گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 230150

میرزایی: نامه ۳۰۰ تشکل دانشجویی به دست نماینده سازمان ملل می‌رسد

فرزند شیخ زکزاکی با اشاره به این که شیخ از همان ابتدا تحت فشار حکومت بود، تصریح کرد: با این که درس شیخ بسیار خوب بود دولت از دادن مدرک دانشگاهی به وی خودداری کرد و پدرم را نیز از دانشگاه اخراج کردند؛ دولت با این کارها می‌خواست که اسلام را در نیجریه از بین ببرد ولی شیخ با تمام اذیت‌هایی که می‌شد به هیچ عنوان از حرکتش برنگشت.

خبرنامه دانشجویان ایران: نشست خبری دانشجویی رونمایی از نامه ۳۰۰ تشکل دانشجویی به سازمان ملل در خصوص آزادی شیخ زکزاکی به همت جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از دانشجو، نشست خبری دانشجویی رونمایی از نامه 300 تشکل دانشجویی به سازمان ملل در خصوص آزادی شیخ زکزاکی به همت جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچین گروه join handsبرای حمایت از شیخ زکزاکی و مردم نیجریه با حضور خانواده این عالم نیجریه‌ای در دانشکده پرستاری مشهد برگزار شد.

در این جلسه رشیدنژاد، یکی از اعضای گروه join hands گفت: ما نمی توانیم مقابل ظلم سکوت کنیم و گروه ما از بدنه دانشجویی و شامل 300 تشکل دانشجویی که نگران حقوق بشر و آوارگی انسان هاست تشکیل شده و ما این مطالبه را از سازمان ملل داریم که چرا نسبت به ادعاهایش سکوت می کند و شیخ ابراهیم زکزاکی حتی اجازه ملاقات با پزشک و خانواده اش را ندارد؟

وی ادامه داد: سئوال ما از وزارت امور خارجه کشورمان این است که چرا نسبت به مسائل نیجریه بی تفاوت، اما نسبت به حوادث پاریس حساس است؟

این فعال دانشجویی بیان داشت: پویش join hands در حدود یک سال پیش از تشکل های مختلف، شکل گرفت و دغدغه ما این بود که صدای مردم نیجریه را به گوش ملت برسانیم.

رشیدنژاد ادامه داد: ما با تهیه کارت پستال‌هایی با عکس شیخ زکزاکی در کنار عکس امام خمینی(ره) که محتوی دست نوشته های مردم برای مردم نیجریه می باشد حمایت خودمان را از ملت نیجریه اعلام و اکنون نیز این کارت پستال ها را تقدیم خانواده این مبارز بزرگ می‌کنیم و هم چنین پویش ما تصمیم گرفت تا از طرف 300 تشکل دانشجویی نامه ای برای پیگیری آزادی شیخ زکزاکی به سازمان ملل بفرستیم.

وی با بیان این که پویش join hands را فقط نمی‌خواهیم مربوط به یک شخص و یک کشور کنیم، افزود: این پویش را می خواهیم برای حمایت از تمامی کشور های مظلوم گسترش دهیم و با توجه به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام می خواهیم که این پویش را در رسانه های مختلف برای آشنا سازی بیشتر مردم با ملت نیجریه انتشار دهیم تا این پویش را تبدیل به یک پویش بین المللی کنیم.

در ادامه این جلسه دختر شیخ ابراهیم زکزاکی با تشکر از کسانی که این جلسه را تشکیل دادند، گفت: ما خیلی خوشحالیم که شما برادریتان را اثبات کردید.

 وی ادامه داد: هدف شیخ از شروع حرکتش اتحاد مسلمانان بود و شیخ که بعد از یک سال از انقلاب جمهوری اسلامی ایران به این کشور آمده بود، بعد از ملاقات با حضرت امام خمینی(ره)، گفت که امام خمینی(زه) هر مذهب و راهی که انتخاب کرده است ما هم باید همان راه را انتخاب کنیم چون من فهمیدم که امام خمینی(ره) حق است.

فرزند شیخ زکزاکی بیان داشت: شیخ زکزاکی حرکتش را از بین دانشجویان آغاز کرد و عکس امام خمینی(ره) را بین دانشجویان پخش می‌کرد و این عکس امام در حال نماز خواندن، تاثیر بسیار زیادی بر روی دانشجویان داشت و شیخ آخرین باری که به ملاقات امام خمینی(ره) آمد، ایشان در بیمارستان بودند و سخان امام را ضبط و در بین دانشجویان نیجریه پخش و ترجمه کردند.

 وی با اشاره به این که شیخ از همان ابتدا تحت فشار حکومت بود، تصریح کرد: با این که درس شیخ بسیار خوب بود دولت از دادن مدرک دانشگاهی به وی خودداری کرد و پدرم را نیز از دانشگاه اخراج کردند؛ دولت با این کارها می‌خواست که اسلام را در نیجریه از بین ببرد ولی شیخ با تمام اذیت‌هایی که می‌شد به هیچ عنوان از حرکتش برنگشت.

 دختر شیخ زکزاکی، گفت: در یک روز سه تن از برادرانم شهید شدند و سال گذشته نیز در جریان حمله به خانه ما نیز سه برادر دیگرم به شهادت رسیدند و وضعیت پدرم نیز بسیار وخیم است و ما خیلی نگران او هستیم؛ هفته پیش که با پدرم صحبت کردم و گفت که تقریبا بینایش را از دست داده و ما از مردم و ملت ایران می خواهیم که برایمان دعا کنند.

وی عنوان کرد: در هفته ای دوبار با ایشان تلفنی صحبت می‌کنیم و اکنون بیشتر دغدغه ما چشم شیخ است که بعد از عمل دوم که معلوم نبود به چه دلیل پزشک دولتی که ما به این پزشک نیز اعتماد نداریم، انجام داد تقریبا بینایش را از دست داد و فقط می تواند به سختی راه برود، هم چنین قرار است یکی از دستانش نیز فلج شده و وضعیت خوبی ندارد.

در ادامه هم چنین میرزایی، دبیر جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: امیدواریم حرکتی که آغاز شده به آزادی شیخ زکزاکی و ملت نیجریه منتهی شود.

وی ادامه داد: متاسفانه خیلی ها دست به دست هم دادند که این جلسه برگزار نشود و ما برای برگزاری این جلسه با مشکلاتی مواجه شدیم، ما همه فرزندان امام هستیم و هدف اصلی ما آزادی مردم مظلوم و زنده کردن انقلاب و احقاق حقوق ملت های مظلوم است.

میرزایی گفت: این نامه ای که ما می خواهیم به سازمان ملل بفرستیم نامه ای سرگشاده‌ای است که طی یک مراسمی در تهران به دست نماینده سازمان ملل می‌رسد و این نامه شامل دو بخش عمده؛ گزارش از وضعیت انسانی در نیجریه و پیگیری وضعیت سلامت شیخ زکزاکی توسط یک تیم پزشکی است؛ چون اخبار خوشحال کننده ای از نیجریه به گوش نمی رسد.

در پایان این جلسه کارت پستال‌هایی که در بردارنده عکس امام خمینی(ره) و شیخ زکزاکی و نوشته های مردم ایران بود به همراه هدایای دیگر تقدیم دختر شیخ ابراهیم زکزاکی شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.