خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 30 مرداد 1393

اخبار

 
 
معین رئیسی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
بررسی و تحلیل آسیب های اجتماعی مهاجرت تحصیلی دانشجویان؛
فقـط تهــــــــــــــــران!
اگر وضع مالی مناسبی داشته باشند، آپارتمان کوچکی کرایه می کنند و اگر نه در خوابگاه های خصوصی زندگی می کنند. این دختران جدا شده از والدین، بخش بزرگی از پیردختران را تشکیل می دهند. زندگی انفرادی همانا و مشکلاتی که این سبک از زندگی با خود به همراه دارد، همان!
با حضور «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
جزئیات افتتاحیه نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی/ حضور 300 مجموعه رسانه‌ای + تصاویر
این نمایشگاه در پنج بخش اصلی بین‌الملل، رسانه‌های برخط، نشر دیجیتال، بازی و انیمیشن، فناوری اطلاعات و همچنین در پنج بخش جانبی دیجیتال در آینه هنر، کارگاه‌ها و نشست‌ها، فرصت‌ها و تهدیدها، واقعیت افزوده و کودک و نوجوان در محل نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
نقش آفرینان و فعالین فتنه لیاقت کسب مناصب مدیریتی را ندارند/ پس از فرجی‌دانا، رویکرد غلط وزارت علوم هم باید تغییر کند
دانشگاه باشگاه فعالیت های احزاب سیاسی و مرکز جولان دادن عناصر فتنه نیست، اولویت اصلی دانشگاه ایجاد فضای مناسب علمی و آموزشی است و دیگر هیچ وقت اجازه نخواهیم داد دورانی بازگردد که به لطایف العلل سیاسی کلاس های درس تعطیل گردد و به رشد علمی کشور ضربه وارد شود.
مجتبی مرادی؛
فرگوسن؛ لیبرالیسمی که به دیکتاتوری ختم شد
امروز آمریکا و لیبرالیسمش با شتابی زیاد و با سر در حال سقوط است، بی بند باری فرهنگی همچون اعلام رسمی بودن همجنس بازی،اقتصاد متلاشی تبعیض اقتصادی همچون جنبش 99 درصدی وال استریت، نبود آزادی های اجتماعی همچون اعتراضات فرگوسن و سرکوب آن، معضلات و مشکلات اجتماعی همچون کشت.
اعتراض شدید جنبش عدالتخواه به ماجرای کرسنت؛
مجلس یکی از مقصران مساله کرسنت/ وزیر نفت استیضاح و مقدمات سوال از رئیس جمهور فراهم شود/ تاریخ انقضای ترکمنچای بستن
استیضاح وزیر نفت و عزل ایشان به جای پرداختن و سرگرم شدن به استیضاح های بی اثر و بی اولویت./ پیگیری پرونده عملکرد ضعیف وزیر و برخی از مدیران ارشد وزارت نفت دولت یازدهم در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس/ مهیا نمودن مقدمات سوال از رئیس جمهور پیرامون شفاف سازی مسئله فساد کرسنت و...
آیت الله آملی لاریجانی در نخستین جلسه مسئولان عالی قضایی در دوره جدید:
«عادی سازی چهره های فتنه» خلاف «امنیت» است/ برخی از مفاسد اقتصادی نیز از مصادیق افساد فی الارض است
«عادی‌سازی چهره‌های فتنه» در برخی رسانه های کشور را حرکتی برخلاف «امنیت» ارزیابی کرد و گفت: کسانی که بعد از اتمام حجت مقام معظم رهبری در نماز جمعه تاریخی ایشان در مقابل ولی فقیه ایستادگی کردند، عملکردشان توجیهی ندارد و حداقل نباید به این افراد مجال تصدی سمت های...
شکست ائتلاف روحانی- لاریجانی در مجلس؛
دست رد به بازگشت فتنه گران به دانشگاه
از اسفندماه سال گذشته با پررنگ شدن برخی اقدامات وزارت علوم یازدهم، بحث استیضاح به جریان افتاد و نمایندگان به صورت کژدار و مریض با این وزارتخانه تا کردند؛ از جلسات کمیسیون آموزش گرفته تا دیدارهای خصوصی و نصیحت و تبشیر و نذیر تا شاید ریل گذاری ناصواب به مسیر خود...
