گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 246472

رئیس سازمان امور دانشجویان:

افزایش ۷۲۰۰ ظرفیت خوابگاهی به دانشگاه‌ها

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از آمادگی خوابگاه های دانشجویی برای پذیرش دانشجویان در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: طی دو سال گذشته ۷ هزار و ۲۰۰ ظرفیت خوابگاهی از محل اجاره ساختمان ها تامین شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، مجتبی صدیقی با اشاره به وضعیت خوابگاه ها در سال تحصیلی جدید گفت: خوابگاه های دانشجویی در طول تابستان برای سال تحصیلی جدید، تعمیر، تجهیز و آماده شدند.

وی با بیان اینکه نیمی از خوابگاه ها در طول تابستان تعمیر و تجهیز شدند افزود: امسال برنامه ارتقاء رتبه خوابگاه‌های ۳ و ۴ به رتبه های بالاتر پیگیری شد و با توجه به تفاهمی که صندوق رفاه دانشجویان با دانشگاه‌ها دارد ۵۰ درصد هزینه بازسازی خوابگاه‌ها توسط صندوق رفاه تامین می شود، البته این ۵۰ درصد هزینه در صورتی اختصاص می یابد که ۵۰ درصد دیگر هزینه را دانشگاه ها خود تامین کنند.

۷ هزار و ۲۰۰ ظرفیت خوابگاهی از محل اجاره ساختمان ها

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: علاوه بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار معمولی که دانشگاه‌ها از محل اجاره‌ها داشتند، ۱۷ میلیارد تومان نیز صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه ها کمک کرد و این موضوع باعث شده در سال تحصیلی جدید با یک فضای بهتری از نظر خوابگاهی روبرو باشیم.

وی ادامه داد: صندوق رفاه دانشجویان برای رفع کمبود خوابگاهی، ودیعه مسکن مجردی متمرکز، تحت عنوان «رهن ساختمان برای اجاره» ارائه می دهد که از این طریق نیز ۲ هزار ۸۰۰ ظرفیت، به ظرفیت خوابگاه مجردی اضافه شده است و در مجموع طی دو سال گذشته ۷ هزار و ۲۰۰ ظرفیت خوابگاهی از محل اجاره ساختمان ها اضافه شده است.

اخذ مجوز ۳۰۰ خوابگاه غیردولتی

وی با اشاره به ساماندهی خوابگاه های غیردولتی افزود: دانشگاه های مادر مسئول خوابگاه های غیردولتی هستند، مجوز حدود ۳۰۰ خوابگاه غیردولتی صادر شده و مجوز ۱۰۰ خوابگاه هم در دست بررسی است.

صدیقی تاکید کرد : به همه دانشگاه ها اعلام کرده ایم، اگر با کمبود خوابگاه دولتی مواجه شدند خوابگاه های غیردولتی تحت نظارت دانشگاه ها را برای مراجعه دانشجویان توصیه کنند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.