گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 231371

نگاهی به فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها پس از نوروز؛

ترمی که همه چیز دارد جز فعالیت آموزشی! +تصاویر

در این گزارش به وضعیت دانشگاه‌ها پس از ایام نوروز و همچنین درگیر شدن دانشگاه‌ها در ایام انتخابات ریاست جمهوری پرداخته‌ایم و آمار و اطلاعات جالبی درباره تعداد روزهای آموزشی و تعطیلی دانشگاه‌ها ارائه نموده‌ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

خبرنامه دانشجویان ایران: از سرگیری دیرهنگام فعالیت‌های آموزشی پس از ایام نوروز تقریبا هرساله گریبان‌گیر دانشگاه‌ها بوده است اما آنچه این مساله را در سال تحصیلی جاری مهم جلوه می‌دهد، این است که از چند وقت دیگر دانشگاه‌ها درگیر فضای انتخابات ریاست جمهوری خواهند شد.

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در حالی که تصور می‌شد از روز گذشته 14 فروردین ماه، دانشگاه‌های سراسر کشور فعالیت آموزشی خود را از سر گیرند، با این حال اخبار حاکی از آن است که بیشتر دانشگاه‌های کشور در حالت نیمه تعطیل به سر می‌برد و این مساله احتمالا تا روز شنبه 20 فروردین ادامه خواهد داشت و بدین ترتیب عملا دانشگاه‌ها به مدت یک ماه از هرگونه فعالیت آموزشی دور بوده‌اند.

در ادامه تصاویری از حال و هوای دانشگاه‌ها در روز 14 و 15 فروردین آمده است:

14 فروردین/ دانشگاه آزاد پزشکی تهران

15 فروردین/ دانشگاه آزاد پرند

15 فروردین/ دانشگاه آزاد پرند

15 فروردین/ دانشگاه آزاد پرند

15 فروردین/ دانشگاه آزاد پرند

15 فروردین/ بوفه دانشگاه آزاد پرند

14 فروردین/ دانشگاه سمنان

14 فروردین/ سایت دانشکده عمران دانشگاه سمنان

14 فروردین/ دانشکده شیمی دانشگاه سمنان

سال تحصیلی‌ای که عملا تمام شد!
از سرگیری دیرهنگام فعالیت‌های آموزشی پس از ایام نوروز تقریبا هرساله گریبان‌گیر دانشگاه‌ها بوده است اما آنچه این مساله را در سال تحصیلی جاری مهم جلوه می‌دهد، این است که از چند وقت دیگر دانشگاه‌ها درگیر فضای انتخابات ریاست جمهوری خواهند شد و این بدین معنا است که عملا فعالیت آموزشی چشمگیری پس از ایام نوروز به وقوع نخواهد پیوست و نگاهی به تقویم آموزشی دانشگاه‌ها موید این مدعی است. مطابق تقویم آموزشی ارائه شده از سوی دانشگاه‌ها، 20 خردادماه در اکثر دانشگاه‌ها امتحانات نیم سال دوم تحصیلی آغاز می‌شود و در برخی دانشگاه‌ها این امتحانات زودتر و یا دیرتر از تاریخ مذکور آغاز می‌شود. با این حساب قطعا دانشگاه‌ها 10 تا 14 روز قبل از آغاز امتحانات به حالت نیمه تعطیل درآمده و کلاس‌های درسی با حضور حداقلی دانشجویان تشکیل خواهد شد. بنابراین، اگر دانشگاه‌ها فعالیت آموزشی خود را از 20 فروردین آغاز نمایند، تا 4 خرداد(که به قول دانشجویان آغاز فرجه است)، به طور بالقوه حدود 45 روز امکان برقراری کلاس و فعالیت آموزشی وجود دارد. به علاوه اینکه در همین 45 روز دو تعطیلی وسط هفته به وقوع خواهد پیوست که قطعا در حضور و یا عدم حضور دانشجویان در کلاس درس بی‌تاثیر نخواهد بود.

در نهایت می‌توان با توجه به شرایط مذکور این گونه نتیجه گرفت که هرچند کلاس‌های نیم سال دوم تحصیلی پس از ایام نوروز در ظاهر برقرار است اما به نظر نمی‌رسد که فعالیت جدی آموزشی در این فاصله به وقوع بپیوندد و کلاس‌های درسی صرفا جهت رعایت قوانین آموزشی دانشگاه‌ها برقرار می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.