گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 241583

حاشیه‌های انتخابات نظام‌پزشکی از زبان دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی:

چطور ممکن است قاضی و وکیل و مدعی العموم یک نفر باشد؟!

امین سردارآبادی، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: مگر می‌شود مدعی العموم، قاضی و وکیل یک نفر باشد!؟ ولی شما همه این‌ها را در نظام پزشکی می‌بینید! مجلس باید فکر به حال این اساسنامه نظام پزشکی بکند.

خبرنامه دانشجویان ایران: امین سردار آبادی، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی نسبت به ساختار غلط نظام پزشکی، انتقاد کرد.

سردارآبادی در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ تاکید کرد: مسله اصلی ما در بحث سازمان نظام پزشکی این است که چرا نمایندگان پزشکان در مسایلی که نفع می‌برند برای مردم و جامعه تصمیم می‌گیرند؟! مگر پزشکان نظام پزشکی که خود را مدیون رای پزشکان می دانند! می‌توانند از حقوق بیماران صیانت بکنند؟! مگر می شود مدعی‌العموم، قاضی و وکیل یک نفر باشد؟ ولی شما همه این ها را در نظام پزشکی می‌بینید! مجلس باید فکر به حال این ساختار نظام سلامت کشور بکند.

وی گفت: ساختار غلط اساسنامه نظام پزشکی سبب شده است که تشکل صنفی پزشکان تبدیل به سازمانی بی بدیل  عجیب در تصمیم گیری و تصمیم سازی در سلامت کشور دنیا شود.

سردار آبادی در بخش دیگری از گفتگو ضمن اشاره به انتخابات اخیر سازمان نظام پزشکی ، مضحک ترین و تلخ ترین بخش انتخابات امسال را حضور مدیر سازمان تامین اجتماعی در انتخابات دانست و تصریح کرد: البته ایشان از حق قانونی خود استفاده کرده و رای هم آورند! اما شما فکر کنید، بر فرض مثال امروز جلسه شورای عالی بیمه است و ایشان سوپر استار این "تئاتر تک بازیگر" خواهد بود! از طرفی نقش نماینده بیماران از سمت سازمان تامین اجتماعی را بازی می‌کند، از آن طرف برای خرید خدمت از پزشکان نظام پزشکی چانه زنی می‌کند، بعد هم که خسته می‌شود! نقش نماینده پزشکان بر عهده می‌گیرد. تعارض منافع هم حدی دارد!

این فعال دانشجویی همچنین ضمن انتقاد از روند برگزاری انتخابات سازمان نظام پزشکی ابراز عقیده کرد: وزارت بهداشت موظف بود که شرایطی را فراهم کند تا همه در انتخابات نظام پزشکی شرکت کنند اما با اتفاقات روز جمعه که در همان ساعات اولیه شاهد تغییر روند انتخابات از الکترونیکی به سنتی بودیم که سبب شد بخش بزرگی از پزشکان را از رای دادن محروم کند. لذا می‌توان گفت که وزارت بهداشت توانایی برگزاری چنین انتخابات محدودی را نداشته است و تدابیر لازم را اتخاذ نکرده است.

دبیر جنبش عدالتخواه در ادامه تصریح کرد: وزارت بهداشت باید پاسخ گوی این ناکارمدی خود باشد.

وی در پایان با اشاره به روند سیاست زدگی انتخابات نظام پزشکی کشور گفت: در انتخابات نظام پزشکی امسال دو نکته مهم و حائز اهمیت بود. یکی حضور دوگانه‌های غلط اصولگرا و اصلاحطلب و لیست‌هایی با آدم‌های سیاسی که ضلع سیاسی پازل انتخابات را تکمیل می‌کرد و دیگری کاندیداتوری پزشکان حاضر در دولت که بنا داشتند در نظام صنفی پزشکان خلاف هر منطقی جای خود را باز کنند - بخوانید نفوذ کنند - و از همه مهم تر حضور سهام داران بخش خصوصی سلامت کشور که بتوانند با گرفتن سهمی از نظام پزشکی چانه زنی بیشتر برای سود بیشتر در تجارت درمان خود کنند و متاسفانه با همه نقص‌های اساسنامه نظام پزشکی می‌بایست مسئله و دوئل اصلی بین مخالفان وضع موجود و ذی نفعلان نظام سلامت شکل می گرفت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری