گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 230974

شاخص‌های رضایتمندی دولت از نگاهی دقیق‌تر؛

آیا می‌دانید در سالی که گذشت، دانشجویان 71 بار تجمع کردند؟ +جزئیات

مرور و تطبیق این مسئله با شعارهای دولت در ابتدای کار و البته موضوع‌گیری‌های این روزهای مسئولین که به نحوی می‌شود از آن به عنوان زنگ حساب دولت در واپسین روزهای دولت یازدهم یاد کرد، دید وسیع‌تری برای نمایش کارنامه اجتماعی و صنفی دولت در فضای جامعه به خصوص دانشگاه ارائه می‌کند.

خبرنامه دانشجویان ایران: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و در حالی که در تعطیلات نوروزی به سر می بریم، شاید بد نباشد نگاهی به شاخص‌های رضایتمندی مردم و جامعه از دولت و دستگاه اجرایی کشور بیاندازیم.

به گزارش خبرنگار صنفی – آمورشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ طبیعتا دانشگاه و دانشجویان به عنوان یکی از اقشار جامعه، یکی از مهمترین شاخص‌های بررسی میزان رضایتمندی از دستگاه اجرایی و دولت هستند.

نگاهی هرچند گذرا به فضای دانشگاه‌های در سال که گذشت، می‌تواند دورنمای بهتری از وضعیت این بخش درباره رضایتمندی از دولت و همچنین درکی بهتر از کم و کیف‌های نظرات دانشجویی در این خصوص به مخاطب ارائه کند.

برای نمونه، به سراغ اعتراضات دانشجویی رفتیم، اعتراضاتی که اگر به تنهایی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم، شاید خیلی مهم نباشد اما کنار هم قرار دادن این اعتراضات، فارغ از کیفیت و نوع مطالبه، کمیت تکان‌دهنده‌ای را گوشزد می‌کند که شاید نشود به راحتی از کنار آن عبور کرد.

مرور و تطبیق این مسئله با شعارهای دولت در ابتدای کار و البته موضوع‌گیری‌های این روزهای مسئولین که به نحوی می‌شود از آن به عنوان زنگ حساب دولت در واپسین روزهای دولت یازدهم یاد کرد، دید وسیع‌تری برای نمایش کارنامه اجتماعی و صنفی دولت در فضای جامعه به خصوص دانشگاه ارائه می‌کند.

در ادامه، تمام تجمعات دانشجویی در دانشگاه‌های سراسر کشور را به تفکیک می‌خوانید:

تجمع دانشجویان دختر خراسان جنوبی در پی سخنان جنجالی استاندار
دانشجویان دختر خراسان جنوبی در سفر راهیان نور در پی اعتراض به سخنان هنجارشکنانه استاندار تجمع کردند. (اینجــــــا)

تحصن دانشجویان دانشگاه دولتی لامرد
آبان ماه سال جاری دانشجویان دانشگاه دولتی لامرد با تحصن در جلوی ساختمان آموزشی این دانشگاه، پیگیر مطالبات خود شدند که ادامه دار شدن این تجمع باعث شد تا فرماندار لامرد با توجه به شرایط به وجود آمده، ضمن حضور در جمع این دانشجویان، قول پیگیری مشکلات دانشجویان این واحد آموزشی را بدهد. (اینجــــــا)

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده علوم قرآنی ایلام
جمعی از دانشجویان دانشکده علوم قرآنی ایلام تجمعی اعتراضی در خصوص انحلال این دانشکده در مقابل استانداری ایلام برگزاری کردند. در این تجمع دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته هایی همچون «جانم فدای قرآن»، «چرا کسی به داد ما نمی رسد؟»، «حرف ما چیست؟ حفظ قرآن» و... خواستار عدم انحلال دانشکده علوم قرآنی شدند. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان در پی انتصاب سرپرست جدید دانشگاه ملایر
در این تجمع دانشجویان دست نوشته هایی با عناوینی چون، «دانشگاه ملایر برای کسانی که سال 88 دل رهبری را خون کردند، جایی ندارد»، «آقای بابابی، دانشگاه ملایر جای تو نیست، به خانه ات برگرد» و... اعتراض خود را نسبت به این انتصاب نشان دادند. (اینجــــــا)

