گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 234766

زمان ثبت‌نام آزمون کاردانی

ثبت‌نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۹۶ از روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۶ آغاز می‌شود.

خبرنامه دانشجویان ایران: ثبت‌نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۹۶ از روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۶ آغاز می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام برای آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 96 منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش از روز یکشنبه 24 اردیبهشت ماه 96 آغاز می‌شود و در روز یکشنبه 31 اردیبهشت ماه پایان می‌یابد.

وی افزود: داوطلبان متقاضی ضرورت دارد در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک برای شرکت در آزمون اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی است و داوطلبان باید به وسیله کارت عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 20 هزار تومان (200 هزار ریال) به عنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: داوطلبان که علاقمند به گزینش در رشته محل‌های فنی و حرفه‌ای موسسات غیر انتقاعی علاوه بر مبلغ قبلی باید مبلغ 5 هزار و 100 تومان (51 هزار ریال) دیگر نیز برای دوره‌های مذکور برای اعلام علاقمندی اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: دفترچه راهنمای ثبت نام در روز شنبه 23 اردیبهشت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و اطلاعیه تکمیلی نیز روز 24 اردیبهشت بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

وی افزود: پذیرش در 32 کدرشته امتحانی از 43 کدرشته امتحانی آزمون مذکور منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد، اطلاعات کامل درباره این کدرشته‌ها در دفترچه راهنمای ثبت نام در جدول شماره یک آمده است.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان رشته های امتحانی بدون آزمون، در این مرحله فقط باید ثبت نام و انتخاب رشته کنند، آزمون برای این دسته از داوطلبان برگزار نمی‌شود و ملاک پذیرش معدل کل دیپلم است.

وی درباره رشته‌های باآزمون گفت: آزمون 11 کدرشته امتحانی از 43 کدرشته امتحانی که پذیرش در آنها به صورت با آزمون خواهد بود، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال 96 است.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون 11 کدرشته مذکور در جمعه 13 مردادماه 96 برگزار می‌شود، آزمون هر یک از کدرشته‌های با آزمون شامل دروس عمومی و پایه و همچنین دروس تخصصی هر یک از کدرشته‌های امتحانی است. آزمون دروس عمومی و پایه به منظور تشخیص آمادگی داوطلبان در زمینه دروس عمومی و پایه و در حدود کتاب های دوره سه ساله متوسط شاخه فنی و حرفه‌ای است. عناوین، ضرایب و تعداد دروس عمومی در دفترچه راهنما شرح داده شده است.

وی گفت: آزمون دروس اختصاصی به منظور تعیین میزان آشنایی داوطلبان با پایه‌های اساسی و اصولی رشته‌های مورد نظر در حدود اطلاعات علمی کتاب‌های درسی مرتبط با دوره سه ساله متوسط شاخه فنی و حرفه‌ای یا کتاب‌های استاندارد مهارتی شاخه کار دانش جدید است. مواد آزمون دروس اختصاصی، منابع و تعداد سئوالات هر درس در رشته‌هایی که پذیرش آنها بر اساس آزمون است در دفترچه راهنما شرح داده شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.