گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 228489

38 تشکل دانشجویی دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان خطاب به روحانی:

از اینکه استان ما به برکت وجود دولت جنابعالی فقیرترین استان است شرمنده‌ایم!

در خبرها آمده که جنابعالی گفته اید شرمنده وعده هایتان نشده اید درست فرموده اید ما شرمنده ایم؛ شرمنده ایم که استان ما بیکارترین و فقیرترین استان کشور به برکت وجود دولت جنابعالی است. ما شرمنده ایم شما را چه به شرمندگی!

خبرنامه دانشجویان ایران: 38 تشکل دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، نسبت به وضعیت نامطلوب اقتصاد معترض شدند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در بخش مهمی از این نامه آمده است: در خبرها آمده که جنابعالی گفته اید شرمنده وعده هایتان نشده اید درست فرموده اید ما شرمنده ایم؛ شرمنده ایم که استان ما بیکارترین و فقیرترین استان کشور به برکت وجود دولت جنابعالی است. ما شرمنده ایم شما را چه به شرمندگی!

 

متن کامل این نامه مهم را در ادامه می‌خوانید: 

بسمه تعالی

جناب آقای حجت الاسلام حسن روحانی؛
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران؛

سلام علیکم
تنها چندماه دیگر به پایان عمر دولت یازدهم باقی مانده است. در چهارمین سال ریاست جمهوری و در آستانه سفر جنابعالی به استان سیستان و بلوچستان بر آن شدیم تا مطالب و درخواست هایی را با شما در میان بگذاریم.

جناب آقای روحانی، همانطور که مستحضرید استان سیستان و بلوچستان یکی از قطب های علمی جنوب شرق کشور بوده و لذا مطالبه گری درست، دقیق و با مطالعه دانشجویان می تواند زمینه ساز تلاش بیشتر مسئولان برای حل مشکلات باشد.

تشکل‌های انقلابی دانشجویی نقد سازنده را بر خویش نه تنها ضروری بلکه یک وظیفه می دانند و همواره در پی رفع نواقص و کاستی های موجود در دولت های مختلف بوده اند، هرچند که در دولت جنابعالی هیچ گاه به جوانان اعتماد نشد و کابینه شما تبدیل به پیرترین کابینه جمهوری اسلامی ایران شده است. دخالت های سیاسی استاندار سیستان و بلوچستان بر دانشگاه ها و تبدیل کردن فضای دانشگاه ها به فضای امنیتی، به وجود آوردن فضای بسته حاکم بر دانشگاه ها و عدم استقلال برخی روسای دانشگاه های استان کاملا آشکار و مشهود است؛ به طوری که در بعد کشوری آن نیز این انتصابات سیاسی رشد علمی دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار داده است.

چند وقتی است که از حقوق شهروندی سخن می گویید، ای کاش کمی از حقوق شهروندی که مطرح نمودید را برای مردم این استان قائل شوید، اینجا در استان سیستان و بلوچستان مردمش در شمال با ریزگردها زندگی می کنند و شهرشان آلوده ترین شهر جهان لقب می گیرد؛ اما اندک تلاشی از جانب جنابعالی و همکارانتان برای رفع این گرفتاری ها مشاهده نمی شود.

رئیس سازمان سیاسی محیط زیست کشور نتایج سفرهای خود به استان را برای ملت شریف ایران شرح دهد که آیا اندک مواردی هست که به عنوان عملکرد ایشان پیدا شود؟ دریاچه هامون در سیستان خشکیده و مردم از آسیب های های حاصل از آن رنج می برند؛ اما اندک تلاشی از دیپلماسی دولت شما در راستای احقاق حقوق این مردم دیده نمی شود.

آقای رئیس جمهور منطقه ازاد پیش کش، کاش به فکر ایجاد کارخانه ای در سیستان بودید یا حتی برای جلوگیری از تعطیلی معدود کارخانه های موجود تلاشی از دولت شما دیده می شد.

جنوب استان سیستان و بلوچستان گرفتار سیل بود؛ اما استانداری که تنها از دید جنابعالی نمونه است به همراه وزیر میلیاردی شما تنها چند کیلومتر با سیل زدگان بلوچستان فاصله داشت؛ اما بازدید از نمایشگاه ها را به دغدغه مردم داشتن ترجیح داد. انفعال و عدم کمک حداقلی و به موقع به بلوچستان را چه کسی پاسخ گو می باشد؟ ان شاالله از دید جنابعالی این سیل کفران نعمت و عذاب الهی نیست؛ چرا که استاندار نمونه شما این سیل را نعمت الهی توصیف کرده است!

در خبرها آمده که جنابعالی گفته اید شرمنده وعده هایتان نشده اید درست فرموده اید ما شرمنده ایم؛ شرمنده ایم که استان ما بیکارترین و فقیرترین استان کشور به برکت وجود دولت جنابعالی است. ما شرمنده ایم شما را چه به شرمندگی!

باید گفت سفرهای اکثر وزرا و معاونان جنابعالی هیچ فایده ای برای سیستان و بلوچستان نداشته است و مردم در این استان باور دارند که وعده های دولت عملیاتی نشده است.

جناب آقای رئیس جمهور با عنایت به سفر استانی جنابعالی به سیستان و بلوچستان، تشکل های  انقلابی دانشجویی استان خواستار برگزاری جلسه پرسش و پاسخی پیرامون عملکرد جنابعالی و دولت شما در سالهایی که گذشت، هستند.

از این رو انتظار می رود زمانی را هر چند کوتاه برای برگزاری این جلسه با دانشجویان اختصاص دهید.

پیشاپیش از این نگاه شما به دانشجویان کمال تقدیر را داریم.

والسلام علی من التبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه زابل
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انجمن عدالتخواه دانشگاه زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم دریانوردی چابهار
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد خاش
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد چابهار
بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد ایرانشهر
بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی زابل
بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی فرخی سیستانی زابل
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور چابهار
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سراوان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید مطهری ره
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس رسالت
بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر
بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای شهید عارفی
بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان
بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای شهید حیدری خباز-خواهران
بسیج دانشجویی مدرسه عالی و دانشگاه شهید مطهری(ره)
بسیج دانشجویی دانشگاه هاتف
بسیج دانشجویی دانشگاه های علمی کاربردی شهرستان زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه بهداشت و سلامت خاش
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت و معدن خاش
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خاش
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد سراوان

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.