خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 11 مرداد 1394

اخبار

 
 
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
غیرت ماست که در سینه ی کارون جاری ست/ وای اگر خشک شود این رگ ِ اهواز یمان
اگر دریا نمی‌گنجد به کوزه با چه اعجازی/ میان چفیه پیچیدند جسم پهلوان‌ها را ؟
این غزل مشق شب من بود در دیوانگی/ باب میلت نیست هرجا زیر آن‌ را خط بکش
باد زانو می زند...گلدسته را بو می کند/ دست هر آشفته ای را پیش تو رو می کند
ﺍﻭﻻ‌ﺩ ﻣﺮﺗﻀﻲ ﻫﻤﻪ ﺑﺎﻟﺬﺍﺕ ﺩﻟﺒﺮﻧﺪ/ ﻗﺮﺁﻥ ﻧﺎﻃﻘﻨﺪ ﻭ ﺷﻔﯿﻌﯿﺎﻥ ﻣﺤﺸﺮﻧﺪ
اگر مولا نخواهد، برگی از شاخه نمی افتد/ امیرالمومنین شان نزول باد و باران است
شما بیا ، نفس از عطر جاده ها با ما/ جواب دادنِ فریاد بیصدا با ما
از قفل گذشتیم-بماند-که نشد باز/ حاشا که کلید تو کند باز گره را
یخ بست موج ها همه راحت طلب شدند/ ازحرکت ایستاده، سکونت طلب شدند
شعری برای روز قدس: می‌زند از کربلا تا مسجدالاقصی صلا
شعر:: تا تو مادر نشی نمی فهمی بیست و نه سال رنج یعنی چی
مردانه ترین عدد دنیا
قسم به خون شهیدان صعده و صنعا
یکصد و هفتاد و پنج دانه تسبیح/ عکس امام و پلاک و مُهر و وصیت
فکر کردم که خواب می بینم/ در پس گنبد آفتاب نبود/ ساخت این بنای رویایی/ طرح معمار انقلاب نبود
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
یادداشت ارسالی یک دانشجوی دانشگاه شاهد؛
عده‌ای معلوم‌الحال و با انگیزه سیاسی برای تصاحب کرسی ریاست دانشگاه شاهد خیز برداشته‌اند!
آنقدر شهامت دارم که با نام و مشخصات کامل و شفاف، نقطه نظراتم را طرح کنم، نه اینکه متن های تهیه شده در تاریکخانه های سیاسی را به عنوان خبر و تحلیل به مخاطبان عرضه کنم و شان و شخصیت و فهم مخاطب را نادیده بگیرم.
قابل توجه داوطلبین تمامی آزمون‌های سراسری؛
تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون‌های سراسری کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری یکسال آینده +جدول
یکی از مهمترین دغدغه دانشجویان کارشناسی و ارشد، زمان برگزاری آزمون‌هاس سراسری است، خصوصا اینکه اطلاع از بازه زمانی این آزمون و نحوه ثبت نام و چگونگی آن، می‌تواند در برنامه ریزی بلند مدت برای کسب نتیجه مناسب، کمک شایانی بکند.
مثلث اعتدال و مجلس خبرگان؛
آیا هاشمی دوباره به صندلی ریاست تکیه می‌زند؟
به میدان آوردن حسن روحانی به این دوره از انتخابات از یک سو و راضی کردن سیدحسن خمینی برای شرکت در این انتخابات؛ برگهای برنده هاشمی رفسنجانی هستند تا هاشمی رفسنجانی اینبار با دو بال همراه و قدرتمند و محبوب پا به مجلس خبرگانی بگذارد که شاید ریاستش را از آن خود کند.
دانشجویان پردیس فرهنگیان در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
بسیاری از سرفصل درس‌ها برای پیام نور است/ 45 درصد از حقوق بابت فعالیت فرهنگی کم می‌شود/ کسر حقوق از وام نگرفته! +فیلم و سند
اگر بنا بر کار فرهنگی در محیط دانشگاه باشد چرا دانشجو باید هزینه آن را پرداخت کند و اصلا امکانات رفاهی بسیار اندک و نامطلوبی در سطح این مراکز است. برابر قانون مصوبه مجلس در سال 69 برای تعهد خدمت از دانشجویان مراکز تربیت معلم به میزان دوبرابر زمانی در مراکز آموزش و...
اسماعیل کوثری در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
تعطیلی سه هفته‌ای مجلس طبق برنامه‌ریزی هیات رئیسه بود/ نسبت به جلسه ظریف در مجلس معترض هستیم
کوثری درباره تطابق تعطیلی مجلس و مسئله بررسی توافق وین در مجلس و کمیسیون های تخصصی گفت: این موضوع طبق برنامه ریزی هیات رییسه مجلس از چند ماه قبل از طی انتشار اطلاعیه برروی بردهای مجلس اعلام شده بود.
امروز اتفاق افتاد؛
تجمع تعدادی از داوطلبین آزمون دستیاری دندانپزشکی
این داوطلب آزمون دستیاری دندانپزشکی ضمن تاکید براینکه مسئول مربوط به این موضوع در وزارت بهداشت تاکنون حاضر به حضور در جمع دانشجویان تجمع کننده نشده است ابراز داشت: نیروهای حراست و نیروی انتظامی ،برخورد مناسبی با دانشجویان ندارند و اجاز تهیه فیلم و عکس از این تجمع را...
مهدی بلوکات تشریح کرد؛
جزئیات برگزاری اردوی آموزشی فعالان تشکل‌های دانشجویی
این اردو از 15 مردادماه به مدت 15 روز در مشهد مقدس برگزار خواهد شد که در آن اعضای شورای مرکزی دفاتر بسیج دانشجویی، انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، جامعه اسلامی دانشجویان، دفتر تحکیم وحدت، جنبش عدالتخواه دانشجویی و تشکل های اسلامی دانشگاه آزاد حضور خواهند داشت.
بسیج دانشجویی هشت دانشگاه بزرگ تهران خطاب به فیروزآبادی؛
بخشی از توان موشکی را در یک اقدام رزمایشی نمایش دهید
بسیج دانشجویی هشت دانشگاه بزرگ تهران به همراه دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین (علیه السلام) در نامه ای خطاب به سرلشگر فیروزآبادی -رئیس ستاد کل نیروهای مسلح- خواستار آن شدند که بخشی از توان موشکی جمهوری اسلامی ایران را در قالب یک اقدام رزمایشی به جهانیان نمایش دهند.
پرویز امینی در گفتگویی مطرح کرد؛
در تعریف تقلبی از پیشرفت، انسان یک حیوان اقتصادی است/ این «توسعه‌‌ی حق‌السکوت‌بگیر» است که با استقلال سازگار نیست
مشکلات اساسی نگاه اشتباه به توسعه، حضور در یک پارادایم پوزیتیویستی است که مسائل پیچیده‌ای مثل توسعه را ساده‌سازی می‌کند. مشکل اینجاست که فکر می‌کنند با ساده‌سازی و همگرایی با غرب، توسعه به‌ وجود می‌آید.
حرکت چراغ‌خاموش وزارت علوم
بعد از ماجرای بورسیه‌ها، اینبار لغو قرارداد هیئات علمی
ماجرای دانشجویان بورسیه و حرف و حدیث‌های پیرامون آن، امروز به مسئله‌ی جایابی رسیده است؛ اما انگار وزارت علوم به همین توقف جایابی‌ها نیز قانع نمی‌شود و به دنبال لغو قراردادهای بعضی از هیئات علمی دانشگاه‌هاست.
ایران هسته‌ای در گزارشی نوشت؛
مونیز: ایران بین لوزان تا وین تعهدات جدیدی پذیرفت/ دسترسی به پارچین اطلاعات ما را تکمیل می‌کند
بین لوزان تا وین، ایران توافق کرد تا به صورت کامل همه فعالیت های مرتبط با مواد هسته ای تا سلاح را رد کند، از کار روی فلزات اورانیوم تا کار نوتورنی و اقدامات دیگر که از لوزان به این سو انجام گرفت.
متنی که قرار بود محرمانه باشد؛
اقدامات «اعتمادساز» آمانو به آمریکا!
به هر حال همانطور که از سابقه آژانس انرژی اتمی پیدا است، این سازمان و رئیس ژاپنی آن به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند، در اختیار قرار دادن اطلاعات دانشمندان هسته ای برای ترورهای چندسال اخیر نمونه بارز اقدامات «اطمینان ساز!» آژانس بوده است، بدون شک موضع گیری به موقع،...
در میزگرد بررسی سیاست‌های خصمانه غرب علیه ایران مطرح شد؛
کشورهای عقب افتاده که ابتدایی‌ترین حقوق شهروندی را برای زنان جامعه خود در نظر نمی‌گیرند، با پرداخت رشوه جمهوری اسلامی را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند
یکی از مواردی که در اثر رفع احتمالی تحریم ها حتما باید در دستور کار کشور قرار گیرد توسعه رسانه ای کشور برای زدودن مبانی اسلام هراسی و شیعه هراسی است. ایران برای ارسال پیام خود به صورت تحریف نشده، نیاز به تریبون، رسانه و هنر دارد و حتماً باید در این خصوص بسیار جدی...
اظهار نظرهای روز/ 10 مردادماه
تعیین تکلیف قهر و آشتی کی‌روش/ اظهارات ناطق نوری درباره حصر سران فتنه/ لیدری عارف در لیست اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس
برجام یک دستاورد است، اگر به حاشیه‌های این دستاورد نگریسته شود دچار ایستایی می‌شویم/ مجلس شورای اسلامی از باب اصول قانون اساسی باید نسبت به این گونه معاهدات بین‌المللی نظر بدهد اما در برخی موارد نیز نظر نداده است مثل قطعنامه 598
تسهیلات جدید سازمان نظام وظیفه برای دانشجویان فنی؛
دو سال خدمت در مراکز صنعتی بجای دوره سربازی
بعد از تسهیلات ویژه برای ازدواج، فرزند آوری و گرفتن پروژه از بنیاد ملی نخبگان برای گذراندن سربازی، امروز دانشجویان فنی نیز تسهیلات ویژه برای گذراندن سربازی در اختیار خواهند داشت.
حجت الاسلام محمدیان در نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت:
خط سازش هیچ تئوری جدیدی ندارد و فقط راحت طلبی را تئوریزه می‌کند
درباره اصل توافق خوب است کارشناسان موضوع بطور تخصصی بحث کنند و داده ها و ستاده ها را بطور دقیق مشخص نمایند تا معلوم شود که چه دستاوردهای واقعی برای کشور داشته است و چه تهدیداتی را ممکن است برای ما پدید بیاورد؟
استناد اوباما به توافق‌ وین برای حمله به ایران در 15 سال بعد!
باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی رسما این نگرانی‌ها را تایید کرد! او گفت بازرسی‌های هسته‌ای و نظامی موجب می‌شود آمریکا اطلاعات کافی از توانمندی‌های ایران در اختیار داشته باشد. رژیم بازرسی‌ها به صورت فشرده تا 15 سال آینده ادامه خواهد داشت و پس از 15 سال و...
نژاد پرستی آریایی در سال 2015 میلادی؛
حمله به رامبد جوان و مهمانان افغانستانی خندوانه
جوان بالاجبار تصویر محمد سرور رجایی را از اینستاگرامش پاک کرد اما یک واقعیت وجود دارد که همان عده ای که دائما دم از آریایی بودن می زنند و آریایی آریایی می کنند رفتار زشتی را نشان دادن که این روزها در سال 2015 به آن racisme یا نژاد پرستی می گویند.
با مشخص شدن اعضای جدید شورای مرکزی به پایان رسید؛
گزارشی از نشست چهار روزه دفتر تحکیم وحدت +تصاویر
هدف از برگزاری این برنامه ها این است که به دوستان یاد آور شویم، فرصتی که در حال حاضر در اختیارشان است فرصت مغتنمی است و تشکل های دانشجویی بیش از چیزی که شاهد آن هستیم می توانند در سطح کشور و دانشگاه ها اثر گذار باشند.
در چهارمین قسمت «نبض دانشجو» بررسی شد؛
وضعیت مبهم استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان +فیلم
قسمت جدید برنامه "نبض دانشجو" از شبکه خبر سیما پخش شد. وضعیت مبهم استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، مصاحبه با برترین های کنکور 94، یک روز با اردوی دانشجویی طرح ولایت و ساخت لیزر رامان در دانشگاه شهید بهشتی از مهمترین بخش این قسمت نبض دانشجو است.
دانشجویان بورسیه در بیانیه‌ای مطرح کردند:
وزارت علوم برای جایابی تعهد داده است/ بررسی مجدد پرونده‌های مورد تایید شورای بورس، غیرقانونی است
اساسا بررسی مجدد پرونده هایی که دربالاترین نهاد قانونی بورس "شورای مرکزی بورس" تایید گردیده اند غیرقانونی، غیر اخلاقی می باشد زیرا شورا مرکزی بورس برحسب وظایف و اختیارات قانونی اقدام به این عمل نموده است.
سازمانی که مدعی حل مساله هسته‌ای ایران از طریق تقویت دموکراسی هستند
حـلـقـه نـیـویـورکـی‌هـا
بر اساس ادعاهای مطرح شده در سایت نایاک "شورای ملی ایرانیان آمریکا سازمانی غیر انتفاعی وعام المنفعه میباشد که برای پیشبرد منافع جامعه ایرانیان آمریکا اختصاص داده شده است. اهداف نایاک فراهم آوردن دانش و ابزارهای مدنی برای مشارکت فعال مردمی - توسط آمریکایی‌های...
آخرین روز مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری؛
نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام‌نور +جدول
داشتن دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسط و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ 31/6/94 اخذ شود و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای کلیه متقاضیان الزامی است.
درباره مطلبی که خامنه‌ای دات آی آر منتشر کرد؛
خطوط قرمز تنها «سپر» منافع ملی است؟
تفاوت در این است که وقتی صرف گرفتن امتیاز را هدف تبیین خطوط قرمز از سوی رهبری تلقی کنیم، نتیجه می‌شود همین چیزی که دوستان در نشریه نوشته‌اند. یعنی خطوط قرمز تنها سپری برای منافع ملی بوده است. لذا عدم تحقق آنها چیز بدی نیست. به عبارت دیگر ما به مرگ گفته‌ایم تا آمریکا...
قسمت پایانی مستند زیر زمین کاخ سفید منتشر شد؛
انیمیشن:: ایران و رژیم صهیونیستی در پساتوافق!
قسمت پایانی مستند زیر زمین کاخ سفید منتشر شد. مجموعه انیمیشن " زیر زمین کاخ سفید " در خصوص لابی های محرمانه امریکا و اسرائیل می باشد که بصورت سریالی منتشر شده است.
دانشجـو و مسئله نشـاط در دانشگـاه
مروز دغدغه هایمان فرق کرده است و معلوم نیست واقعا دیگر عمرمان را صرف چه کارهایی می کنیم در این نوشتار نمی خواهیم در مورد اینکه چقدر در دانشگاه هایمان نشاط داریم؟ یا اینکه برای افزایش نشاط در این محیط چه باید کرد؟ سخن بگوییم حتی آسیب شناسی آن نیز مقصودمان نیست.
در سی و پنجمین نشست سالانه برگزار شد؛
اعضای اصلی و علی‌البدل دفتر تحکیم وحدت انتخاب شدند +اسامی
در سی و پنجمین نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت که در اصفهان در حال برگزای است، اعضای اصلی و علی البدل این اتحادیه دانشجویی مشخص شد. بر این اساس میثم یعقوبی، محمدحسین قائد شرف، فاطمه پیران، زهرا پیران،‌ حسن صادق‌مقدسی، ماهره عزیزی و علی گنجی به عنوان اعضای اصلی تعیین شدند.
رحیم‌پور ازغدی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران؛
جشن پیروزی و جام زهری در کار نیست
رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: با وجود اینکه ما علیه قشری‌گری حرف می‌زنیم به شدت باید حساس باشیم و اجازه تفسیر به رای درباره مکتب امام با عناوینی همچون تجدیدنظرطلبی برای عدول از مکتب اما را ندهیم چراکه این خط قرمز انقلاب اسلامی است.
پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR منتشر کرد؛
روش تحلیل مذاکرات هسته‌ای چگونه باشد؟
«خط حزب‌الله» تلاش دارد تا با بهره‌گیری بی‌واسطه از اندیشه‌ها و بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای و با اتکا به شبکه‌ی گسترده‌ی جوانان مؤمن و انقلابی کشور، پیام رهبر انقلاب اسلامی را به مخاطبان و به خصوص جامعه انقلابی کشور برساند.
علیرغم تلاش های نجف زاده در توجیه «ذوق زدگی» دولت درباره سفر فابیوس؛
آصفی: وقتی یک هیئتی می آید لازم نیست نشان دهیم گاو و گوسفند می کشیم/ طباطبایی: گل و بلبل کردن فضای کشور برای خارجی ها را نمی پسندم/ توکلی: خیلی بد است که دانشجویان معترض به فابیوس را کتک می زنند +فیلم
سخنگوی سابق وزارت امورخارجه گفت: برای سفر مقامات اروپایی به ویژه سفر وزیر امورخارجه فرانسه به کشورمان ذوق زده شدیم و بیش از حد متمایل رفتار کردیم.
خبر های ویژه
دانلود اپلکیشن خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
عضویت
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل