گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 245157

تجمیع دانشکده‌های دانشگاه آزاد تهران

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در نخستین جلسه شورای واحد تهران مرکزی از تجمیع دانشکده‌های این واحد در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در نخستین جلسه شورای واحد تهران مرکزی از تجمیع دانشکده‌های واحد تهران مرکزی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: به لحاظ منطق اقتصادی و مفهوم دانشگاهی، شایسته نیست ساختمان‌های یک دانشگاه در شهر پراکنده باشند.

وی افزود: این جابه‌جایی ها با آهنگ سیستمی و در قالب علوم رفتاری، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم پایه و هنر شکل می‌گیرد. تا هفته آینده طرح اولیه ارائه و نهایتا تا یک سال آینده تجمیع کلی انجام خواهد شد.

طهرانچی در جمع روسای دانشکده‌های این دانشگاه با تاکید بر اینکه باید در سرعت علمی کشور باید موثر باشیم افزود: شما عزیزان که در راس امور دانشگاه قرار دارید مسئول کیفیت هستید.

عضو هیات امنای دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کیفیت درون زاست نه برون زا و ما یک تیم جدی هستیم و این توان و امکان را داریم تا هویت علمی دانشگاه را پاس بداریم و دانشگاه را با همت و هدفگذاری جدی به جایگاه عالی برسانیم.

طهرانچی با تاکید بر اینکه راه کیفی سازی دولتی سازی نیست بلکه کارآمدسازی است، خاطرنشان کرد: گسترش کمی از یک سو تهدید است و ما می خواهیم آن را با یک خرد جمعی و راهبری سازمان یافته تبدیل به فرصت کنیم تا بتوانیم سریعتر از طریق یک حرکت درست به وضیعت مطلوب برسیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران عنوان کرد: «دانشگاه با یک رویکرد جدیدی در حال حرکت است و این حرکت باید بتواند منشاء تحولات بزرگی باشد.

طهرانچی توجه به تحصیلات تکمیلی، تغییر نظام پژوهشی، نظام نوآوری، اصلاح زیر ساخت پژوهشی، رشد و تقویت ساختار، توجه به منابع انسانی و خلاق را در تغییر و تحول بنیادی دانشگاه موثر دانست.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی گفت: در آموزش عالی به برنامه علمی نیاز داریم نه برنامه صرفا آموزشی؛ قطب بندی تخصصی همراه با ماموریت محوری را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد با اشاره به رویکرد دکتر ولایتی و دکتر رهبر در تعالی بخشی این مجموعه بزرگ علمی همراه با کارآمدسازی گفت: داشتن نگاه استانی در اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی یک نگاه جدی است. ما با داشتن 336 هزار دانشجو وگروههای متعدد، دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران هستیم و مهمترین برنامه ما این است که قطب بندی تخصصی همراه با ماموریت محوری را در دستور کار خود قرار دهیم.

سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با بیان اینکه درآمد ملی و آنچه که در جریان است در ارائه خدمات بهتر است، بیان کرد: برنامه آموزشی جزیی از برنامه علمی است و به طور کلی برنامه علمی، پشتیبان توسعه کشور است. هدف ما آینده نگری و توسعه دانشگاه است بنابراین تلاش می کنیم در جهت همسویی و اثرگذاری در برنامه های درازمدت کشور با تعیین نیازهای توسعه پایدار در راستای برنامه های علمی در دوره های میان مدت و بلندمدت گام برداریم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.