خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 11 شهريور 1393

اخبار

 
 
انتخاب رشته دانشگاهی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
مربیان آمریکا شکست را قبول نمی کردند
ایران 3 - آمریکا 2؛ دست ایرانی ها بالای دست آمریکایی ها
در آخرین امتیاز مربی آمریکا که خواستار ویدئو چک شده بود حتی داور اول را به قسمت بازبینی کشاند که داور اول هم رای کمک خود را تایید کرد و ایران امتیاز 18 را به دست آورد.با این نتیجه شاگردان کواچ جمع امتیازهای خود را به عدد 5 رساندند و یانکی‌ها 3 امتیازی شدند.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و چهارم
داستانی جالب از یک عشق بین مردی مبارز و دختری سیاسی مسلک + فایل صوتی
این کتاب زبانی شاعرانه بیان عشقی شاعرانه و زیباست؛ عاشقانی که سعی می‌کنند در لحظه لحظه با هم بودن عاشق هم باشند و نگذارند عشق‌شان به رخوت و عادت کشیده شود. عاشقانی که با زمان مبارزه می‌کنند؛ قوت اصلی کتاب همان لحن و بیان فوق العاده زیبای نادر ابراهیمی است.
کمیته پیگیری مفاسد اقتصادی اعلام موجودیت کرد
باید صحنه‌ی اقتصادی امنیت داشته باشد؛ اگر امنیت را می‌خواهیم، بایستی دست مفسد و سوءاستفاده‌چی و دورزننده‌ی قانون و شکننده‌ی قانون بسته بشود؛ مبارزه‌ی با فساد این است. همه‌ی مسئولین - چه مسئولین اجرائی، چه مسئولین قضایی و چه مسئولین قوه‌ی مقننه - در این جهت مسئولند
با وجود مخالفت روحانی با اظهارات یونسی درباره شیرخورشید
خبرگزاری دولتی: «شیر و خورشید» طاغوتی نیست بلکه کاملا شیعی است!
به نظر رفتار عجیب و غریب جریان انحرافی در دولت دهم در خصوص مساله چادر و نشریه خاتون در دولت یازدهم بر سر مسائل پیش پا افتاده تری مانند شیر و خورشید دنبال می شود. جالب آنکه نماد شیر و خورشیدی که آقای یونسی و ایسنا سنگ آن را به سینه می زنند در حال حاضر نماد مشترک سلطنت...
جزئیات دیگری از جلسه کمیته بورس مجلس با سرپرست وزارت علوم
نجفی: اکثر بورسیه ها مشکلی ندارند/ چه کسانی اسامی را منتشر کردند
آقای نجفی نیز از این قضیه خیلی خرسند نبود. وی به یکی از دانشجویان بورسیه خارج که مدتی قبل برای کاری به ایران آمده بود و با وی ملاقات داشته، استناد می‌کرد که این دانشجو عنوان کرده این وضعیت برای کل دانشجویان اعزامی به خارج خیلی نامناسب شده است.
پلاس خوانی «خبرنامه دانشجویان ایران»
چرا «روز دختر؟!»، یادی از خواننده ی «مـحمـــّد» و ترس از یک روحانی+ عکس
«چرایی نامگذاری روز دختر» در چند روز گذشته تقریبا در اکثر شبکه های اجتماعی از سوی کاربران مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. مصاحبه بحث درباره مصاحبه مهدی نصیری(مدیر مسئول سابق کیهان) و تغییر مواضع 180 درجه ای اش، همچنین نوشته هایی درباره انتصاب نجفی به عنوان سرپرست وزارت...
داستـــانهای یک شـــورا/ چمران رئیس شد
از ساعتی پیش در جلسه غیرعلنی شورای شهر تهران، انتخاب رئیس دوره‌ای جدید شورای شهر تهران برگزار شد که در نهایت و با رأی اکثریت آرا مهدی چمران به عنوان رئیس شورای شهر تهران برگزیده شد؛ مهدی چمران 18 رای و احمد مسجدجامعی 13 رای را از آن خود کردند.
دکتر پیغامی در جمع دانشجویان:
برای حماسه اقتصادی باید حماسی درس بخوانید/ مساجد باید کلاس اقتصادی داشته باشند
باید درستان را حماسی بخوانید.نهج البلاغه را بخوانید.خطبه های حضرت علی حماسی و شورانگیز است. برای داشتن شور برای داشتن سواد اقتصادی و رفتار اقتصادی درست یکی از بزنگاه ها خانواده ها و مادران هستند. تربیت درست فرزندان یکی از راههای رسیدن به این مهم است.
بیست روز از وعده ده روزه وزیر گذشت؛
صدای معترضین آزمون استخدامی وزارت نفت شنیده می‌شود؟
وزیر نفت که این روزها با چالش جدی افکار عمومی در رابطه با چرایی کوتاهی اش در پرونده کرسنت و قرارداد فسادآلود مهدی هاشمی مواجه است، با موضوع اعتراضات به «بزرگترین آزمون استخدامی بعد از انقلاب» نیز درگیر است. زنگنه هر اندازه که درباره قرارداد پرابهام کرسنت با لحنی آرام...
آثار و برکات بیداری در بین الطلوعین؛
ساعتی از ساعات بهشت
در روایات، آثار و برکاتی برای این ساعت بیان شده که انسان به این نتیجه می‌رسد اگر خوشبختی و سعادت می‌خواهد و از بدبختی‌ها فراغ را، می‌بایست در این ساعات بهشتی بیدار بماند؛ چرا که فرشتگان در حال تقسیم روزی هستند و اگر خواب بمانی از همه چیز باز ماندی.
جدول::
زمان دقیق آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌های تهران/ تاریخ ثبت نام و انتخاب واحد
تقویم آموزشی دانشگاه های تهران اعلام شد و طبق آن سال تحصیلی جدید در نیمه دوم شهریور ماه آغاز می شود. اکثر دانشگاه ها 22 شهریور ماه را زمان آغاز سال تحصیلی 93-94 انتخاب کرده اند و بازه انتخاب واحد نیز از نیمه دوم شهریور آغاز می شود.
نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه؛
از تفهیم اتهام به مهدی هاشمی تا صدور حکم ناظم متجاوز
در این نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه درباره موضوعاتی مختلفی چون انتصابات اخیر دستگاه قضا، علت شهادت علی خلیلی، روند دادگاه مهدی هاشمی، حکم ناظم متجاوز مدرسه، حکم م-ر(مسئول سابق دولتی) و افزایش اختیارات معاون قوه قضاییه در دور جدید صحبت کرد.
در برنامه پایش یکشنبه شب مطرح شد:
مسکن به این زودی ها گران نمی شود/ اگر بانک ها املاک خود را بفروشند قیمت مسکن کاهش پیدا می کند
یکشنبه شب برنامه پایش از شبکه یک طبق روال هر هفته پخش شد. در این برنامه که به موضع مسکن پرداخته بود، توضیحات کارشناسی مهمی در رابطه با افزایش قیمت مسکن، سونامی ساخت و ساز، وام های مسکن و نیز جزئیات تشکیل صندوق های زمین و ساختمان ارائه شد.
رئیس دانشگاه قوچان در واکنش به گران شدن اجاره‌بهای خوابگاه:
وقتی مردم قوچان امکانات ندارند نمی‌توان انتظاری برای دانشجویان داشت/ صندوق رفاه حمایت نمی‌کند
بداخشان ضمن ابراز اینکه وام دانشجویی در اختیار صندوق رفاه دانشجویان است گفت: سال گذشته تمام درخواست‌های مبنی بر وام از سوی دانشجویان رسیدگی و پرداخت شد؛ در سال پیش رو نیز با توجه به شنیده‌ها از وزارت علوم، بودجه‌های وام دانشجویی رو به کاهش است.
جزئیات دریافت وام مسکن برای دانشجویان متاهل و نخبه +فرم
به منظور حمایت از نخبگان متاهل و براساس همکاری بنیاد ملی نخبگان و صندوق رفاه دانشجویان، وام ودیعه مسکن نخبگان علاوه برنخبگان شاغل به تحصیل در دانشگاه های دولتی به نخبگان متاهلی که دارای معرفی نامه بنیاد ملی نخبگان بوده و در دانشگاه و موسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر...
دست دادن دخترها با بهزاد نبوی، ندا و فرهنگ دولت یازدهم
دبیرکل یک حزب مطرح اصلاح طلب چند روز قبل در مصاحبه با روزنامه ای گفته است «وقتی من کنگره سالیانه ام را با 10 نفر آدم برگزار می کنم و سالنی که می گیرم خالی است و آبروی من می رود، خب "ندا" یعنی چه؟»
جزئیات ثبت نام خوابگاه در دانشگاه تهران +جدول اجاره بها
ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 91 (سنواتی پسر)، دانشجویان دکترای ورودی 89 (سنواتی پسر) ،ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 91 (سنواتی دختر) و دانشجویان دکترای ورودی 89 (سنواتی دختر) به صورت حضوری و تلفنی امروز و فردا انجام می شود.
علی اکبر عباسی؛
بازی منتقدین در «پازل دوقطبی سازی»
در این بین البته رسانه های منتقد دولت و نمایندگان مجلس نیز بعضا خواسته یا ناخواسته در همین پازل یاد شده ای که روزنامه های زنجیره ای ایجاد کرده اند بازی می کنند. آن ها هم با دامن زدن های نابجا و به دور از تدبیر به برخی از مسائل پیرامون دولت یازدهم بستر را برای فضاسازی...
تعهدی که راه انحصاری «تخصص» در پزشکی است!/ دانشجویان این «تعهد» را ظالمانه می‌دانند
وزارت بهداشت اما با این توجیه که در این مدت دانشجو به ازای تحصیلش شهریه ای پرداخت نکرده و تحصیل رایگان انجام داده است، تعهد می گیرد که وی دو برابر دوره تخصص در خدمت این وزارت خانه باشد.دانشجویان این تعهد را ظالمانه می دانند.
کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد 93 منتشر شد +لینک مشاهده نتایج
با اعلام سازمان سنجش کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 منتشر شد و داوطلبان می توانند برای مشاهده کارنامه خود با استفاده از شماره داوطلبی، شماره پرونده و مشخصات فردی اقدام کنند.
پس از نشست خبری رئیس جمهور رخ داد؛
برخورد گازانبری با کودکان شین آبادی و خبرنگاران + عکس
روز شنبه خانواده های آسیب دیده از آن رویداد شوم (یادتان که هست؟!) مقابل نهاد ریاست جمهوری تحصن کردند (همزمان با نشست خبری رئیس جمهور)؛ آنها پیگیر وعده های عمل نشده دولتمردان هستند: درمان کامل ایشان، پرداخت دیه و... تا رسیدن به سن قانونی.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و سوم
اگر می‌خواهید با تاریخ جنبش دانشجویی قبل از انقلاب آشنا شوید، این کتاب را بخوانید
در فصل های بعدی کتاب، به ویژگی های کلی دوره های اول و دوم جنبش دانشجویی ایران، ویژگی های عمومی دوره دوم، کودتای 28 مرداد و رکود و انفعال موقت جنبش دانشجویی، حماسه 15 خرداد و دهه سیاه انقلاب سفید، ویژگی های جنبش دانشجویی صحبت می شود.
شروع طوفانی آسمان‌خراش‌ها در جام جهانی؛
شکست سه بر یک ایتالیا در اولین گام
ایران در این جدال تماشایی بازی را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، فرهاد ظریف، محمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد قائمی آغاز کرد و توانست در ست های اول، سوم و چهارم با نتایج 25 - 16، 25 - 21 و 25 - 22 از سد ایتالیا عبور کند.
جدول انواع وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید/ چگونه وام دانشجویی بگیریم؟
تقویم تسهیلات رفاهی نیم‌سال اول سال تحصیلی 1393_94 و فهرست انواع وام دانشجویی و مبالغ سرانه آن بر اساس آخرین مصوبات هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان در سال تحصیلی آینده منتشر شد.
مسئول آموزش اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل؛
فساد کرسنت با توجه به محدودیت ها مغفول مانده است/ وزارت علوم گزارش برخورد با تخلفات بورس را ارائه دهد
بالاخره متاسفانه در هر دولتی از کارگزاران و اصلاحات گرفته تا دولت قبل، بودند افرادی که با زد و بند و رانت و بدون داشتن شرایط علمی از امتیاز بورسیه استفاده کرده اند که قطعا باید با آنها برخورد شود و این مطالبه همه ملت ایران است و وزارت علوم باید گزارش آن را به گوش...
هومان خدابخشی؛
چرا دولت رجایی، دولت مکتبی بود/ ناگفته‌هایی از ماجرای ترور در ساختمان ریاست جمهوری
جالب اینجاست که دلیل اصلی عنوان شده برای عدم محاکمه این بود که کشور درگیر جنگ با بعثی‌هاست و اکنون زمان تنش داخلی نیست! اما چرا بعد از دو سه دهه پس از جنگ، پرونده دوباره باز نمی‌شود‌؟ چرا شخص متهم پست‌های کلیدی می‌گیرد؟
افزایش بی‌رویه اجاره‌بهای خوابگاه‌های خودگردان و اعتراض دانشجویان
ترمی 600 هزار تومان برای 2 متر مربع! +اطلاعیه خوابگاه
این درحالی است که به گفته دانشجویان، این خوابگاه از کمترین امکانات رفاهی برخوردار است به طوریکه در هر اتاق 12 متری، 6 نفر اسکان دارند و در سوئیت های 60 تا 70 متری 3 اتاق با 20 نفر گنجانده می شوند و در واقع سرانه هر دانشجو از این خوابگاه 2 متر فضاست که حالا می باید...
نامه 54 دفتر جامعه اسلامی دانشجویان به آملی لاریجانی؛
مرجع قضایی فراملی برای حمایت از مستضعفان تشکیل دهید
در راستای عبور از موانع تحمیلی موجود، مانند دخالت‌های پایان‌ناپذیر سلطه‌گران، تلاش مخرب کانون‌های توطئه و فتنه و تحریم و تهدید و ظلم جهانی و حمایت آنها از عوامل قانون ستیز داخلی، دو پیشنهاد را برای پیشبرد آرمان‌ها و اهداف انقلاب و برقراری «عدالت بدون مرز» تقدیم می‌کنیم.
به بهانه سالروز تولد سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله؛
از دستگیری توسط تیم حجاریان تا ترانه یک زن مسیحی
سیدحسن نصرالله که برای سفری به ایران آمده بود در بدو ورود به ایران توسط تیم سعید حجاریان که تحت نظر اطلاعات نخست وزیری- در زمان نخست وزیر وقت میرحسین موسوی- بود بازداشت می شود. وی می گوید: این برای من خیلی دردناک بود و من اصلا انتظار وقوع آن را نداشتم.
اندراحوالات قراداد کی‌روش و فدراسیون فوتبال؛
پشت پرده اختلاف مربی پرتغالی و وزارت ورزش چیست؟
تیم مدیریتی حاکم بر فدراسیون فوتبال با این گمان که تجربه تعلیق فوتبال ایران این اجازه را به وزیر نمی‌دهد که ‌مستقیم‌ علی کفاشیان را برکنار کند، در روزهای اخیر، برای مربی پرتغالی سنگ تمام گذاشتند اما مخالفت نهایی وزارت ورزش با قرارداد سنگین کی‌روش بازخورد دیگری نیز داشت.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.