گروه های خبری
آرشیو
صنفی آموزشی
 • روایت قابل تامل یک دانشجو از مشکلات ارز دانشجویی؛
  هیچکس جواب دانشجویان را نمی‌دهد/ ۱۰ روز دیگر پرواز دارم می‌گویند برو شکایت کن
  هیچ مسئولی تکلیف ما رو روشن نمی کند، وزیر علوم یک حرف میزند، سازمان امور دانشجویان حرف دیگری و بانک ها نیز یک حرف دیگر، چند روز پیش به بانک مرکزی رفتیم، جالب اینجا است که مقام مسئول به ما گفت، بانک ها باید همکاری کنند و اگر نکنند بروید و از دیوان عدالت اداری شکایت کنید.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛
  زمان انتخاب واحد نیم سال اول ۳۰ دانشگاه کشور
  مارتن انتخاب واحد قطعا چالش های زیادی را به همراه دارد، مارتنی که میتواند یک دانشجو را بهتر آنچه که تصور می کند برساند و یا همان فرد را به دردسر بندازد، خبرنامه دانشجویان ایران زمان انتخاب واحد 20 دانشگاه کشور را مورد بررسی قرار داده است.
 • از رانت‌های قانون برای فرزندان دیپلمات‌ها در کنکور چه می‌دانید؟
  ژن‌های خوبی که قانون هوایشان را دارد
  از همه‌ی اینا که بگذریم 19 مدل در کنکور سراسری سهمیه وجود دارد که به نام محرومین و افراد خاص است اما در واقع به کام ژن خوب‌ها می‌نشیند، سهمیه هیات علمی، سهیمه مربیگری، سهیمه دیپلمات‌ها از جمله‌ی این سهمیه‌ها هستند.
 • عباس رحیمی در گفتگو با خبرنامه دانشجویان ایران عنوان کرد؛
  عدالت آموزشی به روایت مستند «قمار ۴ گزینه‌ای»
  معتقدیم کسی که خود وزیر آموزش و پرورش است و از طرفی نیز ۳ یا ۴ مدرسه برای او است، به دلیل منافع شخصی اش نمی‌تواند اقداماتی را در راستای برقراری عدالت آموزشی انجام دهد و این مشکل بسیار بزرگی بود که سعی کردیم در مستند به آن اشاره داشته باشیم.
 • با حضور جمعی از دانشجویان جهادی صورت گرفت؛
  تصاویری زیبا از مراسم بدرقه جهادگران دانشگاه تهران
  مراسم بدرقه‌ کاروان‌ جهادگران‌ دانشگاه تهران، روز پنج‌شنبه، ۲ شهریورماه از ساعت ۱۶، مقابل مسجد دانشگاه تهران و در کنار مزار‌ شهدای‌ گمنام‌ این دانشگاه برگزار شد.
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» بررسی کرد؛
  ۱۶ نوع وام دانشجویی دانشگاه آزاد برای داوطلبان کنکور سراسری ۹۷
  تسهیلات مالی دانشجویی این دانشگاه به دانشجویان خود به به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود. که قرضالحسنه کوتاه مدت حداکثر 6 ماه، قرض الحسنه، میانمدت حداکثر 12 ماه، قرضالحسنه بلند مدت حداکثر 60 ماه است و قرض الحسنه های کو تاه مدت و میان مدت در زمان...
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۱۰۷
  آینده شغلی و بازار کار در رشته طراحی صحنه
  آینده شغلی خوبی نیز پیش روی این طراحان صحنه متخصص قرار دارد، البته رقابت در حوزه استخدام طراح صحنه و نیز یافتن فرصت های شغلی مطلوب و بستن قراردادهای خوب، بسیار شدید است و کار با کارگردانان برجسته و در پروژه های بزرگ، زمینه مناسبی برای کسب تجربه و مهارت برای هر طراح...
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۱۰۶
  آینده شغلی و بازار کار در رشته طراحی صنعتی
  دانشجوی‌ این‌ رشته‌ باید نگاه‌ خود را به‌ اطراف‌ و اشیاء دقیق‌تر کند‌ و پیوسته‌ نیازهای‌ فردی‌ و اجتماعی‌ افراد را در ذهن‌ خود مرور نماید. او باید به‌ راحتی‌ با محیط‌های‌ کاری‌ ارتباط‌ برقرار کرده‌ و تجارب‌ خود را از نظر فنی‌ گسترش‌ دهد به‌ گونه‌ای‌ که‌ بتواند عملکرد...
 • «خبرنامه دانشجویان ایران» چند فایل کاربردی آموزش رسانه را منتشر کرد؛
  ۳ پیشنهاد ویژه برای دانشجویان عاشق خبرنگاری +دانلود
  در تشکل‌های دانشجویی این علاقه بیشتر از دیگر دانشجویان به کار خبر و انعکاس رویدادهای دانشگاهی دیده می‌شود، که این خود مستلزم فراگیری الفبای کار خبر است. «خبرنامه دانشجویان ایران» به بهانه روز خبرنگار سه بسته پیشنهادی آموزش رسانه را در یک جدول قرار داده است.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۱۰۵
  آینده شغلی و بازار کار در رشته سینما
  به لحاظ شخصیتی فردی دارای طبع اجتماعی و تمایل به حضور در جمع داشته باشد، خلاق و سخن ور باشد و قدرت تصویرسازی ذهنی برای ایفای نقش های متفاوت را داشته باشد. همچنین روز به روز بر آپدیت کردن دانش سینمایی خود و آشنایی با سبک بزرگان این هنر متمرکز شود.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۱۰۴
  آینده شغلی و بازار کار در رشته موزه داری
  کارشناسان موزه داری می توانند در مراکزی همچون باستان شناسی، مردم شناسی، هنر های دستی و سنتی، تاریخ طبیعی و زمین شناسی، سازمان اسناد ملی و نسخ خطی، موزه های جواهرات، پول و نیز موزه جنگ مشغول به فعالیت شوند.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۱۰۳
  آینده شغلی و بازار کار در رشته صنایع دستی
  بزرگترین‌ سرمایه‌ هر فرد برای‌ ورود به‌ این‌ رشته‌ عشق‌ و علاقه‌ است‌. همچنین‌ باید پایمردی‌ و حوصله‌ لازم‌ را برای‌ آموختن‌ صنایع‌ دستی‌ داشت‌ و در طراحی‌ بخصوص‌ طراحی‌ سنتی‌ قوی‌ و با نقوش‌ سنتی‌ آشنا بود. همچنین‌ یک‌ دانشجوی‌ صنایع‌ دستی‌ لازم‌ است‌ با فرهنگ‌ و...
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۱۰۲
  آینده شغلی و بازار کار در رشته مرمّت و احیای بناهای تاریخی
  فارغ التحصیلان این رشته قادر خواهند بود با اطلاعات و دانش عمومی، نظری و تحقیقات از یک طرف و کار عملی از طرف دیگر هزاران بنای تاریخی را که در اختیار واحدهای دولتی از قبیل سازمان میراث فرهنگی کشور و سایر وزارتخانه‌ها و ارگانهای دولتی و بخش خصوصی قرار دارد، مورد مرمت و...
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۱۰۱
  آینده شغلی و بازار کار در رشته فرش
  دانشجوی این رشته باید فردی خلاق، نوآور و علاقه مند به هنر و صنعت فرش باشد و دانشجویی که بدون هدف رشته کارشناسی فرش را انتخاب کرده باشد، پس از فارغ التحصیلی جـایـگاهی در صـنعت فـرش نـخواهـد داشت که در نقطه مـقابل نـیز دانشجویانی هستند که با علاقه و پشتکار بسیار به این...
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۱۰۰
  آینده شغلی و بازار کار در رشته نقاشی
  دانشجوی‌ رشته‌ نقاشی‌ باید ویژگی‌های‌ جسمی‌ و روحی‌ خاصی‌ داشته‌ باشد تا بتواند در این‌ رشته‌ موفق‌ گردد و به‌ همین‌ دلیل‌ نیز آزمون‌ نقاشی‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ به‌ صورت‌ نیمه‌متمرکز برگزار می‌شود که یعنی‌ پیش‌ از ورود به‌ دانشگاه‌ استعداد و خلاقیت‌...
 • رقابت فشرده دانشگاه‌ها برای جذب رتبه‌های برتر کنکور؛
  از کمک‌هزینه خرید لب‌تاپ تا تضمین آینده شغلی
  هرساله بسیاری از دانشگاه‌ها برای جذب دانشجو برتر و به‌اصطلاح خودمانی‌تر قاپیدن رتبه‌های برتر کنکور سراسری رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر آغاز می‌کنند و با ارائه تسهیلات ویژه تلاش دارند دانشجویان نخبه را با این بهانه تشویق به انتخاب این دانشگاه کنند.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۹۹
  آینده شغلی و بازار کار در رشته طراحی پارچه
  با توجه به مشکلات ذکر شده در این حوزه و روند فعال روبه رشد مدها و مدل های خارجی، شاید بتوان گفت شرایط کار در این حوزه در ایران کمی سخت و نیاز به انگیزه، تلاش و پشتکار زیادی دارد. البته حمایت های سازمان ها و بخش های مسئول در این بخش، در رفع مشکلات و بهتر شدن بازارکار...
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۹۸
  آینده شغلی و بازار کار در رشته هنرهای تجسمی
  هنرهای تجسمی را یکی ازبهترین و مؤثرترین وسیله های ارتباطی می شناسند زبان بین المللی در آموزش و پرورش عالی ترین تجسمات زبان بصری شمرده می شود که می تواند افق های دور را ترسیم کرد.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در روزهای انتخاب رشته کنکور سراسری؛
  همه‌ی رشته‌های خارجی دانشگاه‌ها
  اصلی‌ترین دغدغه این روزهای داوطلبان و خانواده‌ها انتخاب یک رشته مناسب و مرتبط با رشته دوره دانش‌آموزی و البته مطابق با استعداد و علاقه دانش آموز کنکوری و دارای آینده شغلی مناسب است. خبرنامه دانشجویان ایران به همین مناسبت به بررسی ۱۰رشته زبان خارجی در دوره کارشناسی...
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۹۷
  آینده شغلی و بازار کار در رشته زبان ژاپنی
  ین رشته به تربیت افرادی همت می‌گمارد که با فرا گرفتن مهارت‌های چهارگانه درک مطلب، خواندن، نوشتن و مکالمه زبان ژاپنی بتوانند تخصص‌های لازم را به دست آورند و طول این دوره حداقل ۴ سال و ۸ ترم تحصیلی است و ادامه تحصیل تا سطح کارشناسی ارشد میسر است.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۹۶
  آینده شغلی و بازار کار در رشته زبان و ادبیات ارمنی
  وزارت امور خارجه به عنوان اصلی‌ترین مرکز جذب دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشکده‌های زبان سراسر کشور محسوب می‌شود و تعامل بین دانشکده زبان‌های خارجی با وزارت خارجه گرچه در شکل ایده‌آل خود قرار ندارد ولی در آینده نه چندان دور این ارتباط به نحو مطلوبی شکل خواهد گرفت.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۹۵
  آینده شغلی و بازار کار در رشته زبان ایتالیایی
  فارغ‌التحصیل این گرایش می‌تواند در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی در برخی از وزارتخانه‌ها و مؤسسات خصوصی برای ترجمه مدارک فنی، تجاری واداری فعالیت کند و در رسانه‌های همگانی برای ترجمه مطالب عمومی، روزنامه‌ای و خبری و برگردان گزارشات خبرگزاری حضور داشته باشد.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۹۴
  آینده شغلی و بازار کار در رشته زبان انگلیسی
  دانشجوی مترجمی انگلیسی باید در بدو ورود به دانشگاه تسلط کاملی به زبان انگلیسی داشته باشد و سپس وارد این رشته گشته و در دانشگاه با اصول و روش ترجمه یا زبان شناسی آشنا گردد و همچنین یک دانشجوی مترجمی باید به زبان فارسی تسلط کامل داشته باشد چون ترجمه از هر زبانی به زبان...
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در آستانه انتخاب رشته کنکور سراسری/۹۳
  آینده شغلی و بازار کار در رشته زبان آلمانی
  مهم‌تر از همه این که یک فارغ‌التحصیل زبان می‌تواند از تحصیلات خود در زندگی شخصی‌اش بسیار استفاده کند چون آشنایی با یک زبان خارجی، دریچه‌ای را بر روی انسان می‌گشاید که به یاری آن می‌توان تازه‌ترین اطلاعات را به دست آورد و از میان کتب و رسانه‌های گروهی امکان انتخاب داشت.
 • معرفی رشته‌های دانشگاهی در روزهای انتخاب رشته کنکور سراسری؛
  ۱۰رشته تاپ علوم‌انسانی را بشناسید
  اصلی‌ترین دغدغه این روزهای داوطلبان و خانواده‌ها انتخاب یک رشته مناسب و مرتبط با رشته دوره دانش‌آموزی که دارای آینده شغلی مناسب است. خبرنامه دانشجویان ایران به همین مناسبت به بررسی ۱۰رشته علوم انسانی در دوره کارشناسی پرداخته است.
 • در نشست خبری یزدان‌مهر، رییس صندوق رفاه دانشجویان اعلام شد؛
  بخشودگی ۱۰۰درصدی جرائم دیرکرد وام دانشجویی/ توزیع غذای رایگان در دانشگاه‌ها
  سال گذشته صندوق رفاه دانشجویان ۴۱۷ میلیارد تومان منابع داشت که توانست تسهیلات و یارانه به دانشجویان پرداخت کند که خوشبختانه امسال با مساعدت دولت و سازمان برنامه و بودجه و همچنین وصول درآمدهای اختصاصی صندوق این مبلغ به ۶۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
 • آخرین اخبار صنفی آموزشی
 • اطلاعیه سازمان امور دانشجویان درباره ارز دانشجویی
 • آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری دانشگاه آزاد +جزئیات
 • نامه ۱۳دانشگاه برای دریافت ارز دولتی امروز به دولت ارسال می‌شود
 • مهلت ثبت نام برای نقل و انتقال دانشگاه آزاد تمدید شد
 • دانشگاه قم دانشجوی بین‌المللی پذیرش می‌کند
 • شهریه دانشجویان دانشگاه الزهرا اعلام شد +جدول
 • فردا آخرین مهلت انتخاب رشته‌های بدون آزمون کنکور ۹۷
 • آخرین خبرها از کنکور سراسری ۹۷
 • رتبه بالا در کنکور؛ موفقیت یا شکست؟
 • ۶۰ درصد فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی جذب بازار کار می‌شوند
 • جذب ۲۵ هزار دانشجوی تربیت معلم از مهر ۹۷
 • رشته مترجمی انگلیسی بعد از ۲۷ سال بازبینی شد
 • عدم افزایش ظرفیت پزشکی کنکور ۹۷
 • کنکوری‌ها به امید انتقال به داخل برای تحصیل پزشکی به خارج نروند
 • زمینه ارتقای اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی فراهم می‌شود
 • ایجاد ۳۴۱۵ نفر ظرفیت پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی همدان
 • روسای ۵ دانشگاه‌ کشور انتخاب شدند
 • دانشگاه آزاد اردبیل به بزرگترین ناشر علمی کشور تبدیل می‌شود
 • اطلاعیه سازمان امور دانشجویان در خصوص ارز دانشجویی/ ارز بازار ملاک است!
 • عدم افزایش ظرفیت پزشکی کنکور۹۷
 • توضیحات تازه بسیج دانشگاه تهران از اتفاقات روز گذشته
 • خبری بسیار خوش برای دانشجویان دکتری
 • اعلام ظرفیت پذیرش دستیاری دندانپزشکی +جزئیات
 • شبکه علمی آموزش عالی در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد
 • دانشگاه گیلان میزبان پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی
 • نانو الیاف پلیمری در تصفیه آب و پساب مورد استفاده قرار گرفت
 • گسترش همکاری با‌ دانشگاه صنعتی شریف در زمینه الکترونیک نوری و فتونیک
 • جشنواره ملی انتخاب پایان‌نامه برتر حقوق شهروندی برگزار می شود
 • توسعه دیجیتال بدون همراهی دانشگاه ها به نتیجه نمی رسد
 • ۵ نفر از روسای دانشگاه‌های کشور انتخاب شدند
 • زمان انتخاب واحد نیم سال اول ۹۸-۹۷ دانشگاه کاشان
 • زمان انتخاب واحد نیم سال اول ۹۸-۹۷ دانشگاه یزد
 • کارنامه کنکور ارشد پزشکی امروز منتشر می‌شود
 • آغاز ثبت نام دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی
 • زمان انتخاب واحد نیم سال اول ۹۸-۹۷ دانشگاه هنر اصفهان
 • زمان انتخاب واحد نیم سال اول ۹۸-۹۷ دانشگاه هنر اسلامی تبریز
 • آغاز ثبت نام متقاضیان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد
 • امشب آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۷
 • ۱۱۵ رشته تحصیلی در مراکز علمی کاربردی البرز ارائه می‌شود
 • نامه ۱۳دانشگاه برتر برای ارز دولتی