گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 230364

مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی مطرح کرد؛

تشکل‌های دانشجویی خراسان شمالی اجازه دعوت از سخنران مورد نظر را ندارند

مسئول بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه صدها نفر به خاطر تعطیلی کارگاه های استان بیکار شده اند، تصریح کرد: با اختصاص هزینه های این گونه سفرها که به ادعای خیلی از صاحب نظران بدون فایده است، می شد گره ای از مشکلات استان را بازکرد.

خبرنامه دانشجویان ایران: مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی گفت: متاسفانه در استان تشکل‌های دانشجویی اجازه حرف زدن و دعوت از سخنران مورد نظر خود را ندارند و بر خلاف قوانین دانشگاه‌ها، برنامه‌ها مجوز نمی‌گیرند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از دانشجو، امینی فر، مسئول بسیج دانشجویی استان در خصوص محدویت سازی برای فعالیت های تشکل های دانشجویی گفت: متاسفانه در استان تشکل های دانشجویی اجازه حرف زدن و دعوت از سخنران مورد نظر خود را ندارند و بر خلاف قوانین دانشگاه ها برنامه ها مجوز نمی گیرند و دانشگاه ها علت را نیز به صورت مکتوب اعلام نمی کنند، این اتفاق به خصوص در دانشگاه آزاد بجنورد و اشراق به صورت متعدد دیده شده است.

 وی در خصوص سفر مدیران دولتی استان به اروپا گفت: به زعم ما این سفر اسرافی است که در بیت المال صورت گرفته و مرجع اساسی که باید این مهم را رسیدگی و جلوگیری کند قوه قضائیه است.

 امینی فر نکته مبهم دراین سفر را ترکیب ناهمگون شخصیت های اعزامی اعلام کرد و افزود: این مهم این تردید را درما به وجود آورده که این سفر واقعا هدف مهمی را پیگیری می کرده یا صرفا یک سفر اردویی و تفریحی است.

 وی ادامه داد: این سفر پرهزینه در حالی انجام می شود که هزاران نفر درشهرهای استان با فقر دسته پنجه نرم می کنند و ۱۰ ها کارگاه کوچک و متوسط تعطیل شده‌اند.

 مسئول بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه صدها نفر به خاطر تعطیلی کارگاه های استان بیکار شده اند، تصریح کرد: با اختصاص هزینه های این گونه سفرها که به ادعای خیلی از صاحب نظران بدون فایده است، می شد گره ای از مشکلات استان را بازکرد.

 امینی فر به نکته مبهم دیگر دراین سفر اشاره کرد و بیان داشت: مقرر بود در آخر سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل مردم گزارشی از مسئولین دست اندار کار اجرای اقتصاد مقاومتی بشنوند؛ اما متاسفانه شاهد هستیم همه آنهایی که بنا بود به مردم گزارش ارائه دهند در این سفر به سر می برند.

 وی بیان داشت: بنابراین شفایتی از ماهیت سفر دیده نمی شود  و به جد این قضیه را مطالبه می کنیم و از رسانه ها می خواهیم به طور جدی این مطالبه را پیگیری کنند.

 امینی فر با تاکید بر اینکه باید اهداف این سفر و صدها میلیون تومان که از جیب مردم و بیت المال هزینه شده شفاف سازی شود، گفت: این سفر درحالی انجام شده است که وزارت کشور اخیرا ابلاغیه زده و همه دست اندار کاران انتخابات را از سفرهای خارجی منع کرده و این افراد هم بخشی از دست اندارکاران انتخابات هستند.

 مسئول بسیج دانشجویی استان نکته قابل تامل دیگر در خصوص سفر مدیران خراسان شمالی به اروپا را سنخیت نداشتن این سفر با فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به درون وشناخت استعدادهای داخلی عنوان کرد.

 امینی فر در پاسخ به این سئوال که چرا این مدیران قبل سفر اطلاع رسانی از برنامه های سفر نکردند و اکنون که به سفر رفتند برنامه و اقدامات انجام شده سفر را اعلام می کنند، اظهار کرد: این اقدام آنها فقط توجیه از سفر است؛ حال که سفر انجام شده و مردم در عمل انجام شده قرار گرفتند، اکنون اطلاع رسانی می کنند و حالا باید یک فراینده طولانی طی شود که ما مطالبه کنیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.