خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 10 آبان 1393

اخبار

 
 
برنامه کامل هیئات دانشجویی در ماه «محرم» + جدول
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
عضو کمیته نظارت بر نشریات دانشجویی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
انتقاد از عدم برگزاری جلسه هیئت نظارت بر نشریات دانشجویی/ مطالبه از معاونت فرهنگی برای حضور در نمایشگاه مطبوعات
عضو دانشجویی کمیته نظارت بر نشریات دانشجویی افزود: گویا وزارت علوم به معاونت های فرهنگی فراخوان کرده است و معاونت های فرهنگی نشریاتی را که در دانشگاه شناخته شده تر هستند، به وزارت علوم ارسال می کنند.
حسن عباسی در نشست نقد فیلمسازان جوان انقلاب؛
 مدارک دانشگاهی، مابه ازای واقعی ندارند/ فوتبال و نود، نشانه انحطاط اخلاقی جامعه
از دو حالت خارج نیست، یا علمی که در کشور هست غیرتوحیدی است و اساتید دانشگاه دارند همه را فاسد می کنند که اگر این طور باشد واویلاست، یا اینطور نیست که اگر اینطور نیست بیایند اعاده حیثیت کنند، چرا همیشه فقط دیگران باید به اساتید دانشگاه پاسخ بدهند؟
جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه ای به رییس جمهور نوشتند:
چگونه است که دولت اعتدال خود را موظف به قرارداد ننگین کرسنت و تاراج منابع گازی کشور می داند، اما زیر بار بورسیه های قانونی دولت قبل نمی رود؟
وزارت علوم باید درباره این اقدام پاسخ‌گو باشد، چرا که انتشار اسامی 3 هزار بورسیه، مفسده مشهود است. اما متاسفانه آقای نجفی سپرست وزارت علوم حتی پس از اینکه روشن شد: فقط 36 دانشجوی بورسیه مرتکب تخلف شده اند، متکبرانه می گوید: "وزارت علوم باید از چه چیزی عذرخواهی...
گفت‌وگو با مسئول هیأت میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق(ع)؛
بزرگترین هیئت دانشجویی چگونه شکل گرفت؟
کوچک‌ترین انحرافی را قشر دانشجوی دانشگاه امام صادق علیه السلام نمی‌پسندد، حتی در سبک‌های مداحی. کوچک‌ترین سبکی که یک مقدار بلغزد را نمی‌پسندد. در سخنرانی، نحوه بیان سخنرانی، جمع آوری مطالب‌شان، مستند بودن مطالبی که ارائه می‌دهند، هم در سخنرانی هم در مداحی مهم است.
مجموعه شعر محرم/ شب هشتم
در خداحافظی اش سیل حرم را می برد/ راه می رفت و همه چشم ترم را می برد
ی جهت نیست تماما بغلش کرده حسین، بعد ده سال دوباره حسنش را دادند، تا که حرز حسنی همره قاسم باشد، عمه ها تکه ای از پیرهنش را دادند، داشت مجذوب کلیم اللهی خود می شد، سنگ ها نیز جواب سخنش را دادند، گفت یعقوب :تن یوسف من را بدهید، گفت یعقوب؛ ولی پیرهنش را دادند
زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت ارشد در 31 دانشگاه +جدول
داوطلبان لازم است برای اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی مراجعه وسپس با همراه داشتن مدارک ثبت‌نامی در زمان مقرر برای ثبت نام به موسسه آموزشی ذیربط مراجعه نمایند
واکاوی موفقیت سازی آمریکا از یک شکست بزرگ به نام تسخیر لانه جاسوسی؛
تلاش دستگاه فرهنگی دولت برای اکران دو فیلم حامی فتنه همزمان با رونمایی «گلاب» در آمریکا
تخصص ما برعکس این است. آنها از بزرگترین شکست های خود، بزرگترین موفقیت ها را بیرون می کشند و ما از بزرگترین موفقیت ها، بزرگترین شکست ها را. ماجرایی مثل انتخابات 88 به وجود می آید و آن اتفاق بزرگ با یک فضای رسانه ای جریان را یک فتنه بزرگ بدل می کند.
درس های کربلا/ 6
امروز تیر سه شعبه، ترکش بمب های خوشه ای است!
حالا دیگر باور کرده ایم که برای مستکبرین، سن و سال مهم نیست، آنان بی هیچ تأثر و تألمی، پیر و جوان و خردسال و حتی کودک شیرخواره را از دم تیغ می گذرانند. و تمام امید خانه ای را در زیر بارش شیطانی جنگنده های خود به آغوش مرگ می‌فرستند، بی آنکه خطری برای آن ها داشته باشند
آیت الله حائری در برنامه شناسنامه مطرح کرد؛
ماجرای نامه منتشرنشده به علی مطهری درباره سران فتنه/ خاطرات از استادی مدرسه حقانی، جلسه انتخاب آیت الله خامنه ای به رهبری و درس اخلاق به شهید رجایی و احمدی نژاد
من نامه به امام نوشته بودم که من کارهای فرهنگی را انجام بدهم و نمایندگی امام را به اخوی بدهید. آقای رسولی به من زنگ زد و گفتند امام(ره) از حرف شما خوششان نیامده و گفتند ایشان برای ما تکلیف تعیین می کند. گفتم دستانم بسوزد اگر بخواهم برای امام تکلیف تعیین کنم
بیش از سی طرح در حوزه مجازی منتظر تصویب رییس جمهور؛
دولت، دوازده جلسه به شورای عالی فضای مجازی بدهکار است
نزدیک به 5 ماه از برگزاری جلسه قبلی این شورا می گذرد. تاخیر در برگزاری این جلسه آنقدر طول کشیده است که مسئولان قوه قضاییه که پیش از این ضرب الاجلی یکماهه برای فیلترینگ برخی شبکه های اجتماعی داده بودند، هنوز منتظر برگزاری این جلسه اند.
گامی در جهت تحقق اصل 8 قانون اساسی؛
مصادیق مصوبه حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر
اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی و در دست تصویب قرار دادن طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ، گامی است مثبت در جهت اجرای اصل 8 قانون اساسی که تبلور یکی از مهم ترین آرمان های انقلاب اسلامی ، یعنی اقامه امر به معروف و نهی از منکر است .
مجموعه شعر محرم/ شب و روز ششم
بی جهت نیست تماما بغلش کرده حســـــــیـــــن، بعد ده سال دوباره حســــــنــــــش را دادند
بی جهت نیست تماما بغلش کرده حسین، بعد ده سال دوباره حسنش را دادند، تا که حرز حسنی همره قاسم باشد، عمه ها تکه ای از پیرهنش را دادند، داشت مجذوب کلیم اللهی خود می شد، سنگ ها نیز جواب سخنش را دادند، گفت یعقوب :تن یوسف من را بدهید، گفت یعقوب؛ ولی پیرهنش را دادند
ویژه‌های فناوری اطلاعات دانشجویی هفته؛
اپیلیکیشن منتخب ویژه محرم/ دیکشنری دانشجویی/  پیشنهادی برای خرید لب تاپ/ فارسی کردن اعداد در word + فیلم
بدون شک برای هر کسی که ساعت های زیادی را با رایانه و اینترنت سپری می کند، مشکلات و یا سوالاتی در همین رابطه برایش بوجود آمده است. بر همین اساس سعی میکنیم در آخر هر هفته برترین های هفته در حوزه فناوری اطلاعات که کاربرد بیشتر دانشجویی دارد را منتشر کنیم.
در مناظره ای در دانشگاه صنعتی سهند تبریز مطرح شد:
خضریان: بعد از پیروزی انقلاب اصل رابطه با آمریکا زیر سوال نبود/ شریعتی: سازمان سیا هشدار حمله عراق را به ایران داد
جلسه مناظره ای با عنوان «تسخیر لانه جاسوسی و پیامدهای رابطه با آمریکا» با حضور علی خضریان دبیر اسبق سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل و سعید شریعتی عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت در آمفی تئاتر شهید آوینی دانشگاه صنعتی سهند تبریز از سوی انجمن اسلامی و جامعه...
آبان تسخیر/5
موافقت سیاسی توده ای و مارکسیست، مخالفت نظری بازرگان و استعفای دولت موقت
قاطعیت لازم جهت برخورد با عناصر ضد انقلاب را هم نداشت. به عنوان مثال دولت موقت و شخص آقای بازرگان تشخیص می‌دادند که یکی از روسای ساواک در زمان شاه باز هم بیاید و سازمان اطلاعاتی در نظام جمهوری اسلامی را بازسازی و راه‌اندازی کند.
اظهارات محمود کریمی درباره برهنه نشدن در مجالس عزا؛
صوت:: ما اصراری بر برهنه شدن عزاداران در هیأت نداریم/ عشق ما مقام معظم رهبری است
طی چند روز اخیر مسئله برهنه شدن یا نشدن در مجالس عزاداری محرم با واکنش های متفاوتی از سوی مداحان روبرو شده بود، محمود کریمی نیز شب گذشته به این مسئله واکنش نشان داد. در صوت زیر محمود کریمی ضمن واکنش به برهنه نشدن در مجالس عزاداری به دلیل عدم حضور در مراسم عزاداری بیت...
سوژه‌های «خبرنامه دانشجویان ایران» برای نشریات دانشجویی؛
رای نیاوردن وزیر پیشنهادی دولت، روشن شدن موضوع بورسیه‌ها و واکنش‌ها به اظهارات روحانی، از مهمترین‌های این هفته
یکی از بهترین زمان‌ها برای طراحی و توزیع نشریات دانشجویی، استفاده از ظرفیت هیئات، خصوصا هیئات دانشجویی در ماه محرم و صفر است؛ ماهی که دل‌های نزدیک را حتی با سیر فکری‌های متنوع و متفاوت، کنار هم می‌نشاند.
گفتاری درباره آراء رهبر معظم انقلاب درباره هیئت و عزاداری
در هر زمانی باید دید عناصر تشکیل‌دهنده‌ی هویت یزیدی کجا پیدا می‌شود؟
هیئت‌های مذهبی دارای چند ویژگی هستند که آنها را از سایر تشکل‌ها و جمع‌ها جدا می‌سازد: اولین ویژگی‌شان این است که توسط مردمی که علاقه‌مند به اسلام و ائمه‌ی طاهرین علیهم‌السلام هستند اداره می‌شوند و بر محور عشق به ائمه‌ی طاهرین علیهم‌السلام تشکیل شده‌اند.
به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد؛
مراسم بزرگداشت سالروز شهادت مدافع حرم، شهید دریساوی
برادر شهیدم خود را سرباز امام و ولایت می‌دانست . بار آخر هم که می خواستند به سوریه بروند از ایشان خواستم که بماند ولی شهید گفت فقط یک چیزی می‌گویم: " اگر فردای قیامت بی بی زینب گفت که چرا از حرم من دفاع نکردید من چه جوابی بدهم؟؟"
درس های کربلا/5
پیش از ندای ولی، عرصه را دریاب!
عبدالله نمی توانست زنده باشد و نبودن امام را تحمل کند. عبدالله حیات خود را با ولی امر خود تعریف کرده بود و بی او زندگی برایش معنی نداشت. و تاب آن را نداشت که حاضر و ناظر باشد، اما امام خود را تنهای تنها در میان حلقه اعداء در محاصره ببیند.
بعدازظهر امروز در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد؛
گزارش کامل همایش بزرگ دانشجویی «از حماسه حسینی تا دیپلماسی خمینی»
چهره‌هایی همچون آیت‌الله حائری شیرازی، حجت‌الاسلام محسن قمی، محمد ودود حیدری، عباسعلی کدخدایی، سیدمحمدحسینی، مسلمی نائینی، صداق محصولی، سیدمحمو نبویان و محمد سلیمانی و مرتضی طلایی و مهرداد بذرپاش در این همایش شرکت کردند.
آیت‌الله جوادی آملی در نخستین قسمت «نهضت سیّدالشهداء در مقام عقل و عدل»:
نهضت امام حسین(ع) بر اساس هویّت انسان کامل سامان گرفت
اگر احیاناً باطل در مقابل آن قرار می‌گیرد آن باطل, عدم مَلکه نیست بلکه به معنای عدم و نیستی است و بطلان آن مربوط به صنم و وثن و مانند آن است آن حق که معنای هستیِ محض است مقابلش فقط عدم است. اگر چیزی مقابل آن حق بود تقابلش به نحو تناقض است .
آبان تسخیر/4
از طرح تا اشغال سفارت؛ اولین تصویری که به دنیا مخابره شد
محمد(همسرش) قرار بود در خیابان طالقانی که از خیابان های اصلی تهران است و قبل از انقلاب خیابان تخت جمشید نام داشت، با چند نفر از همکلاسی هایش ملاقات کند. یک ساعت بعد با یکدیگر ملاقات کردند و به سرعت چهار ساختمان بلند مشرف به چهار طرف مجتمع سفارت انتخاب شد.
سیری در سخنرانی‌های هیئات شب چهارم محرم؛
لازمه برچیده شدن یک سنت غلط و گناه، کار فرهنگی است/ ورود به قلعه ولایت یعنی ورود به قلعه توحید
چهارمین شب از محرم‌الحرام که در دهه اول و منتهی به عاشورا قرارا دارد،منتسب به فرزندان حضرت زینب(س) است. البته این شب را به حر‌بن‌یزید ریاحی نیز منسوب کرده‌اند. در ادامه مطلب، گزیده‌ای از سخنرانی‌های هیئات بزرگ تهران را می‌خوانید.
بازی با دانشگاه
روحانی در یکسال گذشته با وزارت علوم برای اظهارات سیاسی اش بازی کرده است. وزارتخانه ای که باید متصدی تولید علمی و به عنوان یکی از دوشاخصه اصلی پیشرفت کشور با دقت نظر و ظرافت اداره شود، اهمیتی برای روحانی ندارد.
تاثیر 25 درصدی نتایج امتحانات نهایی در قبولی دانشگاه‌
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان این که نتایج امتحانات نهایی 25 درصد در قبولی دانشگاه ها موثر است، گفت: در تلاش هستیم تا نتیجه دروس نهایی سال چهارم دبیرستان را نیز به اندازه 10 درصد در قبولی دانشگاه های تاثیر بدهیم.
وزارت علوم «نیلی» نشد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد و بعد از سخنرانی حسن روحانی، به ترتیب نمایندگان موافق و مخالف به سخنرانی پرداختند و نهایتا نیز، نیلی احمد آبادی دفاعیات خود را مطرح کرد و رای گیری برگزار شد.
پیام ترکیب مخالفان نیلی؛
نادران خطاب به دولت: جرات مرزبندی با ضد انقلاب را ندارید
آقای آشنا که به مجلس حمله کردند و می‌گویند یک اقلیتی می‌خواهد مجلس را اداره کند از کجا در آمده است؟شما ترکیب مخالفین آقای نیلی را ببینید، آیا اینها پایداری هستند؟ آیا آقای حداد پایداری است؟ آیا آقای لاریجانی پایداری است؟ شما در مجلس بگردید، اصلا پایداری باشند آیا کفر...
در برنامه متن حاشیه مطرح شد؛
نیلی: با فضای مجلس آشنایی ندارم!/ جعفری: وزیر مدیر باشد نه مدیریت شونده
نماینده مردم بجنورد با انتقاد از پاسخ های تلفنی نیلی درباره فتنه 88 گفت: ایشان حتی در گفتگوی تلفنی شما نیز به سوال درباره فتنه پاسخ نداند و در قالب کلیات از کنار آن گذشتند که مجلس این گونه پاسخ ها را بر نمی تابد.
درس های کربلا/4
مادران شهید؛ پیشقراولان نبرد با یزید
تو خود نیک می‌دانی دست کشیدن از جگرگوشه‌هایی که به جان آدمی بسته اند، برای یک مادر کار ساده ای نیست! بالاخص وقتی تمام پسران قبیله پیش پایت پرپر شده باشند، هیچ چیز مگر سرکشیدن معجون عشق و اطاعت و ولایتمداری، نمی تواند تو را قانع کند که حاضر شوی دلخوشی های زندگانی ات...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.