خبرنامه دانشجویان ایران؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور، ofvkhli nhka[,dhk hdvhk

خبرنامه دانشجویان ایران؛ دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور، ofvkhli nhka[,dhk hdvhk

اخبار

 
 
امروز : 1395/03/05
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
از رستم پیروز همین بس که بپرسند/ از کشتن سهراب به تهمینه چه گفتی؟
مدرسه جای کسی بود که یک دغدغه داشت/ جای آن‌ها که به دنبال تو بودند نبود
سکوت می‌کنم و عشق، در دلم جاری است/ که این شگفت‌ترین نوع خویشتن‌داری است
می‌ایستم امروز خدا را به تماشا/ ای محو شکوه تو خداوند سراپا
با من که به چشم تو گرفتارم و محتاج/ حرفی بزن ای قلب مرا برده به تاراج
خبر عاشقان را رسید از دمشق/ که شد کُشته میر و علمدارِ عشق
مهر تو را به عالم امکان نمی‌دهم/ این گنج پر بهاست من ارزان نمی‌دهم
فاطمه مادرانه می‌خندد/ مرتضی باز هم پدر شده است
السلام ای پناه مُلک و مکان/ در ید قدرتت عنان جهان
جعد مشکین طره عنبر گشا دارد حسین/ حُسن یکتا را ببین زلف دو تا دارد حسین
این شد که ما به نان و نوایی رسیده‌ایم/ از برکت حسین به جایی رسیده‌ایم
این مردمان که قلب خدا را شکسته اند/ دائم غرور آینه ها را شکسته اند
این تخته‌ی پاره چیست! تابوت کجاست؟/ در شهر شما مگر شده قحطی چوب؟
از یهودی ضربه خورده خوب می داند چرا؟/ گوشوارٍ بچه ها در کربلا گم می شود
جبرئیل از فلک اذان سر داد/ عجّلوا عجّلوا که آقا رفت
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
آزمون بدهیم یا بی‌خیال شویم؟!
دانشجویانی که تکلیف‌شان معلوم نیست!
تصمیم‌های ناگهانی برای نتایج آزمون‌های سراسری، در سالهای اخیر حسابی برنامه‌ریزی دانشجویان و داوطلبان را به هم ریخته است؛ از ماجرا قبولی در آزمون دکتری را می‌شود مثال زد تا همین انصراف چند روز قبل دانشگاه تهران از پذیرش دانشجوی ارشد رشته معماری.
«خبرنامه دانشجویان ایران» منتشر کرد؛
برنامه 20 گروه جهادی دانشجویی برای تابستان +جدول
این «اقدامات خودجوش فرهنگی» آنجا ارزش پیدا می کند که این دانشجویان نه تنها مزدی بابت خدمات خود دریافت نمی کنند بلکه گاها کمک های نقدی و غیرنقدی خود را آشکارا یا پنهان به مسئولین اردو می رسانند تا در امور مربوط به اردو خللی پیش نیاید.
تبلیغ «کمپین حمایت از کالای ایرانی» توسط شبکه GEM؛
داخلی‌ها دستور به واردات تولید خارج می‌دهند؛ شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان «کمپین حمایت از تولید داخل»!
شبکه تلویزیونی GEM اقدام به راه اندازی کمپین حمایت از کالای ایرانی کرده است؛ در حالی که تا پیش از این تبلیغات برخی از برندهای معتبر ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان، شیوه‌ای برای کسب درآمد و رفع نیازهای مالی این شبکه بود.
اقدامی عجیب پس از انتخابات روز گذشته مجلس خبرگان؛
و ناگهان شماره 2988 روزنامه آرمان ناپدید شد! +عکس
امّا موضوع اصلی انتخاب آیت الله جنتی نیست که صد البته چه کسی بهتر از ایشان میتوانست براین کرسی بنشیند. موضوع این است که چرا اکنون که به سایت روزنامه آرمان رجوع میشود در "قسمت بایگانی" این روزنامه اثری از آرشیو این شماره نیست؟
ناگفته‌های دبیر دومین نمایشگاه هولوکاست از سنگ‌اندازی‌های داخلی و خارجی؛
سوال کردیم، ما را متهم کردند به نئونازیستی و یهودستیزی!/ می‌گویند نمایشگاه برگزار نکنید که غربی‌ها تحریک می‌شوند
غرب به دنبال بهانه است. به ما می‌گویند نمایشگاه برگزار نکنید که غربی‌ها تحریک می‌شوند. این همه سال است آمریکا علیه ایران تحرکات دارد. همه‌اش تقصیر نمایشگاه هولوکاست بوده؟ آمریکایی‌ها مدام دنبال بهانه‌اند. هرکاری بکنیم آنها زهرشان را می‌ریزند.
با گام‌های اساسی ازدواج آشنا شوید/ 5
10 معیــار برگــزیده ازدواج +صـوت
همیشه ازدواج و انتخاب همسر یکی از حساس ترین و پیچیده ترین زمان های زندگی هر جوانی است پیچیدگی که در کنار مشکلات اقتصادی و ... خود زوجین هم با طرح یک سری مطالبات غیر منطقی و نا بجا ازدواج را سخت میکنند.
در سایه بی‌توجهی مسئولین دانشگاه صنعتی اصفهان؛
تحریف رسالت پیامبر(ص) و تفسیر عجیب آیات قرآن درباره حجاب +سند
در دیگر مطلب انتشار یافته در این نشریه هتاک با عنوان «راه رسالت رسول»، با اشاره به دو دیدگاه "ارشاد و هدایت جامعه" و "برقراری حکومت اسلامی" بعنوان دیدگاه های متقابل درخصوص علل بعثت پیامبر، در نهایت با ذکر آیاتی از قرآن کریم، نتیجه اولیه خورا به...
متولیان آموزش و پرورش چه می‌کنند؟
نمازخانه‌ای که به جای نماز به محلی برای رقص تبدیل شد +فیلم
مدرسه مکان آموزشی است که برای آموزش دانش آموزان تحت رهبری معلمان است. مدرسه ابزاری است برای یادگیری، تعلیم و تربیت و رسیدن به آرامش و به همین دلیل است که مدرسه را خانه دوم می‌نامند.
دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل؛
انتخاب آیت‌الله جنتی نشان از اعتماد مردم به روحانیت انقلابی است
وی افزود:‌ در حالی که جبهه ی غرب با تمام توان خود و با استفاده از همه ی ابزارهای رسانه ای و تبلیغاتی میدان آمده بود تا آیت الله جنتی از حضور در مجلس خبرگان باز بماند امروز با انتخاب آیت الله جتتی به عنوان رییس مجلس خبرگان سیلی محکمی بر گوش استکبار جهانی نواخته شد.
توسط اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا صورت گرفت؛
توزیع نامه دانشجویان به مناسبت تولد امام زمان(ع) در شهرهای اروپا +تصاویر
انتظار در مکتب شیعه انتظاری است که او را به حمایت از مستضعفین و مبارزه با بی عدالتی، استعمار و استثمار مظلومان می رساند. منتظرین مهدی موعود با اراده و استوار مهیای ظهور منجی می شوند تا در کنار او و با رهبری او عدالت جهانی و صلح واقعی را برقرار کنند.
تحلیل‌ها و گمانه‌هایی که دور از واقعیت بود؛
پـایـان «توهم»!
در حالی که طی روزهای گذشته و چه بسا پس از انتخابات هفتم اسفند برخی رسانه‌های مجازی و مطبوعاتی در بوق و کرنا سخن از پیروزی انتخابات هفتم اسفند و رأی مردم به جریان اصلاح طلب می دادند، اما امروز اتفاقات جور دیگری رقم خورد و نشان داد که واقعیت چیزی جدای از آن است که برخی...
یک ماه تا بزرگترین ماراتن علمی کشور؛
در ماه مبارک رمضان، چگونه درس بخوانیم؟
نوبت‏ های غذایی ماه رمضان و فاصله‏ ی نسبتاً طولانی سحر تا افطار گروهی از داوطلبان روزه‏ گیر را در ساعات بعدازظهر با مشکل افت قند خون و بعضاً بی‌حالی مواجه می‏سازد. گرمای تیر و مرداد ماه نیز گاه این شرایط را تشدید می‏‌کنند.
قوانین جدید تنبیهات دانشجویی اعلام شد؛
ارتکاب چند تخلف تنبیه‌های جداگانه دارد/ احضار در ایام امتحانات و تعطیلات مجاز نیست
در بخش احضار دانشجو برای اخذ دفاع و مصاحبه حضوری این دستورالعمل نیز آمده است: احضار دانشجو برای اخذ دفاع و مصاحبه حضوری توسط دبیرخانه انضباطی، پس از طی مراحل قانونی به صورت مکتوب و رسمی صورت می گیرد.
آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان؛
پیروز انتخابات هفتم اسفند مشخص شد
آنچه که طی روزهای گذشته مشخص شده است، آیت الله احمد جنتی و آیت الله ابراهیم حاج‌ امینی دو گزینه جدی ریاست خبرگان هستند؛ البته در این میان حرف و حدیث های زیادی درباره حضور آیت الله شاهرودی و مهدوی کنی نیز شنیده می شود، همه این مسائل در حالی است که به نظر می رسد حضور...
رئیس کل بانک مرکزی در برنامه نگاه؛
در مورد اجرای وام 10 میلیون تومانی نباید تردید کنیم/ دستاوردهای برجام رضایت بخش نیست
وی با بیان این مطلب که "در مورد اجرای این قانون نباید تردید کنیم و باید به هر نحوی که می شود آن را اجرا کنیم" ادامه داد: ما تمام امکانات را بسیج کرده ایم که مصوبه مجلس را به نحو احسن با توجه به امکانات اجرایی کنیم؛در تلاش هستیم تا پایان تابستان آن را...
آخرین کنش‌های سیاسی خبرگان برای انتخاب پنجمین رئیس؛
برنده جمع اضداد!
شواهد و قرائن نشان می‌دهد هاشمی که تلاش ویژه‌ای را در دوران انتخابات برای ایجاد دوقطبی بین خود و جریان علمای انقلابی یعنی آیت‌الله احمد جنتی، آیت‌الله محمد یزدی و علامه مصباح یزدی آغاز کرده بود و تا حدی هم در ایجاد آن و غبارآلود کردن فضا موفق بود، خود را آماده پذیرش...
نگاهی به دلایل 10 خودکشی اخیر دانشجویان در کشور؛
خودکشی به وقت دانشگاه
پیگیر اخبار دانشگاهها هم اگر نباشید این روزها متوجه افزایش تنش‌ها و حواشی در خوابگاههای دانشجویی، التهاب در فضای دانشگاه‌ها و دست آخر هم خودکشی‌های پی در پی که حسابی دانشجویان و خانواده‌های آنان را ترسانده، می‌شوید.
رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع)؛
مهمترین وظیفه مراکز دانشگاهی تبیین و روشنگری است
مهمترین وظیفه مراکز دانشگاهی و حوزوی، عناصر و جوانان مومن و انقلابی و همچنین سازمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام سنجیده و هوشمندانه برای تبیین و روشنگری ژرفا و عمق شعارهای انقلاب و پرهیز از اقدامات سطحی، کادرسازی برای آینده و تدوین علمی تجربه های متراکم و شگفت...
دانشجویان اعتراض دارند؛
پافشاری دانشگاه‌ها برای برگزاری امتحانات در ماه رمضان دوساله شد +جدول امتحانات پایان ترم
قطعاً یکی از مباحث داغ این روزهای اکثر محافل دانشجویی چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی، مقارن بودن زمان امتحانات نیمسال دوم تحصیلی سال 1394 با ایام ماه مبارک رمضان و همچنین ساعات طولانی روزه‌داری است.
در گفتگو با مسئول اردوی جهادی دانشگاه علم و صنعت مطرح شد:
برنامه دانشجویان جهادی «علم و صنعت» در کرمان +جدول
در طی بیش از یک دهه که از آغاز این حرکت با برکت می گذرد، گروه جهادی علم و صنعت توانسته است در مناطق محروم «پاوه»، «گناباد»، «سربیشه»، «زرین آباد»، «هلیلان» و «راز و جرگلان» حضور یافته و توفیق خدمتگزاری به مردم این نواحی را داشته باشد.
رئـیـس جـمـهـور‌‌‌‌، مــجــری یا قـانــون گــذار؟!
در همه جوامع قانون اساسی عالی‌ترین سند حقوقی یک کشور است. قانون اساسی تعریف کنندهٔ اصول سیاسی، ساختار، سلسله مراتب، جایگاه، و حدود قدرت سیاسی دولت یک کشور، و تعیین و تضمین کنندهٔ حقوق شهروندان کشور است.
