خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 06 بهمن 1393

اخبار

 
 
جشنواره نشریات دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
جستجو
رهبر انقلاب در دیدار احمد جبرئیل؛
«جوانان» قطعاً به ثمر نشستن آرمان «فلسطین» را خواهند دید + تصاویر
رهبر انقلاب در دیدار دبیرکل «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین»، مسئله‌ی فلسطین را در رأس مسائل دنیای اسلام خواندند و تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران تا روزی که آرمان فلسطین به ثمر برسد، مصمم خواهد ایستاد و آن روز را جوانان قطعاً خواهند دید.
نکاتی برای کاربران گوگل پلاس، فیس بوک، تویتر، اینستاگرام
شما هم انتشار دهنده پیام «letter4u» باشید
این نامه که به سرعت در شبکه های خبری و اجتماعی مورد توجه قرار گرفت، باعث شد که بسیاری برای انتقال این پیام دست به ابتکارات جدیدی در فضای رسانه ای کنند. facebook، اینیستاگرام، گوگل پلاس و توئیتر از مهمترین شبکه های اجتماعی پرطرفداری هستند که کاربران فضای مجازی اقدام...
نامه دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان به آیت آملی لاریجانی؛
رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی هم مثل رحیمی و فساد 3000 میلیاردی باشد
متاسفانه روند رسیدگی به پرونده ایشان بسیار طولانی شده است و همچنین فقدان هرگونه خبری از روند بررسی پرونده ما بیشتر نگران کرده است لذا از حضرت‌عالی خواشمندیم دستور فرمایید روند دادگاه تسریع شده و اخبار جلسات مانند پرونده سه هزار میلیاردی، به صورت منظم هر جلسه توسط...
انجمن اسلامی دانشگاه شاهد در نامه ای به آیت الله آملی لاریجانی؛
حکم رحیمی نتیجه خون دل خوردن‌های دانشجویان از چپ و راست ناخلف دولت سابق بود/ برای شتر دزد حکم تخم مرغ دزد ندهید
در بخشی از این نامه آمده است: طبق آنچه از اخبار و سخن ها به گوش ما دانشجویان رسیده است حکم دادگاه این آقازاده خاطی در حداقلی ترین حدود و اندازه های موجود قرار است اعلام شود و طبق قانون تجدید نظر امکان ساده و خفیف شدن آن هم وجود دارد.
علت مطرح کردن مسائل داخلی کشور با مقامات خارجی چیست؟
دیروز پیاده روی ظریف؛ امروز مشورت‌های عارف؛ فردا؟
محمدرضا عارف، معاون اول دولت اصلاحات و کاندیدای ریاست جمهوری سال 92 روز گذشته با کلودیا روت، معاون پارلمان آلمان دیدار کرد که این دیدار و حرف و‌های رد و بدل شده بین عارف و کلودیا، از چند منظر قابل بررسی و تامل است.
گزارشی از اهمیت تجاری پذیر بودن طرح پایان‌نامه در مراکز دانشگاهی بر‌تر دنیا؛
پـایـان نـامـه‌هـا؛ هم افزایی دانـش و ثـروت
در اغلب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش طراز اول دنیا، دانشجو همزمان با گذراندن دروس، با بازار کار نیز آشنا شده و این در واقع سرآغاز شروع یک ایده مناسب و تجاری در ذهن دانشجو می‌باشد. از این رو اغلب شرکت‌ها به دنبال جذب دانشجویان جهت فعالیت در مراکز صنعتی خود می‌باشند.
روحانی جاده صاف کن احمدی نژاد؟!
همچنان که در بالا گفته شد؛ بازی دولت با وزارت علوم و بی اهمیتی نسبت به آن اقشار نخبه را نیز از دولت زده می کند چنانچه مهمترین محل ظهور و بروز نخبگان جامعه وزارت علوم است و وقتی این قسمت مورد توجه قرار نگیرد به طریق اولی زیر مجموعه های آن نیز مورد توجه نخواهد بود.
سفر رئیس جمهور آمریکا به دهلی نو برای فشار بر ایران
چرا فیل اوباما یاد هندوستان کرد؟ / آمریکا: از ایران نفت نخرید
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا که به هند سفر کرده است در دهلی نو و در کنفرانس خبری مشترک با «نارندرا مودی» از نخست وزیر این کشور بابت فشار بر برنامه هسته ای ایران تشکرد کرد. هند دومین خریدار بزرگ نفت ایران است.
روایت صفارهرندی از «فرد موثق احمدی‌نژاد» که مشایی را معرفی کرد؛
محاکمه معاون اول یک رئیس‌جمهور نشانه تباهی حکومت نیست؛ نباید در برابر فساد صاحب نفوذان چشم بست
وی با بیان اینکه رحیمی با تفکر احمدی نژاد تناسبی نداشت، تاکید کرد: بنده بارها به آقای احمدی نژاد تذکر دادم که این کسی که بعنوان معاون پارلمانی – در آن زمان رحیمی معاون پارلمانی احمدی نژاد بود- انتخاب کردید اصلا درهر دو مرحله انتخابات ۸۴ به شما رأی نداده است.
در قسمت 63 «دکتر سلام»؛
فیلم:: «آقازاده‌ها»؛ اولین فیلم اعترافات دادگاه «م.ه»
63امین قسمت دکتر سلام منتشر شد. در این قسمت طنز «دکتر سلام» که با موضوع "آقازاده ها" منتشر شده است، فساد اقتصادی و پرونده های امینتی و دادگاهی این افراد را بررسی کرده است.
تحلیل خواندنی مهدی محمدی از مذاکرات در مسیر 2؛
مسیر2 جایی است که مذاکرات غیررسمی و کاملا محرمانه در آن برگزار می‌شود؛ چرا منتقدان نگران پیاده روی بودند؟
این جنس نشست و برخاست خیلی مهم نیست و نباید بر آن سخت گرفت اما اگر در میانه بگو و بخند، دیپلماتی فراموش کرد که اصل قصه چیست و پوسته را با هسته اشتباه گرفت و فرم دیپلماسی را به جای محتوای آن نشاند و دلش متمایل به مهربانی و همدلی با دشمن شد و سرآخر، هم ادبیاتش دگرگون...
شرایط فروش سربازی به فراری ها مشخص شد؛ سن 30 سال جریمه 30 میلیون
غلامعلی جعفرزاده عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 94 از تعیین تکلیف این کمیسیون برای سرباز فراری‌ها و تعیین جریمه 30 میلیون تومانی برای سربازان فراری 30 سال به بالای مجرد خبر داد.حداقل دولت درآمدی 1000 میلیارد تومانی از فروش سربازی به دست می آورد.
بودن یا نبودن سقفی برای ورود دختران به دانشگاه!
محو هر نوع‌ مفهوم‌ تقلیدی‌ و کلیشه‌ای‌ از نقش‌ زنان‌ و مردان‌ در تمام‌ سطوح‌ و تمام‌ اشکال‌ مختلف‌ آموزشی‌ با تشویق‌ آموزش‌ مختلط‌ پسر و دختر و دیگر انواع‌ روشهای‌ آموزشی‌ که‌ دستیابی‌ به‌ این‌ هدف‌ را ممکن‌ سازد مخصوصاً با تجدیدنظر در متون‌ کتب‌ درسی‌ و برنامه‌های‌...
نامه ای برای تو7/ گفتگوی «خبرنامه دانشجویان ایران» با علی محمد مودب
با سرودن ترانه به زبان های خارجی  می توان در رسانیدن این پیام تاثیر گذار بود/ وقتی مسئولین در خواب غفلت هستند جوانان باید یک موج مردمی  و خود جوش راه بیندازند
متاسفانه ما نتوانسته ایم حرفمان را به جهانیان برسانیم و آثاری که داریم از مرزها فراتر نرفته است که این خود مهمترین دلیل این است که مردمان بسیاری از کشورها با دین اسلام آشنایی ندارند.کم کاری هنرمندان و نهادهای فرهنگی در ترجمه فرهنگی هنری پیامهای انقلاب یک درد است.
وقتی تیم کی‌روش در جام ملت‌های آسیا نتیجه نگرفت؛
خرج‌های میلیاردی هم بار کج را به مقصد نرساند
فوتبال در کشور ما امروز به چاهی بدل شده که هر چه درون آن می‌ریزند پر نمی‌شود؛ فوتبال امروز در کشور ما مهد تربیت بازیکنانی پر توقع، بی اخلاق و بعضا نیمه‌حرفه‌ای شده است؛ مشکل فوتبال در کشور ما ریشه‌ای تر از این حرف‌هاست.
ادعای عجیب درباره تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه‌ها!
خبرگزاری مهر: دانشگاه تهران، شیراز، امیرکبیر و 54 دانشگاه دیگر تشکل اسلامی ندارد!
مطابق این تعریف تشکل های دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی در دانشگاه ها فعالیت می کنند با این حال مهر در خبر خود از دانشگاه های سرشناسی نام می برد که فاقد تشکل دانشجویی است!
به بهانه شروع بررسی بودجه سال آینده شهرداری تهران؛
آیا شورای شهر مقابل شهر فروشی می‌ایستد؟!
انتقادات بسیاری بر عملکرد شهرداری تهران در سال های گذشته مطرح شده است. تغییر کاربری باغ ها و تراکم فروشی و صعود روزافزون مجتمع های تجاری برای جبران کمبود درآمدهای شهرداری تهران ناشی از کاهش ساخت و ساز های مسکونی پدیده ای است که هر روز در بستر شهر رخ می دهد.
در حمایت از موجی که رحیم‌پور ازغدی به راه انداخت؛
اختلاف سن متوسط جامعه جوان کشور با متولیان رسانه های سنتی؛ دوری از پاسخگویی به نیاز های مخاطب
این به معنای از دست دادن اصول نیست، بلکه پاسخگویی به نیازهای مخاطب، از دل همین اصول بر می خیزد. به اعتقاد فیاض یکی از دلایل اصلی دور شدن متولیان رسانه های سنتی از فضای جامعه، اختلاف سن متوسط جامعه جوان کشور با آنان است و از آن به عنوان فاجعه یاد می‌کند.
در آخرین برنامه «حذف و اضافه» چه گذشت؛
فیلم:: جواب جالب مشمولین نظام وظیفه به مهندس هسته‌ای: در جای تخصصی نمی‌توانید خدمت کنید!/ یک دانشجو: راه‌های دور زدن را در سربازی یادگرفتم
«سربازی»؛ کلمه ای که این روزها به عنوان مهمترین مشکل جوانان و خانواده ها شده است، مسئله ای که با توجه به سیل رجوع به «تحصیلات تکمیلی» و «بالا رفتن سن» پسران و «معضلات اجتماعی» جامعه امروز کشور به خصوص وضعیت نا امیدکننده «اشتغال»، دوسال «خدمت رایگان» باعث شده است اکثر...
«محاکمه نشده‌ها» در اتاق انتظار
پرونده خیابان فاطمی با محوریت محمدرضا رحیمی هفته گذشته به ثمر نشست، چندی پیش تر پرونده مرتضوی ختم شد و حالا چشم دانشجویان به اعلام محکومیت پرونده آقازده آقای هاشمی است البته یکی دیگر از مطالبات دانشجویان بررسی اتهامات عبدالله جاسبی است.
چه خبر از دانشگاه/ 5 بهمن
بی‌توجهی در دانشگاه، باز هم قربانی گرفت!/ هزینه برای جریان سیاسی خاص از جیب دانشجویان
همه چیز از انتخابات ریاست جمهوری 92 و تغییر رئیس 2 ساله دانشگاه آزاد در شهریور آن سال شروع شد. پایانی بر خط مشی 30 ساله دانشگاه آزاد در حوزه سیاسی و فرهنگی. البته نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی را هم باید به این تغییر رویکرد اضافه کنیم.
نامه ای برای تو6/تأملی بر پیام رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی؛
بازخوانی ماجرای بمب‌گذاری لندن پس از ۱۱ سپتامبر/ «محمد صدیق‌خان» که بود؟
چهار سال پس از واقعه‌ی ۱۱ سپتامبر، چهار انفجار انتحاری در چند نقطه از شهر لندن انجام شد که به کشته شدن ۵۲­ نفر و زخمی شدن بیش از هفت‌صد نفر انجامید. پلیس انگلستان طراح و عامل اصلی این بمب‌گذاری را فردی به نام «محمد صدیق‌خان» اعلام کرد؛ جوانی اهل شهر لیدز که والدین او...
در مناظره ای که پس از مدتها درباره مذاکرات هسته ای در تلویزیون برگزار شد؛
زاکانی: نامه آقای روحانی به مقام معظم رهبری بعد از توافق ژنو واقعیت بیرونی پیدا نکرده/ خرازی: مذاکره با آمریکا در دولت دهم آغاز شد
مذاکرات هسته‌ای تفاهم بین‌المللی علیه ایران را بر هم زد و البته باید گفت که راهگشایی که در نامه آقای روحانی به مقام معظم رهبری در بعد از توافق ژنو مطرح شد، واقعیت بیرونی پیدا نکرده و به زودی این موضوع مشخص خواهد شد.
از «آنجا» فاصله گرفتیه ایم؛
«همه چیز آنجاست» و مفهوم سبک زندگی؛ وقتی مردم خودشان را بالاخره در تلویزیون دیدند
زوج جوان مهدی و پرستو، علیرغم اینکه با مشکلات زیادی باید دست و پنجه نرم کنند، اما خانواده‌ای موفق محسوب می‌شوند که با مسائل مختلف، بسیار منطقی و مدبرانه برخورد می‌کنند و در حل مشکلات دیگر اعضای خانواده نیز تاثیر بسزایی دارند.
ایستگاه پرتلاطم عدالت و پرونده سنگین آقازاده معروف؛
پس از ختم پرونده (م.ر)؛ انتظار برای فرجام پرونده (م.ه)
دادگاه (م.ه) قریب به 160 روز است که دستگاه قضایی کشور را مشغول به خود کرده است، دادگاهی که به زعم برخی، پشت درب‌های بسته بودنش دلیلی جز فشار خانواده این متهم معروف بر مسئولین ذیربط ندارد و اگر نه که خون (م.ه) که از سایر متهمین اقتصادی و امنیتی رنگین‌تر نیست.
دانشجویان چطور رحیمی را پای میز محاکمه کشاندند؟
پایان هفته گذشته بود که در میان اخبار، نتیجه قطعی حکم محمدرضا رحیمی اعلام شد محمدرضا رحیمی پیش تر و در اواخر دولت نهم به یکی از افراد حلقه کرج (کردان، رحیمی، جهرمی) شناخته می شد. حلقه ای که نفوذ دادن آنها به مناصب گوناگون اعتراض ها را برانگیخت.
به مناسبت 5 بهمن، سالروز واگذاری امتیاز استخراج معادن ایران به رویتر انگلیسی؛
قرارداد رویتر؛ سندی متقن بر بی‌لیاقتی حکام قاجار/ تفاوت قراردادهای استعماری در دوره قاجار با پهلوی
خصوصا امروز که ما شعارمان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده است تا زیر سلطه بیگانگان و کفار نرویم و هنوز هم این شعار زنده است. اگر مردم ببینند که این قرارداد‌ها و مذاکرات با شعار اصلی آن‌ها در تضاد و تناقض است، حتما واکنش نشان می‌دهند.
نامه ای برای تو5/ وظیفه ما بعد از پیام رهبر معظم انقلاب؛
لقب «افسران جوان جنگ نرم» را جدی بگیرید؛ برای گسترش پیام رهبر انقلاب از «شبکه های اجتماعی» کار بکشید
کشف صفحات مرتبط با فعالین جنبش های اعتراضی وال استریت، دانشجویان معترض انگلیسی، جنبش دست ها بالا و می خواهم نفس بکشم آمریکا و.... و به اشتراک گذاری این پیام برای آنها آپلود اینفگراف انگلیسی این پیام و آپلود هر مطلب مرتبط
نامه ای برای تو4/ سروده مهدی چراغ‌زاده به بهانه‌ شهادت شهید جهاد مغنیه؛
جنگ اگر هست همه عشق شهادت داریم/ ما به دنیای پر از حادثه عادت داریم
داغ داریم ولی شکوه از این غم نکنیم/ پیش این حرمله ها نخل کمر خم نکنیم/ ما که با درد چنین مونس و همدم هستیم/ زاده ی روز نخستین محرم هستیم/ جنگ اگر هست همه عشق شهادت داریم/ ما به دنیای پر از حادثه عادت داریم
نامه ای برای تو3/ صحبتهای حجت الاسلام پناهیان درباره نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی؛
آقا به جوانان اروپایی نگفتند نظر من درباره اسلام را بپذیرید! گفتند: «خودتان تحقیق کنید»/ نگذارید این پیام مثل یک شهاب در آسمان باشد، بلکه باید مثل ستارۀ قطبی شود
شما باید این شعار را در عمل اثبات کنید که: «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند» در واقع رهبر انقلاب، به خط مقدم ارتباط با جوانان غربی وارد شده‌اند، و شما نباید ایشان را تنها بگذارید. باید پیگیری کنید. نگذارید این پیام مثل یک شهاب در آسمان باشد، بلکه باید مثل ستارۀ...
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.