گروه های خبری
آرشیو
باشگاه نویسندگان
 • علیرضا سلطانی؛
  دیگر چه اتفاقی باید بیفتد؟
  تا قیامت هم با آمریکا مذاکره کنیم نتیجه ای ندارد. ملت ما را تحریم میکند و در مقابل از سران فتنه حمایت میکند. ملت ما را تحریم میکند و در مقابل بودجه های هنگفتی را برای حمایت از منافقین و تروریسم تصویب میکند.
 • طاهره میرساردو
  راهکارهای مواجهه با کودکان کار
  ضرورت دارد متولیان امر با حساسیت و دقت لازم و با استفاده از محققان حوزه مسائل اجتماعی علل این معضل را شناسایی و راهکارهای مناسب جهت برون‌رفت از این مشکل را ارائه کنند و به کار گیرند. رونق اقتصادی و افزایش نرخ اشتغال می‌تواند شرایط بد اقتصادی خانواده‌ها را سامان داده...
 • ولی‌الله صادقی؛
  جنبش اعـدام ‌زدایی در ایـــران
  براساس این تحول قانونی، رویه قضایی در چهار سال اخیر شاهد استناد قابل توجه قضات به این ماده و ارجاع موضوعات به پزشک قانونی و عدم صدور حکم اعدام نوجوانان با دریافت کمترین شبهه در درک ماهیت یا حرمت جرم بوده‌‌‌ است.
 • رضا علیپور؛
  کابینه دوازدهم و چالش «سهم‌خواهی»
  پس این دلایل نمی‌توانند دلایل متقنی برای درخواست سهم از روحانی باشند. مضاف بر اینکه اگر هم بپذیریم اصلاح‌طلبان قائل به کفایت این دو دلیل برای سهم‌خواهی باشند، علت سهم‌خواهی‌های درون‌گروهی چیست؟
 • شهرام کرمی؛
  «مفیستو» الگویی برای تئاتر دانشگاهی سیستماتیک
  مسعود دلخواه جزء آن دسته از کسانی است که تئاتر را به درستی می‌شناسد و من همیشه از تماشای کارهای او لذت برده‌ام و با خیال راحت وارد سالن نمایش‌های او شده‌ام. گروه دلخواه آنقدر با شوق کار کرده است که همین شوق را به مخاطب منتقل می‌کند.
 • هادی فیروزمندی؛
  کمپین سینماگران برای قول‌های فراموش شده دولت یازدهم
  اما هنوز فیلم‌های زیادی در لیست توقیفی‌ها قرار دارند که وضعیت آنها مشخص نیست. این صحبت‌ها و گزارش عملیاتی او از آخرین وضعیت فیلم‌های توقیفی تردیدها را نسبت به سرنوشت وعده تازه نیز بیشتر کرد.
 • امیر حسنخانی؛
  چرا ما به سوریه کمک نظامی می‌کنیم؟
  بنابراین اگر ما صبر می‌کردیم داعش سوریه و عراق را تصرف می‌کرد، مطمئنا مکان بعدی برای تصرف ایران ‌بود و اگر ما صبر می‌کردیم در مرز خودمان با آنان بجنگیم، بلایی که سر شهرهای سوریه آمد، سر شهرهای ایران هم می‌آمد.
 • زهرا جعفری؛
  دختران امروزی و مشکلات پیش رو
  دختران امروز مادران فردای این جامعه هستند؛ مادرانی که باید نسل‌های آینده را برای پیشبرد جامعه تربیت کنند؛ اما اگر دختر امروز و مادر فردا در گرداب مشکلات ریز و درشت بیفتد نمی‌تواند به‌درستی نسلی را برای جامعه آینده تربیت کند. این موضوع آنقدر حائز اهمیت است که باید همه...
 • حامد زندمقدم؛
  اصلاح را از خودمان آغاز کنیم
  هرچند گرفتن دانشجو (در تحصیلات تکمیلی) بیش از توان یک استاد دارای منافع شخصی و بعضا تامین منافع مالی دانشگاه است، اما آیا رسالت دانشگاه و متولیان آن در این راستا تعریف شده است؟ آیا تشکیل پردیس بین‌المللی در دانشگاه‌های دولتی و مادر کشور در جهت خدمت به علم بوده است؟...
 • امین بهرامی؛
  قرارداد صنعتی، صنعتِ قراردادی
  در این روند، ورود فناوری و گردش بازار مبتنی بر ظرفیت آموزش و پژوهش نیروی انسانی یک مجموعه صنعتی شکل می گیرد به عبارت دیگر بالا بردن پتانسیل آموزشی و پژوهشی به ارزش افزوده تبدیل می شود و در نهایت بازار و اشتغال رونق میگیرد.
 • سمیرا کریم‌شاهی؛
  جنگ آب
  پاسخ این سوال منفی است، البته خشکسالی و شرایط نامناسب جوی در اکثر مناطق کشور مشکل کمبود آب را پررنگ می‌کند اما بخش عمده چالش پیش آمده به عدم مدیریت صحیح منابع آبی و مصرف بی‌رویه یا نادرست آب برمی‌گردد.
 • علی عربی؛
  آتنا طعمۀ روشنفکران
  زین پس دشمنان لک لک های سند بیست سی می‌توانند به ملاقات قاتل آتنا رفته و برایش کمپوتِ «هشتک آزادی» ببرند و همچنین حامیان حیوانات وحشی می توانند بعد از اعدامِ بزرگ‌مردشان، با دسته گل به سر قبرش رفته و سلفی «ضدتوحش‌گری» بگیرند.
 • حسین جهانی؛
  در مذمت نگاه سیاسی به ماجرای «آتنا»
  چگونه است که در کشورهای مدعی که سند ۲۰۳۰ اجرا شده است بازهم شاهد آمار بالای تجاوز جنسی هستیم؟
 • پوریا اشتری؛
  اقتصاد مقاومتی، واجب فراموش شده
  آن طرفی ها ده روز است که همه هم و غمشان این شده که به طرف مقابل بگویند مداحمان خوب کرد، که همه مثلا صف اولی ها را زیر سوال برد، طرف مقابل هم ضمن مخالفت با این ادعا می گویند بالاخره یک روز کاری می کنیم زن ها به ورزشگاه بیایند، بالاخره کاری می کنیم سگ ها نجس نباشند و...
 • هدیه بشارت؛
  یکی به ما بگوید چه کنیم؟!
  اگر توخسته ای که روزهای متمادی چانه زنی کردی درکشورهای خارجی تاحقی بگیری برای ما و نشد ، ماهم خسته ایم از وعده های طولانی مدت وبی نتیجه والبته سردرگم!
 • حسین نادیان؛
  فرمان آتش به اختیار برای افسران
  جریان غربگرا در فضای انتخابات امسال نتوانست برجام جدیدی را به جمهوری اسلامی تحمیل کند و در پسا انتخابات به دنبال آن خواهد بود.
 • رضا علیپور؛
  وحدت‌شکن یا وحدت‌آفرین
  نگاهِ دولت به مسئله ی وحدت را در طرح انتقادات خود بیش از پیش بسته است و این قدرت را به حامیان این نگاه داده که علاوه بر برچسب "وحدت شکن" برچسب "حامی بی قانونی" را نیز به آنها الصاق کنند،
 • محمدمهدی حسین‌آقایی؛
  معراج شبانگاهی دانشجویان
  در مواردی نیز خواسته‌ی دانشجو البته این است که تمامی دانشجویان امتحان را خراب کنند و این بار رحمی به دل استاد افتد و نمرات را به نمودار ببرد، هر چند که می‌داند عده‌ای هستند که به‌طرز اعجاب‌آوری بالاترین نمرات را کسب می‌کنند و این دعا از ابتدا به واسطه حضور آنها شکست...
 • حسن ثابتی؛
  دانشگاه پژوهی؛ سطوح و گونه‌ها
  استخراج رشته های دانشگاه پژوهی؛ به شکل استقرایی در تاریخ علم در ایران یا جهان میتواند موضوع پژوهش مفصلی قرارگیرد اما عمده رشته هایی که، با روش هایی چون عقلی، تجربی، نقلی و غیره متناسب با هدف مسائل خود، در این حوزه دسته بندی می گردند.
 • سیدسجاد مهدی‌پور؛
  مذاکرات، اتهام هتاکی و حق‌الناس!
  زمانی که قراداد برجام بین کشور های 5+1 و جمهوری اسلامی امضا شد، دولت و رسانه های وابسته چنان این قرار داد را بزرگ و بوق و کرنا کردند، که مردم با خود گفتند دیگر تمام مشکلات حل شد و تمام تحریم ها هم برداشته شد.
 • محمد پورگنجی؛
  درباره حوادث روز قدس
  ڃه اتفاقی پیش آمده که این اتفاقات را سریعا در فضای مجازی منتشر کرده و اذهان مردم را به سمت دوقطبی گرایی می کشاند؟ ڃرا اعتراض های صحیح و به حق مردم را در طول این ڃند سال در انتقاد به عملکرد ضعیف دولت منتشر نکرده اید و دست به دامن این حرکت شده اید؟
 • میلاد صالحی؛
  اجرای عدالت در گروی پیوستگی دین و سیاست
  پیوستگی دین و سیاست ضمانت کننده اجرای عدالت ودر نتیجه سعادت جامعه است. به تعبیر امام خمینی(ره) آنان که به جدایی دین و سیاست قائل هستند ، نه دین را شناخته اند و نه سیاست را.
 • مهدی کلانتری؛
  اقتداری از جنس آسمان
  زمانی که صدای زوزه ی گرگ ها در تهران شنیده شد و با غرش شیرانی از جنس غیرت به دست باد سپرده شد مردم ایران می دانستند که کورکورانه عمل کردن دشمن دلیلی جز اظهار ناتوانی او ندارد و طولی نکشید که جواب آن خس خس گرگ ها با یورش قاطع مواجه شد و سران فتنه تارومار شدند و لانه ی...
 • عارف آل معزز؛
  پیام موشک
  موشک های ساخت جمهوری اسلامی ایران به ویژه موشک فجر در جنگ غزه به راحتی سپر موشکی پاتریوت رژیم صهیونیستی را بی اثر کند، نشان دهنده اراده واقعی ملت ما برای مبارزه با تروریسم دولتی اسرائیل است.
 • محسن غریبی؛
  حمایت از حقوق انسانی
  دلیل ملقب شدن رژیم صهیونیستی به رژیم آپارتاید، نژادپرستی و قوانین مصوب آن‌ها در حمایت از یهودیانِ صهیونیست و طرد سایر ساکنان سرزمین فلسطین می‌باشد که در اینجا با استناد به برخی کنوانسیون‌های بین المللی به برخی از اقدامات متناقض آنها اشاره می‌کنیم.
 • محمدرضا احمدی‌زاده؛
  صعود بی دغدغه، پاداش ثبات
  مشکلات مالی ،نبود کمپ های تمرینی مناسب ،عدم برگزاری بازی های تدارکاتی و تغییر در کادر فنی ؛علف های هرزیست که میتواند فرصت سبز شدن یکی از بهترین دوره های تیم ملی فوتبال ایران را بگیرد؛اگرچه ثبات فدراسیون، تخصص کادر فنی و بازیکنان و حضور مردم فوتبال دوست ایران سبب...