گروه های خبری
آرشیو
باشگاه نویسندگان
 • بهنام طالبی؛
  شهید نواب صفوی و جاودانگی در تاریخ اسلام
  ارتزاق مالی حوزه از این نهاد مرکزی تأمین شود لذا دیگر هیچ روحانی چشمش به دست مردم نیست و شئوناتش حفظ خواهد شد، همچنین مدیریت اقتصادی حوزه از نهاد واحد و سیاست گزاری های منسجم نشأت خواهد گرفت.
 • محمد ادریسی؛
  قاتل کار گفتار است
  اشک های یک زن نشان صداقت او نیست. بالا بردن صدای یک مرد هم نشان از قدرت او نیست.اگر مردی پیروز شود می گویند: پشت سر هر مرد موفقی یک زن موفق قرار دارد اما اگر مردی شکست را تجربه کند نمی گویند: پشت سر هرمرد شکست خورده ای یک زن ایستاده است.
 • بهنام طالبی طادی
  وقتی به خواب غفلت می‌رویم!
  به همین دلیل شیخ مفید کسی که امام زمان علیه السلام خطاب به او می فرماید:(ایها الاخ الولی و المخلص فی ودنا الصفی) چنان تعابیر تندی را خطاب به ایشان به کار می برد تا هجمه تخریبی که به واسطه این اشتباه بر مذهب شیعه وارد شده است را جبران نماید.
 • محمدسعید ابراهیمی
  جان مستضعفین از نظر دولتمردان، بی کیفیت است
  همانطور که خاطر نشان گشت تنها 5 درصد ایرانیان ایرلاین ها را برای طی طریق بر می گزینند و 95 درصد دیگر، از سایر وسائط نقلیه استفاده می نمایند اما می توان گفت نسبت اهمیت و بودجه ای که دولت برای بخش های مختلف حمل و نقل، قائل شده است نسبتی معکوس را نشان می دهد.
 • مجتبی فاضل؛
  هاشمی نمونه بارز عملکرد نظام اسلامی
  حوادث و اتفاقاتی از قبیل مبارزات و زندان ها و شکنجه ها در رژیم طاغوت، جنگ تحمیلی، انتخابات مجلس و ریاست جمهوری، اختلاف نظرهای بین جناح چپ و راست، نامه به امام (ره) پیرو اتمام جنگ، دوران سازندگی، هجمه از طرف جریان های سیاسی و همچنین فتنه 88، همه و همه باعث شدند تا...
 • محمدعلی عبدو؛
  چرا باید از هاشمی نوشت؟
  حالا برای درگذشت او ( یا به تعبیری تولدِ یک هاشمیِ دیگر که شخصیتی به انعطافِ سلیقه‌ی سیاستمداران خواهد داشت ) باید کمی نوشت؛ نه از اختلاف‌هایش و نه از حرف‌هایی که مرجعی معتبر‌تر از کوچه و بازار ندارد.
 • میلاد صالحی؛
  پرچم آمریکا نماد حکومت آمریکاست و نه مردم آمریکا
  آمریکا کشوری دموکرات است(می گویند). ولی شکل گیری آمریکا براساس کشتار مردم بومی آن قاره اتفاق افتاد؛فرض بر اینکه امریکا هم مقبولیت دارد وهم مشروعیت؛حکومتی که پیشرفت خودرا به بهای کشتارو بمباران و...میده.
 • سیدامیر شایان حقیقی؛
  چرایی بازداشت آرش صادقی
  سلبریتی هایی که با این تراژدی عاشقانه و بشر دوستانه با ژست روشنفکر‌ مآبانه به حمایت از آرش صادقی پرداختند؛ از مهناز افشار، حامد بهداد، باران کوثری و..... که به حمایت از آرش صادقی و همنوایی با این مظلوم نمایی ها پرداختند.
 • حسین قادر؛
  جشنواره عمار؛ مرزبندی یا دوقطبی؟
  و این مسله باعث شد در کشور ما بعضی افراد دچار غرب زدگی شوند. در این شرایط ما باید به دنبال فضای آزاد اندیشی در جامعه باشیم تا مخالفان نسبت به عقاید خود قانع کنیم تا وحدت و هم بستگی میان ما به وجود بیاید.
 • محمد برم؛
  ایران؛ برهم زننده سیاست «توازن ضعف» آمریکا در خاورمیانه
  کمی جلوتر و پس از اینکه سیاست دو ستونی آمریکا در منطقه خلیج فارس، با پیروزی انقلاب اسلامی برهم خورد سردمداران این رژیم تصمیم به ابلاغ سیاستی گرفتند که با تضعیف ملت و دولت حکومت های این منطقه از تکرار انقلابی دیگر جلوگیری کند این سیاست "توازن ضعف" نام دارد
 • رضا مجیدی؛
  در انقلابی بودن از یکدیگر سبقت بگیریم!
  انقلاب بسان قطار و یا چرخش یک منظومه در حال حرکت است در این بین باید گفت که انقلابیون فعلی ما از اوایل انقلاب و جوانان آن موقع نیز به مراتب پرشور تر و جلوتر هستند و به فعالیت های خود برای استحکام نظام اسلامی ادامه میدهند.
 • علیرضا خرم روز؛
  پایان برجام و آغاز عصر انقلابی گری
  تضمین های حقوقی بی پایه در برابر افزایش عمق استراتژیک کشور در میدان نبرد منطقه ای توانست به خوبی پیامدهای مثبت و تاثیرگذار اندیشه مقاومت را نمایان سازد. لذا با پایان دوران هیجان محور برجام اکنون نه فقط در عرصه منطقه ای بلکه در حوزه بین المللی نیز رویش نوینی، این بار...
 • کریم گرامی اصل؛
  مواظب فتنه اکبر باشید
  یکی از مراحل فتنه اکبر، دامن زدن به اختلافات گسترده در پسا برجام و ایجاد چند دستگی در جامعه از طریق نفوذی ها است. روزنه اصلی نفوذ دشمن، اسلام آمریکایی یا همان اسلام رحمانی است که آقای رییس جمهور و اطرافیانش از آن دم می زنند، در حالیکه رهبری اسلام رحمانی را همان...
 • مرتضی دهقان؛
  وقتی آسیب‌های اجتماعی نمایان می‌شود
  با توجه به اینکه دهه ی چهارم انقلاب اسلامی به پایان رسیده است و ناکارآمدی خصوصا در اقتصاد و مشکلات فساد و آسیب های اجتماعی نمایان است، این جبهه باید بتواند این ناکارآمدی را که آسیبی برای آینده ی انقلاب اسلامی است با ارائه برنامه مستدل و برنامه ریزی شده دچار و حل کند.
 • یاسین سرمیلی
  نگاهی اجمالی به فیلم سینمایی آس و پاس
  فیلم سینمایی آس و پاس از کارگردانی که با رزومه و سابقه اش ثابت کرده علاقه عجیبی به ساخت فیلم هایی دارد که با مضمون رقص و آواز همراه باشد ، نمونه اش فیلم شانس عشق تصادف، شارلاتان، شیر و عسل و فیلم سینمایی کما که نسبتا فیلمی قدیمی است.
 • محمدرضا پاریاب؛
  آغازگر
  میان رخدادهای چند دهه اخیر، انتخابات دهم ریاست جمهوری از اهمیت بسزایی برخوردار است و اتفاقاتی که در طی این دوره به وقوع می پیوندد بسیار مهم و البته بعضی از اوقات مایه تاسف و تاثر بوده است.
 • وحید شورابی؛
  ۷ سال عقب ماندگی باطبی از سران فتنه در چرخه فتنه، تحریم و برجام!
  درست پس از این نامه و همزمان با ایام فتنه ۸۸، شدیدترین قطعنامه تحریمی (۱۹۲۹) علیه ایران صادر شد و نشان داد فتنه و تحریم دو ضلع از مثلث فشار علیه جمهوری اسلامی اند تا با "تغییر رفتار جمهوری اسلامی " بتوانند " تغییر ساختار" را رقم بزنند.
 • صادق فتح نیا؛
  نه دی یعنی تجلی بصیرت و تقابل بین حق و باطل
  متاسفانه آزادی بیان که شعار این دولت بود، فقط مختص افراد جریانات خاص شده است. مسئولین دانشگاه باید در مورد اجازه ندادن برای برگزاری سخنرانی پاسخگو باشند و باید در این زمینه دلیل قانع کننده ای داشته باشند.
 • مهدی چراغ‌زاده؛
  این روزها در آپارت چه می‌گذرد؟!‏
  آپارات این روزها اقدام به تولید و انتشار برنامه‌های خاصی با حضور برخی چهره های جنجالی و طرح مسائل هنجارشکنانه زده است و به نظر می‌رسد قصد دارد تا با شکل‌دادن جریان تازه‌ای در فضای اینترنت مخاطبین بیشتری جذب کند و یکه‌تازی خود را در ایران ادامه دهد.
 • محمد صادقی؛
  نگین درخشان تاریخ ایران
  دشمنی کشورهایی هم چون آمریکا واسرائیل با کشورمان از سالیان دور بوده است و این مسئله بر کسی پوشیده نیست البته اگر کمی انصاف داشته باشد. در این بحبوحه هرجا که مردم ما بصیرت داشتند همانند حماسه 9 دی, توانستیم مقابله ای بجا و درست در تقابل با دشمنان خارجی کرد.
 • میلاد صالحی؛
  ۹ دی روز تشییع جنازه فتنه
  بی تردید حماسه نهم دی‌ماه سال 88 از حرکت های پیش برنده و تاریخ‌ساز انقلاب اسلامی است که منعکس کننده هدایت و بیداری برای آیندگان در مقابله با کینه‌توزی‌های دشمنان قسم خورده ایران عزیز و چراغ راه عبور ایشان از گذرگاه‌های پیچیده و خطرناک تاریخی است.
 • علیرضا حاتمی؛
  آلودگی دانشگاه!
  افرادی که بیشتر در عرصه سیاسی شناخته شده اند و جایگاه علمی آنچنانی ندارند ، خود این را می توان یکی از عوامل کاهش سرعت پیشرفت علمی در کشوردانست. دانشگاه دور از سیاست از شور ونشاط خالی است و ممکن است این کمبود شور ونشاط در دانشگاه از راه های دیگری تامین شود که خدای...
 • میکائیل دیانی؛
  رسانه پسا انقلابی
  رسانه‌ها وقتی می‌توانند رسانه‌های تاثیرگذاری باشند که علاوه بر چارچوب نظری، زبان منحصر به خودشان را داشته باشند. اگر رسانه‌ای از این مولفه تهی شد صرفاً نقش یک بلندگوی اطلاع‌رسان را خواهد داشت که صدای سخنران را به جای آنکه 10 نفر بشنود به 10 هزار نفر می‌رساند. به...
 • محمدتقی فهیم؛
  ۵۰ سال عقب‌تر از سینمای بالیوود
  بالیوود امروز قطعا با سینمای ۵۰ سال پیش هند و آثاری چون «سنگام» و «شعله» بسیار متفاوت است اما گویا کارگردان سلام بمبئی هنوز در آن دوران سیر می‌کند. فیلم عقب‌تر از سینمای روز هند است و نتوانسته خود را به بالیوود امروز برساند. هر چند تجدید خاطره با امثال شعله و سنگام...
 • محمدسعید ابراهیمی؛
  نفوذ علمی، قصور یا دیاثت؟
  دنباله دار بودن این اقدامات و فراوانی آن، موید این امر است که در چارچوب سیاست نفوذ، صورت می گیرند و مضاف بر این، نکته ی جالب توجه این است که در اکثر موارد دیپلمات ها، خود خواستار حضور در مراکز علمی می گردند.
 • محمد ادریسی؛
  عدالت فردا، توجیه فساد امروز نیست
  درمان انقلابی باید داشت اما نه با تهمت و افشاگری.شاخصی برای اندازه گیری عدالت اجتماعی در جوامع محلی و قومیتی و حتی در نهادها برای غلبه بر مشکلات مرتبط با فساد که در توزیع خدمات اثرمی گذارد نیست که لازم است جدی گرفته شود.