فیلم سرخورده یا عصبانی کنم و به همین دلیل همیشه دنبال بهانه‌ای بودم که این فیلم...
در آستانه مسابقه با روسیه برای کسب مقام پنجمی جهان؛
چرا باید از تیم ملی والیبال متشکر بود
از همان باخت مقابل لهستان شروع شد؛ ساعت حدود 2 بامداد بود که کاملا ناامید از صعود تیم ملی والیبال به جمع شش تیم برتر جام جهانی شدیم، اما همه آن چیزی که باید، دست به دست هم داد تا تیم ملی والیبال نشان دهد مقام چهارمی لیگ جهانی والیبال تصادفی بدست نیامد.
عضو ستاد استقبال از خانواده شهید گمنام دانشگاه امیرکبیر؛
شناسایی هویت شهید گمنام دانشگاه در آغاز سال تحصیلی مسرت بخش بود/ در تدارک مراسم ویژه‌ای هستیم
این فعال دانشجویی همچنین گفت: پیکر پاک شهید رضا سلمان کردآبادی که در 5 اسفند سال 87 با استقبال دانشجویان همراه با 4 شهید گمنام دیگر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تشییع و به خاک سپرده شد شش سال است که به دانشگاهمان عزت و اعتبار بخشیده است.
جشن جدیدالورودها به دانشگاه؛
تصاویر:: دانشجویان از تمامی مدارک خود کپی بگیرید
هفته گذشته بسیاری از دانشگاههای کشور از دانشجویان جدیدالورود خود ثبت نام کردند. خانواده ها در ثبت نام فرزندان خود را همراهی می کردند. آنهایی که بومی محل دانشگاه خود بودند، شرایط راحت تری برای ثبت نام داشتند و آنهایی که از راه های دور و نزدیک به دانشگاه آمده بودند از...
در برنامه «حذف و اضافه» مطرح شد؛
تحریم دانشجویان ایرانی به فنلاند هم رسید/ معاون میرزاده: دانشگاه آزاد برای افزایش شهریه تابع وزارت علوم نیست
معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در پاسخ به این سوال که "این تصمیم برای چه میزان از دانشجویان آسیب اقتصادی ایجاد کرده است؟" بیان داشت: در میان 1.700.000 دانشجوی دانشگاه آزاد بالای 90 درصد دانشجویان ذی نفع هستند. کل 25 درصد ورودی‌های جدید این دانشگاه ذی نفع هستند...
درآمدی بر مواضع اخیر مقامات آمریکا؛
آقای اوباما! احمقانه‌تر از این نمی‌شود
جالب تر اینکه وقتی آمریکا با موضع رهبر انقلاب در خصوص مبارزه با «داعش» مواجه شد، باز هم ساده‌لوحانه عمل کرد و در یک اقدام قابل پیش‌بینی، توسط معاون وزیر خارجه‌اش(وندی شرمن)، موضع تندی علیه ایران در خصوص مذاکرات هسته‌ای گرفت.
اسناد تاریخی ثابت می‌کند؛
چه کسی راست می‌گوید؟‬
نامه ای مفصل هاشمی ‌رفسنجانی را به [امام] خمینی درباره‌ی مجاهدین، من به عراق بردم. در بهمن 50 جلسات مرتبی با [امام] خمینی درباره ی سازمان مجاهدین داشتیم. ما تک‌تک دیدگاه‌هایمان را می‌گفتیم و ایشان در آخر نظرش را می‌گفت. آخرین جمله‌ای که [امام] خمینی به من گفت این...
khamenei.ir منتشر کرد؛
چرا تهران در زمینه داعش با واشنگتن همراهی نکرد؟
جان کری وزیر خارجه‌ی آمریکا هم چندی پیش مدعی شد که مشارکت ایران در گفت‌وگوهای مربوط به ائتلاف بین‌المللی علیه داعش مناسب نخواهد بود و در حال حاضر و به دلایل مختلف این دعوت نمی‌تواند درست باشد و ایران جایی در این ائتلاف نخواهد داشت.
مادر، بسیج و سروده ای برای حضرت زهرا(س) که رهبر انقلاب از شهریار خواسته بود
زندگینامه و شعرهای خاطره انگیز شهریار+ فیلم
در سراسر اشعار وی روحی حساس و شاعرانه موج می زند, که بر بال تخیلی پوینده و آفریننده در پرواز است.و شعر او در هر زمینه که باشد از این خصیصه بهره مندست و به تجدد و نوآوری گرایشی محسوس دارد.شعرهایی که برای نیما و به یاد او سروده و دگرگونیهایی که در برخی از اشعار خود در...
نگاهی به یک بازی ضد ایرانی،
مأموریت برای آزادی تهران در بازی رایانه‌ای روبوکاپ + فیلم
یکی دیگر از این جوان های ایرانی نیز مشغول فیلمبرداری است و از نابودی روباتها به دست همرزمانش فیلمبرداری کرده و به نشانه تهدید برای آمریکایی‌ها ارسال می‌کند. فیلم روبوکاپ (2014)، تهران را شهری عقب افتاده و با مردمانی فریب خورده و وحشت‌زده به تصویر می‌کشد.
