گروه های خبری
 • آرشیو
  باشگاه نویسندگان
 • محمد برم؛
  تحلیلی بر "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال"
  فلذا نه تنها "تولید و اشتغال" بسیاری از مشکلات داخلی کشور را رفع می نماید بلکه با اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی حول این محور نیازمندی کشور به خارج نیز رفع می شود و سرآخر مانع رشد ملت را از سر راه بر می دارد. امید است ملت نیز در این مسیر کمک حال دولت باشد.
 • علی عرب؛
  دولت خسته در سال اقدام و عمل اقتصادی
  یکی از عوامل عدم تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» کندی و خستگی دولت در جهت تحقق این شعار بود و این در حالی است که با شتاب دادن به کارها می‌شد شرایط بهتری را در راستای تحقق این شعار فراهم کرد.
 • میلاد خدری؛
  قارونیزم در جمهوری اسلامی
  چه مصیبت ها که امیرالمؤمنین از قارون های مسلمان نکشید. طلحه با هزاران کنیز و غلام، زبیر با ده ها کاخ و طلا و درهم و دینار، سعد ابی وقاص و ... همه از انقلابیون بودند. همه حزب اللهی بودند، یار دیرین پیامبر بودند و خاطرات زیادی از دوران با پیامبر بودن داشتند.
 • سلمان کاظمیان؛
  جذب یا هضم؛ اصلاح کنیم یا اصلاح شویم؟
  به راستی چرا روزی شعار اسلام ایرانی (جریان انحرافی) داده می شود یا روزی نماد شیر و خورشید را نماد سلطنتی نمیدانیم و یا اینکه حتی روزی در مقابل نماد طاغوت نماز می خوانیم؟!
 • امیرحسین شکوری؛
  توسعه آرمانی بلند برای دولت‌ها و ملت‌ها
  در جهان امروز وقتی از توسعه صحبت می‌شود، صرفا توسعه اقتصادی مطرح شده و اگر روزی از توسعه فرهنگی صحبت شود، منظور این است که توسعه فرهنگی را برای در اختیار قرار گرفتن در دست توسعه اقتصادی می‌خواهند.
 • سارا آفاق‌پور؛
  آشپزخانه چینی، پوشاک ترک، اقتصاد مقاومتی پر!
  به قول یکی از اساتید، بازار امروز بازار واسطه هاست و تولید کننده و خریدار هم یک طرف ماجرا از فشار و سختی ها دارند از حال می روند و اگر حواسمان نباشد پس فردا بازار در قبضه قاچاق چی ها و تکدی گران و...خواهد چرخید.
 • امیرسعید قنبری؛
  بررسی خصوصی‌سازی آموزش عالی
  با این‌حال حذف کلمه مذکور به تصویب شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید لکن به ناگاه با مخالفت هشت عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی روبه‌رو شد و مقرر شد این پیشنهاد در صحن علنی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود.
 • مرتضی مجاهد؛
  عملکرد دولت یازدهم در اجرای الزامات برجام
  تشکیل هیئت قوی، آگاه و هوشمند نظارت بر اجرای برجام می باشد. به علت نوع ترکیب اعضای این هیئت که در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده است از کارایی زیادی برخوردار نمی باشد زیرا اکثر افراد از موافقان و مذاکره کنندگان برجام می باشند.
 • امیر استکی؛
  رفته‌اند کبریت بخرند!
  خلاصه! تا اینکه همه بفهمند و بروند نیمه‌های شب شده بود، عده‌ای از امیدواران سمج، هنوز منتظر بودند ولی خواب دیگر مجال ماندن به آنها نمی‌داد اگرنه تا حصول موفقیت مستحکم باقی می‌ماندند.
 • علیرضا سعیدآبادی؛
  دولت دوازدهم؛ تداوم یا تغییر؟
  درست یا نادرست کم نیستند کسانی که در جریان های موسوم به چپ و راست، به دلیل فقر نظام حزبی و دلایل متعدد دیگر، سرگردان هستند و در بزنگاه های سیاسی خود را در کنار مستقل ها معرفی می کنند که باید در آرایش جدید سیاسی جامعه بازتعریف شوند.حاکمیت می تواند به خوبی از این...
 • افشین زرگر؛
  بی اعتبار شدن دولت در قمار برجام
  دولت در راهبرد غلط حل مشکلات اقتصادی با سیاست خارجی و عدم تکیه بر توانایی ملی، اعتبار خود را در قمار برجام به حراج گذاشت.
 • محمدحسین آزادی؛
  حلقه مفقوده جنبش دانشجویی
  عقلا همواره دانشجو و جنبش دانشجویی را با پیشتاز بودن در عرصه‌های روز جامعه می‌شناسند، پیشتازی‌ای که همراه با اندیشه، منطق و استدلال قوی جهت اقناع فکری اقشار مختلف جامعه می‌باشد.
 • معین حافظی‌زاده؛
  هنری که فدای سیاست می‌شود
  اگر هنر در آمریکا اهمیت دارد و میشود آمریکا را به عنوان کشوری در نظر گرفت که در مورد هنر و سینما با توجه به معیار های هنری داوری میکند، اصولا نباید سیاسی کاری ها و اعتراضات علیه دولت حاکم در آمریکا از طریق یک جشنواره ی بین المللی که اهمیت آن در تاریخ بسیار سرنوشت ساز...
 • پرویز امینی؛
  در رثای مظلومیت، اخلاص و وفاداری بلبل خمینی(ره)
  بعد از جنگ، آهنگران مثنوی بلندی، «در باغ شهادت را نبندید» را برای روایت فتح شهید آوینی خواند و فضای اجتماعی تازه‌ای ایجاد کرد و اشعار دیگری مثل «مثنوی شهادت» و مانند اینها که هر کدام ارتباط نافذی با مردم برقرار می‌کرد.
 • یاسین قاسمی؛
  «لاک قرمز»؛ اثری که معضلات جامعه ایرانی را سیاه مطلق نشان نمی‌دهد
  در این فیلم پس از مرگ پدر، تمامی بزرگان فامیل، اقوام و... که کمکی از دستش بر می‌آمد یا ترسو یا ناتوان بودند که در این بین اکرم یک‌تنه و مردان در مقابل همه مشکلات ایستاد. بازی تحسین برانگیز او در پشت آسایشگاه کودکان زمانی که اعتراض می‌کند و برادر و خواهر خردسال‌اش را...
 • امیر استکی؛
  بیداد عدل و داد
  3 میلیون و 200 هزار بیکار داریم و اگر تنها 10 میلیون گردشگر وارد کشور شود بیش از 13 میلیارد دلار درآمد ارزی و 4 میلیون اشتغال درست می‌شود، یعنی با یک حرکت صحیح در یک مساله اقتصادی و اجتماعی می‌توانیم بیکاری را حل کنیم، بیکاری‌ای که امروز تنها مشکل اقتصادی نیست بلکه...
 • سارا آفاق پور؛
  نمایشی از جنس هویت در دانشگاهی به نام مازندران!
  شاید در ابتدا اینکه نمایشگاهی 50 درصد تخفیف داشته باشد ذهن مارا به این سمت ببرد که یقینا ناشران دغدغه کتابخوان کردن مارا داشته اند ولی وقتی دقیق تر بررسی می کنیم ؛ لابه لای این کتابها، با کتابی از جنس اندیشه، فکر، چالش و نیازهای جوان امروزبر نمی خوریم!
 • محمود نامور؛
  چرا در جامعه ما نسبت به احزاب دیگاهی منفی وجود دارد؟
  دیدگاه منفی نسبت به احزاب و کارکرد آن در بین مردم جامعه و مسؤلان سیاسی باید تغییر کند و جای خود را به دیدگاه منطقی و البته کارکرد درست احزاب سیاسی بدهد. تغییر این رویکرد در بین مسؤلین در نتیجه باعث تغییر رویکرد در جامعه ومردم می شود.
 • محمد برم؛
  تبلیغات زودهنگام برای ملت آب و نان نمی شود
  هیچ فرقی هم نمی کند مسئول مورد نظر رییس فلان دولت باشد یا فلان مسئول سوغات آباد. اما اگر اینگونه انتقادها به شوی سیاسی و تشکیل کمپین های انتخاباتی منجر شود نه تنها قانون شکنی اتفاق افتاده است بلکه نان و آبی هم برای مردم جور نشده است.
 • علی عربی؛
  «بی عرضه» کیست؟
  جناب دکتر زیباکلام بی عرضگی را در افرادی می توان یافت که دم از آزادی بیان می زنند اما نزدیک انتخابات 96 به دلیل فرار از پاسخ گویی به سوالات منتقدین مبنی بر ضعف عملکرد دولت تدبیر و امید دست به طرحی می زنند که 6 ماه تا 2 سال زندانی دارد.
 • علیرضا خرم روز؛
  مدیریت جهادی کلید گمشده تدبیر ملی
  دفاع از دولت به قیمت ندیدن مشکلات ریشه ای یک منطقه بحران زده و به جای آن برگزاری دیدارهای نمایشی با شن ها و ریزگردها، نمی تواند به مشروعیت افراد در اذهان عمومی کمک برساند. برداشت عمومی در روزهای اخیر نشان داده است که ژست های نگران و قرار دادن تصویر و متن های احساسی...
 • مسلم خلخال
  مردم را درگیر امیدهای بی تدبیر نکنید
  سال ها است که خوزستان به خصوص کلان شهر اهواز بارها بخاطر مسئله ریزگردها تعطیل می شود بی تدبیری مسئولین باعث شد تا در شهر اهواز برق ها قطع شود ترانس های برق منفجر شود و آب ها گل آلود شوند بی تدبیری مسئولین به حدی زیاد بود که برای چند روز باری دیگر مردم خوزستان به...
 • امیر استکی؛
  مدیریت بحران و پیرمردهای میلیاردر!
  مورد ریزگردها و خوزستان و خانم ابتکار و توله‌سگ‌ها را برای این مطرح کردیم که مدیره مذکور خود از خطبه‌خوانان اساسی حادثه پلاسکو بود و خب، آن مایه از انصاف را هم ندارد که لااقل در زمینه مدیریت بحران، معترف به ضعف و ضرورت عذرخواهی از مردم باشد.
 • میلاد امیری؛
  تحریم سپاه پاسداران؛ آغاز پروژه شکاف در حاکمیت
  مهمترین جنبه مخفی و مهم این تحریم اما در بند دوم لایحه کنگره قابل ردیابی است. بند دوم لایحه کنگره میپرسد: " آیا هیأت مدیره نهادی که توسط اعضای سپاه یا توسط نمایندگان و نهادهای تحت کنترل اعضای سپاه اداره می‌شوند، نهادی تحت کنترل دولت جمهوری اسلامی ایران محسوب...
 • رضا مجیدی؛
  نقش جنبش دانشجویی در ایجاد تمدن اسلامی
  دفاع بدون تقیه از نظام اسلامی و ایجاد صدایی واحد بین دانشجویان مسلمان جهان از دیگر ابعاد رسیدن به تمدن اسلامی است که جزو وظایف این تشکل ها است و با نگاهی راهبردی به آینده انقلاب اسلامی است که می توان درباره آینده تصمیم گرفت.
 • امیر استکی؛
  کلاه بزرگ‌تر از عمامه هم داریم!
  البته بر همه روشن است که این استدلال تا چه حد بر خلاف نظرات مقام معظم رهبری است و اصلا با آنچه ایشان درباره نوع ورود به این بازی تحت عنوان «نرمش قهرمانانه» عنوان کرده‌اند تفاوت بسیار زیادی دارد. اینکه رهبر انقلاب از عجله در به سرانجام رساندن برجام دلخورند