گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 232965

اول اردیبهشت، آغاز نقل و انتقالات دانشجویان؛

شروط «میهمان شدن در یک دانشگاه دیگر» چیست؟ +جدول

در این گزارش، ضمن درج جدول زمانبندی نقل و انتقالات دانشجویان، درباره شرایط و ضوابط میهمانی دانشجویان در سایر دانشگاه‌ها نکاتی آورده شده است. درخواست‌های نقل و انتقال دانشجویان فقط باید از طریق سامانه سجاد صورت بگیرد.

خبرنامه دانشجویان ایران: نقل و انتقالات دانشجویی صرفا برای درخواست‌های «میهمانی» است و دانشجویان از اول اردیبهشت ماه به مدت یک ماه فرصت دارند تقاضای خود را در سامانه ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار صنفی- آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ از روز جمعه اول اردیبهشت ماه سال جاری، نقل و انتقالات دانشجویان آغاز شده و دانشجویان می‌توانند با فعال شدن این سامانه درخواست خود را برای میهمانی در سایر دانشگاه‌ها را ارائه دهند.

فرصت یک ماهه برای ثبت درخواست
نقل و انتقالات دانشجویی صرفا برای درخواست‌های «میهمانی» است و دانشجویان از اول اردیبهشت ماه به مدت یک ماه فرصت دارند تقاضای خود را در سامانه ثبت کنند. مطابق سنوات گذشته سایت نقل و انتقالات سازمان امور دانشجویان که در حال حاضر تحت عنوان سامانه "سجاد" از روز جمعه فعال خواهد بود تا دانشجویانی که متقاضی نقل و انتقالات به شکل میهمان در دانشگاه‌های دیگر هستند تقاضاهای خود را در این سامانه وارد کنند.

چند نکته مهم درباره نقل و انتقالات
درخواست‌های مهمانی نیز باید تابع شرایط خاص باشد در غیر اینصورت ترتیب اثر داده نخواهد شد. در ادامه تعدادی از نکاتی که باید هنگام ثبت درخواست مدنظر داشته باشید آمده است:

*** بر اساس مقررات نقل و انتقالات سازمان امور دانشجویان، درخواست‌ها صرفا به منظور مهمانی صورت می گیرد و برای موارد دیگر هیچ انتقالی صورت نخواهد گرفت.
*** شرایط خاص:
-
دانشجویان دختر در صورتی که ازدواج کرده باشند و محل کار همسر آنها در شهر دیگری باشد و بعد از دوره دانشجویی نیز ازدواج کرده باشند.
- دانشجویانی که در دوران تحصیل دچار بیماری‌های صعب العلاج شده باشند که نیازمند درمان در محل دیگری باشند.
- مشکلاتی که از لحاظ خانوادگی برای دانشجویان ایجاد شده است.

*** درخواست‌های نقل و انتقالات عام دانشجویان پذیرفتنی نیست.
*** درخواست‌های نقل و انتقال دانشجویان فقط باید از طریق سامانه صورت بگیرد.
*** قبل از ثبت‌نام در سامانه شرایط انتقال را بطور دقیق مطالعه کنند.

دریافت فایل آئین‌نامه میهمانی و انتقال دانشجویان

وظایف دانشجوی متقاضی میهمانی
- دانشجو بایستی با اطلاع کامل از شرایط آئین‌نامه میهمانی و انتقال نوع درخواست خود را(2 نیمسال میهمانی، تمدید میهمانی، میهمان دائم و انتقال) در سامانه خدمات آموزشی ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط دانشگاه مقصد، همچنین رشته و مقطع تحصیلی، وضعیت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد نسبت به انتخاب دانشگاه یا موسسه مقصد اقدام و مستندات خود را برای تقاضای ارائه شده اسکن و ضمیمه تقاضا کند.

- دانشجوی متقاضی میهمانی و انتقال مسئول صحت اطلاعات ارائه شده در خصوصی شرایط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک بار اطلاعات اراته شده در هر مرحله از قرایند رسیدگی بررسی درخواست متقاضی منتقی تلقی می گردد.

- در صورت عدم موافقت دانشگاه‌های مبدا یا مقصد، متقاضی همچنان دانشجوی دانشگاه مبدا شناخته شده و موظف است در موعد مقرر نسبت به انجام امور آموزشی خود در دانشگاه اقدام نماید.

- با توجه به اینکه مرجع رسمی تصمیم گیری در خصوص درخواست‌های میهمانی و انتقال، کمیته‌های نقل و انتقال دانشگاهی و در موارد خاص کمیسیون‌های موارد خاص داستگاه ها می‌باشند، لذا دانشجویان متقاضی از هرگونه مراجعه به سازمان امور دانشجویان و سایر واحدهای ستادی وزارت علوم اکیدا خودداری نمایند.

- دانشجویان متقاضی انتقال همراه با تغییر رشته خارج ازسامانه و از طریق شورای بررسی موارد خاص مبدا و مقصد اقدام نمایند.

روند رسیدگی به درخواست‌های دانشجویی
درخواست های نقل و انتقالات در ابتدا در دانشگاه مبدا رسیدگی می شود در صورتی که این درخواست‌ها مورد پذیرش دانشگاه مبدا باشد در دانشگاه مقصد پرونده‌ها بررسی خواهد شد. لازم به ذکر است، نتایج نتایج درخواست نقل و انتقالات دانشجویان، نیمه تیر ماه سال جاری اعلام خواهد شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.