گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 245995

دانشجوی معترض دانشگاه یاسوج:

دانشجویان را به نمازخانه راه ندادند؛ در پارک خوابیدند!

دانشجوی معترض دانشگاه یاسوج بیان کرد: حدود ۱۵۰ دانشجو نتوانستد در سامانه خوابگاه بگیرند و در روز‌های ابتدایی شروع ترم در پارک‌ها خوابیدند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، دانشجوی معترض دانشگاه یاسوج گفت: تابستان موعد ثبت تقاضای دانشجویان جهت دریافت خوابگاه از دانشگاه در سامانه گلستان بود. در این سامانه گروه های متقاضی هر اتاق تشکیل شده و باید هزینه خوابگاه را پرداخت می‌کردند، اما سامانه برای برخی از دوستان مبلغ هزینه قابل پرداخت را صفر نمایش می‌داد. در نتیجه امکان پرداخت وجه وجود نداشت. همان روزها دانشجویان با دانشگاه تماس می‌گیرند اما کسی پاسخگو نبود. این موضوع گذشت تا روزی که دانشجویان برای شروع ترم به دانشگاه مراجعه کردند و پیگیر وضعیت خوابگاه شدند. دانشگاه به آنها اعلام کرد:" بدلیل تکمیل ظرفیت سیستم به طور ودکار از پرداخت وجه افراد بیشتر جلوگیری نموده است، باید بپذیرید که دیگر قادر به دریافت خوابگاه نیستید و خود باید به دنبال جا باشید." دانشجویان نیز برای استراحت شبانه به نمازخانه خوابگاه مراجعه میکنند که سرپرست خوابگاه از ورود آنها ممانعت نموده و همه مجبور می‌شوند شب را تا صبح در پارک ها سر کنند.

وی ادامه داد: این ایراد در همین جا وارد است که اگر دانشگاه ظرفیت پذیرش دانشجویان را نداشت در همان زمان به دانشجویان اعلام می‌کرد تا آنها به فکر چاره‌ای باشند.

دانشجوی دانشگاه یاسوج بیان کرد: صبح همان روز این دوستان مقابل دفتر معاونت دانشجویی تجمع کردند و مسئول امور دانشجویی پاسخی به این دوستان نداد. شخص معاون نیز در جلسه ای حضور داشتند. دانشجویان جهت شنیدن پاسخ مناسب تجمع خود را به مقابل دفتر ریاست منتقل نمودند. بالاخره معاونت دانشجویی به اعتراض دوستان پاسخ داد:"دانشگاه خوابگاه ندارد و دوستانی که خوابگاه ندارند بدنبال جایی برای اسکان باشند. ما هیچ مسئولیتی در قبال اینها نداریم و تنها خوابگاه برای ورودی‌های جدید در نظر گرفته شده است." سپس با ریاست دانشگاه تماس گرفته شد و ایشان اعلام کردند تا پایان این هفته مشکل را حل خواهند کرد. همچنین هماهنگی های لازم جهت اسکان دانشجویان در مسجد ونمازخانه خوابگاه را انجام دادند.

وی افزود: متاسفانه طبق گفته مسئولین سیاست دانشگاه این است که فقط به ورودی های جدید خوابگاه ارائه شود. مشکل اینجاست که دوستان عزیز دانشجو پذیرش کردند و درحالی که 16 پروژه عمرانی با بودجه های مختلف در حال اجرا در دانشگاه است هیچ کاری برای افزایش ظرفیت خوابگاه های پسران انجام نشده است. به طوری که اکنون حتی به بعضی از دانشجویان ورودی 95 نیز خوابگاه تعلق نگرفته است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.