گفت‌وگویی با شاگرد شهید شهریاری؛
در برابر دستمزد میلیاردی گفت مهمان ما باشید! و یک ریال هم نگرفت
دکتر عباسی را دیدم، ایشان را می‌شناختم. به ایشان گفتم می‌خواهم با دکتر شهریاری کار کنم. علاقه دارم. دکتر عباسی هم که آن موقع عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین بود دست مرا گرفت برد داخل اتاق دکتر شهریاری گفت: «این می‌خواد روی این موضوع کار کنه!» آن جا شروع کار ما بود.
با رای اعضای شورای مرکزی؛
علی بیانی دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت شد
در اولین جلسه شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت که چهارشنبه 26 شهریورماه سال جاری برگزار شد، دبیران واحدهای دفتر تحکیم وحدت مشحص شد. و بر این اساس،"علی بیانی" به عنوان دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت انتخاب شد.
چند نکته پیرامون استقلال اسکاتلند از انگلیس؛
جدائی اسکاتلند از انگلیس امـــروز یا فــــردا؟
امروز موعد برگزاری همه‌پرسی تجزیه و استقلال اسکاتلند از انگلیس است. طبق آخرین خبرهای رسیده از این کشور، هواداران استقلال و طرفداران باقی ماندن در اتحاد، شانه به شانه هم حرکت می‌کنند و احتمال این که اسکاتلند، این منطقه نفت‌خیز و ثروتمند به استقلال دست یابد افزایش...
حتما بخوانید؛ به مناسبت سالروز امضای پیمان کمپ دیوید
مرگ تدریجی یک سازشگری/ یاسر عرفات از اوج مقاومت تا چاه سازش!
کسى مثل یاسر عرفات را که این‌‌همه با صهیونیست‌‌ها همراهى کرد، نتوانستند تحمل کنند، محاصره‌‌اش کردند، تحقیرش کردند، مسمومش کردند، نابودش کردند. این‌‌جور نیست که اگر چنان‌چه دست قدرت در مقابل صهیونیست‌‌ها نشان ندهیم، آن‌ها به کسى رحم کنند.
مراسم رونمایی از کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن»
اسفندیاری: غرب سینماگران ایران را عده‌ای خاص معرفی می‌کند/ افروغ: «به ما سینماگران درجه بدهید» حاتمی‌کیا من را شکست
تفکری که غرب به عنوان فضایی از سینمای ایران ارایه می‌دهد این است که تنها یک عده فیلمساز آزاد اندیش و مستقل وجود دارد و بقیه همه در خدمت نظام هستند که این تفکر در اغلب منابع بود و من سعی کردم در جهت این موضوع قدم موثری را بردارم.
گفت‌وگوی منتشر نشده علامه مصباح با مرحوم عسگراولادی؛
هاشمی: حتی ما با مارکسیست‌ها باید اتحاد داشته باشیم!
بنده به ایشان عرض کردم: آقای هاشمی! اگر این یک حرکت اسلامی است و بناست کاری برای اسلام شود، بنده هم هستم. حال، بنده در این جبهه ضد امپریالیسم باید چه کار کنم؟ ایشان گفتند: مسأله شریعتی و شهید جاوید و... را باید کنار گذاشت. حتی ما با مارکسیست‌ها باید اتحاد داشته باشیم!
انتقادات صریح حمید روحانی در نشست دانشجویان؛
برخی به شیوه بنی‌امیه و بنی‌عباس به مقابله با خط امام و رهبری می‌پردازند
در خاتمه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحمید روحانی با ذکر نام موسوی، کروبی گفت : من شاهد بودم کروبی به امام(ره) عشق می ورزید، اما عدم مبارزه با نفس و تهذیب نفس باعث شد اینها به این سرنوشت دچار شوند اینها از اول منحرف نبودند.
درباره کمیته تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد؛
تعلل کافی است، اعلامش کنید!
در حالی که بیش از 9 سال از آغاز به کار کمیته تحقیق و تفحص دانشگاه آزاد اسلامی می‌گذرد، ھنوز نتیجه نهایی مشخص و قابل قبولی از سوی این کمیته ارائه نشده است. این در حالی است که به گفته دست‌اندرکاران این کمیته، گزارش در مرحله نهایی و جمع بندی بوده است.
دانشجویان عزیزالورود بخوانند؛
تجربه ای که بیشتر از ریاضی 1 و معادلات دیفرانسیل به دردتان می خورد!
دانشگاه شاید چیزی فراتر از درس و کلاس و نمره و استاد باشد. درست است که ته اش همه برای فارغ‌التحصیلی و گرفتن مدرکشان دنبال مهر و امضای آموزش دانشگاه هستند، اما در کنارش چیزهایی را آدم تجربه می‌کند که شاید هیچ زمان دیگری مناسب‌تر از دوران دانشجویی برای تجربه آنها نباشد.
شرمن: تلاش می‌کنیم محدودیت‌هایی بلندمدت بر برنامه هسته‌ای ایران اعمال کنیم/غنی سازی فعلی مورد پذیرش نیست
شرمن در یک سخنرانی در دانشگاه جرج‌ تاون که دیروز ۲۵ شهریور ماه انجام شد، گفت: طرف ها پس از ماهها مذاکره، با پاسخهای بالقوه به برخی پرسش های کلیدی آشنا شده اند. ما همچنان در برخی موارد اساسی با یکدیگر اختلاف داریم؛ از جمله ظرفیت و میزان غنی سازی اورانیوم.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.