گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 245989

قوانین عجیب و غریب برای مراسم ترحیم

کمیته امور دین تاجیکستان قانونی را به تصویب رساند که بر اساس آن پوشیدن لباس سیاه و ذبح گوسفند در مراسم ترحیم ممنوع شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس در دوشبنه، کمیته امور دین، تنظیم جشن و مراسم تاجیکستان برای برگزاری مراسم ترحیم در این کشور قوانینی را وضع کرد که خانواده فرد متوفی باید این قانون را رعایت کنند در غیر این صورت برای این افراد جریمه در نظر گرفته خواهد شد.

مسئولین کمیته امور دین، تنظیم جشن و مراسم تاجیکستان در این زمینه می‌گویند این روش برگزاری مراسم عزاداری توسط مرکز دین شناسی مشخص و بر اساس مذهب حنفی تهیه شده است.

قانون جدید کمیته دین تاجیکستان تمام مراحل یک مراسم عزاداری از زمان مرگ فرد تا کلیه مراسم های عزاداری را در بر می‌گیرد.

بر طبق مقررات جدید، از این به بعد در مراسم کفن و دفن، داد و فریاد زدن، خاک بر سر ریختن، روی و موی کندن و  نوحه سرایی ممنوع است. نزدیکان و خویشاوندان درجه یک متوفی تنها حق گریه کردن را دارند.

همچنین بر اساس این قانون، حق قبر کندن و شستشوی مرده با موافقت نماینده کمیته دین و محلی که این سازمان برای متوفی در نظر گرفته شده است، باید صورت گیرد

در قانون جدید همچنین مقرر شده است که شبانه هیچ کس در خانه متوفی به استثنای فرزندان و خویشاوندان نزدیک وی حق ایستادن را ندارند. بر طبق عرف و عادت مردم تاجیکستان در مراسم عزاداری پوشیدن لباس سیاه ممنوع است.

همچنین زن ها حق تشییع جنازه تا قبرستان را ندارند.
برگزار کردن نماز میت طبق قوانین مذهب حنفی صورت گرفته، در شرکت نمازگزارها هیچ محدودیتی وجود ندارد. نماز میت را امام خطیب مسجد محل به آن ترتیبی که مذهب حنفی مقرر کرده می خواند.

همچنین در این قانون جدید اقوام متوفی حق ذبح گوسفند را ندارند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.