خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

اخبار

 
 
امروز : 1394/09/08
کتابخانه دانشجویان ایران
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
شعری برای مرحوم رکن‌آبادی
انتشار سروده‌های مهدوی رهبر انقلاب در کتاب
این شهر بوی سبّ علی را گرفته است/ اخبارهای کذب مناره شروع شد
زینب نگو بگو همه ی هیبت علی/ کفار را به خطبه چو تیغ دودم زده
در این دیار، هلهله و پایکوبی است/ انگار رسم تسلیت و عرض احترام
فتنه و بیداد و بلا بود شام/ سخت تر از کرب و بلا بود شام
روضه به روضه گریۀ ما فرق می کند/ چون فرق بین نافله ها صبح و ظهر و شام
شما بیا، نفس از عطر جاده ها با ما/ جواب دادنِ فریاد بیصدا با ما
در مذهبمان حرف، همان حرف امام است/ فرمان بدهد رهبرمان، کار تمام است
شنیدم شاطر عباس صبوحی گفته بی نامش/ به والله از تنور گرم نان بیرون نمی آید
اى اهل قلم! قلم بگیرید به دست/ امروز دفاع از یمن تکلیف است
جای گلوله بر تن دیوار مانده است/ داغ تو باز بر دل اخبار مانده است
فیلم:: من نمی‌گذرم ازت، خدا هم از تو نگذره
زُلفِ سپیده را به خون، شانه زند سُروشِ غم/ عرشِ خدا به لرزه از، زلزلۀِ خروشِ غم
دو بیتی‌هایی زیبا تقدیم به حضرت عباس(ع)
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
همراه با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)/ 4
فیلم:: روایت بانوی دانشجو از سفر چند هزار کیلومتری خراسان تا کربلا
این بانوی دانشجو در این مصاحبه از چگونگی سفر خود از خراسان جنوبی به قم، از قم به کاظمین و از آنجا به کوفه و نجف می‌گوید. این دانشجو در پایان نیز توصیه ای به دانشجویان برای حضور در این گردهمایی بزرگ مسلمانان دارد.
وقتی عدم انعطالف‌پذیری قوانین نظام وظیفه افشا می‌شود؛
مسئله، علت‌یابی کاهش رغبت سربازی است یا «تامین کارکنان وظیفه»؟!
تا وقتی که نگاه «قوانین» نظام وظیفه تنها به سرباز، «تامین کارکنان وظیفه» باشد، به نظر نمی رسد با اقدامات کوتاه مدت بتوان این مشکل بزرگ جوانان را حل کرد؛ این در حالی است که رهبر انقلاب در دیدار رمضانیه سال 93 دانشجویان بر حل مشکل سربازی جوانان تاکید داشتند.
در گفتگو با عضو هئیت علمی موسسه آموزش پژوهشی امام خمینی(ره):
آرمانگرایی امام حسین(ع) واقع‌گرایانه بوده چون متصل به وعده‌های خداست/ اربعین یک یوم الله و نشانه است
آرمان یک شیعه عدالت در تمام عالم است و امام حسین (ع) از روزی که در کربلا قیام کرد آرمانش همین بود منتها ایشان به شهادت رسیدند اما فرزندشان امام چهارم زنده ماندند تا این نهضت به امام زمان(عج) برسد و طبق وعده الهی امام زمان ظهور می کند .
همراه با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)/ 3
خانواده عراقی که کل پس انداز خود را خرج زائران می‌کند +عکس
بعد از پشت سر گذاشتن 270 عمود در مسیر کربلا تا نجف به موکبی برمی خورید که خانواده ای اهل کوت (یکی از شهرهای استان واسط کشورعراق) در آن به پذیرایی مفصل از زائران حسینی می پردازند.
خلاءهای آئین‌نامه آموزشی جدید دانشجویان کارشناسی ارشد؛
معامله دو سر «باخت» بین دانشگاه و دانشجو در مصوبه جدید وزارت علوم!
این آئین‌نامه آموزشی با نمونه قبلی خود تفاوت‌هایی دارد که مهمترین آن، حذف نمره پایان نامه از معدل کل دوره آموزشی ارشد است؛ به عبارت دیگر نمره‌ی پایان نامه هیچ تاثیری در معدل ترم و کل دوره نخواهد داشت، در حالی که در آئین نامه قبلی، پایان نامه با اختصاص 4 تا 6 واحد...
چرا برنامه انجمن تهران با صندلی خالی برگزار شد؟
وقتی حرفت دیگر «خریدار» ندارد!
تداوم این اقدامات در حالی است که پس از نقش آفرینی اعضای این انجمن در آشوب آفرینی در فتنه سال 88 بسیاری از تشکل های دانشجویی در نامه های مکرری خواستار لغو فعالیت این گروه سیاسی شده بودند.
روایت متفاوت از حضور آقای رییس جمهور در دانشگاه تهران؛
وقتی بسیج از خاتمی دفاع کرد! +فیلم
سخنرانی آذرماه سال 83 خاتمی در دانشگاه تهران که آخرین سخنرانی خاتمی در روز دانشجو در دوران ریاست جمهوری محسوب می‌شد، یکی از پر تنش ترین سخنرانی های خاتمی در روز دانشجو محسوب شد که با حاشیه‌های فراوانی همراه بود.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و پنجاه و سوم
کتابی که با آن تکلیف تراشیدن ریش خود را مشخص می‌کنید +دانلود
کتاب "تراش ریش از نظر اسلام" کاملا این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ از بدو ورود حضرت آدم(ع) به این عالم و ماجرای روییدن محاسن بر جبین وی تا نظر بزرگان و اعاظم شیعه در این باره؛ نویسنده این کتاب، محمدرضا طبسی نجفی و مترجمش محمدمهدی اشتهاردی است.
پس از توهین به ساحت حضرت زهرا(س)؛
توهین یک استاد به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام علی(ع)
یکی از اساتید درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام دانشکده فنی و حرفه ای میرزا کوچک خان صومعه سرا اقدام به بیان توهین هایی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام علی(ع) نموده است.
همراه با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)/ 2
دو واحد درس با دانشجویان در پیاده‌روی اربعین +فیلم و عکس
سید ابوالفضل یکی دیگر از این دانشجویان است که از دانشگاه آزاد تنکابن به اربعین امسال آمده است؛ وی به همه دانشجویان پیشنهاد میکند برای یکبار هم شده در این سفر حضور یابند. این دو دانشجو در ادامه مصاحبه خود اظهارات متفاوتی کردند، که در ادامه فیلم آن آمده است.
متولدین پیش از 1373 بخوانند؛
سه راه قانونی برای کاهش دوسال خدمت سربازی
«کابوس سربازی» یکی از دغدغه های هر جوان «پسری» است که پس پایان تحصیلات و یا رسیدن به سن 18 سالگی با آن مواجه می شود؛ قانونی «90 ساله» که علی رغم آسیب های جدی که به خانواده‌ها وارد کرده است.
در اعتراض به طرح جدید وزارت بهداشت صورت گرفت؛
تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک +عکس
این دانشجویان به دلیل طرح جدید وزارت بهداشت که قرار است افرادی بدون حضور در دانشگاه و با طی کردن یک دوره کوتاه آموزشی در بیمارستان ها، به عنوان پرستار بکار گرفته شوند از حضور در بیمارستان و سر کلاس ها امتناع و اعتصاب و تجمعی را ایجاد کردند.
از 22 بهمن ماه و در بوستان گفتگو؛
سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود
امینی با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، گفت: افتتاحیه این نمایشگاه روز پنجشنبه 22 بهمن برگزار می شود و به مدت 6 روز تا تاریخ 27 بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو ادامه دارد.
وقتی برجام، گوشت قربانی تسویه حساب سیاسی برخی می‌شود
هر دو اعتراف را باید به عنوان بخشی به یادماندنی از کارنامه جریان غربگرا در ایران ثبت کرد. چه توافق نهایی انجام شود و چه نشود، این موضوع از یاد نخواهد رفت که چگونه کسانی وقتی خلوتی با دوستان آمریکایی خود پیدا کردند، نتوانستند در مقابل وسوسه «شیرین کردن خود» مقاومت کنند.
تجربه اربعین در نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب بررسی شد:
اقتصاد مقاومتی در اربعین عینیت یافته است
مرحوم حسابی می گوید روزی در یکی از این کشورها شروع به کار کردم دیدم در کشوی میزم یک چک سفید امضا است، زنگ زدم گفتم چک نفر قبلی جا مانده است. گفتند نه این چک برای شما است. برای اینکه شما هر نیازی برای خرید لوازم آزمایشگاه دارید معطل بروکراسی اداری نشوید، همان جا چک را...
در نشست خبری رونمایی از گفتمان اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛
افرادی در جامعه درصدد تحقیر ملی در بین دانشجویان هستند/ رفع تضاد طبقاتی را یکی از مطالبات خود می‌دانیم
متاسفانه افرادی در جامعه هستند که درصدد تحقیر ملی در بین دانشجویان دانشگاهیان، مردم و آحاد جامعه هستند تا‌‌ همان چیزی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان یک آسیب و به اسم خود تبیهی نام برد ترویج دهند این عده باید بدانند ایران همیشه روی پای خود ایستاده است و دست نیاز به...
این روزها اعتدال و اصلاحات برای زنده ماندن تلاش می‌کنند؛
نسخه پیچی «اعتدال» برای «اصلاحات»
اصلاح طلبان در صورت حمایت از دولت با این وضعیت بغرنج در حوزه اقتصادی و سیاسی باید در انتخابات مجلس هزینه این همراهی را بپردازند. هزینه ای که اصلاح طلبان با توجه به هدف کلان خود که ورود به ساختار قانونی قدرت است بعید به نظر میرسد مایل به پرداخت آن باشند. ا
رپورتاژ آگهی مشمئز کننده روزنامه شرق
یا معلوم نیست در این رپورتاژ آگهی روزنامه شرق، چرا از آقای کرباسچی سوال نشد که چگونه در سال 88 رئیس ستاد آقای کروبی بود ولی به میرحسین موسوی رای داد و چرا به رای مردم تمکین نکرد؟!
بیانیه بسیج دانشگاه صدا و سیما درباره اظهارات مبهم و دوپهلوی آمانو:
آژانس همچنان راه گذشته را می‌رود و قابل اعتماد نیست
گزارش های مبهم و دو پهلوی آژانس بین المللی انرژی اتمی، مسیر 13ساله‌ای است که پرونده‌ هسته‌ای ایران از آغاز تا کنون طی کرده است. در این سال‌ها با وجود تعامل حداکثری ایران و بازرسی‌های متعدد از سایت‌های هسته‌ای کشورمان، گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اما همه علیه...
گفتگویی درباره چرایی شکل‌گیری هیئت سید الشهدای دانشگاه تهران؛
هیئت دانشجویی که فقط چهار دقیقه سینه‌زنی دارد/ بعضی هیئت‌ها تضعیف کننده فضای انقلابی در دانشجوها هستند
اگر فضا می‌طلبد که حتی هر جلسه هفتگی سینه‌زنی باشد، باید باشد، ولی به نظرم می‌رسد که در هیئت‌های دانشجویی همین مقدار روضه و مداحی کفایت کند در جلسات هفتگی، نه مناسبت‌ها، و تمرکز اصلی هیئت روی سخنرانی باشد شاید بیشتر جواب بدهد و بهتر باشد.
نامه دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به روسای سه قوه؛
نگذارید مجلس انتصابی جوانان تشکیل دهند
جلو تشکیل مجلس انتصابی جوانان را گرفته و نگذارند مشکلی دیگر به مشکلات جوانان اضافه شود و حقوق جوانان این کشور در گرو سیاسی بازی و قدرت طلبی عده ای به حاشیه رود و سیستم نمایندگی اینچنینی مجلس جوانان موجب دلسردی جوانان پاک و صمصمی این مرز و بوم شود که مشکلات جوانان...
همراه با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)؛
توصیه جالب دانشجوی قزوینی به دانشجویانی که به تور اروپاگردی می‌روند +عکس و فیلم
سیدرضا موسوی دانشجوی ترم چهار رشته عمران دانشگاه شبستر یکی از دانشجویانی که در این پیاده روی شرکت کرده است؛ وی در گفتگویی کوتاه درباره جزئیات حضور خود در این راهپیمایی می گوید: سه روز است که از مهران به نجف آمده ایم، و دو روز نیز در نجف بودیم؛ و چهارشنبه به کربلا...
ملزومات دانشگاه اسلامی و موانع پیشرفت علمی/ 3
چگونگی جذب اساتید و آسیب‌هایی که به ماهیت مفهوم دانشگاه اسلامی وارد شده است
در مراکز حساس و سربندهای اداره‌ی امور دانشگاهی - چه اداره به معنی رسمی آن و چه اداره‌ی امور فکری و تدریس و امثال اینها - کسانی که مسؤول میشوند و کارهای مهم دست آنهاست، واقعاً باید از عناصر انقلابی باشند.
بر اثر خطای مأموران نیروی انتظامی صورت گرفت؛
کشته و زخمی شدن دو دانشجوی دانشگاه آزاد سراوان
حدود ساعت 4 صبح امروز جمعه 6 آذرماه در حالی که سه دانشجوی دانشگاه آزاد واحد سراوان در یک خودروی زانتیا در حال عزیمت به سمت مسجد علی بن ابیطالب(ع) این شهرستان بودند مورد تیراندازی مأمورین نیروی انتظامی قرار گرفته و طی آن یک دانشجو به نام علی اژدر پور کشته و دانشجویی...
کاروان پیاده‌روی دانشجویی اربعین از دانشگاه تهران حرکت کرد؛
بدرقه کاروان دانشجویان زائر اربعین از مقابل مسجد دانشگاه تهران +عکس
کاروان دانشجویی دانشگاه تهران برای حضور در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی، عصر روز گذشته از مقابل مسجد دانشگاه تهران بدرقه شد. مسیر حرکت کاروان دانشجویان از مرز چزابه به سمت نجف خواهد بود و از نجف تا کربلا را نیز پیاده طی خواهند کرد.
چـرا «نفوذ» را «جنـاحـی» کردند؟
جالب اینجا است که کمتر از 24 ساعت از بیانات رهبر انقلاب، همین رسانه ها از«نفوذ»، باز هم برداشت «جناحی» کردند و با کمرنگ کردن هشدارهای رهبر انقلاب درباه «نفوذ جریانی» از این مسئله برداشت سیاسی کردند.
دولت به دنبال مجلس اول است، اصلاحات به دنبال مجلس ششم؛
‫چماغ پُز اعتدالیسم!‬
چراکه مردم هم اعتقاد دارند مجلس و دولت دو بال این نظام هستند. در تاریخ انقلاب نیز این مساله بارها اتفاق افتاده است. دولت یازدهم یک دولت اصولگرای شناسنامه‌دار است، تجربه من حکم می‌کند که باید به کسانی رای داد که موی دماغ دولت نشوند."
در بیست و یکمین قسمت «نبض دانشجو»؛
چقدر برنامه‌های دانشگاه‌ها فرهنگی است؟/ بیشترین برنامه کنسرت و تئاتر است +فیلم
پیگیری مشکلات دانشجویان از معاون آموزشی وزیر علوم، بررسی فرهنگی بودن برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها، خدمت رسانی دانشجویان در پیاده روی اربعین، برگزاری شب شعر و مناظره سیاسی در دانشگاه شریف پرداخت.
همراه با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «هیهات من الذله» و «لبیک یا حسین»؛
تجمع هزار نفری دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه سیستان +عکس
دانشجویان بسیجی شیعه و سنی شرکت کننده در این همایش، با همخوانی اشعار حماسی و سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «هیهات من الذله» و «لبیک یا حسین»، برای حفظ آرمان‌های انقلاب، عهدی دوباره با ولی امر خود بستند.
در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛
اعتراض دانشجویان پرستاری به طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها
این سوال جای بحث و بررسی دارد که آیا با اجرایی شدن طرح آموزش پرستار بیمارستانی سطح مراقبتی بهداشت و درمان کشور عزیزمان،جمهوری اسلامی ایران به سطوح مراقبت بهداشت جهانی نزدیک می گردد؟
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل