گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 229696

بیانیه تشکل‌های دانشجویی خراسان جنوبی در حمایت از تحصن ائمه جمعه استان

اکنون پس از چندین روز اعتراض شاهد سکوت اعضای دولت در قبال این قبح شکنی هستیم و دریغ از یک عذرخواهی زبانی. حال که می‌بینیم اظهارات بی‌پایه و اساس استاندار موجب حرمت‌شکنی در روز عزای مادر سادات (س) شده است دیگر بر خود واجب می‌دانیم به میدان آمده و تا زمانی که جواب نگیریم از پای ننشینیم.

خبرنامه دانشجویان ایران: مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی خراسان جنوبی در حمایت از تحصن ائمه جمعه استان و محکومیت سخنان هنجارشکنانه استاندار بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«هیچ‌چیز بیشتر از خدمت صادقانه، پیگیر و عالمانه مسئولان، مردم را خوشحال نمی‌کند و فضای زندگی عمومی را شاد و پرنشاط نمی‌سازد» مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)

نزدیک به چهل سال از انقلاب اسلامی ایران به مرجعیت روحانیت معززو در رأس آن امام خمینی (ره)می‌گذرد. امامی که همواره حامی مستضعفین بودند و این انقلاب را متعلق به آن‌هامی‌دانستند. ایشان می‌فرمایند: «به مستضعفان و مستمندان و زاغه‌نشینان که ولی‌نعمت ما هستند خدمت کنید.»

اما اکنون چهار سال از روی کار آمدن دولت یازدهم که خود را دولت اعتدال معرفی کرد می‌گذرد. حال واضح‌ترمی‌شود معنای اعتدال در نظر دولت را دانست دولتی که برخاسته از قشر مرفّه و نجومی بگیر است باید هم اعتدال را کوتاه آمدن از آرمان‌ها معنا کند.

قریب به سه هفته از سخنان هنجارشکنانه آقای پرویزی می‌گذرد و مردم شهیدپرور خراسان جنوبی این سخنان را هرگز فراموش نمی‌کنند.آقای پرویزی –استاندار دولت یازدهم- به بهانه‌یمسئله شادی و نیاز جامعه به نشاط با طرح انتقاداتی بی‌پایه و اساس به نیروی انتظامی و اداره اماکن ایراد وارد می‌کند که چرا در حال انجام وظایف قانونی و شرعی خود هستند. استاندار بداند به‌جای دخالت در امور سایرارگان‌هالازم است قدری هم به وظایف خود در توجه به اوضاع محرومیت، بیکاری، ازدواج و... عمل کند. آقای استاندار، بیشتر از آن‌که به حال فضای هنری استان باید گریست باید به حال مدیرانی مانند شما و دولت تدبیر و امید گریست.

اکنون پس از چندین روز اعتراض شاهد سکوت اعضای دولت در قبال این قبح شکنی هستیم و دریغ از یک عذرخواهی زبانی. حال که می‌بینیم اظهارات بی‌پایه و اساس استاندار موجب حرمت‌شکنی در روز عزای مادر سادات (س) شده است دیگر بر خود واجب می‌دانیم به میدان آمده و تا زمانی که جواب نگیریم از پای ننشینیم.

ما اعضای مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی استان به‌عنوان بخشی از بدنه جنبش دانشجویی ضمن محکوم کردن سخنان وقیحانه استاندار خراسان جنوبی با پیوستن به جمع متحصنین حمایت خود را از ائمه جمعه استان اعلام داشته و مجدانه خواستار برکناری آقای پرویزی هستیم.

والعاقبه للمتقین

مجمع هماهنگی تشکل‌های دانشجویی استان خراسان جنوبی :

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند

انجمن اسلامی دانشجویان(تحکیم وحدت) دانشگاه بیرجند

بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بیرجند

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بیرجند

و ۴۶رده بسیج دانشجویی در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های استان خراسان جنوبی

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.