خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 07 خرداد 1394

اخبار

 
 
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
جستجو
درباره مستند جدید «صدای بی سرزمین» آیت نجفی؛
موسیقی، زن ایرانی و  عقده گشایی سیاسی
داستان این مستد روایت تلاش‌های زن جوانی است که ‌می‌خواهد کنسرتی با صدای زنان برگزار کند و در نهایت در مواجهه با موانع قانونی ما و برخوردهای دوگانه‌ی مسئولین تصمیم می‌گیرد از زنان غیر ایرانی برای یک کنسرت ایرانی استفاده کند
سروده مهدی چراغزاده در رثای شهدایی که تفحص شدند؛
چه غریبانه باز می آیند/ صد و هفتاد و پنج تا غواص
بعد از تفحص پیکر 175 شهید غواص و سخنان رئیس ستاد تفحص شهدا در خصوص نحوه شهادت مظلومانه این شهدا و انتشار تصاویری از پیکر مطهر آن‌ها، عموم مردم کشورمان تحت تاثیر قرار گرفتند و سیل ابراز ارادت‌ها نسبت به پیدا شدن این شهدا صورت گرفت.
عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
دولتمردان بجای منتقدین، بر سر دشمنان زیاده‌خواه خارجی فریاد بکشند
ایمان ایرانی گفت: آقای ظریف در برابر انتقاد یکی از نمایندگاه مجلس بسیار عصبانی شده و بر سر آن نماینده فریاد کشید؛ آیا این آقای ظریف است که برخلاف لبخندهای دیپلماتیکی که در برابر دشمنان کشور بر لب دارد، این چنین در برابر نماینده مردم موضع گیری می‌کند؟
اظهارات قابل تامل سفرای 3 کشور اروپایی در نشست اندیشکده شورای آتلانتیک:
چارچوب لوزان بهترین چیزی است که می‌توانستیم به دست بیاوریم/ تحریم‌ها بر تجارت ما بسیار ضربه زد/ ایران در حال حرکت به سمت جلو است
ژرار آرو، سفیر فرانسه در آمریکا، پتر ویتیگ، سفیر آلمان در امریکا و پیتر وست مکات، سفیر انگلیس در آمریکا روز سه شنبه 5 خرداد 1394 (26 می 2015) با حضور در اندیشکده شورای آتلانتیک در واشینگتن، علاوه بر سخنرانی به پرسش های حاضران نیز پاسخ گفتند.
رتبه 5: رسما اعلام می‌کنم، به‌عنوان پزشک عمومی هیچ چیز بلد نیستم!
رتبه های برتر امتحان دستیاری پزشکی چگونه رتبه برتر شدند؟
بنده رتبه پنجم دستیاری را کسب کرده‌ام و رسما اعلام می‌کنم که به‌عنوان پزشک عمومی هیچ چیز بلد نیستم و درمان خیلی از بیماری‌های ساده را نمی‌دانم چون دانشگاه علوم پزشکی تهران بلد نیست پزشک عمومی تربیت کند
پرویز امینی در گفت‌و‌گویی مطرح کرد؛
روحانی شخصیتی غیردموکراتیک و اقتدارگراست/هاشمی هم اقتدارگرا بود بدون روحیه عصبی/ دلیل غضب روحانی به منتقدان داخلی و نرمش دربرابر کدخدا
محدود کردن انتخاب روسای دانشگاه ها در کمیته ای چند نفره و حذف روند ورود، بررسی، تصویب و تعیین رووسای دانشگاه ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی مساله ای است که در روزهای اخیر اذهان بسیاری از نخبگان بویژه دانشگاهیان کشور را به خود مشغول کرده است.
دهفولی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
شورای عمومی اتحادیه مستقل در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود +جدول برنامه‌ها
مسئول روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ گفت: شورای عمومی این اتحادیه دانشجویی به میزبانی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس با عنوان «انجمن های اسلامی در مسیر خمینی(ره)» برگزار می‌شود.
جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه سرگشاده به به مسئولانِ امنیتی کشور؛
اجـــازه نـدهیـد!
جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه سرگشاده به به مسئولانِ امنیتی کشور پیرامون بازرسی های مطرح شده در مذاکرات هسته ای نوشتند: حتما ابتدائا رهبری باید موضع گیری جدی نمایند تا شما هم احساس تکلیف نموده و اظهارنظری کنید؟
حجت الاسلام پناهیان در دانشگاه آزاد مطرح کرد؛
درباره مساله هسته‌ای با ادبیات واقع‌بینانه باید بحث کرد، نه با ادبیات انقلابی/ داعش را لیبرال دموکراسی غرب درست کرد
الان کدام یک از ارزش‌های ما هست که نتوانیم واقع‌بینانه از آنها دفاع کنیم؟! مثلاً کدام یک از احترام به مقدسات هست که ما غیرواقع‌بینانه می‌خواهیم خودمان را برای آن فدا کنیم و این کار به ضرر خودمان تمام می‌شود؟! الان اگر ما برویم از کربلا و نجف دفاع کنیم، آیا بر خلاف...
پاسخ عجیب هاشمی به سوالات دانشجویان درمورد بورسیه‌ها و انتخابات نشریات:
اصلا شکایتی نشده است که رسیدگی شود!
سیدضیا هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در سفر خود به بیرجند و بازدید از دانشگاه بیرجند در دیدار با دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه به برخی از سوالات دانشجویان پاسخ داد.
رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس:
مواضع هسته‌ای زباناً و کتباً به مسئولان گفته شده/ برادران ما مشغول کار و تلاشند +فیلم
ایشان برخورد محترمانه و همراه با ادب با وزرا به‌خصوص در کمیسیون‌ها را یکی دیگر از ضروریات تعامل برشمردند و افزودند: نه نمایندگان باید نگاه تحقیرآمیز و همراه با اهانت داشته باشند و نه دولت و وزرا، نگاه سلطنت‌مآبانه. در همه‌ی مراحل باید ادب رعایت شود.
با ارسال نامه ای به «خبرنامه دانشجویان ایران» مطرح شد؛
وقتی رتبه سه کارشناسی ارشد 94 مجاز به انتخاب رشته نشد!
یکی از داوطلبان کنکور کارشناسی 94 طی نامه ای که برای «خبرنامه دانشجویان ایران» ارسال کرده است، از مدیرکل دفتر بازرسی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خواست حقوق تضییع شده خود را کرده است.
نامه جمعی از دانشجویان بورسیه به اعضای کمیسیون اصل 90
با همکاری وزارت علوم چهار چوب‌ قانونی به منظور پایان دادن به مشکل دانشجویان وضع کنید
آیا مسئول مشکلات مالی ایجاد شده در رابط با این پرونده دانشجویان هستند؟ آیا دیوان محاسبات به عملکرد مالی دانشجویان ایراد وارد کرده است؟ چرا دانشجویان مظلوم وقانونی بورسیه باید بعلت فرآیندی که هیچ نقشی در آن نداشته اند محکوم شده ومورد مجازات های عجیب و عذاب های...
نامه سرگشاده دانشجویان به اعضای جامعتین، رهپویان، ایثارگران، پایداری، لاریجانی، احمدی نژاد، قالیباف، جلیلی:
در مسائل انتخاباتی، به روحانی گارانتی بدهید تا در مذاکرات امتیازات کمتری بدهیم
درخواست ما از عقلای جریان اصول گرا و همه‌ی گروه‌ها و رقبای احتمالی دولت این است که به جناب روحانی چک سفید امضا بدهند که فارغ از نتیجه‌ی انتخابات‌های آتی، ایشان را تا پایان سال 1400 رئیس جمهور می دانند، رئیس مجلس آینده را خودشان انتخاب کنند.
اما و اگرهای قابل تامل شیوه جدید انتخاب روسای دانشگاه‌ها
به هر حال تصمیم جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی را باید در عملکرد و جزئیات آن دید، ضمن اینکه هنوز جزئیات دقیق تر این فرایند مشخص نشده است و باید به نظاره نشست تا در اولین جلسه شورا که هفته آینده برگزار می شود جزئیات بیشتری از این تصمیم منتشر شود.
آیا تیم مذاکره کنند بازی خطرناک «عامل تقصیر» را شروع کرده اند؟
پس این یک امر طبیعی است که شما به درخواست های درخصوص بازدید از مراکز نظامی و صحبت با دانشمندان هسته ای خود حساسیت بالایی داشته باشید چرا که همین 5+1 بود که بعد از دریافت اطلاعاتی از دانشمندان ما عده ای از ان عالمان عزیر را به شهادت رساند و داغ دوری آنها را بر دل...
صحبت‌های آیت‌الله صمدی آملی برای دانشجویان در دانشگاه مازندران:
علوم انسانی امروز هم علومش و هم انسانش زیر پا مانده است/ توصیه‌های تکان دهنده درباره محافظت از نگاه
فضای آن زمان جبهه فضای علم و درس بود. فضای علمی را نیز آن فضایی که شهدایی که تعالی روحانی داشتند، قرار دهید. تمام جبهه درس و تحصیل و علم و بحث بود. یک عملیات که میخواستند بروند ده جلسه، پنجاه جلسه و یا حتی صد جلسه قبل از آن درس و بحث و کتاب و کلاس و علم و مباحثه بود.
پیرامون پررنگ تر شدن حضور فرمانده سپاه قدس در رسانه ملی؛
قاسم سلیمانی، از شبکه‌های اجتماعی تا پوشش بی پرده در صدا و سیما
در چند روز اخیر رسانه ملی برخلاف سیاست های گذشته بایکوت خودخواسته خبری پیرامون این شخصیت را از بین برده و در بخش های مختلف خبری از او یاد می کند. در این باره بررسی چند موضوع لازم است
دورنمایی برای رسیدن به یک توافق خوب ‌وجود ندارد
سقوط مذاکرات در چاه PMD و بازرسی‌های ویژه
ماده 5 پروتکل الحاقی می‌گوید اگر آژانس بر درخواست مشخصی اصرار کند، ایران باید آن را راضی کند. بنابراین به لحاظ پروتکلی، آنچه اصل است رضایت آژانس است که یک مفهوم کاملا باز و بی‌مبناست و می‌تواند سرمنشأ هر نوع باج‌خواهی از ایران باشد.
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد؛
اعضای کمیته 5 نفره تائید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌ها انتخاب شدند
چنانچه اعضای این کمیته در زمینه تایید صلاحیت سرپرست دانشگاهی به اجماع حتی با یک رای نرسیدند تایید صلاحیت این سرپرست دانشگاه مجددا در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده و اعضای شورا در این زمینه تصمیم‌گیری خواهند کرد.
عکس نوشت؛ مهمترین اخبار امروز خبرنامه دانشجویان ایران
برای سهولت و اطلاع رسانی اخبار مهم، روزانه تصاویری از وقایع که گذشت در اختیار مخاطبین گرامی قرار می‌گیرد. اولین سری از مجموعه عکس‌نوشت، امروز «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ منتشر می‌شود که در ادامه مطلب می‌بینید.
چه کسی دستور «دور زدن» شورای عالی انقلاب فرهنگی را داد؟
اردیبهشت 94 هاشمی رفسنجانی در مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد به صراحت از شورای عالی انقلاب فرهنگی و نظارت قانونی اش بر روند انتخاب روسای دانشگاه ها انتقاد کرد و آن را دخالت نامید و گفت: برای تعیین یک رئیس دانشگاه باید زمان زیادی را در راهروهای شورا منتظر باشیم.
کاروان روایت مقاومت؛ محور فردو؛
کویر نوردی و کوهپیمایی به سمت ارتفاعات فردو با عنوان «اجازه نمی‌دهیم» +لینک ثبت‌نام
گفتنی است زیارت حرم کریمه‌ی اهل بیت علیهم السلام، حضور در مسجد مقدس جمکران، صعود به ارتفاعات یوسف و قرائت دعای عهد ، توجیه ارتفاعات فردو، روایت‌ هسته‌ای بر ارتفاع فدات، و دیدار با علماء از مهم‌ترین برنامه‌های این کاروان است.
صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد؛
دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی باز هم تجمع کردند +عکس
دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی صبح امروز دوباره مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و با در دست گرفتن پلاکاردهای متعدد و سردادن شعارهای گوناگون، برای چندمین بار مخالفت خود را پیرامون ادغام دانشگاه‌شان با دانشگاه خوارزمی رسما اعلام کردند.
شورای عالی انقلاب فرهنگی در تائید روسای دانشگاه ها «عقیم» می‌شود؟!
این پیشنهادات در حالی امشب مطرح می شود به عقیده کارشناسان دانشگاهی عدم تایید صلاحت چند گزینه قبلی دانشگاه ها به خصوص در مسئله دانشگاه تهران باعث شده است، دولت با کرفتن مجوزی روسای دانشگاه ها را بدون تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی انتصاب کند.
واکنش بسیج دانشجویی به حضور و نصب تصاویر سران فتنه در دانشگاه تهران؛
بازهم تابلوهای پوسیده‌ای همچون سوسیالیسم در دانشگاه بالا رفت
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در واکنش به اقدامات ساختارشکنانه روز گذشته دانشگاه تهران در نامه‌ای سرگشاده به حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور خواستار برخورد قوه قضایئه با مدیریت دانشگاه تهران برای برگزاری این مراسم شد.
در دانشگاه بزرگمهر اتفاق افتاد؛
مسمویت 35 دانشجـو بـا باکـتـری «ای کــولای» +تصاویر
به گفته دانشجویان، بعد از مشاهده این علائم دانشجویان با اورژانس قاین تماس گرفته و آمبولانس بعد از یک ساعت تاخیر و سه بار تماس حاضر شده است و بعد از مشاهده تعداد زیادی از دانشجویان مسموم حتی یک نفر را به بیمارستان منتقل نکرده است.
نامه متفاوت بهروز افخمی به امیر قادری:
وقتی مخملباف داشت برای کسب مقام ریاست جمهوری در رژیم بعد از جمهوری اسلامی طناب می زد!/ شما باعث شرمساری من هستید چون با تعبیرات و اصطلاحات من هذیان‌گویی می‌کنید
شما تا زانوی مخملباف هم نمی‌رسید. در حالیکه او برای هدفی مثل نشستن روی صندلی رئیس جمهور دروغ‌پرداری می‌کند شما در آرزوی نشستن روی صندلی محمود گبرلو در برنامه تلویزیونی هفت بال بال می‌زنید و هر چند روز یک دروغ جدید می‌سازید و در حالیکه مخملباف ده پانزده فیلم ساخته که...
در گفتوگویی با مسعود براتی شرح داده شد؛
چــرا بایـد «قوانیـن» تحــریـم‌ها برداشته شـود؟
در اعمال تحریم ها اینطوری رفتار می‌شود یک قانونی مصوب می شود بعد چند ماه زمان داده می شود تا در مرحله اجرا خودش را نشان دهد. یعنی نهادهای اجرایی بیایند و این قانون را اجرا کنند. خب در لغو تحریم ها این را می شود متصور بود. یعنی در خود توافق مواردی بیاید و مصوب بشود و...
آموزش جلوگیری از کند شدن دستگاه‌های اندرویدی
مسئله‌ای که بیشتر کاربران اندروید از آن رنج می‌برند این است که اکثرا گوشی یا تبلتشان بعد از مدتی استفاده به شدت کند می‌شود یا زیاد هنگ می‌کند. با استفاده از روش هایی که در ادامه برای شما معرفی می‌شوند می‌توانید این مشکل را حل یا از وقوع آن جلوگیری کنید و گوشی خود را...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.