گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 225859

انتشار اطلاعیه‌ای عجیب در دانشگاه شاهد؛

الزام دانشجویان به اخذ یک واحد درسی بدون تاثیر در معدل!

اخیرا اطلاعیه ای آموزشی در دانشگاه شاهد منتشر شده است که نظرات و کامنت های دانشجویان پیرامون این اطلاعیه، نشان می دهد، این اطلاعیه دارای ابهامات زیادی است و مسئولان آموزشی این دانشگاه باید پیرامون آن شفاف سازی نمایند.

خبرنامه دانشجویان ایران: اطلاعیه جدید دانشگاه شاهد، 2 ابهام را در ذهن دانشجویان تداعی کرده است که برخی آن را با «خبرنامه دانشجویان ایران» در میان گذاشتند.

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در حالی که واحد درسی «آشنایی با ارزش های دفاع مقدس» در اکثر دانشگاه های کشور به صورت اختیاری ارائه می شود و دانشجویان در انتخاب و یا عدم انتخاب آن مختار هستند. به دلیل اینکه این درس اکثر دانشگاه ها اختیاری است، بنابراین امکان دارد در دانشگاهی نمره این درس در معدل دانشجو موثر باشد و در دانشگاهی دیگر نمره این درس بی تاثیر باشد.

انتشار اطلاعیه ای عجیب در دانشگاه شاهد!
معاونت آموزشی دانشگاه شاهد با صدور اطلاعیه ای مهم و فوری، اعلام کرده است، هر چند واحد درسی «آشنایی با ارزش های دفاع مقدس»، در این دانشگاه جزء دروس اختیاری - الزامی است اما این اطلاعیه دانشجویان ورودی 93 به بعد را ملزم به انتخاب اجباری این واحد درسی کرده است. اما آن قسمت از این اطلاعیه شگفت انگیز است که اضافه می کند که نمره این درس تاثیری در معدل ترم و معدل کل دانشجو ندارد!

*** بنابراین اطلاعیه فوق 2 سوال مبهم را در ذهن دانشجویان تداعی کرده است که برخی آن را با «خبرنامه دانشجویان ایران» در میان گذاشتند:

1- اگر طبق قانون دانشگاه واحد درسی «آشنایی با ارزش های دفاع مقدس»، اختیاری - الزامی است، الزام کردن دانشجویان ورودی 93 به اخذ این درس به چه معنی است؟
2- اگر دانشجویان موظف به اخذ واحد درسی «آشنایی با ارزش های دفاع مقدس» هستند، چرا نمره این درس در معدل ترم و معدل کل بی تاثیر است؟

در ادامه لیست دروس عمومی و شرایط اخذ آن(اختیاری یا اجباری بودن دروس)، که توسط معاونت آموزشی دانشگاه شاهد منتشر شده است:

در ادامه تعدادی از نظرات دانشجویان پیرامون اطلاعیه جدید دانشگاه شاهد آمده است که نشان می دهد، این اطلاعیه دارای ابهامات زیادی است:

«خبرنامه دانشجویان ایران» آمادگی دارد، در صورت پاسخ مسئولان دانشگاه شاهد پیرامون ابهامات این اطلاعیه آموزشی، آن را در این رسانه منتشر کند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.