خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 07 مرداد 1394

اخبار

 
 
ماه دیدار ماه
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
مشروح نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان با حضور کری،‌ مونیز و لو،
نمی‌توانیم دانش ایرانیان را بمباران کنیم/ هیچ امتیاز به هنگام امضا توافق نمی‌دهیم/ به مراکز ایران دسترسی‌های مدیریت شده داریم/  توافق بدون شک امنیت اسرائیل تأمین می‌کند
کشوری که از بخش اعظم ذخایر اورانیوم خود چشم پوشیده، بسیاری از سانتریفیوژهای خود را کنار گذاشته، در هسته رآکتور آب سنگین خود بتن ریخته، به دنبال جذب سرمایه‌گذاری خارجی است و بخش زیادی از جمعیت آن جوانانی هستند که کار و آینده می‌خواهند، دست به این کار نمی‌زنند.
اظهار نظرهای روز/ 6 مرداد ماه
جزئیات جلسه امروز نمایندگان با وزیر علوم/ شهادتین لاریجانی در حاشیه‌های امروز مجلس/ پافشاری مجدد خودروسازان به افزایش قیمت‌ها
اگر این توافق را صرفاً به عنوان کانالی برای تزریق منابع ارزی به اقتصاد ببینیم با توجه به مشکلات ساختاری و مواردی که ذکر شد، در ساختار غلط موجود، تنها دستاورد ما هزینه‌کرد غلط و با بهره‌­وری پایین و یک دوره بهبود کوتاه‌مدت خواهد بود
مشروح نشست خبری شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران؛
عدم پاسخگویی مسئولین یک درد در قشر دانشجویی است/ هندسه سخت تحریم با مقاومت شکسته شد نه مذاکره+عکس
از دستگاه دیپلماسی می خواهیم به جای پهن کردن فرش قرمز زیر پای فابیوس بدعهدی ها و جنایاتش را به یادآورد و اگر بخواهیم بعد از رفع تحریم ها به آرامش برسیم هیئت های اروپایی و فردی به نام فابیوس نباید میوه بحث مذاکرات مان را بچیند.
شهریار زرشناس در «دو نقطه»؛
فیلم:: توافق وین؛ سرمایه‌گذاران جهانی و اقتصاد پساتحریم
شهریار زرشناس، برای دومین بار میهمان ویدئوی سه‌دقیقه ای «دونقطه» شد. وی در شانزدهمین قسمت از «دونقطه» به رد مدعای اصلاح اوضاع اقتصادی کشور پس از توافق با آمریکا و بازشدن درهای سرمایه‌گذاری به کشور، می پردازد.
اظهار نظر عجولانه تخت روانچی درباره همکاری با آمریکا
چراغ سبزی که تیم مذاکره کننده به آمریکا نشان می‌دهد!
اظهارات عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در حالی با یک روزنامه ضد ایرانی مطرح شده است که همواره مسئولان عالی رتبه نظام اعلام کزده اند که توافق هسته ای را سر منشا روابط با آمریکا نمی دانند.
بیانیه شدیداللحن انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی درباره وزارت علوم؛
آقایان با این همه فساد سازی ادعای اخلاق دارند!/ به راستی در این دو سال کدام خبر امیدوار کننده علمی به جامعه منتقل شده است؟
وزارت علوم و دستگاههای پرطمطراق مدعی علمی در دولت کاری کرده اند که مردم علاوه بر شادی برای والیبال و فوتبال و هیجان سازی کاذب بعد از توافق، برای پیشرفت علمی کشور شادی کنند؟ متن مذاکراتی که جنگ روانی دولت مردم را برای شادی کردن به خاطر آن تشویق و تحریک کرد، آیا ما را...
تغییرات مهم در سهمیه‌های کنکور 94؛
تفاوت های سهمیه‌بندی ایثارگران و رشته های علوم پزشکی با سال گذشته
سهمیه های سال جاری شامل سهمیه مناطق منطقه یک، دو و سه خانواده شهداء، ایثارگران و رزمندگان است و تعداد و درصد حاضران در جلسه آزمون هر یک از سهمیه ها در هر گروه آزمایشی در جدول شماره یک آمده است.
نامه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف به نمایندگان؛
به جای مصوباتی همچون الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای، با اقدامی انقلابی به صیانت از اصول ملت بپردازید
خواهشمندیم به جای مصوباتی همچون مصوبه الزام دولت به حفظ حقوق هسته ای که صرفا با این مصوبات خودتان را پشت اسم شورای عالی امنیت ملی و مقام معظم رهبری پنهان کنید، از صفتی که مقام معظم رهبری برای خود به کار برده است تمسک بجویید.
نقد یکی از متخصصین فیزیک هسته‌ای درباره اظهارت اخیر صالحی؛
تانکری که قرار است با سیمان پُر شود تنها یک چاله است؟
راکتور هسته‌ای در کل (به غیر از ساختمانش) عبارت است از یک محفظه که از آلیاژهای خاص ساخته شده و معمولا درون زمین جای می‌گیرد به علاوه مجموعه ای از میله های سوخت که به صورت عمودی درآن جای می گیرد. در راکتور اراک یک جسم تانکر گونه وجود دارد که در داخل محفظه یاد شده قرار...
روز هسته‌ای مجلس؛
علی مطهری: مذاکرات وین باید در مجلس به رأی گذاشته شود/ توکلی: چه تضمینی برای لغو تحریم‌ها وجود دارد/ ماجرای الزام رسانه‌ها به تمجید از توافق هسته‌ای
عده‌ای با توجیه این مسئله که اعضای شورای عالی امنیت ملی به دلیل حضور اکثریت اعضای اصلی نظام، عنون می کنند دیگر بررسی این پرونده در مجلس محلی از اعراب ندارد. اما از سوی دیگر عده‌ای با انتقاد به این استدالال، عنوان می کنند که بر طبق قانون صیانت از دستاوردهای هسته ای که...
بعد از حذف متن «برجام» در سایت وزارت خارجه؛
متن «اصلاح شده» برنامه جامع اقدام مشترک منتشر شد +دانلود
وزارت امور خارجه همزمان با دستیابی به جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای در وین، ترجمه غیر رسمی برنامه جامع اقدام مشترک و ضمائم آن را منتشر کرد و چند روز بعد هم با تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، متن ترجمه غیر رسمی این قطعنامه را نیز روی سایت وزارت امور خارجه...
تهدید جدید اولاند و یک «تذکر دیپلماتیک»
در این میان مصطفی پور محمدی اخیرا درباره حضور فابیوس اظهارات قابل تاملی کرده است، وزیر دادگستری با اشاره به اینکه سفر فابیوس به ایران پیامی جز معذرت خواهی و تسلیم در برابر اقتدار ایران ندارد، گفت: آن‌ها به ملت ایران ضربه زده‌اند و این سفر پیامی جز پذیرش حق ایران و...
مدیران تلگرام ساخت استیکر توسط کاربران ایرانی را غیر فعال کردند؛
کابران ایرانی نمی توانند استیکر برای تلگرام بسازند
پس از این اتفاقات مسوولین تلگرام تماس گرفته و ضمن عذر خواهی عنوان کردند سیستمی برای همه کاربران دنیا طراحی کرده اند که کاربر بتواند استیکر بسازد، اما نمی دانستیم برخی کاربران در ایران از این موضوع سوءاستفاده می کنند.
مجتبی شاکری در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»
حمایت شورای شهر تهران از سمن‌های فعال در سطح پایتخت
طرح تفکیک ماموریت های سازمان فرهنگی هنری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در دستور کار این هفته شورای اسلامی شهر تهران می باشد.
بیانی در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»
جزئیات برگزاری نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت
متاسفانه با وجود هماهنگی ها و دعوت از برخی اعضای دولت حاضر به حضور در این نشست نشدند در حالی که برخی تشکل های دانشجویی مسئله دار برای دعوت از اعضای دولت با مشکل زیادی مواجه نیستند.
تاریخچه مذاکرات ایران و غرب
‫فیلم:: تمام توافق نامه‌های ایران با غرب در طول تاریخ/ نتیجه توافق های «برد- برد» چه شد؟‬
در این گزارش تاریخی تلاش شده است تا بخشی از مهم ترین تعاملاتی که ایران در طی چند قرن اخیر با کشورهای غربی، که در مقاطع مختلف جزء قدرت های جهانی محسوب می شدند، توصیف شود.
پرویز امینی در گفتگویی مطرح کرد؛
اگر توافق نشده بود، دولت جوانمرگ می شد/ لاریجانی نقش قابل توجهی در کنترل مجلس به نفع دولت داشت
برای مردم توافق به ماهو توافق یا روابط خارجی به ماهو روابط خارجی موضوعیت ندارد بلکه مطابق وعده دولت، حل مسائل معیشتی، اقتصادی و... از رهگذر روابط خارجی و توافق موضوعیت دارد. بنابراین در میان‌مدت فشار انتظارات اجتماعی از «اصل توافق» به «توافق برای حل مسائل» شیفت...
فتوتی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
جزئیات برگزاری کنگره سالیانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مشهد مقدس
وی در پایان تاکید کرد که 200 دانشجو از دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در این نشست گرد هم جمع می‌شوند و انتخابات شورای مرکزی و هیات نظارت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار خواهد شد.
روایت یکی از شاعران کشور از پفک فروشی در بوفه پادگان؛
فارغ التحصیلان و مسئله «اتلاف وقت» در سربازی
گرچه طی چند سال گذشته اقدامات اندکی برای رفع مشکلات «فرعی» جوانان در این حوزه شده است که بزرگترین آن امتیاز به سربازان غائب بوده است، اما حرکت جدی در «بروز رسانی» قوانین سربازی در ایران با توجه به «سیل» دانشجویان و افزایش سن که تبعات اجتماعی دیگری را در پی دارد نشده...
معضل رقص و آواز در دانشگاه‌ها باز هم قوت گرفت؛
سریال برگزاری کنسر‌ت‌ها به دانشگاه پیام‌نور بیرجند رسید +فیلم
تا اینجا داستان خوب پیش می رود و هم صدایی مدیران ذیربط با مردم شهر تا حدودی شنیده می شود اما سوال اینجاست که چرا با وجود سالن ها و تالارهای زیادی که در سطح شهر وجود دارد، مکان این کنسرت به دانشگاه پیام نور انتقال یافته است؟!
جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه به نمایندگان؛
چرا نمایندگان در مسئله بورسیه‌ها واکنشی نشان نمی‌دهند؟
بعد بیانات رهبر معظم انقلاب، مصاحبه ها و اظهاراتی ازطرف نمایندگان محترم مجلس شنیده شد که متاسفانه پس از گذشت مدتی کوتاه از ذهن‌ها دور گشت، وهیچ عکس العملی نیز از طرف نمایندگان در خصوص مطالبه جدی استیفای حقوق از دست رفته دانشجویان بورسیه مشاهده نگردید.
چه خبر از کنکور و انتخاب رشته؟
مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری آغاز شد/ همه چیز درباره اصلاحیه دفترچه راهنما و تکمیل ظرفیت‌ها
در حالی که مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری 94 از امروز آغاز و تا 10 مرداد ماه ادامه خواهد داشت، اخبار و اطاعاتی پیرامون تکمیل ظرفیت‌ها، کاهش ظرفیت‌ها و چند برابر ظرفیت‌های رشته‌های دانشگاهی منتشر شده است.
آژانس انرژی اتمی و مسئله محرمانه بودن توافق
چند روز پیش خبری در صدر اخبار رسانه های آمریکایی قرار گرفت مبنی بر«توافقات جانبی محرمانه» میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مدعی شدند که مفاد این توافق نامه ناظر بر ابعاد نظامی فعالیت های ایران است. لازم به ذکر است که آمانو روز قبل از جمع بندی مذاکرات در جمع...
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس:
فرهنگ، مظلوم‌ترین واژه امروز دانشگاه‌های کشور است
وزارت علوم هم مثل بیشتر وزارتخانه‌ها قربانی این مساله شد که تمام هم و غم دولت چیزی نیست جز «دیپلماسی هسته‌ای» و راهکار تمام مشکلات جامعه حتی آب خوردن مردم در حل کردن و برداشتن تحریم‌ها است.
20 نفر از اساتید حقوقدان دانشگاه امام صادق(ع) خطاب به لاریجانی:
شورایعالی امنیت ملی حق سلب صلاحیت بررسی توافق هسته‌ای از مجلس را ندارد
بر اساس اصول 77 و 125 قانون اساسی که مورد اشاره این ماده واحده است، تصویب توافق‌نامه‌های بین‌المللی در صلاحیت مجلس شورای اسلامی است؛ و مجلس نمی­‌تواند در قوانین عادی، این حق را از خود سلب کند و یا به نهاد دیگری تفویض کند.
هیاهو برای یک دروغ؛
واقعیت جنجال رسانه‌ای سلفی دانشجویان پزشکی با اجساد
حجم فشار های رسانه ای آنقدر زیاد بود که رئیس سازمان پزشکی قانونی در گفتگو با فارس و مصطفی خلیلی، قائم مقام معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر از برخورد با این دانشجویان پزشکی دادند!
خبری که همزمان با سفر«اولین وارد کننده ایدز به ایران» منتشر شد؛
موج سوم همه گیری HIV به دلیل رفتارهای پرخطر جنسی در راه است!
نکته مهم و در واقع مهم ترین نکته ای که پیرامون ایدز و شیوع hiv در ایران مطرح است، آمار نگران کننده دیگری است که گزارش شده است. در حالیکه آمارهای جهانی حکایت از کاهش میزان ابتلا به ایدز دارد اما وضعیت کشور برخلاف این روند است و این نکته بسیار نگران کننده است.
عبدی با اشاره به طرح 115 نماینده مجلس برای شفاف سازی قانون مطرح کرد:
دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه امور استخدامی باید تابع قوانین موضوعه کشور باشد
آنچه روشن و واضح است اینکه قوانین و مقررات موضوعه کشور در بحث تعیین تکلیف امور استخدامی بسیار شفاف بوده و دانشگاه های غیر دولتی نمی توانند خارج از سیستم قوانین با آیین نامه های داخلی و خارج از چارچوب های تعیین شده اقدام نمایند.
در گفت‌وگو با سازنده بازی «شلیک موشک» مطرح شد؛
کاربران ایرانی با خاک یکسان کردن حیفا و تل آویو را تمرین می کنند +عکس
بازی موبایلی «شلیک موشک» براساس فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر «اگر اسرائیل غلطی کند جمهوری اسلامی حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کند» و همچنین فرمایش ایشان مبنی بر اینکه «چه توافق بشود و چه توافق نشود امنیت اسرائیل تأمین نخواهد شد» طی روزهای گذشته رونمایی شد.
در 86امین قسمت مجموعه طنز «دکتر سلام»؛
فیلم:: از بازی برد 3 به 2  تا ادامه ماجرای کاغذ پاره‌ها
ادامه اظهارنظرها و حاشیه ها درباره توافق وین، از خوشحالی احمد توکلی تا واکنش تند و تیز فواد ایزدی به خلاهای قطع نامه از مهمترین بخش این قسمت است. کنایه به اظهار نظر روحانی درباره بازی برد برد 3 بر2 ایران در مذاکرات، مسئله بازگشت تحریم ها، ماجرای کاغذ پاره خواندن...
خبر های ویژه
دانلود اپلکیشن خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
عضویت
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل