گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 231400

چند سی سی کتاب/ 10

بفرمایید چای

سوالاتش معمولا به سبک بازجویی کوتاه است و جواب های نسبتا کوتاه هم گرفته است. اما از همین سوال های جالب می توان تا حدودی به شخصیت و علایق طرف مقابل پی برد. این کتاب ها مخصوص دو گروه است.

خبرنامه دانشجویان ایران: سال پیش در همین طرح "چند سی سی کتاب" برای آخرین کتابمان نوشته بودم : "کتاب امروزمان کمی خوشحال است…" حالا تصمیم گرفتم آخرین کتاب امسال جلد دوم همان کتاب باشد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ "چای دو رنگ" جلد دوم "پینگ پنگ" است یا به قول امید مهدی نژاد مجلس دوم استنطاق. در این کتاب ها جناب مهدی نژاد با شخصیت های مختلف فرهنگی و بعضا سیاسی مصاحبه کرده است. سوالاتش معمولا به سبک بازجویی کوتاه است و جواب های نسبتا کوتاه هم گرفته است. اما از همین سوال های جالب می توان تا حدودی به شخصیت و علایق طرف مقابل پی برد. این کتاب ها مخصوص دو گروه است:

اول کسانی که دنبال کارهای فرهنگی هستند و امرالله احمدجو ، بهروز افخمی، شهرام شکیبا، محمدصالح علا  و… را می شناسند. این ها در این کتاب نکات جالب فراوانی پیدا می کنند.

دوم کسانی که خیلی اهل مطالعه نیستند. این ها هم با خواندن این سوالات جالب و پینگ پنگی کم کم می توانند به کتاب خوانی عادت کنند.

خب، الوعده وفا!
ما ده کتاب برای شما معرفی کردیم. حالا نوبت شماست تا برای ما و بقیه از کتاب های مورد علاقه تان بگویید.

اگرشما این کار را انجام دهید آن وقت روزی می رسد که کتابخوانی تبدیل به یک عادت روزانه می شود.

و اگر همه کتاب بخوانیم، آن وقت است که ما تمدن خود را می سازیم.

به امید آن روز!

از متن کتاب (مصاحبه با صادق زیباکلام) :
ترسناک ترین تجربه ی ترس؟

وقتی از شماره ای ناشناس به من تلفن می شود.

بزرگ ترین عیب تان؟

عیب زیاد دارم. نمی دانم بزرگ ترینشان کدام است. شاید این باشد که نمی توانم قرص و محکم مقابل آدم هایی که باید بایستم، بایستم.

عیبی که در شما نیست، اما به آن متهمتان می کنند؟

این که خط سیاسی ام مشخص نیست. این تهمت غیر منصفانه خیلی برایم درد آور است. فی الواقع به دو رو بودن و مزور بودن متهمم می کنند.

از زبان دیگران (سعید طلایی) :
چند سال قبل یکی از دوستانم از من پرسید الگوی تو کیست و دوست داری در آینده شبیه به کدام طنزپرداز باشی؟ و من هم پاسخ دادم الگویم امید مهدی‌نژاد است. درست است که من و امید مهدی‌نژاد تقریبا هم سن و سال هستیم، اما لزوما الگوی انسان نباید از او بزرگ‌تر باشد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.