قابل توجه داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته؛
زمان اعلام نتایج نهایی + کد رشته‌های خاص
فهرست اسامی قبول شدگان نهایی 11 کد رشته امتحانی خاص با توجه به اینکه ثبت‌نام و برگزاری آزمون برخی از کد رشته‌های امتحانی مذکور توسط موسسات آموزشی ذیربط با هماهنگی این سازمان انجام شده است، با هماهنگی ارگانهای مربوط متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد.
فیلم:: گزارش کامل استیضاح وزیــر علوم/ نمایندگان چه گفتند؟
فرجی‌دانا با 145 رای موافق از کسوت وزارت علوم برکنار شد. در این جلسه که از ساعت 8 صبح آغاز شد نمایندگان موافق و مخالف استیضاح در مدت زمان مشخص خود سخنان خود را مطرح کرده و وزیر علوم نیز به مدت 3 ساعت از خود دفاع کرد.
عدم اعتماد نمایندگان به فرجی دانا
وی ادامه داد: همین رفتار سلیقه ای در انتصابات دانشگاهها، علیرغم تذکرات شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس جمهور با انتخاب گزینشی افراد به بهانه نظرخواهی از اساتید هم آرامش دانشگاه را به هم زدند و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی فشار وارد کردند.
اینجا معراج شهدا؛ «پسری به نام پدر، روضه جمجمه» و «یک مادر»
به آقای خامنه‌ای گفتم اگر جنگ ادامه پیدا کند، مابقی پسرهایم را هم می‌دهم +عکس
مادری که سه شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است و پیکر دو تن از آنان را بیش از 30 سال است که ندیده، فرزندی که هیچ گاه پدر خود را ندید زیرا 6 ماه بعد از شهادت پدر به دنیا آمد و هم‌نام او نامگذاری شد و برادرانی که رزمندگی در جبهه‌های جنگ تحمیلی را تجربه کرده اما از...
واکنش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به دفاعیات فرجی‌دانا در صحن علنی:
وزارت علوم فعلی سیاسی‌ترین و جناحی‌ترین وزارت است
خوب است آقای فرجی‌دانا همچنان که بیانیه دانشجویان دانشگاه تهران را خطاب به فرهاد رهبر مطالعه می‌کند، بیانیه‌ای که اول سال گذشته در خصوص خودشان و مسائلی را که در مقابل مقام معظم رهبری عنوان کردند را نیز مطالعه کند و مواضع و بیانیه‌های کنونی ما را نیز مشاهده کند.
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در خصوص ناآرامی‌ها در آمریکا:
سردمداران نژادپرست آمریکا، مدعی برقراری صلح در جهانند!
چه کسی است که از سیاهه اقدامات ضد بشری امریکا خبری نداشته باشد. چه کسی است که نداند امروز کشتار مردم مظلوم فلسطین و غزه در سایه حمایت امریکاییان و به دست رژیم کودک کش اسراییل اتفاق می‌افتد؟ آری امروز جنایت‌های امریکا و اسراییل از غزه تا فرگوسن ادامه دارد.
شعر مهدی چراغ زاده در رثای سالگرد عروج مرحوم معین رئیسی؛
رفتی زپیش ما تو برادر سفر بخیر/ رفتی علی‌اکبر رهبر سفر بخیر
مهدی چراغ زاده شاعر و از دوستان مرحوم رئیسی شعری را در خصوص فوت آن مرحوم در وبلاگ خود منتشر کرده است. آن رهرو مسیر شهیدان شهید شد/ در راه دین و مکتب و قرآن شهید/ آخر غلام شاه خراسان شهید شد/ او در جهاد اکبر ایمان شهید شد
محمدحسین پرتویان؛
بهزادپور؛ ترکیب اپیزودیک داستان‌نویسی کارگردان
بهزادپور کودک فهیم و ساکت گوشه کلاس مدرسه است که روزی معلم از او می‌خواهد که بیاید و داستانش را بگوید. او با غرور از عدم توجه معلم به او در این سال‌های با سکوت، بازهم با سکوت گلایه می‌کند.اما همکلاسی‌هایش او را خوب می‌فهمند.
