گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 229866

در جریان برگزاری انتخابات شورای مرکزی رخ داد؛

ابهامات قابل تأمل در برگزاری انتخابات انجمن دانشگاه علامه طباطبایی

بررسی روند برگزاری این انتخابات ابهاماتی را از سوی دانشجویان بوجود آورده است. مطابق اساسنامه این تشکل قبل از برگزاری انتخابات انجمن باید شورای ناظری شکل میگرفت که اعضای آن شامل مسئول نهاد رهبری، دبیر انجمن، و یک عضو دانشجویی باشند. مسئله ای که به ادعای برخی از دانشجویان از مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه برای حضور دراین جلسه دعوت به عمل نیامده است.

خبرنامه دانشجویان ایران: دوشنبه هفته گذشته بود که انتخابات شورای مرکزی انجمن دانشگاه علامه برگزار شد، انتخاباتی که به نظر میرسید با حواشی خاصی همراه است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ زهرا خطیبی، هادی ذوالفقاری، محمدحسن تجلی، فاطمه قوتی، فروه میرمحمدی، امیرحسین عسگری، غلامعلی ابراهیمی سوته، وحید شیبانی و امیرجلالی افرادی بودند که در این انتخابات حائز آرا بیشتری شدند که  در نخستین جلسه شورای مرکزی غلامعلی ابراهیمی‌سوته بعنوان دبیر و محمدحسن تجلی بعنوان نایب دبیر انتخاب شدند.

ابهامات قابل تامل در برگزاری انتخابات انجمن دانشگاه علامه

اما بررسی روند برگزاری این انتخابات ابهاماتی را از سوی دانشجویان بوجود آورده است. مطابق اساسنامه این تشکل قبل از برگزاری انتخابات انجمن باید شورای ناظری شکل می گرفت که اعضای آن شامل مسئول نهاد رهبری، دبیر انجمن و یک عضو دانشجویی باشند. مسئله ای که به ادعای برخی از دانشجویان از مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبایی برای حضور دراین جلسه دعوت به عمل نیامده است.

وقوع این اتفاق در حالی است که در اساسنامه تشکل مذکور صراحتا ذکر شده است که حضور مسئول نهاد رهبری یا نماینده وی برای به رسمیت رسیدن شورای ناظر ضروری است.

همچنین قبل از هر جلسه مجمع عمومی هیات رئیسه باید اسامی دارای حق رای  شورای عمومی را از شورای ناظر استعلام نمایند؛ که اگر این ابهام درست بوده باشد مسئولین برگزاری انتخابات، برخلاف نص صریح اساسنامه مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه را از پروسه انتخابات حذف نموده اند. که مطابق بند 2 ماده 18 ایین نامه تشکل های اسلامی دانشجویان تخطی یک تشکل از اساسنامه مصوب خود با تشخیص هیت نظارت به لغو مجوز تشکل منجر خواهد شد حال باید دید که هیات نظارت دانشگاه چه عملی را در برابر این تخلف آشکار می کند؟

از نکات قابل تأمل این انتخابات، انتخاب غلامعلی ابراهیمی سوته 47 ساله و از مشاوران وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم، به عنوان دبیرکل این تشکل دانشجویی است. که ابهامات زیادی را در راهبری این تشکل در مسئله "تشکل های دولت ساخته" بوجود می آورد.

ابهامات قابل تامل در برگزاری انتخابات انجمن دانشگاه علامه

ابهامات قابل تامل در برگزاری انتخابات انجمن دانشگاه علامه

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.