گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 238092

آخرین اخبار ترم تابستانی سال ۹۶؛

جزئیات «ثبت‌نام» و «شهریه» ترم تابستانی دانشگاه شهید بهشتی

در این گزارش به انتشار جزئیات ترم تابستانی دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۶ پرداخته‌ایم و مواردی همچون تقویم آموزشی ترم تابستان، دروس ارائه‌شده در ترم تابستان، شهریه ترم تابستان، نحوه ثبت‌نام در ترم تابستان و سایر موارد در این گزارش آمده است.

خبرنامه دانشجویان ایران: اخیرا دانشگاه شهید بهشتی طی چندین اطلاعیه پیرامون برگزاری ترم تابستانی سال 96، زمان انتخاب واحد، زمان آغاز و پایان کلاس‌ها، زمان برگزاری امتحانات، دروس ارائه شده و... را مشخص و به اطلاع دانشجویان رسانده است.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ هرچند در این روزها اکثر دانشجویان، علی‌الخصوص دانشجویان مقطع کارشناسی، درگیر امتحانات نفس‌گیر خردادماه هستند اما با این حال نیم‌نگاهی به اطلاعیه‌های مربوط به ترم تابستانی دانشگاه محل تحصیل خود و سایر دانشگاه‌ها دارند و منتظر هستند تا پس از اطلاع کامل از جزئیات، در این دوره ثبت‌نام کرده و از هم‌کلاسی‌های خود سبقت بگیرند و یا واحدهای به اصطلاح افتاده خود را جبران نمایند. در این بین یکی از دانشگاه‌هایی که هرساله حجم زیادی از دانشجویان را در ترم تابستانی میزبانی می‌کند، دانشگاه شهید بهشتی است که معمولا دانشجویان در سراسر کشور با شنیدن نام «ترم تابستانی»، این دانشگاه در ذهنشان تصویر می‌بندد، چرا که دانشگاه شهید بهشتی این دوره را با تنوع(رشته، اساتید، ساعت برگزاری کلاس‌ها و...) بیشتری برگزار می‌نماید.

*** جزئیات ترم تابستان دانشگاه شهید بهشتی
اخیرا دانشگاه شهید بهشتی طی چندین اطلاعیه پیرامون برگزاری ترم تابستانی سال 96، زمان انتخاب واحد، زمان آغاز و پایان کلاس‌ها، زمان برگزاری امتحانات، دروس ارائه شده و... را مشخص و به اطلاع دانشجویان رسانده است. از آنجا که احتمالا بسیاری از دانشجویان از این موضوع مطلع نشده‌اند، در این گزارش به تشریح اطلاعیه‌های ترم تابستانی این دانشگاه پرداخته‌ایم که در ادامه مشاهده خواهید نمود:

 تقویم آموزشی ترم تابستان 96 دانشگاه شهید بهشتی

 تقویم آموزشی ترم تابستان 96 دانشگاه شهید بهشتی

*** کدام دروس در ترم تابستان ارائه شده است؟
مدیریت خدمات آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در اطلاعیه‌ای دروس ارائه شده در ترم تابستان را با عنوان «دروس قابل ارائه در تابستان 96 دانشگاه شهید بهشتی» منتشر نمود که در ادامه این دروس را مشاهده می‌کنید.

دروس ارائه شده در ترم تابستانی دانشگاه شهید بهشتی

دروس ارائه‌شده در ترم تابستانی دانشگاه شهید بهشتی

البته به نظر می‌رسد علاوه بر دروس فوق دروس تخصصی نیز در روزهای آینده به جدول فوق اضافه شود.

*** چه مدارکی برای ثبت‌نام لازم است؟
برای ثبت‌نام در ترم تابستانی دانشگاه شهید بهشتی مدارک زیر الزامی است:

1- تصویر الکترونیکی(اسکن شده) یک قطعه عکس تمام رخ و جدید
2- تصویر الکترونیکی(اسکن) فرم معرفی نامه مورد تایید دانشگاه مبدا که در آن نام دروس قابل اخذ، تعداد واحد بطور کامل درج و ثبت شده باشد.
3- یک کارت معتبر عضو شتاب دارای کد CVV2 و رمز دوم اینترنتی، برای پرداخت الکترونیکی شهریه

*** چگونه در ترم تابستان ثبت‌نام کنیم؟

ثبت‌نام ترم تابستانی دانشگاه شهید بهشتی به صورت الکترونیکی و از طریق سایت گلستان انجام خواهد شد و نیازی به حضور دانشجویان در این دانشگاه نیست.

در ادامه دو فایل PDF جهت راهنمایی دانشجویان برای ثبت‌نام در ترم تابستانی دانشگاه شهید بهشتی آورده شده است.

*** شهریه ترم تابستان دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه شهید بهشتی تاکنون میزان شهریه ترم تابستان سال 96 را اعلام نکرده است و در روزهای آینده آن را منتشر خواهد کرد. با این حال برای آگاه‌سازی دانشجویان در این زمینه، میزان شهریه ترم تابستان دانشگاه شهید بهشتی در 3 سال اخیر در ادامه آمده است:

- شهریه سال 91: دانشگاه شهید بهشتی در ترم تابستانی سال 91، به ازای هر واحد درسی مبلغ 35,000 هزار تومان از دانشجویان اخذ نموده بود.
- شهریه سال 92: دانشگاه شهید بهشتی در ترم تابستانی سال 92، به ازای هر واحد درسی مبلغ 60,000 هزار تومان از دانشجویان اخذ نموده بود.
- شهریه سال 93: دانشگاه شهید بهشتی در ترم تابستانی سال 93، به ازای هر واحد درسی مبلغ 69,000 تومان و به ازای هر واحد درس عملی آزمایشگاه مبلغ 130,000 تومان از دانشجویان اخذ نموده بود.
- شهریه سال 94: دانشگاه شهید بهشتی در ترم تابستانی سال 94، به ازای هر واحد درسی در گروه علوم انسانی مبلغ 65,600 تومان و به ازای هر واحد درسی در سایر گروه‌ها مبلغ 77,200 تومان اخد نموده بود.

- شهریه سال 95: در جدول زیر شهریه ترم تابستانی دانشگاه شهید بهشتی در سال 95 آمده است:

قابل ذکر است، سال گذشته اعتراضاتی نسبت به میزان شهریه ترم تابستانی دانشگاه‌های دولتی صورت گرفته بود و باید دید امسال میزان این شهریه چقدر است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.