گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 244557

اکبر شهبازی؛

چرا هیچکس استعفا نمیدهد، آیا بازهم مقصر گاز پیک‌نیکی است؟

هر اتفاقی هم بیفتد این جماعت همیشه در مسئولیت هستند، صدها نفر هم اگر بمیرند تقصیر ازجای دیگری است، هیچگاه آب از آب تکان نمی‌خورد و شرایط حساس کنونی دست نخورده می ماند و صندلی ها و صندلی سواران سرجای خودشان.

خبرنامه دانشجویان ایران: اکبر شهبازی// همین چند سال پیش بود که نخست وزیر کره جنوبی پس از حادثه غرق شدن کشتی مسافری این کشور و پس از فشار افکار عمومی از سمت خود استعفا داد.

دوسال قبل پس ازاینکه 41 دانش آموز مصری در حادثه تصادف اتوبوس جان باختند وزیر راه این کشور مجبور به استعفا شد.

نائوتوکان نخست وزیر ژاپن نیز پس از حادثه نیروگاه اتمی فوکوشیما بر اثر سونامی، از نخست وزیری کناره گیری کرد.

پس از طوفان معروف کاترینا، رئیس پلیس نیواورلئان به دلیل اینکه تعدادی از پرسنل پلیس در محل کار حاضر نشده و شهر دچار هرج و مرج شده بود از سمت خود استعفا داد.

والدیس دومبروفسکیس، نخست وزیر لتونی به دنبال فرو ریختن سقف یک فروشگاه مواد غذایی در نوامبر 2013 در پایتخت این کشور از سمت خود استعفا داد.

اینها چند نمونه از موارد متعددی است که در دنیا اتفاق می افتد ومسئولان بلند مرتبه حتی در مقام نخست  وزیر و رییس جمهور نسبت به حوادث پاسخگو هستند واز مسئولیت فقط #فیش_نجومی و مواهب #ژن_خوب برای فرزندان خود را تصاحب نمی کنند.

اسفند 76 اتوبوس دانشجویان المپیادی دانشگاههای شریف و تهران واژگون شدوشش دانشجوی نخبه که اغلب از برگزیدگان المپیادهای ملی و بین‌المللی ریاضی بودند، جان باختند اما هیچ کسی استعفا نداد،مریم میرزا خانی از بازماندگان همین اتوبوس بود.

سال91آتش به جان دانش آموزان مدرسه #شین_آباد افتادو 29نفر دچار سوختگی شدید شدند که هنوز هم تبعات آن باقی مانده است، اما انگار جز توبیخ یک مدیر و مستخدم مدرسه هیچ کسی مواخذه نشد و ازکار برکنار نشد.

پلاسکو فرو ریخت و در نهایت اعلام شد که مقصران حادثه دو کارگری بوده اند که  با یک #گاز_پیک‌_نیکی نا ایمن در یک واحد تولیدی کار می کردند،هیچ مسئول بلند پایه شهری از شهردار و زیرمجموعه هایش تا مسئولان دولتی و مالکان پلاسکو استعفا ندادند و شهردار تهران چند ماه بعد عزم خود را برای رییس جمهور شدن جزم کرد!

اسفند95 قطار تبریز مشهد دچار حریق می شودو ۴۷ نفر کشته و ۱۰۳ نفر مصدوم  از خود به جای میگذارد اما نه تنها وزیر استعفا نمیدهد و با افتخار از بیمه بودن قطار می گوید،بلکه 9 ماه بعد مجلس دوباره  به باجناق ِشیخ نور اعتماد می کند او را برای 4سال دیگر وزیر می کند.

تب و تاب مجازی حادثه تلخ دانش آموزان داراب هم به زودی می گذرد و توییت ها با گذر زمان جان خود را از دست می دهند وراننده  اتوبوس  اگر زنده مانده باشد، دستگیر و محاکمه می شود، اما صاحبان صندلی های چرخان و دائمی صدارت و وزارت هیچگاه پاسخگو نیستند،آنها هیچگاه مقصر نیستند،آنها که  در دولتهای مختلف چرخشی وزیر و مدیرکل می شوندو هیچگاه از بین نمی روند وجای خودشان  را به  ژنهای خوبشان میدهند.

مشکل این است که همواره صدرنشینان هیچگاه ملزم  به پاسخگویی نیستند آنها صاحبان #ژن_خوب  هستند که ناقل است از پدر به پسر.

هر اتفاقی هم بیفتد این جماعت همیشه در مسئولیت هستند،صدها نفر هم اگر بمیرند تقصیر ازجای دیگری است، هیچگاه آب از آب تکان نمی خورد و شرایط حساس کنونی دست نخورده می ماند وصندلی ها و صندلی سواران سرجای خودشان.

11نفر  از دانش آموزان دارابی کشته و35نفر مصدوم شده اند،که دو نفر از آنها تا الان #قطع_نخاع شده اند،تصورش هم سخت و دردناک است که دختری در سنین نوجوانی زمین گیر و تمام آینده اش تباه شود،چرا هیچکس استعفا نمیدهد؟چرا کسی صدایش درنمی آید؟

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.