اعتراض به اجرای قانون سنوات در دانشگاه تهران
دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به اجرای قانون سنوات در این دانشگاه، تجمع اعتراض امیز خود را در هوای سرد و بارانی تهران برگزار کردند تا میزان گلایه‌مندی از مسئولین دانشگاه را نشان دهند. (اینجــــــا)

اعتراض به رقص کرمانجی دختران در همایش علمی «استارتاپ ویکند» و تشویق مسئولین!
در مراسمی که در دانشگاه پیام نور بجنورد برای آغاز این همایش سه روزه در نظر گرفته بودند اتفاقی قابل تاملی روی داد. در بخشی از مراسم چند دختر با حضور در جایگاه به اجرای رقص به اصطلاح محلی پرداختند که این مسئله گرچه با تشویق مسئولین همایش روبرو شد، اما دانشجویان نسبت به آن اعتراض کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان در اعتراض به سفری بدموقع «ابتکار» به همدان
سفر ابتکار به همدان آنقدر بدموقع بود که حتی صدای دانشجویان همسو با دولت را نیز  درآورد. در پلاکاردهای این دانشجویان شعارهایی چون «آنچه در خوزستان در این چند روزه پیش آمد، واقعاً دل آدم را می‌خراشد»، «بانوی سبز ایران، خوزستان گشته ویران»، «شش ماه دیگر خودتان هم گذشته‌اید»، «دولت بی‌لیاقت مچکریم»، «نتایج برجام»، «جنوب را آب برد، دولت ما را خواب برد» و ... نوشته شده بود. (اینجــــــا)

دشتِ اولِ ترمیِ دانشجویان با 4 تجمع‌ اعتراض آمیز
دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، پیام‌نور ماهشهر، بوعلی سینا همدان و اراک به ترتیب در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات صنفی آموزشی دانشگاه، تصمیم برای ادغام دو دانشگاه، اعتراض به سفر بی مورد معصومه ابتکار و همچنین اهتراض به مسائل آموزشی و مالی تجمع کردند. (اینجــــــا)

تجمع اعتراض‌آمیز فارغ‌التحصیلان ارشد و دکتری علوم تغذیه
جمعی از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم تغذیه در اعتراض به عدم اعطای شماره پروانه نظام‌پزشکی در مقابل دفتر معاونت نظارت و پشتیبانی سازمان نظام پزشکی تجمع کردند. (اینجــــــا)

تجمع جمعی از دانشجویان کوی دانشگاه تهران در اعتراض به وضعیت خوابگاه
جمعی از ساکنان کوی دانشگاه تهران شاهد برگزاری تجمعی اعتراضی بودند. این تجمع که به نوشته چند رسانه نزدیک به 100 نفر حضور داشتند، دانشجویان نسبت به جابجایی اجباری اتاق‌ها در ابتدای ترم معترض بودند. (اینجــــــا)

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی نسبت به ابلاغیه جدید آموزشی
جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در اعتراض به مشکلات آموزشی خود تجمعی را برگزار کردند. این تجمع در اعتراض به ابلاغیه آموزشی جدید این دانشگاه صورت گرفته است، به گفته دانشجویان، به موجب این ابلاغیه جدید دانشگاه شهید بهشتی؛ سطح دسترسی معاونان آموزشی دانشکده ها در سیستم گلستان کم شده و دیگر معاونان آموزشی دانشکده قادر به رفع کنترل های خطا در هنگام ثبت نام نیستند. (اینجــــــا)

تجمع اعتراضی جمعی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
شهریه ای شدن دروس جبرانی در برخی از دانشگاه های سراسری برای دانشجویان روزانه این روزها اعتراض دانشجویان برخی دانشگاه ها را در پی داشته است. جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس با تجمعی در محوطه این دانشگاه نسبت به دریافت شهریه از دروس جبرانی اعتراض خود را اعلام کردند. (اینجــــــا)

دانشجویان در تجمع مقابل مجلس: «وزیر پُر هیاهو وعده جذب ما کو؟»
حدود 70 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به آنچه خلف وعده استخدام دانشجویان گروه اول این دانشگاه می دانستند، در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان به قطع آب گرم، پای نماینده وزیر را به خوابگاه کشاند
دانشجویان خوابگاهی دانشگاه ارومیه  در پی قطعی سه روزه آب گرم خوابگاه به مدت سه روز، در مقابل خوابگاه تجمع کردند اما مسئولین دانشگاه به انها پاسخ روشنی ندادند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان و اساتید در اعتراض به انتقال رشته روان شناسی بالینی
جمعی از اساتید و دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه‌های بزرگ تهران، صبح دیروز(دوشنبه) در اعتراض به انتقال رشته‌ روانشناسی بالینی از وزارت علوم به وزارت بهداشت، از شرکت در کلاس درس خودداری کرده و در محوطه دانشکده‌های خود تجمع کردند. (اینجــــــا)

تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان دانشگاه تهران در روز دانشجو
در حاشیه هیاهوی سیاسی دانشگاه‌ها در روز دانشجو علی الخصوص دانشگاه تهران به واسطه سخنرانی رئیس جمهور در در این دانشگاه، جمعی از دانشجویان، تجمع صنفی برگزار کردند. (اینجــــــا)

کار جهادی دانشجویان برای کارتن خواب‌ها
برای قشر فراموش شده کارتن خواب حرکت جهادی جمعی از دانشجویان در اعتراض به وضعیت کارتن خواب ها برگزار شد. جمعی از دانشجویان جهادی شب گذشته با تجمع مقابل مجلس نسبت به وضعیت بد کارتن خواب ها در این روزهای سرد اعتراض کردند. این دانشجویان سپس با حضور در محله های جنوب شهر تهران اقدام به توزیع غذای گرم کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان دختر خوابگاه شهید چمران دانشگاه تهران
دانشجویان دختر در این تجمع با شعارهایی همچون "ما تماشاگر نمی خواهیم به ما ملحق شوید"؛ "قانون تبعیض آمیز محکوم است محکوم است"؛ "آزادی تردد حق مسلم ماست" و "مشکل ما صنفیه بی قانونی کافیه"، بر اساس آنچه آنها اعمال قوانین تبعیض آمیز عنوان کردند، خواستار پاسخگویی مسئولین دانشگاه شدند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان شمال در اعتراض به افزایش شهریه
دانشجویان دانشگاه غیر انتفاعی شمال، در اعتراض به افزایش ناگهانی شهریه‌ها، آن هم در وسط ترم اعتراض کردند و در ساختمان مرکزی دانشگاه و مقابل دفتر شورای صنفی دانشجویان تجمع کردند. در ادامه، فیلم مربوط به این تجمع دانشجویی را می‌بینید. (اینجــــــا)

تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان گلستان در محکومیت توهین به امام و روحانیت
تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان و اساتید استان گلستان نسبت به هتاکی‌های اخیر به امام و روحانیت امروز در مسجد دانشگاه منابع طبیعی گرگان (پردیس) برگزار شد. (اینجــــــا)

مسدود کردن مسیر ورودی دانشگاه به دلیل مشکلات صنفی
جمعی از دانشجویان دانشگاه بجنورد ظهر امروز تجمع کردند. معترضین که جمعیت آنها نزدیک به 300 نفر می رسید، دلیل تجمع خود را مشکلات صنفی دانشگاه عنوان کردند. نکته قابل تامل در این تجمع مسدود کردن مسیر ورودی دانشگاه توسط دانشجویان بود. (اینجــــــا)

کیفیت بد غذای سلف، بازهم دانشجویان را مجبور به چیدن ظروف در کف دانشگاه کرد
حدود 200 نفر از دانشجویان دانشگاه قم در اعتراض به کیفیت بد غذا، ظروف خودمان را از ساختمان مرکزی تا مرکز دانشگاه چیدیم. وی افزود: کیفیت بد غذا را چندین مرتبه است به مسئولین گوشزد میکنیم اما پاسخی دریافت نکردیم. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود به کیفیت نامطلوب غذا
دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود در اعتراض به کیفیت نامطلوب غذای دانشجویی، تجمع کرده و ظرف‌های غذا را روی زمین چیدند. گفتنی است این اعتراض در حالی در این دانشگاه ص.رت گرفت که دو روز قبل از آن جلسه ای با حضور استاندار در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شده بود و دانشجویان مستقیما مراتب اعتراض خود را به نماینده رئیس جمهور انتقال داده بودند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان فردوسی مشهد در اعتراض به حضور سفیر فرانسه
جمعی از دانشگاه فردوسی مشهد ظهر امروز در اعتراض به سفر سفیر کشور فرانسه در ایران به مشهد تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند. (اینجــــــا)

تجمع «حاشیه‌ای» دو روزه دختران دانشجوی دانشگاه تهران
طی دو شب گذشته جمعی از دانشجویان دختر خوابگاه شهید چمران دانشگاه تهران، تجمعی از اعتراض به مشکلات این خوابگاه برگزار کردند. (اینجــــــا)

تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان دانشگاه خوارزمی مقابل استانداری البرز
در راستای برگزاری یک میتینگ سیاسی در معاونت سیاسی استانداری البرز و حمایت از سران فتنه در این جلسه، بسیج دانشجویی این دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز مقابل استانداری کرد. (اینجــــــا)

تجمع اعتراضی دانشجویان پیرامون قراردادهای نفتی
جمعی از دانشجویان صنعت نفت آبادان با تجمع در صحن این دانشگاه با عنوان کرسنت چند سنت نسبت به قراردادهای نفتی همچون کرسنت و IPC اعتراض کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان دانشگاه سمنان در اعتراض به کیفیت غذا
دانشجویان دانشگاه سمنان در اعتراض به آنچه کیفیت نامطلوب غذای دانشگاه می دانستند، اعتراض کردند. این اعتراض که به صورت تجمع و چیدن ظروف غذا در حیاط دانشگاه برگزار شد، مورد توجه مسئولین دانشگاه نیز قرار گرفت. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان در اعتراض به کاهش سوالات و افزایش حداقل نمره قبولی
جمعی از دانشجویان علوم پزشکی در اعتراض به نتایج آزمون علوم‌پایه شهریور ماه مقابل ساختمان وزارت بهداشت تجمع کردند. دانشجویان معترض به نتیجه آزمون علوم پایه شهریور 95، معتقدند با توجه به کاهش سوالات از 225 به 200 سوال، حداقل قبولی هر سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، طوری افزایش یافته که آمار مردودشدگان که هرسال 5 تا 10 درصد بود، به 20 تا 23 درصد افزایش یافته است. (اینجــــــا)

اعتراض صنفی دانشجویان خوابگاهی دانشگاه هنر اصفهان
حدود 60 نفر از دانشجویان خوابگاهی دانشگاه هنر اصفهان با تجمع در محیط خوابگاه این دانشگاه نسبت به آنچه هزینه های بالای خوابگاه و کیفیت پایین آن می دانستند اعتراض کردند. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان دانشگاه شیراز به کیفیت غذا
دانشجویان دانشکده های مهندسی در محل سلف مهندسی در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز نسبت به کیفیت غذا - که چلو مرغ بود - اعتراض داشتند. (اینجــــــا)

تجمع دوباره دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در اعتراض به اجرای قانون سنوات
دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی دوباره در اعتراض به هزینه سنوات ترم پنج ارشد و دکتری و ترم نه کارشناسی، تجمع اعتراض آمیزی برگزار کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان سنواتی در پردیس عباسپور دانشگاه شهید بهشتی
دانشجویان پردیس فنی عباسپور دانشگاه شهید بهشتی در اعتراض به هزینه های سنوات و خصوصی سازی فضای دانشگاه، تجمع اعتراض امیزی برگزار کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان در پردیس سیدخندان دانشگاه خواجه‌نصیر
دانشجویان سنواتی دانشگاه خواجه نصیر، این بار در پردیس سیدخندان این دانشگاه تجمع کردند. (اینجــــــا)

تجمع چندین ساعته در مقابل سازمان نظام پزشکی در اعتراض دانشجویان به نامه جنجالی
تجمع اعتراضی چندین ساعته صنف ژنتیک پزشکی، در واکنش به نامه‌ی سازمان نظام پزشکی مبنی بر تعلیق اعطای شماره نظام پزشکی به متخصصین این رشته مقابل این سازمان صورت گرفت. (اینجــــــا)

دردسر جدید برای مسئولین، اینبار در دانشگاه خواجه‌نصیر
تعدادی از دانشجویان دانشکده مکانیک و صنایع دانشگاه خواجه نصیر در اعتراض به اجرای قانون سنوات، دریافت هزینه برای سنوات اضافه و مطالبات صنفی و نحوه رسیدگی مسئولان به آن، تجمع اعتراض‌آمیزی را در محوطه دانشگاه برگزار کردند. (اینجــــــا)

خط و نشان دانشجویان مازندرانی برای رئیس دانشگاه
ارائه نامناسب خدمات به دانشجویان خصوصا در خوابگاه دختران دانشگاه مازندران، موج اعتراض دانشجویان دانشگاه مازندران را برانگیخت. بر همین اساس دانشجویان درصدد برگزاری تجمع اعتراض‌آمیزی در سطح دانشگاه شدند تا خدمات دانشجویی دانشگاه به دانشجویان، سبک و سیاق مناسب‌تری پیدا کند. (اینجــــــا)

جمع دانشجویان دو دانشگاه برتر کشور در اعتراض به اجرای قانون سنوات
در اولین روزهای سال تحصیلی جدید و در حالی که جدیدالورودها هنوز کلاس‌هایشان آغاز نشده و در مراحل ثبت نام به سر می‌برند، دانشگاه‌های صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر، شاهد تجمه خیل عظیم دانشجویان سنواتی بودند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان در اعتراض به فحاشی آقای مسئول و یک قانون عجیب!
دانشجویان دانشگاه رازی، برای اعتراض به مشکلاتی که به علت پرنکردن فرم ارزشیابی اساتید در روند انتخاب واحدشان به وجود آمده بود، به دفتر معاونت آموزشی دانشگاه مراجعه کرده بودند که اتفاقات عجیبی افتاد! (اینجــــــا)

اتفاقاتی عجیب در چهارمین روز تجمع اعتراضی دانشجویان تربیت مدرس
دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس تجمع اعتراضی خود را مقابل درب اصلی این دانشگاه برگزار کردند. این دانشجویان که تعداد آنها در ابتدا به 900 نفر نیز رسید، به  لغو قانون سنوات دانشجویی معترض هستند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته تغذیه در حاشیه یک کنگره بین‌المللی
دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته تغذیه در حاشیه دومین کنگره بین‌المللی تغذیه ایران در اعتراض به نسبت به سیاست‌های اتخاذ شده در مورد این رشته تحصیلی تجمع کردند. تأخیر دو ساعته در شروع برنامه و تجمع بیش از 300 نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته تغذیه از جمله حاشیه‌های این کنگره بود. (اینجــــــا)

تجمع جمعی از دانشجویان علوم پایه و دامپزشکی مقابل مجلس
آن طور که اعلام شده علت اعتراض دانشجویان، نامه اخیر سازمان نظام پزشکی بوده که تأکید داشته، دانشجویان رشته‌های متعددی که کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد خود را از وزارت علوم و مدرک دکتری را از وزارت بهداشت دریافت کرده‌اند، حق دریافت شماره نظام پزشکی و تأسیس آزمایشگاه‌ها و مطب‌های مرتبط با رشته تخصصی خود را نخواهند داشت. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان پرتو پزشکی در مقابل وزارت علوم
بعد از پیگیری‌های مکرر دانشجویان رشته پرتوپزشکی برای جلوگیری از حذف این رشته و بیکار شدن دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، این دانشجویان در مقابل ساختمان وزارت علوم تجمع کردند. (اینجــــــا)

تعلیق تجمع 10 روزه دانشجویان دانشگاه صنعت نفت با بی‌تفاوتی مسئولین
در میان هیاهوی آغاز هفته دولت، باز هم دانشجویان هستند که بی سر و صدا مجبور به سکوت می‌شوند و بعد از اینکه کسی صدای اعتراضشان را نمی‌شنود؛ وزارت نفت و مجلس هم برای آنها خبر خوشی ندارند و دانشجویان هم دیگر چاره‌ای جز اتمام تجمع و منتظر نشستن برای تکلیف نامعلوم آینده تحصیلی و شغلی خود می‌شوند. (اینجــــــا)

تجمع دانش‌آموختگان حقوق در اعتراض به کاهش ظرفیت کانون وکلا
جمعی از دانش آموختگان رشته حقوق در اعتراض به کاهش ظرفیت کانون وکلا تجمع کردند و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند. این کاهش ظرفیت در حالی رخ داده است که در سال های اخیر با وجود این که تعداد داوطلبان این آزمون افزایش پیدا کرده است هر سال شاهد کاهش ظرفیت پذیرش بوده ایم. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان روزانه و تک رقمی دانشگاه تهران به پرداخت شهریه اجباری
جمعی از دانشجویان روزانه رشته مدیریت رسانه دانشگاه تهران در اعتراض به پرداخت اجباری شهریه برای بعضی از دروس گذرانده شده تجمع کردند. (اینجــــــا)

تجمع شبانه دانشجویان خوابگاه دانشگاه تهران
جمعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی خوابگاه های کوی دانشگاه تهران در اعتراض به کیفیت پایین، قیمت بالا و حذف برخی از وعده های غذایی از برنامه غذایی دانشجویان تجمع اعتراضی داشتند. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان پژوهشکده امام خمینی(ره) به تعطیلی خوابگاه
معی از دانشجویان پژوهشکده امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی در اعتراض به تعطیلی خوابگاه های این دانشگاه به یهانه در اختیار قرار دادن خوابگاه این دانشگاه به دانشگاه آزاد اعتراض و تجمع کردند. (اینجــــــا)

تجمع اعتراضی دانشجویان هنر در رابطه با تعرض شهرداری به حریم دانشگاه!
دانشجویان دانشگاه هنر در اعتراض به تجاوز شهرداری تهران به حریم این دانشگاه و ایجاد درگیری، در مقابل ساختمان اداری مجموعه باغ ملی تجمع کردند. شهرداری با نیروهای حراست دانشگاه برخورد و نرده‌های دانشگاه را خراب کرده و وارد دانشگاه شده است. (اینجــــــا)

تجمع دوباره دانشجویان پزشکی در مقابل وزارت بهداشت
دانشجویان مخالفت خود را به نامه اخیر نظام پزشکی خطاب به سازمان سنجش اعلام کردند؛ بدانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد از وزارت علوم گرفته باشند و یا داوطلب و فارغ‌التحصیل رشته‌های علوم پایه باشند نمی‌توانند شماره نظام پزشکی دریافت کنند. (اینجــــــا)

اعتراض داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد پزشکی به انتشار کارنامه اولیه
جمعی از داوطلبین آزمون ارشد پزشکی مقابل ساختمان مرکز سنجش آموزش پزشکی تجمع کردند. این تجمع اعتراضی همزمان با اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به وجود برخی اشتباهات در کارنامه های منتشر شده صورت گرفت. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان دختر به وضعیت حجاب در دانشگاه تهران
جمعی از دختران دانشجوی دانشگاه تهران عصر دیروز در اعتراض به عدم التزام مسئولان این دانشگاه برای اجرای قوانین موجود در خصوص پوشش متعارف با محیط علمی و همچنین در اعتراض به نوع پوشش برخی از دانشجویان که متناسب با محیط علمی نیست، تجمع کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه در خوابگاه
دانشجویان دختر و پسر خوابگاه های خلیلی و بهشتی دانشگاه صنعتی ارومیه در اعتراض به پایین بودن کیفیت غذا دانشجویی اعتراض کردند و غذاهای خود را در راهروهای خوابگاه بر روی زمین چیدند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی گرگان در خوابگاه
دانشجویان در اعتراض به مقدار کم و کیفیت افتضاح افطار و سحری در خوابگاه شصت کلا دانشگاه علوم پزشکی گرگان تجمع کردند. گفته می‌شود غذایی که تقریبا برای 50 نفر بوده است را بین 300 نفر توزیع کرده‌اند. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان نفت دانشگاه آزاد امیدیه به مهمان شدن
جمعی از دانشجویان نفت دانشگاه آزاد امیدیه ظهر امروز نسبت به مخالفت معاونت آموزشی این دانشگاه با تقاضای مهمان شدن این دانشجویان در دانشگاه‌های دیگر شهرستان اعتراض کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان در اعتراض به حقوق‌های نجومی
دانشجویان به‌منظور مطالبه‌گری درباره حقوق‌های نجومی برخی مدیران مقابل سازمان بازرسی کل کشور تجمع کردند. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به حضور مشاور آمریکایی و عامل «نفوذ اقتصادی»
تعدادی از دانشجویان نسبت به حضور «جفری دیوید ساکس» مشاور «بان کی مون» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعتراض کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان در اعتراض به حذف رشته تربیت بدنی از لیست دانشگاه‌های دولتی
تعدادی از دانشجویان تربیت بدنی دانشکده فنی شریعتی در اعتراض به عدم قرارگرفتن این رشته در لیست دانشگاه‌های معتبر و دولتی مقابل سازمان فنی و حرفه‌ای تجمع کردند. (اینجــــــا)

اعتراض دانشجویان شریف به حضور آخوندی در این دانشگاه
جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی به این دانشگاه اعتراض کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان بوشهری در اعترض به سیاست‌های دولت
شماری از دانشجویان با عنوان «جنبش دانشجویی استان» روز گذشته پس از اقامه نماز جمعه با تجمع در مقابل مصلی امام خمینی(ره) اعتراض خود را به سیاست‌های دولت تدبیر و امید نشان دادند. (اینجــــــا)

جدیدترین جزئیات از اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، درباره مشکلات صنفی و رفاهی برقرار شد و شورای صنفی این دانشگاه در این راستا بیانیه‌ای صادر کرد. (اینجــــــا)

تحصن شش شبانه روزی، دانشگاه را عقب نشاند
ماجرای این تحصن به آنجا برمیگردد که مسئولان سلف دانشگاه از ارائه غذا به شماری از دانشجویان که با ۴ دقیقه تاخیر مراجعه کرده بودند، خودداری کرده است. دانشجویان متحصن اعلام کرده بودند به «گرانی غذا»، «سیاست سفت و سخت توزیع غذا» و «قوانین پادگانی» حاکم بر این دانشگاه معترض‌اند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان دانشگاه گنبد کاووس در اعتراض به «وضعیت فرهنگی»
جمعی از دانشجویان در اعتراض به عملکرد معاونت فرهنگی این دانشگاه تجمع کردند. نماینده این دانشجویان در این تجمع گفت: شاید یک فرد بتواند یک آدم صالح و خوب باشد اما همین فرد بدرد مسئولیت نمی خورد. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان و اساتید در دانشگاه صنعتی شریف
دانشجویان و اساتید دانشکده مواد و متالوژی دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به آنچه کم توجهی دانشگاه به این دانشکده و اهداف و امکانات مورد نیاز آن می دانستند، تجمع اعتراض آمیزی برگزار کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
تجمعی از سوی تشکل های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در اعتراض به عدم برخورد به قانون شکنی های انجمن موسوم به خط امام مقابل دفتر رئیس این دانشگاه برگزار شد. (اینجــــــا)

تجمع و تحصن در فاصله 300 کیلومتری دو دانشگاه
دو دانشگاه زنجان و سهند تبریز که در فاصله 300 کیلومتری از هم قرار دارند، شاهد اعتراضات صنفی بودند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان در حمایت از تولید ملی
تجمع دانشجویان دانشگاه های خرم آباد در حمایت از تولید ملی و جلوگیری از واردات بی رویه کالای خارجی دارای مشابه داخلی در مقابل سازمان صنعت و معدن لرستان برگزار شد. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به بدقولی دولت
جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کردند. (اینجــــــا)

تجمع دانشجویان در اعتراض به سکوت مسئولان در برابر توهین به ارکان نظام
جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سکوت مسئولان این دانشگاه در برابر انتشار و نصب نامه هتاکانه یکی از سران فتنه بر روی بردهای دانشگاه تهران تجمع کردند. (اینجــــــا)

اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه بین‌المللی قزوین
جمعی از دانشجویان دانشگاه بین المللی قزوین در اعتراض به آنچه کیفیت پایین غذا عنوان می کردند، ضمن چیدن ظروف غذا در محوطه دانشگاه، اقدام به برگزاری تجمع کردند. (اینجــــــا)

مطالبه دانشجویان در تجمع مقابل وزرات اقتصاد
جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران به دعوت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به همراه جمعی از فعالین دیگر اتحادیه های دانشجویی با تجمع مقابل ساختمان وزارت امور اقتصاد و دارایی از مسئولان و متولیان اقتصادی دولت اقدامات عملی در خصوص اقتصاد مقاومتی را خواستار شدند. (اینجــــــا)

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.