گروه های خبری
آرشیو
باشگاه نویسندگان
 • آنیتا باقری؛
  اکنون شما ۱۶ میلیون منتقد دارید!
  ۱۶ میلیون نفر می خواستند که دیگر نباشید! اگر جای شما بودم حتما دنبال این بودم که به جای جشن و پایکوبی، درد آن ها را بفهمم!
 • محمدعلی رحیمی‌نژاد؛
  تقدیم به ترانه علیدوستی
  کاش در زندگی واقعی نیز بازیگر فیلم هایتان بودید؛ فیلم هایی که درد مردم را می گفتید و در راه رفع آنها گام بر می داشتید و نه بازیگر اشخاص باشید. امروز مشکل ما آزادی است! به فرض نه این افراد که متوقعانه سنگ آنها را به سینه می کوبید همه کسانی که حضورشان را آرزو دارید،...
 • صنم سلطانی؛
  متأسفم که فریاد می‌زنم!
  حالم بد میشه که ما قراره یک ملت باشیم که رحماء بینهم ولی حواسمون نیست که خیلی از خواهر و برادرامون از حق طبیعی ازدواج محرومن! و حتی نمی توانند ابراز کنند چون دون شأن یک دختر است!
 • محمد خضریان؛
  انتخابات و هوای این شهر
  صاحبخانه مان هم بود... شیرینی پخش می کرد و سراپای زنان از روسری رسته آزاد شده از بند سیاه حجاب را خریدارانه برانداز می کرد... وقتی به من رسید با حالتی سراپا از شور و شعف گفت خداروشکر که این رای آورد پرسیدم چطور؟....
 • محمدحسین ارجمندنیا
  ترویج گفتمان انقلاب، حلقه مفقوده دولت‌های انقلابی
  نکته دیگر آنکه تازمانیکه هنر، فرهنگ، سینما، نوع معماری، سبک خوراکی‌ها و نوع پوشش زنان و مردان به دست عده‌ای غیرانقلابی اداره می‌شود، چگونه می‌توان انتظار داشت قاطبه‌ی جامعه نسبت به کاندیدای انقلابی اقبال داشته باشد؟
 • نعیمه مستشاری‌راد؛
  پیروز انتخابات کیست؟
  آرامش امروز در ایران و در منطقه حاصل خون جوانانی است که غیرت ایرانی را زبانزد خاص و عام کرده اند . آنچه مورد بحث است ، ورود به دروازه های اقتصادی و صادرات محصول ایرانی به تمام نقاط دنیاست . انتخابات به قدرت های جهان نشان داد
 • مریم بردبار؛
  تحمیل عقاید خود به روش‌های مختلف در ذهن دانشجو؟
  نمی خواهند به سیستم و فضای امنیتی هشت سال پیش بازگردند، در حالی که میبینیم فضای دانشگاهی در این برهه از همیشه امنیتی تر است، به صورتی که ما اجازه اکران یک مستند سیاسی ساده را نیز در سطح دانشگاه نداریم و برای ما بقی برنامه ها نیز باید هفت خوانی را بگذرانیم از جنس رستم.
 • رویا امانی؛
  «باید»هایی که نیست و «نباید»هایی که هست!
  کاندیداهای انتخابات "باید" قادر باشند بدون هرگونه بی احترامی با منتقدان و مخالفان خود صحبت کنند و با روش استدلال و بحث منطقی مخاطب را اقناع سازند. "ناسزا گویی" یا "حواله کردن به جهنم" ، " برخورد گاز انبری″ و... روش صحیحی در برخورد...
 • رویا امانی؛
  زندگی کارگر پرماجراست امروز!
  صدا و سیما که مدتهاست ابزار انتخاباتی دولت قرار گرفته به دلیل عدم حضور هیچ یک از مسئولان دولتی تا ساعتها بعد از وقوع حادثه از پوشش خبری لحظه به لحظه امتناع ورزید! که این در نوبه ی خود بسیار قابل تأمل است!
 • سمیرا اکبری؛
  عربستان و حفاظت از حقوق زنان!
  کشوری که بسیاری از پژوهشگران علوم اجتماعی وضعیت زنان آن را با وضعیت تبعیض نژادی مربوط به سیاهان آفریقای جنوبی یکی می دانند؛ تنها کشوری است که رانندگی زنان در آن ممنوع است؛ کشوری که زنان آن برای سفر، دانشگاه، گذرنامه و حتی دسترسی به خدمات پزشکی کوچکترین استقلال ندارند.
 • سیدحامد کاظمی؛
  دولت کارآمد و پاسخگو
  بدیهی است تمامی نامزدها شعارهایی برای مبارزه با بیکاری وتلاش در جهت اهداف اقتصاد مقاومتی مطرح می کنند. آنچه در انتخاب نامزد توانمند حکم چراغی در تاریکی دارد، بررسی سوابق مدیریتی وی و میزان اثربخشی و کارایی آن نامزد در مسئولیت های گذشته است.
 • عارف آل معزز؛
  حقوق مسلمانان در فرانسه
  امروزه در فرانسه متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که در این کشور مواضع نسبتا تندی حتی از سوی رسانه های اجتماعی و دولتی بر ضد مسلمان منتشر شده می شود که حاکی از افزایش عقاید اسلام هراسانه در این کشورالبته به صورت هدف دار و برنامه ریزی شده است.
 • مهدی کلانتری؛
  امیدی که تبدیل به یأس شد!
  کجایند ماهواره های امیدی که زمانی همچون خاری در چشم سیاسیون فاسد امریکایی و اسراییلی بودند؟ نتیجه جز آن بود که الان در دانشگاه های ما فضایی مرده و ساکن چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ سیاسی و… حاکم است؟
 • سیدمحمدحسن حسینی؛
  روز حساب رسید!
  قطعا نگاه ما به دولت آینده باید یک دولت مقتدر و قوی باشد. قیاس برنامه های کاندیداها با دولت یازدهم باعث می شود توقع ما کم و لذا دولت آینده ضعیف و ضعیف تر شود. هرچند اعتقاد اکثریت مردم به آمدن دولت جدید و پویا می باشد اما خود آقای روحانی هم باید برنامه خود برای دوره...
 • وحید سلوکی؛
  اهداف بازیگران خارجی در انتخابات 96
  تلاش برای اخلال در انتخابات 96 که شامل مواردی همچون القای ناکارآمدی نظام اسلامی در تحقق شعارهای اولیه، القای ناتوانی گفتمان و جریان انقلابی در حل مشکلات و ایجاد جوسازی‌های رسانه‌ای-سیاسی مبنی بر نبودن فضای آزاد در جمهوری اسلامی و جانبداری از کاندیدای خاص و حتی زیر...
 • سیدعلیرضا ساداتی؛
  ابقای یک مقام!
  کافی است روحانی رقبای خود را جنگ طلب و خود را خواهان صلح معرفی کند تا بتواند از این راه به سبد آرای خود بیفزاید. باید به این نکته توجه داشت که در چهار سال گذشته نه تنها از تهدیدات کشورهای تهدید کننده کاسته نشد بلکه کشورهای جدیدی مانند عربستان، امارات، ترکیه، بحرین و...
 • محمد برم؛
  تحلیلی بر رفراندوم 16 آوریل ترکیه
  در کل خوی و منش اردوغان نیز جدای از این تغییرات نیست و خبر از سلطه گری می دهد. او در ذهن خود آتاتورک را پرورانده و خواب سلطان سلیمان می بیند. با روند فعلی و با گذشت زمان اگر اردوغان تلاشی برای مادام العمر کردن ریاست جمهوری خویش بکند غیرمعقول نیست.
 • علی عربی؛
  سیل ناکارآمدی دولت
  همانند بسیاری از وقایع ناگوار دیگر این واقعه هم پرده از چهره دولت تدبیر و امید برداشته است. گویا تمام مسئولین دولت مشغول تبلیغات زودهنگام برای انتخابات ریاست جمهوری شده اند که حتی مدیرکل بحران استان بعد از 12 ساعت عازم منطقه می شود.
 • وحید اصغری‌ینگجه؛
  منزلت‌گرایی؛ معضل جامعه امروزی
  در هر روی عطش منزلت اجتماعی چنان جامعه ما را فرا گرفته که تمام جوانب زندگی شخصی را درنوردیده است و افراد چنان در این فرهنگ مبتذل گرفتار شده‌اند که حاضرند همه‌چیز و همه‌کس را قربانی کنند تا به هدف خود برسند تا مبادا در فخرفروشی و غرور و مقام‌طلبی از همکار، همفکر،...
 • سارا آفاق‌پور؛
  از صف "من چیم از فلانی کمتره!" تا آزمون و خطاهای جبران نشدنی
  در حوزه مسائل اجتماعی؛ چه خوب است اگر سری به محله‌های فقیرنشین شهرتان زده و کمی از درد این شهروندان را حس کرده باشید ولی این مردمان تنها از شما «همدردی» نمی‌خواهند و به انتظار «درمان» نشسته‌اند.
 • محمد برم؛
  تحلیلی بر "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال"
  فلذا نه تنها "تولید و اشتغال" بسیاری از مشکلات داخلی کشور را رفع می نماید بلکه با اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی حول این محور نیازمندی کشور به خارج نیز رفع می شود و سرآخر مانع رشد ملت را از سر راه بر می دارد. امید است ملت نیز در این مسیر کمک حال دولت باشد.
 • علی عرب؛
  دولت خسته در سال اقدام و عمل اقتصادی
  یکی از عوامل عدم تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» کندی و خستگی دولت در جهت تحقق این شعار بود و این در حالی است که با شتاب دادن به کارها می‌شد شرایط بهتری را در راستای تحقق این شعار فراهم کرد.
 • میلاد خدری؛
  قارونیزم در جمهوری اسلامی
  چه مصیبت ها که امیرالمؤمنین از قارون های مسلمان نکشید. طلحه با هزاران کنیز و غلام، زبیر با ده ها کاخ و طلا و درهم و دینار، سعد ابی وقاص و ... همه از انقلابیون بودند. همه حزب اللهی بودند، یار دیرین پیامبر بودند و خاطرات زیادی از دوران با پیامبر بودن داشتند.
 • سلمان کاظمیان؛
  جذب یا هضم؛ اصلاح کنیم یا اصلاح شویم؟
  به راستی چرا روزی شعار اسلام ایرانی (جریان انحرافی) داده می شود یا روزی نماد شیر و خورشید را نماد سلطنتی نمیدانیم و یا اینکه حتی روزی در مقابل نماد طاغوت نماز می خوانیم؟!
 • امیرحسین شکوری؛
  توسعه آرمانی بلند برای دولت‌ها و ملت‌ها
  در جهان امروز وقتی از توسعه صحبت می‌شود، صرفا توسعه اقتصادی مطرح شده و اگر روزی از توسعه فرهنگی صحبت شود، منظور این است که توسعه فرهنگی را برای در اختیار قرار گرفتن در دست توسعه اقتصادی می‌خواهند.
 • سارا آفاق‌پور؛
  آشپزخانه چینی، پوشاک ترک، اقتصاد مقاومتی پر!
  به قول یکی از اساتید، بازار امروز بازار واسطه هاست و تولید کننده و خریدار هم یک طرف ماجرا از فشار و سختی ها دارند از حال می روند و اگر حواسمان نباشد پس فردا بازار در قبضه قاچاق چی ها و تکدی گران و...خواهد چرخید.