• خبرهای ویژه
  ادامه
 • آمار و عددهای سازمان‌های بین‌اللملی پیرامون مهاجرت از ایران؛
  همه چیز درباره ماجرای مهاجرت نخبگان
  ایران در گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (۲۰۱۵) جزء ۲۰ کشور اول و در گزارش بانک جهانی (۲۰۱۶) جزء ۳۰ کشور اول مهاجرفرست دنیا نیست. نرخ مهاجرت ایران به کل جمعیت تا سال ۲۰۱۳ به صورت تجمعی 1.5 درصد بوده که از میانگین جهانی (3.2 درصد) و نیز از اکثر کشورهای مشابه...
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» در آغاز سال تحصیلی منتشر کرد؛
  ۱۰ جزوه کاربردی که شما را به قبل از تعطیلات تابستانی برمی‌گرداند +دانلود
  در این میان حضور دانشجویان پس از سه ماه تعطیلی قطعا با فراموشی بسیاری از دروس اصلی همچون ریاضی، فیزیک، زبان و... همراه است و همین مسئله باعث می شود «گاها» برخی از دانشجویان به فکر مطالعه جزواتی برای یادآوری فرمول ها و مطالب پایه ای برای دروس ترم جدید باشند.
 • در نشست خبری تحلیلی با موضوع "مذاکره مجدد با آمریکا، راهگشا یا بن‌بستی دیگر" مطرح شد؛
  متقی: نگاه روحانی به مذاکره با آمریکا خوش‌بینانه است/ زارعی: مذاکره در شرایط فعلی یعنی تحمیل خواسته‌های آمریکا
  بقای نظام سیاسی نیازمند درک راهبردی است. ترامپ از جمله زمامدارانی است که بازی را از طریق هیاهو پیگیری می‌کند. از طرفی رهبری ما اعلام کردند آمریکا به تعهداتش درباره برجام عمل نکرده و وقتی تعهداتی که آمریکا بر اساس ساختار سیاسی اش پذیرفته است را اجرا نمی کند چگونه می...
 • بررسی واکنش رسانه ها و چهره های اصلاح طلب در مسائل متفاوت زنان؛
  تناقض اصلاح‌طلبان در مواجهه با مسائل زنان
  از جایی که میترا استاد را به مهدورالدمی و خیانت محکوم می کنند تا جایی که دروغ دختر آبی را بر سر نیزه می کنند و یا نادیده گرفتن چندین خودکشی دختران کهگیلویه و بویراحمدی، همه و همه ناشی از نگاه مغرضانه اصلاح طلبان به مسائل زنان است.
 • تبلیغاتی که می‌گوید بدون شرکت در کلاس‌های کنکور هرگز موفق نمی‌شوید؛
  آنتن تلویزیون در اختیار التهاب کنکور
  آیا واقعا این شیوه تدریس تا این حد مورد قبول شبکه یک است که چنین تبلیغی برای آن در نظر گرفته؟ حتی با این فرض هم آیا تمام دانش آموزانی که مخاطب شبکه یک هستند، مخصوصا آنهایی که در مناطق محروم زندگی می کنند، توانایی شرکت در این کلاس ها را دارند؟!این تبلیغات اثر روانی...
 • بررسی معیارهای پایگاه تایمز برای رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر؛
  بودجه بیشتر ضامن رشد علمی دانشگاه‌ها نیست
  آن‌طور که این پایگاه اعلام کرده، دانشگاه‌ها براساس پنج معیار آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین‌المللی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و وزن هرکدام از این معیارها به ترتیب 30، 30، 30، 2.5 و 7.5 است.
 • چالش جدید دانشجویان همزمان با آغاز سال تحصیلی؛
  قیمت سرسام آور خوابگاه‌های خودگردان و دردسر دانشجویان +سند
  افزایش قیمت خوابگاه خودگردان دانشگاه ارومیه باعث شده است تا جمعی از دانشجویان به هزینه های سنگین تحصیل اعتراض کنند. جمعی از دانشجویان نیز با طعنه به خوابگاه های خودگردان آن را خوابشگاه سرگردان نامیدند و با هشتگ «#نه_به_خوابگاه_سرگردان» به افزایش سرسام آور هزینه های...
 • در گفت‌وگو با مدیرمسئول نشریه حوا مطرح شد؛
  قانون افزایش سن ازدواج راه حل کودک همسری نیست
  مدیرمسئول نشریه حوا دانشگاه الزهرا گفت: حداقل سن ازدواج در قانون فعلی مطابق با سن بلوغ به نظرمی رسد. و اگر هر گروهی از اصحاب سیاست قصد بالابردن این سن را دارند تابلوی کودک دست نگیرند تا برای پیشبرد مقاصد خویش افکارعمومی را جریحه دار کنند.
 • در نامه‌ بسیج دانشجویی پردیس ابوریحان دانشگاه تهران مطرح شد؛
  با شفافیت در مجلس عرصه بر منافقان و دوروها تنگ کنید
  در این نامه امده است:« باتوجه به مطرح شدن چندین باره طرح شفافیت آراء نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و قول و ادعای تعداد کثیری از آنان بر حمایت از این طرح، متأسفانه نتایج آراء، خبر از وجود یک فضای مزورانه در بین بعضی از نمایندگان را به گوش ملت رساند؛ تا آنجا که...
 • دخانیات همچنان مسأله دانشگاه‌ها؛
  «دانشگاه عاری از دخانیات» از حرف تا واقعیت
  هر چند بنرها و مصاحبه مسئولین از «دانشگاه عاری از دخانیات» خبر می دهند اما به نظر می رسد این اتفاق در سطح دانشگاه ها رخ نداده است و این طرح تنها به عنوانی طرحی سمبلیک و تنها برای معرفی دانشگاه ها مطرح شده است و دخانیات همچنان در دانشگاه در حال افزایش است.
 • نگاهی به اظهارات اخیر پیرامون شفافیت در مجلس؛
  فضاسازی نمایندگان اصلاح‌طلب علیه شفافیت
  حساسیت های مردمی در موضوع شفافیت عملکردی نمایندگان مجلس زمانی افزایش می یابد که مثلا در یک طرح بخصوص در مجلس مشخص می شود 26 درصد نمایندگان اصلا حاضر نبودند و جالب تر این که از این تعداد 45 درصد نمایندگان در طرح مذکور اصلا رای ندادند.
 • برای دانشجویان مشتاق حضور در پیاده‌روی امسال؛
  ۵ مرحله دریافت گذرنامه اربعین برای دانشجویان +جدول
  دریافت گذرنامه یکی از فرآیندهایی است که هر دانشجو باید آن را طی کند پروسه ای که به دلیل وضعیت نظام وظیفه مسائل امور اداری آن شاید کمی وقتگیر باشد. بر همین اساس، ستاد اربعین دانشجویی رویه صدور گذرنامه برای دانشجویان مشمول را اعلام کرد.
 • قابل توجه اعضای هیات علمی؛
  ۱۰ نکته مهم اصلاحیه استخدامی اعضای هیئت علمی در سال ۹۸ +جدول
  حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی «۴۰ »سال تمام و برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد صرفا برای برخی از رشته های هنر که دوره دکتری تخصصی آن ارائه نمی شود «۳۵ »سال تمام اعلام شد. همچنین استخدام عضو هیئت علمی مربی ممنوع شد.
 • جبهه بندی تمام و کمال محور مقاومت؛
  مقتدی صدر در خانه
  در همین راستا پازل ایئولوژیک محور مقاومت روز به روز در حال شکل گیری و ارتباط محکم است و نیروهای مختلف با بیعت با محور وحدت گفتمان و محور مقاومت در حال ایجاد جبهه قدرتمندی هستند ، بیعتی که در روزهای اخیر رنگ بخصوصی گرفته است.
 • در نامه دانشجویان دانشگاه صدرا به وزارت علوم مطرح شد؛
  گلایه دانشجویان از عدم نظارت بر دانشگاه‌های غیرانتفاعی/ حربه تهدید و رانت بلای جان مطالبات دانشجویی
  حال باید گفت معاونت محترم آموزشی وزارت علوم چگونه با این شرایط ظرفیت جذب دانشجوی جدید در مقاطع کارشناسی ناپیوسته ،کارشناسی و کارشناسی ارشد را به موسسه صدرا داده است؟ استفاده از حربه تهدید و رانت بلای جان مطالبات دانشجویان شده است.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» در آستانه ترم جدید بررسی کرد؛
  نرخ اجاره بهای مسکن دانشجویی در مناطق تهران +جدول
  بررسی‌های «خبرنامه دانشجویان ایران» نشان میدهد اجاره یک مسکن حدود ۳۰ متری در مرکز شهر تهران و نزدیک به دانشگاه های مرکز شهر، با پول پیش ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان و اجاره ماهیانه ۲ میلیون تومانی امکان پذیر است، موضوعی که به نظر می رسد بسیاری از دانشجویانی که از شهرستان ها...
 • در گفت‌وگویی با استاد دانشگاه الزهرا مطرح شد؛
  ریشه کودک همسری مسائل قانونی نیست
  مسئله اصلی این است که قانون ناتوان از ایجاد یک انقلاب عظیم در جامعه است.. اصلاحات آهسته رخ می دهد چون جامعه به آهستگی تحول می یابد. ما سیستم تامین اجتماعی مناسبی نداریم تا بفهمیم چند کودک مدرسه نمی روند، چند کودک تنبیه بدنی می شوند. برای مسائل اجتماعی باید سیستم...
 • اعتراض بیش از ۷هزار داوطلب کنکور ارشد به نتایج این آزمون؛
  داوطلبان: سهمیه‌ها به صورت مازاد در نظر گرفته شود
  در نامه اعتراضی این دانشجویان آمده است:« ما خواهان اعمال سهمیه های ۲۵درصد و ۵ درصد و استعداد درخشان به صورت مازاد بر ظرفیت های موجود در دفترچه انتخاب رشته هستیم همانطور که سال های قبل اجرا میشده و می خواهیم محاسبه تمامی سهمیه ها به صورت سهمیه مازاد باشد.»
 • اختلاف نظرها در تیم B آغاز شد؛
  بولتون اولین قربانی انتخابات ۲۰۲۰
  اما شاید مهم ترین علت تغییر رویکرد ترامپ را باید انتخابات 2020 آمریکا دانست، اخراج بولتون نمایشی برای تعییر رویکرد جنگ طلبانه آمریکا و فریب افکار عمومی پیش از انتخابات است. این ااقدام در ایام منتهی به نشست مجمع عمومی سازمان ملل می تواند حاوی پیام هایی برای جریان...
 • نگاهی به ابهامات خودسوزی یک دختر جوان؛
  دختر آبی کیست؟/ فردی که در دوران دانشجویی خودکشی کرده است!
  خواهرم سابقه بیماری و اختلال روانی (دوقطبی) داشت. ما این‌ها را هم به دادیار گفتیم. اما فایده‌ای ‏نداشت. تا این‌که چند هفته بعد برای گرفتن گوشی موبایلش به دادسرای ارشاد مراجعه کرد. مثل ‏این‌که آن‌جا از کسی شنیده بود که باید ۶ ماهی زندانی شود.
 • صوت و فیلم
  ادامه
  تصاویر
  ادامه