گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 239812

تشکر دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه از رهبر انقلاب؛

حجت بر مسئولین تمام شد!

در قسمتی از بیانیه مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه همچنین آمده است: پس از تذکرات مکرر معظم له دیگر هیچ عذر و بهانه‌ای برای مسئولین امر برای کوتاهی در عملی کردن بازگرداندن حقوق از دست رفته بورسیه‌ها باقی نمانده است.

خبرنامه دانشجویان ایران: این فارغ التحصیل بورسیه ضمن اشاره به تذکر امروز رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع بورسیه‌ها، خاطرنشان کرد: امروز حجت بر مسئولان قوه قضائیه تمام شد و حالا دستگاه قضایی باید با جدیت نسبت به قانون‌شکنان برخورد کند و حافظ حقوق مادی و معنوی دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه باشد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ یکی از اعضای مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه، به نمایندگی از اعضای این مجمع، از رهبر معظم انقلاب برای عنایت ویژه در موضوع بورسیه‌ها تشکر کرد. این فارغ التحصیل بورسیه با اشاره به استنکاف وزارت علوم از برخی از تعهدات قانونی خود درباره موضوع بورسیه‌ها گفت: متاسفانه قوه قضاییه نیز در پیگیری شکایت‌های دانشجویان بورسیه جدیت لازم را به خرج نداد.

وی در ادامه گفت: قبل از حقوق مادی دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه، باید هتک حیثیت از نزدیک به 3000 نفر دانشجوی بورسیه که با اتهاماتی بی‌اساس از سوی برخی از مسئولین داخلی و  میدان‌داری رسانه‌های ضدانقلاب صورت گرفت، جبران شود. وی سپس به مشکلات روحی وارد شده به برخی از دانشجویان بورسیه در سال‌های اخیر اشاره کرد و خواستار جبران مافات وزارت علوم در این زمینه شد.

این عضو مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه به یکی از مطالبات بورسیه‌ها اشاره کرد و گفت: وزارت علوم باید نسبت به استخدام تمام دانشجویان بورسیه‌ای که بهترین سال‌های عمر و جوانی خود را صرف درس خواندن کرده‌اند، متعهد باشد، چراکه طبق سند تعهد محضری، وزارت علوم به عنوان محل خدمت دانشجویان بورسیه بعد از فراغت از تحصیل تعیین شده است و دانشجویان بورسیه بعد از فراغت از تحصیل، در استخدام وزارت علوم خواهد بود.

این فارغ التحصیل بورسیه ضمن اشاره به تذکر امروز رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع بورسیه‌ها، خاطرنشان کرد: امروز حجت بر مسئولان قوه قضائیه تمام شد و حالا دستگاه قضایی باید با جدیت نسبت به قانون‌شکنان برخورد کند و حافظ حقوق مادی و معنوی دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه باشد.

وی در پایان پرداخت مقرری به دانشجویان بورسیه، متعهد شدن وزارت علوم به استخدام دانشجویان بورسیه و اعطای اولویت جایابی و جذب به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان بورسیه را از جمله مطالبات و حقوق دانشجویان بورسیه دانست.

*** تشکر بورسیه‌ها از رهبر انقلاب
مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در پی تذکر ویژه و چندباره رهبر انقلاب اسلامی درخصوص لزوم پیگیری حقوق دانشجویان بورسیه طی بیانیه‌ای از ایشان تشکر کردند.

در قسمتی از این بیانیه آمده است: دانشجویان و فارغ التحصیلان بورسیه، ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی و تجدید عهد برای سربازی در جبهه علمی و دانشگاهی، در پی عنایات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به موضوع احقاق حقوق دانشجویان بورسیه، مراتب قدردانی و سپاس بی‌حد و خالصانه خود را به محضر ایشان تقدیم می‌کنند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است: پس از تذکرات مکرر معظم له دیگر هیچ عذر و بهانه‌ای برای مسئولین امر در قوه قضاییه، شورای عالی انقلاب فرهنگی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و مجلس شورای اسلامی برای کوتاهی در عملی کردن بازگرداندن حقوق از دست رفته بورسیه‌ها باقی نمانده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.