در اکران فیلم «هنگامه» در کاشان مطرح شد:
زائری: بزرگترین تاک‌شوی جهان، پشتوانه فرهنگی سربازان امریکاست/ استاد دانشگاهی که 150 هزار تومان بلیط خرید +تصاویر
اوپرا وینفری که دارای بزرگترین تاک‌شوی(برنامه گفت‌وگو محور) جهان است به عنوان پشتوانه فرهنگی سربازان آمریکایی عمل می کند و در برنامه ای آنها را بلافاصله از عراق به استودیو می آورد و از آنها تقدیر می کند و این جدای از فیلم ها و بازیهای رایانه ای است.
نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران به رئیس سازمان بازرسی؛
10 ابهام جدی قراردادهای جدید نفتی +چند پیشنهاد به وزارت نفت
شیوه نامه وزارت نفت برای انتخاب و تایید صلاحیت شرکت های ایرانی به منظور تاسیس شرکت مشترک با طرف خارجی کاملا مبهم و بر اساس معیارهای کلی است. این امر امکان دامن زدن به فساد و رانت در این حوزه را تقویت می کند.
آرزوی مرد اول «کن» +فیلم
شصت و نهمین جشنواره فیلم کن به پایان رسید و سهم فیلم «فروشنده» دوجایزه مهم بود؛ نخل طلای بهترین بازیگری مرد و بهترین فیلم‌نامه دو جایزه ای بود که به شهاب حسینی و اصغر فرهادی اهدا شد.
انیمیشن:: داستان ساخت سرود «این پیروزی» قبل از فتح خرمشهر!
شاید در ذهن هر کسی آزادسازی خرمشهر با موسیقی «خسته باد این پیروزی» اجین شده باشه، موسیقی که بر اساس سروده احمد علی راغب و خوانندگی محمد گلیرز است. دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به بهانه سوم خرداد ماه انیمیشنی با عنوان "این پیروزی" بر اساس خاطرات...
مسئول مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت؛
یک سال پیگیری و مطالبه تخصصی، منجر به تصویب قانون وام ازدواج شد
مسئله وام ازدواج جوانان از چند جهت حائز اهمیت است و این باعث شد که به عنوان یکی از مسائل مهم در دستور کار مرکز مطالعات قرار گیرد. یک جهت بحث ازدواج و کاهش شدید آن طی سالهای اخیر و دیگری بحث ساماندهی سپرده های قرض الحسنه در نظام بانکی که مسئله از هر دو وجه مورد بررسی...
مراسم احیاء شب نیمه‌شعبان در مسجد دانشگاه تهران +تصاویر
این مراسم از ساعت 23 شامگاه شنبه با قرائت دعای کمیل، سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مناجات خوانی سعید حدادیان همراه بود که با استقبال دانشجویان، اساتید و عموم مردم برگزار شد.
سوالی در خصوص دلیل تجلیل سالروز دوم خرداد 76؛
احترام به رأی مردم یا دفاع از همجنس‌بازی و بهائی؟
انتخابات دوم خردادماه سال 76 از منظری مهم قابل اهمیت است و آن حضور میلیونی مردم در پای صندوق های رأی و انتخاب فردی که شعارش اصلاح وضع موجود و نه آنچه در مدیریت اجرایی کشور می گذشت بود و محصول این رخداد دولتی بود که براساس نقد سیاست های دولت سازندگی و با شعار توسعه...
آیین‌نامه جدید شوراهای صنفی ابلاغ شد؛
افزایش آگاهی دانشجویان نسبت به حقوق و تکالیف/ شورای صنفی مجاز به موضع‌گیری سیاسی نیست +PDF
بهبود وضعیت اموور صنفی رفاهی دانشجویان، و کمک به اینجاد شرایط و فضای مناسبتر برای تحصیل، فعالیت و سکونت دانشجویان. تقویت ارزشهایی همچون روحیه خودباوری و اعتماد به نفس، تعاون و کار جمعی و مشارکت قانونمند در میان دانشجویان
گفتگوی کمتر دیده شده با آیت‌الله مصباح یزدی درباره یک جامعه مهدوی؛
تشکیل جامعه اسلامی؛ موانع و راه‌کارها
به دنبال این جواب، سؤال دیگری که مطرح می‌شود این است که ما برای تحقق این جامعه باید چه کنیم؟ در این‌باره هم معتقدیم هر قدر جامعه آمادگی بیشتری برای پذیرش حق پیدا کند، در ظهور حضرت تعجیل خواهد شد؛ بنابراین ما باید سعی کنیم تا آنجا که می‌توانیم زمینه اجتماعی را برای...
خبر های ویژه
کانال خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل