خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 06 خرداد 1394

اخبار

 
 
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
جستجو
با ارسال نامه ای به «خبرنامه دانشجویان ایران» مطرح شد؛
وقتی رتبه سه کارشناسی ارشد 94 مجاز به انتخاب رشته نشد!
یکی از داوطلبان کنکور کارشناسی 94 طی نامه ای که برای «خبرنامه دانشجویان ایران» ارسال کرده است، ازمدیر کل دفتر بازررسی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در خواست حقوق تضییع شده خود را کرده است.
نامه جمعی از دانشجویان بورسیه به اعضای کمیسیون اصل 90
با همکاری وزارت علوم چهار چوب‌ قانونی به منظور پایان دادن به مشکل دانشجویان وضع کنید
آیا مسئول مشکلات مالی ایجاد شده در رابط با این پرونده دانشجویان هستند؟ آیا دیوان محاسبات به عملکرد مالی دانشجویان ایراد وارد کرده است؟ چرا دانشجویان مظلوم وقانونی بورسیه باید بعلت فرآیندی که هیچ نقشی در آن نداشته اند محکوم شده ومورد مجازات های عجیب و عذاب های...
اما و اگرهای قابل تامل شیوه جدید انتخاب روسای دانشگاه‌ها
به هر حال تصمیم جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی را باید در عملکرد و جزئیات آن دید، ضمن اینکه هنوز جزئیات دقیق تر این فرایند مشخص نشده است و باید به نظاره نشست تا در اولین جلسه شورا که هفته آینده برگزار می شود جزئیات بیشتری از این تصمیم منتشر شود.
آیا تیم مذاکره کنند بازی خطرناک «عامل تقصیر» را شروع کرده اند؟
پس این یک امر طبیعی است که شما به درخواست های درخصوص بازدید از مراکز نظامی و صحبت با دانشمندان هسته ای خود حساسیت بالایی داشته باشید چرا که همین 5+1 بود که بعد از دریافت اطلاعاتی از دانشمندان ما عده ای از ان عالمان عزیر را به شهادت رساند و داغ دوری آنها را بر دل...
صحبت‌های آیت‌الله صمدی آملی برای دانشجویان در دانشگاه مازندران:
علوم انسانی امروز هم علومش و هم انسانش زیر پا مانده است/ توصیه‌های تکان دهنده درباره محافظت از نگاه
فضای آن زمان جبهه فضای علم و درس بود. فضای علمی را نیز آن فضایی که شهدایی که تعالی روحانی داشتند، قرار دهید. تمام جبهه درس و تحصیل و علم و بحث بود. یک عملیات که میخواستند بروند ده جلسه، پنجاه جلسه و یا حتی صد جلسه قبل از آن درس و بحث و کتاب و کلاس و علم و مباحثه بود.
پیرامون پررنگ تر شدن حضور فرمانده سپاه قدس در رسانه ملی
قاسم سلیمانی، از شبکه‌های اجتماعی تا پوشش بی پرده در صدا و سیما
در چند روز اخیر رسانه ملی برخلاف سیاست های گذشته بایکوت خودخواسته خبری پیرامون این شخصیت را از بین برده و در بخش های مختلف خبری از او یاد می کند. در این باره بررسی چند موضوع لازم است
اکران مستند «رمز و راز ملکه» در دانشگاه شاهد +عکس
مستند «رمز و راز ملکه» که به بهانه شصتمین سال تاجگذاری الیزابت دوم تولید شده، به مختصری از تاریخ انگلستان، مستعمرات این کشور و کشورهای مشترک المنافع انگلیس نیز می پردازد و مخاطب را با این موارد آشنا می‌کند.
دورنمایی برای رسیدن به یک توافق خوب ‌وجود ندارد
سقوط مذاکرات در چاه PMD و بازرسی‌های ویژه
ماده 5 پروتکل الحاقی می‌گوید اگر آژانس بر درخواست مشخصی اصرار کند، ایران باید آن را راضی کند. بنابراین به لحاظ پروتکلی، آنچه اصل است رضایت آژانس است که یک مفهوم کاملا باز و بی‌مبناست و می‌تواند سرمنشأ هر نوع باج‌خواهی از ایران باشد.
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد؛
اعضای کمیته 5 نفره تائید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌ها انتخاب شدند
چنانچه اعضای این کمیته در زمینه تایید صلاحیت سرپرست دانشگاهی به اجماع حتی با یک رای نرسیدند تایید صلاحیت این سرپرست دانشگاه مجددا در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده و اعضای شورا در این زمینه تصمیم‌گیری خواهند کرد.
عکس نوشت؛ مهمترین اخبار امروز خبرنامه دانشجویان ایران
برای سهولت و اطلاع رسانی اخبار مهم، روزانه تصاویری از وقایع که گذشت در اختیار مخاطبین گرامی قرار می‌گیرد. اولین سری از مجموعه عکس‌نوشت، امروز «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ منتشر می‌شود که در ادامه مطلب می‌بینید.
چه کسی دستور «دور زدن» شورای عالی انقلاب فرهنگی را داد؟
اردیبهشت 94 هاشمی رفسنجانی در مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد به صراحت از شورای عالی انقلاب فرهنگی و نظارت قانونی اش بر روند انتخاب روسای دانشگاه ها انتقاد کرد و آن را دخالت نامید و گفت: برای تعیین یک رئیس دانشگاه باید زمان زیادی را در راهروهای شورا منتظر باشیم.
کاروان روایت مقاومت؛ محور فردو
کویر نوردی و کوهپیمایی به سمت ارتفاعات فردو با عنوان «اجازه نمی‌دهیم» +لینک ثبت‌نام
گفتنی است زیارت حرم کریمه‌ی اهل بیت علیهم السلام، حضور در مسجد مقدس جمکران، صعود به ارتفاعات یوسف و قرائت دعای عهد ، توجیه ارتفاعات فردو، روایت‌ هسته‌ای بر ارتفاع فدات، و دیدار با علماء از مهم‌ترین برنامه‌های این کاروان است.
صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد؛
دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی باز هم تجمع کردند +عکس
دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی صبح امروز دوباره مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و با دردست گرفتن پلاکاردهای متعدد و سردادن شعارهای گوناگون، برای چندمین بار مخالفت خود را پیرامون ادغام دانشگاه‌شان با دانشگاه خوارزمی رسما اعلام کردند.
شورای عالی انقلاب فرهنگی در تائید روسای دانشگاه ها «عقیم» می‌شود؟!
این پیشنهادات در حالی امشب مطرح می شود به عقیده کارشناسان دانشگاهی عدم تایید صلاحت چند گزینه قبلی دانشگاه ها به خصوص در مسئله دانشگاه تهران باعث شده است، دولت با کرفتن مجوزی روسای دانشگاه ها را بدون تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی انتصاب کند.
واکنش بسیج دانشجویی به حضور و نصب تصاویر سران فتنه در دانشگاه تهران؛
بازهم تابلوهای پوسیده‌ای همچون سوسیالیسم در دانشگاه بالا رفت
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در واکنش به اقدامات ساختارشکنانه روز گذشته دانشگاه تهران در نامه‌ای سرگشاده به حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور خواستار برخورد قوه قضایئه با مدیریت دانشگاه تهران برای برگزاری این مراسم شد.
در دانشگاه بزرگمهر اتفاق افتاد؛
مسمویت 35 دانشجـو بـا ویــروس «ای کــولای» +تصاویر
به گفته دانشجویان، بعد از مشاهده این علائم دانشجویان با اورژانس قاین تماس گرفته و آمبولانس بعد از یک ساعت تاخیر و سه بار تماس حاضر شده است و بعد از مشاهده تعداد زیادی از دانشجویان مسموم حتی یک نفر را به بیمارستان منتقل نکرده است.
نامه متفاوت بهروز افخمی به امیر قادری:
وقتی مخملباف داشت برای کسب مقام ریاست جمهوری در رژیم بعد از جمهوری اسلامی طناب می زد!/ شما باعث شرمساری من هستید چون با تعبیرات و اصطلاحات من هذیان‌گویی می‌کنید
شما تا زانوی مخملباف هم نمی‌رسید. در حالیکه او برای هدفی مثل نشستن روی صندلی رئیس جمهور دروغ‌پرداری می‌کند شما در آرزوی نشستن روی صندلی محمود گبرلو در برنامه تلویزیونی هفت بال بال می‌زنید و هر چند روز یک دروغ جدید می‌سازید و در حالیکه مخملباف ده پانزده فیلم ساخته که...
در گفتوگویی با مسعود براتی شرح داده شد؛
چــرا بایـد «قوانیـن» تحــریـم‌ها برداشته شـود؟
در اعمال تحریمها اینطوری رفتار می‌شود یک قانونی مصوب می شود بعد چند ماه زمان داده می شود تا در مرحله اجرا خودش را نشان دهد. یعنی نهادهای اجرایی بیایند و این قانون را اجرا کنند. خب در لغو تحریم ها این را می شود متصور بود. یعنی در خود توافق مواردی بیاید و مصوب بشود و...
2 پیشنهاد برای کوتاه کردن دست شورا از اختیارات قانونی؛
آخرین جزئیات از پروژه «دولتی» کردن تایید صلاحیت سرپرستان دانشگاه‌ها
با توجه به پیشنهاد دوم، در صورتی که کمیته مورد نظر درباره تایید صلاحیت سرپرست دانشگاهی به نتیجه نرسید، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی (رئیس‌جمهور) به موضوع ورود پیدا کرده و با نظر رئیس‌جمهور، سرپرست دانشگاه مورد نظر تایید و یا عدم تایید صلاحیت می‌شود.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران در واکنش به رقاصی در جشن فارغ‌التحصیلی:
هر جشنی در دانشگاه باید در شان فضای علمی و اسلامی باشد/ منتظر پاسخ مسئولین دانشگاه هستیم
حاجی‌پور گفت: انجمن اسلامی دانشجویان با توجه به رسالت فرهنگی و دانشجویی خود که ترویج فرهنگ ناب اسلامی در دانشگاه می‌باشد شدیدا نسبت به این موضوع موضع گرفته است و این مخالفت را به اطلاع ریاست و معاونت فرهنگی دانشگاه رسانده است.
آیت‌الله آملی لاریجانی:
حوزه‌های علمیه مانند پادگان‌ها محصور شدند/ جامعه از دستاوردهای حوزه بی‌اطلاع است
رئیس قوه قضائیه دومین وظیفه حوزه‌های علمیه را تبلیغ خواند و گفت‌: بعد از فهم کتاب و سنت باید دینی را که فهمیده‌ایم تبلیغ کنیم. تبلیغ، اقتضائات خاص خود را دارد. زمانی منبر رفتن تنها وسیله تبلیغ بود اما امروز این‌چنین نیست و تبلیغ روش‌ها و اقتضائات خود را دارد.
حمایتهای ضیاهاشمی از طیف تندرو ثمر داد
حضور «جنبش دانشجویی حرف مفت است» در دانشگاه
اعضای افراطی انجمن اسلامی دانشگاه تهران که پیشتر به خاطر اخلال در برنامه حسین شریعتمداری از برخی سایت ها لقب «داعش» را گرفتند، روز گذشته با دعوت از سعید حجاریان که پیشتر گفته بود «جنبش دانشجویی حرف مفت است»، در سایه مجوز مسئولان فرهنگی دانشگاه تهران و وزارت علوم...
یاران آن به برج نشینی رسیده‌اند/ مردی که گفت کاخ نشینی نخواستیم
کـــــاخ امام کــــوخ نشین‌ها
سنگ قبری یک تکه درست کرده اند که طعنه به مزار کوروش می زند و ضریحی ساخته اند تا پنجره های آلمینیومی دور قبر امام را برچینند، پنجره هایی که سادگی از آن می بارید و هر بیننده در همان نگاه اول می فهمید با یک رهبر روحانی طرف است که قبرش هم نماد سادگی است.
عراقچی در تلویزیون: تحریم ها همزمان با امضای توافق لغو نمی شود/ دسترسی های مدیریت شده به مراکز نظامی را پذیرفته ایم/ تحریم های غیر هسته ای باقی می ماند
در شرایطی که پس از بیانیه لوزان ادعای رییس جمهور، ظریف، عراقچی و صالحی این بود که تحریم ها بلافاصله لغو خواهد شد، اما شب گذشته عراقچی واقعیت هایی را پیرامون لغو تحریمها مطرح کرد که نمی تواند مهم نباشد.
 دولت محترم! مدل توسعه غربی شکست خورده است
ینکه ما هویت اسلامی و انقلابی مان را حفظ کنیم و الهام بخش باشیم و نسبت به روابط خارجی مان به دنبال تعامل سازنده و موثر باشیم، به دنبال همان جمله «توسعه» است و مهم این است که ما می خواهیم به توسعه برسیم.
خانه ملت یا چهار راه تلاقی منافع حزبی؟
نامزدی آقای حسینیان از طرف اصولگرایان مجلس این پیام را دارد که عملکرد لاریجانی در پرونده هسته‌ای راضی کننده نبوده و بخشی از اصولگرایان این امر را بازی دو سر برد لاریجانی می پندارند که برای انتخابات آینده مجلس برنامه ریزی شده است.نکاتی پیرامون این موضوع یاددآوری می‌شود.
در دولت اصلاحات آژانس 27 بار به تاسیسات نظامی در ایران دسترسی پیدا کرد
ادعای ظریف درباره دولت نهم و دهم تکذیب شد!
محمد جواد ظریف وزیر خارجه و رییس تیم مذاکره کننده هسته ای ایران روز دوشنبه 4 خرداد 1394 (25 می 2015) ادعا کرده است که آژانس در دولت گذشته به دانشمندان و تاسیسات هسته ای ایران دسترسی داشته است.
توصیه‌های 34 سال پیش بنیانگذار انقلاب به دانشجویان؛
با دانشگاهی که ما را وابسته به خارج بکند از اساس مخالفیم/ مراقب نفوذ منحرف ها به انجمن اسلامی باشید/ هشدار امام(ره) درباره منافقان نفوذی در انجمن اسلامی
خطر آنهایی که با اسم اسلام در ادارات، در دانشگاه، در سایر ارگانهای دیگر، با اسم اسلام وارد می‌شوند و به اسلام اعتقاد ندارند بیشتر از خطر آنهایی است که اسلام را می‌گویند ما قبول نداریم و چهره‌شان واضح است؛ مردم از آنها احتراز می‌کنند.
طلیعه طلوع کرد؛
تولد یک تارنمای عـلـوم انـسـانـی برای بچه‌های انقلاب
آیین رونمایی از مجله خبری تحلیلی علوم انسانی «طلیعه»، با حضور حجت‌الاسلام رضا غلامی رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، موسی نجفی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و علی عسگری مدیرعامل خبرگزاری مهر، در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
هرگونه تایید٬ تکذیب٬ تبریک از طرف رهبری ممنوع!
نکته قابل تامل این است که نباید از آن سوی بام افتاد و ظریف و همکارانش را مصون از خطا و اشتباه دانست. اتفاقا نوع و مدل برخورد مناسب با یک جریان که در روش مورد انتقاد منتقدین قرار می گیرد، این است که با دیدن خطاها و نقایص کار به وی گوشزد کرد تا منافع ملی قربانی نشود.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.