خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

خبرنامه دانشجویان ایران؛ ofvkhli nhka[,dhk hdvhk؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور

اخبار

 
 
امروز : 1394/09/08
کتابخانه دانشجویان ایران
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
شعری برای مرحوم رکن‌آبادی
انتشار سروده‌های مهدوی رهبر انقلاب در کتاب
این شهر بوی سبّ علی را گرفته است/ اخبارهای کذب مناره شروع شد
زینب نگو بگو همه ی هیبت علی/ کفار را به خطبه چو تیغ دودم زده
در این دیار، هلهله و پایکوبی است/ انگار رسم تسلیت و عرض احترام
فتنه و بیداد و بلا بود شام/ سخت تر از کرب و بلا بود شام
روضه به روضه گریۀ ما فرق می کند/ چون فرق بین نافله ها صبح و ظهر و شام
شما بیا، نفس از عطر جاده ها با ما/ جواب دادنِ فریاد بیصدا با ما
در مذهبمان حرف، همان حرف امام است/ فرمان بدهد رهبرمان، کار تمام است
شنیدم شاطر عباس صبوحی گفته بی نامش/ به والله از تنور گرم نان بیرون نمی آید
اى اهل قلم! قلم بگیرید به دست/ امروز دفاع از یمن تکلیف است
جای گلوله بر تن دیوار مانده است/ داغ تو باز بر دل اخبار مانده است
فیلم:: من نمی‌گذرم ازت، خدا هم از تو نگذره
زُلفِ سپیده را به خون، شانه زند سُروشِ غم/ عرشِ خدا به لرزه از، زلزلۀِ خروشِ غم
دو بیتی‌هایی زیبا تقدیم به حضرت عباس(ع)
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
پس از توهین به ساحت حضرت زهرا(س)؛
توهین یک استاد به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام علی(ع)
یکی از اساتید درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام دانشکده فنی و حرفه ای میرزا کوچک خان صومعه سرا اقدام به بیان توهین هایی به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام علی(ع) نموده است.
متولدین پیش از 1373 بخوانند؛
سه راه قانونی برای کاهش دوسال خدمت سربازی
«کابوس سربازی» یکی از دغدغه های هر جوان «پسری» است که پس پایان تحصیلات و یا رسیدن به سن 18 سالگی با آن مواجه می شود؛ قانونی «90 ساله» که علی رغم آسیب های جدی که به خانواده‌ها وارد کرده است.
در اعتراض به طرح جدید وزارت بهداشت صورت گرفت؛
تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک +عکس
این دانشجویان به دلیل طرح جدید وزارت بهداشت که قرار است افرادی بدون حضور در دانشگاه و با طی کردن یک دوره کوتاه آموزشی در بیمارستان ها، به عنوان پرستار بکار گرفته شوند از حضور در بیمارستان و سر کلاس ها امتناع و اعتصاب و تجمعی را ایجاد کردند.
از 22 بهمن ماه و در بوستان گفتگو؛
سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود
امینی با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، گفت: افتتاحیه این نمایشگاه روز پنجشنبه 22 بهمن برگزار می شود و به مدت 6 روز تا تاریخ 27 بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو ادامه دارد.
وقتی برجام، گوشت قربانی تسویه حساب سیاسی برخی می‌شود
هر دو اعتراف را باید به عنوان بخشی به یادماندنی از کارنامه جریان غربگرا در ایران ثبت کرد. چه توافق نهایی انجام شود و چه نشود، این موضوع از یاد نخواهد رفت که چگونه کسانی وقتی خلوتی با دوستان آمریکایی خود پیدا کردند، نتوانستند در مقابل وسوسه «شیرین کردن خود» مقاومت کنند.
تجربه اربعین در نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب بررسی شد:
اقتصاد مقاومتی در اربعین عینیت یافته است
مرحوم حسابی می گوید روزی در یکی از این کشورها شروع به کار کردم دیدم در کشوی میزم یک چک سفید امضا است، زنگ زدم گفتم چک نفر قبلی جا مانده است. گفتند نه این چک برای شما است. برای اینکه شما هر نیازی برای خرید لوازم آزمایشگاه دارید معطل بروکراسی اداری نشوید، همان جا چک را...
در نشست خبری رونمایی از گفتمان اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان؛
افرادی در جامعه درصدد تحقیر ملی در بین دانشجویان هستند/ رفع تضاد طبقاتی را یکی از مطالبات خود می‌دانیم
متاسفانه افرادی در جامعه هستند که درصدد تحقیر ملی در بین دانشجویان دانشگاهیان، مردم و آحاد جامعه هستند تا‌‌ همان چیزی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان یک آسیب و به اسم خود تبیهی نام برد ترویج دهند این عده باید بدانند ایران همیشه روی پای خود ایستاده است و دست نیاز به...
این روزها اعتدال و اصلاحات برای زنده ماندن تلاش می‌کنند؛
نسخه پیچی «اعتدال» برای «اصلاحات»
اصلاح طلبان در صورت حمایت از دولت با این وضعیت بغرنج در حوزه اقتصادی و سیاسی باید در انتخابات مجلس هزینه این همراهی را بپردازند. هزینه ای که اصلاح طلبان با توجه به هدف کلان خود که ورود به ساختار قانونی قدرت است بعید به نظر میرسد مایل به پرداخت آن باشند. ا
رپورتاژ آگهی مشمئز کننده روزنامه شرق
یا معلوم نیست در این رپورتاژ آگهی روزنامه شرق، چرا از آقای کرباسچی سوال نشد که چگونه در سال 88 رئیس ستاد آقای کروبی بود ولی به میرحسین موسوی رای داد و چرا به رای مردم تمکین نکرد؟!
بیانیه بسیج دانشگاه صدا و سیما درباره اظهارات مبهم و دوپهلوی آمانو:
آژانس همچنان راه گذشته را می‌رود و قابل اعتماد نیست
گزارش های مبهم و دو پهلوی آژانس بین المللی انرژی اتمی، مسیر 13ساله‌ای است که پرونده‌ هسته‌ای ایران از آغاز تا کنون طی کرده است. در این سال‌ها با وجود تعامل حداکثری ایران و بازرسی‌های متعدد از سایت‌های هسته‌ای کشورمان، گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اما همه علیه...
گفتگویی درباره چرایی شکل‌گیری هیئت سید الشهدای دانشگاه تهران؛
هیئت دانشجویی که فقط چهار دقیقه سینه‌زنی دارد/ بعضی هیئت‌ها تضعیف کننده فضای انقلابی در دانشجوها هستند
اگر فضا می‌طلبد که حتی هر جلسه هفتگی سینه‌زنی باشد، باید باشد، ولی به نظرم می‌رسد که در هیئت‌های دانشجویی همین مقدار روضه و مداحی کفایت کند در جلسات هفتگی، نه مناسبت‌ها، و تمرکز اصلی هیئت روی سخنرانی باشد شاید بیشتر جواب بدهد و بهتر باشد.
نامه دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به روسای سه قوه؛
نگذارید مجلس انتصابی جوانان تشکیل دهند
جلو تشکیل مجلس انتصابی جوانان را گرفته و نگذارند مشکلی دیگر به مشکلات جوانان اضافه شود و حقوق جوانان این کشور در گرو سیاسی بازی و قدرت طلبی عده ای به حاشیه رود و سیستم نمایندگی اینچنینی مجلس جوانان موجب دلسردی جوانان پاک و صمصمی این مرز و بوم شود که مشکلات جوانان...
همراه با «خبرنامه دانشجویان ایران» از موکب امام رضا(ع)؛
توصیه جالب دانشجوی قزوینی به دانشجویانی که به تور اروپاگردی می‌روند +عکس و فیلم
سیدرضا موسوی دانشجوی ترم چهار رشته عمران دانشگاه شبستر یکی از دانشجویانی که در این پیاده روی شرکت کرده است؛ وی در گفتگویی کوتاه درباره جزئیات حضور خود در این راهپیمایی می گوید: سه روز است که از مهران به نجف آمده ایم، و دو روز نیز در نجف بودیم؛ و چهارشنبه به کربلا...
ملزومات دانشگاه اسلامی و موانع پیشرفت علمی/ 3
چگونگی جذب اساتید و آسیب‌هایی که به ماهیت مفهوم دانشگاه اسلامی وارد شده است
در مراکز حساس و سربندهای اداره‌ی امور دانشگاهی - چه اداره به معنی رسمی آن و چه اداره‌ی امور فکری و تدریس و امثال اینها - کسانی که مسؤول میشوند و کارهای مهم دست آنهاست، واقعاً باید از عناصر انقلابی باشند.
بر اثر خطای مأموران نیروی انتظامی صورت گرفت؛
کشته و زخمی شدن دو دانشجوی دانشگاه آزاد سراوان
حدود ساعت 4 صبح امروز جمعه 6 آذرماه در حالی که سه دانشجوی دانشگاه آزاد واحد سراوان در یک خودروی زانتیا در حال عزیمت به سمت مسجد علی بن ابیطالب(ع) این شهرستان بودند مورد تیراندازی مأمورین نیروی انتظامی قرار گرفته و طی آن یک دانشجو به نام علی اژدر پور کشته و دانشجویی...
کاروان پیاده‌روی دانشجویی اربعین از دانشگاه تهران حرکت کرد؛
بدرقه کاروان دانشجویان زائر اربعین از مقابل مسجد دانشگاه تهران +عکس
کاروان دانشجویی دانشگاه تهران برای حضور در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی، عصر روز گذشته از مقابل مسجد دانشگاه تهران بدرقه شد. مسیر حرکت کاروان دانشجویان از مرز چزابه به سمت نجف خواهد بود و از نجف تا کربلا را نیز پیاده طی خواهند کرد.
چـرا «نفوذ» را «جنـاحـی» کردند؟
جالب اینجا است که کمتر از 24 ساعت از بیانات رهبر انقلاب، همین رسانه ها از«نفوذ»، باز هم برداشت «جناحی» کردند و با کمرنگ کردن هشدارهای رهبر انقلاب درباه «نفوذ جریانی» از این مسئله برداشت سیاسی کردند.
دولت به دنبال مجلس اول است، اصلاحات به دنبال مجلس ششم؛
‫چماغ پُز اعتدالیسم!‬
چراکه مردم هم اعتقاد دارند مجلس و دولت دو بال این نظام هستند. در تاریخ انقلاب نیز این مساله بارها اتفاق افتاده است. دولت یازدهم یک دولت اصولگرای شناسنامه‌دار است، تجربه من حکم می‌کند که باید به کسانی رای داد که موی دماغ دولت نشوند."
در بیست و یکمین قسمت «نبض دانشجو»؛
چقدر برنامه‌های دانشگاه‌ها فرهنگی است؟/ بیشترین برنامه کنسرت و تئاتر است +فیلم
پیگیری مشکلات دانشجویان از معاون آموزشی وزیر علوم، بررسی فرهنگی بودن برنامه های فرهنگی در دانشگاه ها، خدمت رسانی دانشجویان در پیاده روی اربعین، برگزاری شب شعر و مناظره سیاسی در دانشگاه شریف پرداخت.
همراه با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «هیهات من الذله» و «لبیک یا حسین»؛
تجمع هزار نفری دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه سیستان +عکس
دانشجویان بسیجی شیعه و سنی شرکت کننده در این همایش، با همخوانی اشعار حماسی و سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «هیهات من الذله» و «لبیک یا حسین»، برای حفظ آرمان‌های انقلاب، عهدی دوباره با ولی امر خود بستند.
در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛
اعتراض دانشجویان پرستاری به طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها
این سوال جای بحث و بررسی دارد که آیا با اجرایی شدن طرح آموزش پرستار بیمارستانی سطح مراقبتی بهداشت و درمان کشور عزیزمان،جمهوری اسلامی ایران به سطوح مراقبت بهداشت جهانی نزدیک می گردد؟
ذوق اینستاگرامی دانشجویان در میانه ترم دانشگاه/ 7
کانون‌های ادبی، سینمایی و عکس دانشجویی دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر از قاب اینستاگرام +عکس
انتشار تصاویری از فعالیت‌های تشکیلاتی، کانون‌های دانشجویی اعم از کانون شعر و ادب، کانون فیلم، کانون عکس، کانون شهر اندیش، کانون سینما و مواردی از این قبیل، ما را به اینستاگرام دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران کشانده است که در ادامه تصاویری از این کارها قرار داده شده است.
پخش مستند بی‌راهه از شبکه اول سیما؛
روایتی تکان دهنده از مزاحمت‌های خیابانی به نوامیس +فیلم
برنامه مستند بی راهه که از شبکه یک سیما پخش می شود؛ مجموعه ای است که به بررسی و تحلیل مسائل و مشکلات اجتماعی مختلف از جمله دزدی، کلاهبرداری، قتل، بزهکاری، جرایم اینترنتی و ... می پردازد.
در دیدار اعضای دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار از منزل شهید احمدی روشن؛
پدر شهید احمدی روشن دبیر اکران‌های مردمی جشنواره عمار شد +تصاویر
در دیداری که با حضور اعضای دبیرخانه جشنواره مردمی عمار، محمد سرور رجایی، شاعر و مستندساز افغانستانی و حجت الاسلام عسگر آقایی در منزل پدر شهید مصطفی احمدی روشن، برگزار شد، حاج رحیم احمدی روشن، به عنوان دبیر اکران‌های مردمی ششمین جشنواره عمار معرفی شد.
سه پرده از سرنگونی هواپیمای روسی؛ خنجر از پشت گرگ به خرس!
خطای محاسباتی را باید در این تصور دانست که ترکیه بدون هماهنگی با ناتو و علی الخصوص آمریکا چنین اقدامی را انجام داده باشد. این مطلب به خوبی در اولین واکنش اوباما مشهود بود که گفت: اگر روسیه به حمله علیه معارضان ادامه دهد، سرنگونی جنگنده‌هایش تکرار خواهد شد.
گفتگوی متفاوت حجت الاسلام فقیهی درباره حج دانشجویی؛
حلقه قرآنی دانشجویان وهابیت را دیوانه می‌کرد/ ماجرای مناظره دانشجویان ایرانی با مقامات ارشادی سعودی
هتل "جوهرة العاصمه" در مدینه ظرفیت پذیرایی از 17 کاروان را دارد که در اختیار دانشجویان قرار داشت. یکسال با هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری نامه‌ای به مقامات ارشادی سعودی نوشتیم و درخواست کردیم تا مناظره‌ای علمی با حضور آنها و دانشجویان ما در "جوهرة...
در میزگرد دانشجویی رادیو گفتگو مطرح شد؛
نجابت: هیچ کس نتوانسته جلوی رئیس جمهور از ایشان انتقاد کند؛ آیا دو دقیقه نقد کردن تا این حد ترس دارد؟/ ابراهیمی: به مصلحت دولت نیست، حرفهای دانشجویان را نشنود +صوت
نجابت با اشاره به سابقه انگ زدن به دانشجویان از سوی وزیر علوم و رئیس جمهور گفت: «بر خلاف انتظارها فضای این دولت نیز باز نیست و هیچ کس نتوانسته جلوی رئیس جمهور از ایشان انتقاد کند؛ آیا دو دقیقه نقد کردن تا این حد ترس دارد؟»
در آستانه 5 آذر؛
نفوذ جریانی خطرناک‌تر از نفوذ فردی است/ آماج نفوذ جریانی «تصمیم‌سازان» هستند
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: بسیج می تواند تبیین کند که مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال فلسطین، سوریه، عراق، یمن و بحرین، منطقی ترین مواضعی است که یک انسان منصف و عاقل می تواند اتخاذ کند.
رفتن یا ماندن، مسئله این است؛
استاد راهنما، صنعت، بیکاری پس از فارغ‌التحصیلی و اپلای
همیشه پای یک استاد در میان است! استادی که احتمالا دانشجو را برای تبدیل شدن به یکی از "مغزهای فراری" تشویق کرده؛ هرچند که دانشجو خودش اولین و آخرین تصمیم‌گیرنده است و مقصود نگارنده نیز انداختن تقصیر به گردن اساتید نیست.
در برنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه مطرح شد؛
در کشورهای غربی پژوهشکده‌هایی برای نفوذ هرچه بیشتر فرهنگی تاسیس شده است +عکس
وی با بیان اینکه دشمن امروزه تنها از طریق فرهنگ می‌تواند به کشور نفوذ کند، گفت: ایران اسلامی از لحاظ فرهنگی در دنیا بسیار غنی و قدرتمند بوده و دشمن از قدرت فرهنگی ایران می‌هراسد و قصد تحت تاثیر قرار دادن فرهنگ انقلابی کشور ما را دارد.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل