گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 177616

با دعوت از صداو سیما، رسانه ها و تشکلهای دانشجویی؛

اعلام آمادگی دانشجویان بورسیه برای مناظره با وزیر علوم

از صداو سیما، رسانه ها و تشکلهای دانشجویی انتظار می رود زمینه را برای برگزاری منصفانه این مناظره در مقابل دیدگان عموم، فراهم آورده و شرایط لازم به منظور انتشار استدلالهای طرفین را مهیا کنند.

خبرنامه دانشجویان ایران: جمعی از دانشجویان بورسیه با صدور بیانیه ای، آمادگی خود را برای مناظره با مسئولان وزارت علوم برای احقاق حق خود، اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در قسمتی از این بیانیه آمده است: از صداو سیما، رسانه ها و تشکلهای دانشجویی انتظار می رود زمینه را برای برگزاری منصفانه این مناظره در مقابل دیدگان عموم، فراهم آورده و شرایط لازم به منظور انتشار استدلالهای طرفین را مهیا کنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

دانشجویان و دانش آموختگان مظلوم بورسیه، به منظور نمایش حقانیت خود در جریانات اخیر و اثبات سیاسی کاری برخی مسئولان وزارت علوم و تبعات حرکت های مغرضانه آنها بر افت علمی کشور و ظلم بی امان و بی پایان بر دانشجویان بورسیه، جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم را به مناظره رسمی دعوت می نمایند.

دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه آمادگی دارند در هر یک از موارد ذیل با وزیر محترم، مناظره نمایند:

1-    افت تاسف بار شتاب رشد علمی کشور به گونه ای که عربستان سعودی نسبت به ایران در سال 2014، شتاب رشد علمی چند صد برابری داشته است.
2-    لغو بورسیه افراد دارای حکم بر خلاف تمامی بندهای قانونی ( مانند آنچه در لغو بورس افراد دارای حکم در لیست اخیر مشاهده می شود ).
3-    اعلام عدم نیاز غیر قانونی به دانش آموختگان نخبه بورسیه ( مانند آنچه در دانشگاه کاشان و برخی دیگر از دانشگاهها اتفاق افتاده است ).
4-    هدف گذاری عامدانه جریان فتنه برای شکنجه روحی بورسیه ها و ایجاد افت علمی در کشور
5-    عدم جایابی دانشجویان مظلوم بورسیه و منوط کردن صدور حکم به محالات ( مانند آنچه سازمان امور دانشجویان اخیرا از دانشجویان فاقد جایابی خواسته است ).
6-    تشکیل گروهها، کارگروهها، ستادها، شوراها و کمیته های مختلف برای اطاله بیهوده داستان سیاسی بورسیه ها به منظور اتلاف زمان،  بهره برداری سیاسی و شکنجه دانشجویان بورسیه و خانواده های آنان.
7-    عدم خیر خواهی معاون فتنه گر جنجالی و جریان فتنه نسبت به دکتر فرهادی و تلاش آنها برای زدودن حیثیت وزارت علوم و شکستن اقتدار علمی کشور به هر شکل ممکن.
8-    چرائی عدم تمکین وزارت علوم از مصوبات و آرای قانونی کمیسیون اصل نود و کمیسیون آموزش.
9-    ناکارآمدی مصوبه 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی و پیامدهای سوء آن بر وضعیت آموزش عالی کشور.
10- ضرورتهای ارسال فوری پرونده بورسیه ها از طریق مجلس به قوه قضاییه و لزوم ورود سریع دیوان عدالت اداری به این موضوع

از صداو سیما، رسانه ها و تشکلهای دانشجویی انتظار می رود زمینه را برای برگزاری منصفانه این مناظره در مقابل دیدگان عموم، فراهم آورده و شرایط لازم به منظور انتشار استدلالهای طرفین را مهیا کنند.

امید داریم این دعوت به مناظره همانند بحث مناظره دکتر دانشجو و دکتر فرهادی توسط وزارت علوم با سکوت محض مواجه نشده و پاسخی درخور، توسط وزیر محترم به آن داده شود.

با تشکر -  جمعی از دانشجویان بورسیه

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.