گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 229646

رئیس یک دانشگاه به دبیر انجمن اسلامی: برو از جناحت پول بگیر!

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید باهنر کرمان: بنده جهت پیگیری ماجرا با دکتر طاهر ریاست دانشگاه صحبت کردم ایشان در جواب ما گفتند:”ما اصلا تشکلی در دانشگاه نداریم بلکه تشکلهای خاصی وجود دارد که از آنها حمایت می شود و تشکلی به نام تشکل شما وجود ندارد برو از جناحت پول بگیر!”

خبرنامه دانشجویان ایران: دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید باهنر کرمان عنوان کرد: تشکلهای وابسته به دولت مورد حمایت دانشگاه هستند و بودجه می گیرند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجوآزاد، علیرضا طاهری در رابطه با قطع بودجه انجمن اسلامی گفت: تشکل ما براساس رسالتی که دارد همواره به دنبال ایجاد شفافیت و مطرح کردن اتفاقات دانشگاه بوده است اما همین امر باعث شد تا دانشگاه عملا بودجه انجمن اسلامی را قطع کرده و از انتشار نشریه ما جلوگیری کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: بنده جهت پیگیری ماجرا با دکتر طاهر ریاست دانشگاه صحبت کردم ایشان در جواب ما گفتند:”ما اصلا تشکلی در دانشگاه نداریم بلکه تشکلهای خاصی وجود دارد که از آنها حمایت می شود و تشکلی به نام تشکل شما وجود ندارد برو از جناحت پول بگیر!”

وی در رابطه با درخواستهایش از ریاست دانشگاه توضیح داد: هر چقدر بنده خواستم با ایشان صحبت کنم که مگر ما در دانشگاه جناح بازی و سیاسی بازی داریم؟ پاسخی دریافت نکردم همچنین در آستانه سفر وزیر علوم به دانشگاه درخواست دادم تا به عنوان دبیر یک تشکل انقلابی دانشگاه با دکتر فرهادی صحبت کنم که پذیرفته نشد.

طاهری ادامه داد: اگر دانشگاه جای سیاسی بازی است خوب در همه تشکلها را ببندند و تشکلهای خاص مورد حمایت دانشگاه را ایجاد کنند که البته در حال حاضر یک تشکل در دانشگاه با حمایت مسئولین و داشتن بودجه برنامه های خودش را باقدرت اجرا می کند چون وابسته به دولت است.

وی اظهارداشت: انجمن اسلامی تشکلی است که وابسته به هیچ جا نیست پس باید در حاشیه باشد و نتواند کاری انجام دهد دانشگاه دست و پایش را ببندد چون میخواهد شفافیت ایجاد کند؛ ما میخواهیم مسائل دانشگاه را بروز دهیم می خواهیم ببینیم چه اتفاقاتی در خوابگاه هرندی افتاده است؟ بودجه فرهنگی دانشگاه کجا خرج می شود؟ چرا جشنواره ای برگزار می شود به نام جشنواره حرکت که هیچ ثمره ای برای دانشگاه ندارد؟

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید باهنر کرمان عنوان کرد: مسئولین دانشگاه دوست ندارند تشکلهای انقلابی به دنبال شفاف سازی و سوال و جواب از آنها باشند دوست دارند ما چشم و گوش بسته باشیم.

علیرضا طاهری در پایان خاطرنشان کرد: مسئولین دانشگاه در جشنواره ادبیات پایداری دم از دفاع مقدس می زنند پس چرا ریشه انقلاب را می زنند؟ چرا مانع شفاف سازی ما در دانشگاه می شوند؟ چرا پیاده نظام برخی جناحهای سیاسی می شوند و اینکه از تشکلهای خاصی که وابسته به دولت هستند و حتی اسم دولت روی آنهاست حمایت می کنند و تشکلهای انقلابی را رو به انحطاط می برند تا دلسرد شوند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.