گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 223938

کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب دویستم؛

کتابی که به تمام سوالات شما درباره‌ فرقه ضاله‌ «بهائیت» پاسخ می‌دهد

برخی از مطالب این کتاب برای اولین بار است که به چاپ که به چاپ می رسد. برای مثال، مندرجات فصل 1 و 11 (شیخ احمد احسایی و طاهرۀ قره­العین)، از جمله مطالبی است که کمتر در کتب دیگر به این گستردگی و تفصیل به آن پرداخته شده است.

خبرنامه دانشجویان ایران: کتاب «شیخیه و بابیه در ایران»، اثر مهدی نورمحمدی، به چاپ سوم رسید.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ این کتاب که در 551 صفحه تنظیم شده، دارای 12 فصل است: شیخ احمد احسایی، شهید ثالث، سید کاظم رشتی، شیخیه بعد از سید کاظم، سید علی محمد باب، آثار و احکام باب، شورش قلعۀ طبرسی، فتنۀ دارابی، شورش بابیان در زنجان، قتل عام بابیان، قره العین و بابیان پس از باب، از جمله فصول این کتاب است.

بعد از فصل دوازدهم و در پایان کتاب، تعداد 56 قطعه عکس و سند به چاپ رسیده که از آن میان می توان به عکس و دستخط شیخ احمد احسایی، سید کاظم رشتی، سید علی محمد باب، طاهره قره­ العین و عکس خانۀ پدری قره­ العین در قزوین، صحرای بدشت، باغ ایلخانی (محل قتل قره ­العین) و محل ضربت خوردن شهید ثالث توسط بابیان اشاره کرد.

با توجه به این که فرقه های شیخیه و بابیه، مقدمۀ تشکیل فرقۀ بهائیت به شمار می‌روند، از این دو فرقه بیشتر در کتب مربوط به نقد و رد بهائیت سخن رفته و کتابی جامع در این خصوص، کمتر به چاپ رسیده است. در کتاب حاضر، این نقیصه جبران شده و به طور مستقل به چگونگی پیدایش فرقه های شیخیه و بابیه پرداخته شده است. از ویژگی­های این اثر تحقیقی و تاریخی، بهره ­گیری از اسناد و منابع منتشر نشده است که بر جذابیت آن افزوده است.

برخی از مطالب این کتاب برای اولین بار است که به چاپ که به چاپ می رسد. برای مثال، مندرجات فصل 1 و 11 (شیخ احمد احسایی و طاهرۀ قره­العین)، از جمله مطالبی است که کمتر در کتب دیگر به این گستردگی و تفصیل به آن پرداخته شده است.

چاپ سوم کتاب «شیخیه و بابیه در ایران» که یکی از کاملترین و جامع­ترین منابع در خصوص فرقه های شیخیه و بابیه محسوب می شود، در کلیۀ کتابفروشی­ها در دسترس دوستداران کتاب است.

مرکز فروش: کتابفروشی طهوری، مقابل دانشگاه تهران.

مرکز پخش: تهران، خیابان انقلاب، خیابان شهدای ژاندارمری، بین فخر رازی و خیابان دانشگاه، پلاک 63، طبقۀ 5، انتشارات نگاه. تلفن 66975712

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.