گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 232279

تائید ابطال انتخابات انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی

دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: متاسفانه انجمن اسلامی کنونی تبدیل به تریبونی برای حمایت از مواضع دولت شده و با بدنه دانشجویی فاصله بسیار زیادی پیدا کرده است.

خبرنامه دانشجویان ایران: غیبی می گوید: برگزار کننده انتخابات فردی بوده است که خودش در عین اینکه ترم هشت کارشناسی ارشد است و آخرین ترم تحصیلی خود را می‌گذارند به صورت کاملا غیرقانونی کاندیدا شده و انتخاب هم شده است.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، محمدحسین غیبی دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ضمن اعلام خبر تایید ابطال انتخابات انجمن اسلامی این دانشگاه اظهار داشت: خبری که مدتی پیش دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت مبنی بر ابطال انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تایید شد.

وی تاکید کرد: برگزار کننده این انتخابات اعلام کرده است که طبق ابلاغ دانشگاه باید انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی مجدداً برگزار شود. این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که تخلفات گسترده‌ای در این انتخابات صورت گرفته که اساس انتخابات را زیر سوال برده است.

دبیر اسبق واحد سیاسی دفتر تحکیم وحدت گفت: متاسفانه انجمن اسلامی کنونی تبدیل به تریبونی برای حمایت از مواضع دولت شده و با بدنه دانشجویی فاصله بسیار زیادی پیدا کرده است. این مسئله به خوبی از انتخاب یا بهتر بگوییم انتصاب مشاور وزیر ورزش به عنوان عضو شورای مرکزی و سپس دبیر جدید مشهود است.

وی ادامه داد: از طرف دیگر برگزار کننده انتخابات فردی بوده است که خودش در عین اینکه ترم هشت کارشناسی ارشد است و آخرین ترم تحصیلی خود را می‌گذارند به صورت کاملا غیر قانونی کاندیدا شده و انتخاب هم شده است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: وی و همراهانش حتی از نظر ساختاری هم انتخابات را درست برگزار نکرده‌اند. که این نشان از عدم شناخت اصول کار تشکیلاتی وی است. دانشگاه موظف است پاسدار اساسنامه انجمن و آئین نامه تشکل های دانشجویی باشد و با تخلفاتی اینگونه مقابله کند.

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی خاطر نشان کرد: عدم واکنش قانونی نسبت به تخلفات تشکل‌های دانشجویی موجب می‌شود آرام آرام تشکل‌ها رویه قانون گریزی را در پیش بگیرند و حتی از اساسنامه های داخلی خود نیز عدول کرده و علیه اعضای خود وارد عمل شوند.ادامه داد: از طرف دیگر برگزار کننده انتخابات فردی بوده است که خودش در عین اینکه ترم هشت کارشناسی ارشد است و آخرین ترم تحصیلی خود را می‌گذارند به صورت کاملا غیر قانونی کاندیدا شده و انتخاب هم شده است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: وی و همراهانش حتی از نظر ساختاری هم انتخابات را درست برگزار نکرده‌اند. که این نشان از عدم شناخت اصول کار تشکیلاتی وی است. دانشگاه موظف است پاسدار اساسنامه انجمن و آئین نامه تشکل های دانشجویی باشد و با تخلفاتی اینگونه مقابله کند.

دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی خاطر نشان کرد: عدم واکنش قانونی نسبت به تخلفات تشکل‌های دانشجویی موجب می‌شود آرام آرام تشکل‌ها رویه قانون گریزی را در پیش بگیرند و حتی از اساسنامه های داخلی خود نیز عدول کرده و علیه اعضای خود وارد عمل شوند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.