گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 247324

نجیبی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:

مسئولان پرتلاش دولت چه تمهیداتی برای تحریم‌های جدید آمریکا دارند؟

نجیبی عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: کمتر از 40 روز دیگر تحریم‌های آمریکا موسوم به مادر تحریم‌ها، اجرا می‌شود، باید از مسئولان پرتلاش دولت! پرسید که چه تمهیداتی برای مقاوم شدن اقتصاد کشور در برابر این تحریم‌های سنگین و همه‌جانبه، اندیشیده‌اند؟

سیدسعید نجیبی، عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ با بیان اینکه سفره مردم روزبه‌روز در حال کوچک شدن است، گفت: چرخ صنعت کشور چند سالی است که از حرکت ایستاده و کارگران آن‌ها هرروز شرمنده خانواده خود می‌شوند. اعتراضات کارگران روزبه‌روز در حال افزایش است. بی‌کاری جوانان کشور را فراگرفته است و جوانان سرخورده شده‌اند. آقایان مسئول برای این مردم چه کرده‌اید؟ مگر قول ندادید که برنامه صدروزه برای بهبود معیشت و کسب‌وکار مردم و جوانان دارید پس این برنامه و نتیجه آنچه شد.

این فعال دانشجویی ابراز عقیده کرد: هرگاه کشور در آستانه اجرای برنامه جدید دشمنان قرارگرفته است, مسئولین برای منحرف کردن افکار عمومی, به سخنرانی‌ها و حرف‌های حاشیه‌ساز و ساختارشکن پناه می‌آورند. اما باید گفت که به لطف فضای دسترسی به اطلاعات و فضای مجازی دیگر دوران منحرف کردن افکار عمومی از طریق این‌چنین حاشیه‌سازی‌هایی تمام‌شده است.

نجیبی با تاکید بر اینکه ما امروز در کشور با پدیده مدیرانی روبه‌رو هستیم که در حرف‌هایشان از نقد و منتقدین استقبال می‌کنند، خاطرنشان کرد: پنج دقیقه بعد همان منتقدین را با برچسب‌هایی نظیر بیکار نوازش می‌کنند. برخی مسئولین با این رفتارها رکود متناقض گویی در سخنرانی‌ها را شکسته‌اند که باید این رکورد در گینس ثبت شود! بااین‌حال مردم خوب می‌فهمند که آیا دولت در پیش برد شعارهایش موفق بوده است یا فقط این شعارها مصرف انتخاباتی داشته‌اند و در عمل اتفاقی نمی‌افتد.

وی افزود: مردم بیش از این‌که دغدغه باز شدن فضای سیاسی و حمایت از این فرد یا آن فرد را داشته باشند، دغدغه برقراری عدالت و تأمین معیشتشان رادارند و این حاشیه‌سازی‌ها دردی از مردم دوا نخواهد کرد و باید به فکر حل ریشه‌ای مشکلات مردم بود.

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه مسئولان یک روز از صلح امام حسن می‌گویند و آن را تمجید می‌کنند و روز دیگر از مذاکره امام حسین در روز عاشورا سخن به میان می‌آورند و کربلا را درس مذاکره می‌خوانند و در آخر نیز از عهدنامه‌های پیامبر با کفار دم می‌زنند، یادآور شد: بااین‌حال این مسئله را فراموش کرده‌اند و باید به مسئولان ارشد دولتی یادآور شد که فتح مکه حاصل نقض عهد کفار بود! حال این سؤال پیش می‌آید که آیا ما هم در برابر نقض برجام مکه‌ای را باقی گذاشته‌ایم که فتح کنیم؟!

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: امروز ما در برابر نقض جسم و روح برجام چه‌کارهایی انجام داده‌ایم؟؟ پاسخ‌های منفعلانه ما در برابر نقض‌های مکرر برجام باعث شده است که دشمن روزبه‌روز وقیح‌تر شود و تا آنجا ذلیلانه ما در برابر دشمنان رفتار کرده‌ایم که برخی مسئولان ما می‌گویند حتی اگر امریکا هم از برجام خارج شود، ایران از توافق هسته‌ای خارج نمی‌گردد. باید به این افراد گفت که آقایان مسئول! کشوری که مسبب این‌همه تحریم علیه ملت ایران بوده آمریکا است و خروج این کشور از برجام، دستاورد فعلی آن‌که هیچ است را به پوچ تبدیل می‌کند!! نکته دردآورتر اینکه مسئولان ما در پاسخ به نقض عهدهای آمریکا، این کشور را تحریم می‌کنند که اقدامی مضحک در افکار عمومی است.

نجیبی در پایان باید گفت: کمتر از 40 روز دیگر تحریم‌های آمریکا موسوم به مادر تحریم‌ها، اجرا می‌شود، باید از مسئولان پرتلاش دولت! پرسید که چه تمهیداتی برای مقاوم شدن اقتصاد کشور در برابر این تحریم‌های سنگین و همه‌جانبه، اندیشیده‌اند؟ آیا راهکاری در نظر گرفته‌اند که اجرای این تحریم‌ها بیش از این به مردم فشار وارد نکند؟ مسئولان انگار فراموش کرده‌اند که ما برجام را بستیم تا دیگر تحریم نشویم اما به فرموده مقام معظم رهبری خلل و فرج‌های موجود در برجام باعث شده است که طرف مقابل، ما را تحریم کند و مانتوانیم عکس‌العملی را از خود نشان دهیم. به نظر می‌رسد مسئولان محترم باید بیش‌ازپیش به اجرای این تحریم‌ها توجه کنند چراکه عدم توجه به مادر تحریم‌ها باعث می‌شود رکود اقتصادی کشور عمیق‌تر شود و در پی آن با فشاری که مردم وارد می‌شود سفره آن‌ها نیز کوچک‌تر گردد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.