گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 247208

واکنش محسن رضایی به هجمه علیه رئیس قوه قضائیه

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم شکایت به پلیس بین‌الملل به دلیل تخریب‌ها علیه رئیس دستگاه قضایی تأکید کرد و گفت: نباید در این زمینه به تکذیب یا سکوت اکتفا کنیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری که صبح امروز شنبه 15 مهرماه برگزار شد با اشاره به تشکیل دومین جلسه مجمع تشخیص در دوره جدید، اظهار داشت: در این جلسه مباحث بر روی تدابیر رهبری ادامه یافت و مانند جلسه گذشته راهکارهای لازم برای اجرای تدابیر مقام معظم رهبری بحث و بررسی شد.

رضایی مهم‌ترین بحث در جلسه امروز را بررسی چگونگی اجرای سیاست‌های کلی عنوان کرد و افزود: بحث ما این بود که آن‌طور که انتظار نظام است سیاست‌های کلی پیاده نمی‌شود. درحالی‌که سیاست‌های کلی بعد از قانون اساسی و قبل از قانون مجلس است و باید در برنامه‌وبودجه سالانه و قانون‌نویسی ساری و جاری باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید براینکه اعمال ولایت و نظارت رهبری از طریق اجرای سیاست‌های کلی صورت می‌گیرد، گفت: اگر این سیاست‌ها اجرا شود اقتصاد،‌ دانشگاه،‌ معماری و شهرسازی ما اسلامی خواهد شد و اگر این‌طور نشود ما با یک نظام مطلوب اسلامی فاصله خواهیم داشت.

وی درباره پیشنهاد‌های اعضا برای اجرای بهتر سیاست‌های کلی اظهار داشت: برخی معتقد بودند که سیاست‌های کلی باید به افرادی که مسئولیت جدیدی را می‌پذیرند، آموزش داده شود تا آن را با شناخت کاملی پیگیری کنند، برخی اعضا نیز تأکید داشتند که نظارت باید در این زمینه تقویت شود و برخی دیگر معتقد بودند دیدگاه‌های غرب‌زده در داخل کشور باعث شده اهمیت سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی مانند سایر جمهوری‌ها در نظر گرفته شود.

رضایی بر همین اساس یادآور شد: بنابراین اعضا تأکید داشتند که باید مطالعات راهبردی و تعریف و توضیح ابعاد جدید جمهوری اسلامی در سطح علمی،‌ پژوهشی و دانشگاهی موردبررسی قرار گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مصوبه جلسه امروز مجمع تشخیص گفت: طبق مصوبه امروز ما یک کمیسیون خاص را با حضور 16 نفر مشخص کردیم تا پیشنهاد‌ها و تدابیر رهبری را به‌صورت خاص و در فرصت کافی موردبحث قرار داده و راهکارهای آن را فراهم کنند.

وی در ادامه از تشکیل دو کمیسیون مجمع در دوره جدید خبر داد و تصریح کرد: امروز دو کمیسیون جدید و هیئت‌رئیسه آن تشکیل و مشخص شدند؛ به‌این‌ترتیب آقای شمخانی به‌عنوان رئیس کمیسیون سیاسی دفاعی امنیتی، آقازاده جانشین وی و سردار وحیدی به‌عنوان دبیر این کمیسیون تعیین شدند.

رضایی همچنین گفت: کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری نیز به ریاست بنده تشکیل و آقایان قالیباف و داوودی به‌عنوان نواب اول و دوم و آقای آقامحمدی نیز به‌عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شدند؛ در جلسه آینده نیز سه کمیسیون دیگر و هیئت‌رئیسه آن‌ها مشخص و تعیین خواهند شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره اظهارات ترامپ توضیح داد: ما درباره قدرت دفاعی کشورمان با هیچ‌کس شوخی نداریم و دفاع از ملتمان را یک امر واجبی می‌دانیم که برای آن حاضریم در خارج از مرزها و در سوریه و عراق از سرزمین و اسلام خود دفاع کرده و جانمان را فدا کنیم.

وی تأکید کرد: ما برای دفاع از ملت و سرزمین خود در چارچوب استانداردهای بین‌المللی عمل خواهیم کرد همان‌طور که تاکنون نیز از رفتن به سمت سلاح هسته‌ای پرهیزکرده می‌کنیم.

رضایی در ادامه این سخنان ترامپ را یک فرد عجول توصیف کرد و گفت: او قبل از اینکه بازی را با ما شروع کند شکست خواهد خورد چراکه ایران با هیچ کشوری و حتی ایران 10 سال قبل قابل‌مقایسه نیست و نیروهای عاقل ایران را اداره می‌کنند؛ لذا بهتر است ترامپ وارد این بازی نشود چون قطعاً شکست خواهد خورد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره جابجایی ساختمان مجمع اظهار داشت: مجمع تشخیص تا پایان سال به محل ساختمان مجلس سنا منتقل‌شده و جلسات در آنجا برگزار خواهد شد. همچنین کارهای پژوهشی، دفتر آیت‌الله شاهرودی و بنده نیز به آنجا منتقل خواهد شد و ساختمان مرکز تحقیقات مجمع هم به مرکز پژوهش‌ها داده خواهد شد.

وی درباره تخریب‌های یک کانال معاند علیه رئیس دستگاه قضایی کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس گفت: اخیراً باتوجه به توسعه فضای مجازی در کشور روش‌های جمع‌آوری اطلاعات که یکی از کارهای سازمان‌های جاسوسی است راه افتاده و از طریق ایجاد خبرها و شایعات سعی می‌کنند کسانی را که دسترسی ندارند در این شبکه مجازی فعال کنند و هرکس هر اطلاعاتی که به‌صورت درست یا غلط دارد در رابطه با یک موضوع در فضای مجازی قرار دهد.

رضایی تخریب و درعین‌حال جمع‌آوری اطلاعات را دو هدف عمده این روش عنوان کرد و یادآور شد: اگر درباره رئیس قوه قضاییه بگویند که مثلاً یکی از افراد خانواده وی این‌طور است، برخی که در داخل با ایشان مخالف هستند در این زمینه فعال می‌شوند و در واقع این مخالفان را به‌صورت مفت و مجانی بسیج می‌کنند که این روش «ایجاد شایعات هدفمند» است که به‌منظور جمع‌آوری اطلاعات جاسوسی صورت می‌گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر همین اساس افزود: پادزهر این تخریب‌ها و شایعات نیز شکایت به پلیس بین‌الملل است و می‌توان آن را خنثی کرد، ازاین‌رو نباید به سکوت یا تکذیب این موضوعات اکتفا کنیم؛ قوه قضاییه دولت و سیستم‌های اطلاعاتی برای حفظ حریم شخصی افراد چه مسئول باشند یا خیر وظیفه مهمی دارند و باید سیستم ایمنی طراحی شود.

وی بابیان اینکه کانال‌های بازرسی فراوانی در کشور و حدود 18 دستگاه ناظر وجود دارد به نقش وظایف دادگاه دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی اشاره کرد و افزود: اگر کسی واقعاً دلسوز کشور است باید به این سازمان‌ها مراجعه کرده و اخبار خود را گزارش کند نه اینکه از طریق فضای مجازی و به‌صورت آشفته و پنهان مطالبی را مطرح کنند، البته مردم نیز با این روش‌ها و شیوه‌ها آشنا خواهند شد.

رضایی با اشاره به موضع ترامپ درباره برجام گفت: طبق اخباری که به ما می‌رسد ترامپ می‌خواهد وظیفه خود در قبال برجام را به کنگره واگذار کند و اگر توقف تحریم‌ها امضا نشود آمریکا از برجام خارج خواهد شد، ترامپ نمی‌تواند بیش از 70 کیلو وزنه بزند اما با این کار می‌خواهد یک وزنه 500 کیلویی را بلند کند درحالی‌که اگر این مسئله به کنگره برود موضوع پیچیده‌تر شده و این نوعی خودکشی و انتحار سیاسی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره برخی اظهارات برای بازرسی از اماکن نظامی کشورمان گفت: جمهوری اسلامی هیچ‌گاه اسرار نظامی خود را در اختیار کسی قرار نمی‌دهد چون این باعث آسیب‌پذیری خواهد بود و این مسئله باعث ناامنی کشورمان می‌شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.