گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 227905

مسلم خلخال

مردم را درگیر امیدهای بی تدبیر نکنید

سال ها است که خوزستان به خصوص کلان شهر اهواز بارها بخاطر مسئله ریزگردها تعطیل می شود بی تدبیری مسئولین باعث شد تا در شهر اهواز برق ها قطع شود ترانس های برق منفجر شود و آب ها گل آلود شوند بی تدبیری مسئولین به حدی زیاد بود که برای چند روز باری دیگر مردم خوزستان به وضعیت دوران جنگ برگردند.

خبرنامه دانشجویان ایران: مسلم خلخال*// در این 38 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشت مردم خوزستان همواره چه در زمان جنگ تحمیلی و چه بعد از آن با تمام جان و مال خود حافظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند تا جایی که امام خمینی (ره) فرمودند مردم خوزستان دین خود را به اسلام ادا کردند ا

ما اینک که نوبت به مسئولین رسیده و باید با تمام توان در خدمت مردم باشند سر در گریبان فرو برده به شکلی که انگار خوزستان جزئی از خاک کشور ایران اسلامی نیست.

سال ها است که خوزستان به خصوص کلان شهر اهواز بارها بخاطر مسئله ریزگردها تعطیل می شود بی تدبیری مسئولین باعث شد تا در شهر اهواز برق ها قطع شود ترانس های برق منفجر شود و آب ها گل آلود شوند بی تدبیری مسئولین به حدی زیاد بود که برای چند روز باری دیگر مردم خوزستان به وضعیت دوران جنگ برگردند.

بی تدبیری مسئولین به نحوی است که این اتفاقات و حوادث آن چنان ناگهانی بود که از قیل به شهروندان اطلاع رسانی انجام نشد و این ضعف در اطلاع  رسانی مسئولین نسبت به قطعی آب و برق مردم را در بلاتکلیفی ناگهانی قرار داد.

در این بین که باید مسئولین کنار مردم و پاسخگو ملت باشند اما مسئولین در استانداری مردم را پشت درهای بسته دفترانشان نگه داشتند و از پاسخگویی سرباز زدند از طرف دیگر وزیر نیرو چیزی جز عذرخواهی برای مردم نداشت.

مسئولین بدانند با عذرخواهی و خود را از چشم مردم پوشاندن مشکلات حل نمی شود دولت باید پای کار مشکلات بیاید آیا از سیره ی نبوی و حکومت داری این گونه آموختید  که مردم را به حال خود رها کنید .

دولت نباید به نحوی عمل کند که تنها در زمان بحران ارقامی به عنوان بودجه اختصاص بیان کند و عملی را بدنبال نداشته باشد. مسئله اصلی این روزهای مردم خوزستان به خصوص مردم شهر اهواز خروج نیروگاه های برق از مدار نیست بلکه همچنان این ریزگردها هستند که مشکل ساز هستند و همچنان این سوال بین مردم مطرح است که چرا باید در خوزستان ریزگردها وجود داشته باشند ؟ سوال مردم این است که چرا خوزستان و مشکلات مردم خوزستان از هر نوعی که باشد جدی گرقته نمی شود.

مردم و رسانه ها بارها و بارها از ریزگردها گفتند و مطالبه کردند اما بعد از گذشت چند سال کسی کاری نکرد و دلش نسوخت نمیدانیم شاید دولت و مجلس کارهای واجب تری دارند چگونه است که تصویب طرح دوفوریتی فراکسیون امید در مجلس که خلاف هرگونه آزادی بیان در کشور است برای دولت مهم می شود اما برای مشکلات مردم خوزستان به جمله نمیتوان کاری کرد اکتفا می کنند. 

مردم خوزستان همچنان انتظار دارند مسئولان کشوری فقط زمان های بحران از وعده و تزریق اعتبارات حرف نزنند گوش مردم دیگر از وعده ها و شعارهایی که گاهی هم توخالی است پر شده است اما همواره جز بردباری در برابر مشکلات چیز دیگری از ان ها مشاهده نشده است پس مسئولین وعده ها را عملی کنند زیرا که مردم خوزستان از امیدهای تکراری و بی تدبیری دولت خسته شده و عمل می خواهد.

آخرین حرفم به آقای رئیس جمهور این است حال که به خوزستان سفر کردید از وعده جنابعالی در 24 دی ماه 1392 برای بهبود آب آشامیدنی مردم خوزستان در طول یک هفته  بیش از 3 سال می گذرد ولی هنوز که هنوز است از شیرهای آب آشامیدنی آب گل آلود پایین می آید پس خواهشمندیم باری دیگر مردم را درگیر امیدهای بی تدبیر نکنید.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.