علیرضا پناهیان در مراسم سالگرد شهادت شهید هادی باغبانی؛
غربزده‌ها و داعشی‌ها دو لبه قیچی هستند/ تولید فیلمی که جریان لیبرال دموکراسی در آن محکوم نشود خیانت به شهداست
حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان نماینده ولی فقیه در دانشگاه هنر در مراسم گرامیداشت مستندساز شهید هادی باغبانی گفت: اگر قرار است فیلمی در دفاع از مظلوم ساخته شود و در آن جریان و تفکر لیبرال دموکراسی محکوم نشود خیانت به شهدا است.
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران خطاب به حجه الاسلام ابوترابی:
نگذارید جایگاه معنوی و اخلاقی شما در مجلس مورد سوء استفاده معامله گران سیاسی قرار گیرد
آنچه در چند ماه گذشته در صحن دانشگاه و مجموعه تحولات و مناسبات حاکم بر مدیریت وزارت علوم می بینیم، حکایت از زمینه سازی برای انجام پروژه های سیاسی با اهداف فراتر از دولت و دانشگاه ها داشته که نگرانی عمیق دانشجویان و اساتید دلسوز را با خود به همراه داشته است.
لابی سنگین کردان تکرار می شود؛
صلح کل‌ها در مجلس برای وزیر رای جمع می‌کنند
در آبان ماه 1387 بحث استیضاح مرحوم علی کردان به دلیل مدرک دکترای جعلی در مجلس داغ بود و حامیان دولت وقت(احمدی نژاد) سعی داشتند تا به هر شکل ممکن نمایندگان امضاکننده طرح استیضاح علی کردان را مجاب کنند تا امضای خود را پس بگیرند.
لیست بورسیه‌ها توسط وزارت علوم درز کرده است
افــشــــاگری بــزرگ
ما نمی توانیم مورد نفرین تاریخ قرار بگیریم و تهمت و تهدید شمارا به جان می خریم و برای سقوط اخلاق در شما ناراحتیم که روزی سند و لیستی را در اختیار ما قرار می دهند و بعد حمایت که نمی کنید هیچ، مایی که جان بر کف به میدان آمده ایم را تهدید به برخورد قضایی و امنیتی می...
یک روز تا استیضاح وزیر علوم؛
از بسیج امکانات بیت المال جهاد دانشگاهی تا امضاهای جعلی و بیانیه «پست گیرندگان» از وزارت علوم برای حمایت از فرجی دانا/ خبر تکمیلی
هر چند با اتفاقات روز گذشته در اعتراض به جعل و تحریف مواضع و عناوین تشکلی دانشجویان، ادعای رسانه ها عجیب به نظر نمی رسد اما خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» کسب اطلاع کرد بسیاری از امضاکنندگان نیز به واسطه اینکه در چند ماه اخیر از سوی وزیر علوم پست گرفته اند، این...
جواد منصوری؛
پیش زمینه های کودتای 28 مرداد/ وضعیت یک قمارخانه قبل از انقلاب
خلاصه معلوم می‌شود هم سوئیچ ماشین شان بوده و هم دسته کلیدهای خانه و اتاقشان و آنان سر میز قمار ، ماشین و زن و بچه‌شان را به قمار می‌گذاشتند و بعد کلید را جا به جا می‌کنند. یعنی تا اینجا فحشا در کشور پیش رفته بود . این که عرض کردم بعد از کودتای 28 مرداد فساد و فحشا را...
پرده‌برداری عضو انجمن اسلامی دانشگاه علامه از بیانیه‌های حمایتی وزیر علوم؛
برخی از بیانیه‌ها در وزارت علوم نوشته و وظیفه انتشار آن به برخی اعضای شورای مرکزی داده شده است!/ خبر تکمیلی
این فاجعه به دلیل افکاری است که پدید آورندگان پشت پرده دولت فعلی آن را ساخته و جامعه را به آن مبتلا کرده اند و آن، فاجعه ی از بین رفتن شرافت انسانی، رواج دروغ گویی و ریا کاری، نهادینه شدن خیانت و پیمان شکنی و گسترش سریع و خطرناک شهوت قدرت است.
در حرکتی نمادین در مشهد مقدس برگزار شد؛
تصاویر:: اسامی کودکان شهید غزه برسینه دانش‌آموان مشهدی
نونهالان مدرسه ابتدایی "مهر" در برنامه ای با کودکان غزه همدردی کردند. این نونهالان مشهدی با در دست داتشن اسامی کودکان شهید جنگ غزه، با اجرای نمایشی نمادین همدردی خد را از آنان اعلام کردند.
ناظر علمی پژوهش جنجالی «ازدواج موقت» مرکز پژوهشهای مجلس:
اصل گزارش فقط در مورد ازدواج موقت بود/ آمارهای موجود در این گزارش کاملا غیرمستند و مضحک است
آمارهای ارائه شده کاملا غیر مستند و غیر واقعی و در بسیاری از موارد نیز خنده آور و مضحک هستند. خود نویسنده نیز کاملا ناشیانه گفته است که این آمار توسط نهادهای رسمی تکذیب شده است. مسلم است که بنده به عنوان ناظر علمی آماری که توسط خود نویسنده تکذیب شده را در گزارش تایید...
تبلیغاتی برخورد نکنیم
ما و واقعیت نخبگان در خارج
مریم میرزاخانی، باحجاب یا بی حجاب یک ایرانی است که برنده مسابقات ریاضی شده است. ایرانی بودنش کافی است که رسانه های ایرانی خبر اول شدنش را دست به دست کنند و همه برایش پیام تبریک بفرستند.
اطلاعیه روابط عمومی اتحادیه انجمن اسلامی مستقل پیرامون سالگرد معین رییسی؛
دانشگاه یکی از سرمایه های معنوی و فکری خود را از دست داد/ اطلاع زمان و مکان برگزاری مراسم سالگرد
سال گذشته در این ایام جامعه دانشجویی کشور یکی از بهترین سرمایه های فکری و معنوی خود را از دست داد. فقدان دانشجوی وارسته معین رییسی ثلمه ای بزرگ به جریان دغدغه مند و مسئول دانشجویی بود.
در گفتگو با یکی از موسسین اردوهای جهادی؛
استقبال دانشجویان کم نظیر بوده است/ فرهنگ‌سازی مهم ترین محور اردوهای جهادی است
در اردوهای جهادی تنوع فعالیت ها بسیار بالاست مخصوصا فعالیت های فرهنگی برای قشر محروم مناطق مختلف. اردوهای جهادی فقط شامل بخش عمرانی نمی شه و شاید به جرات باید بگم که اردوهای جهادی بیشتر فعالیت های خودشون رو مختص برنامه فرهنگی می کنند.
جوابیه رسمی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛
آمار منتشر شده درباره بورسیه ۱۴ عضو جامعه اسلامی دانشجویان کذب است
نوشته شدن عبارت 1/14 در نامه‌ای که توسط سایت انصاف نیوز منتشر شده است سندی بر این مدعاست یک نفر دیگر از 9 نفر رد شده (شماره 2)، طی اعتراضات و پیگیریهای فراوان، مجددا به مصاحبه دعوت شد که پس از آن توانست در بار دوم در مصاحبه علمی مورد تأیید قرار گیرد.
بهروز کلاته؛
چرا معین رئیسی برای ما مسئله است؟
دامنه فعالیت فرهنگی معین و دغدغه هایش حتی تا قلب بازار تهران که حتی کاسب هایی که یکبار او از آنها خرید کرده بود برایش اشک می ریختند و الان به روایت دوستان عکس معین بر دیوار مغازه شان خودنمایی می کند مسئله بسیاری از جوانان دغدغه مند است.
پشت پرده نامه حمایت از وزیر علوم در خبرگزاری ایلنا؛
دانشجویان به خاطر سوء استفاده از نام «انجمن اسلامی دانشجویان» از رسانه منتشر کننده شکایت خواهند کرد
پیرامون خبر «حمایت 65 تشکل دانشجویی سراسر کشور از عملکرد رضا فرجی دانا» مشخص شد که بسیاری از اسامی تشکلها به دروغ در پایین نامه آمده است. این دروغ رسانه ای آنقدر واضح بود که تعداد تشکلها ابتدا از 65، به 64، سپس به 61 و 60 و بعد کاملا تغییر داده شد و اسامی تشکل ها از...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.