گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 247576

بررسی تاسیس جامعه اسلامی دانشجویان در واحدهای دانشگاه آزاد

در دیدار شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد بر ضرورت استفاده از نیروهای ادوار اتحادیه‌های دانشجویی در این دانشگاه تاکید شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، اعضای شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با محمد قربانی مدیرکل تشکل‎های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

* لزوم حضور نیروهای انقلابی و تاثیرگذار در بدنه دانشگاه آزاد
بنابراین گزارش، در ابتدای این نشست رضا کارگر دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به نقش تاثیرگذار امام (ره) در انقلاب اسلامی و کارآمدی نیروها پس از انقلاب گفت: در راستای تغییرات مثبتی که در دانشگاه آزاد اسلامی و فضای تشکل‌های سیاسی و اسلامی دانشگاهی انجام شده است می‎توان به استفاده از نیروهای انقلابی و تاثیرگذار در بدنه این دانشگاه اشاره کرد و لازم است این موضوع ادامه پیدا کند.

* رشد و پیشرفت چشمگیر نقش بانوان در دهه‎های پس از انقلاب
در ادامه این نشست زهرا طاهریان مسئول واحد فرهنگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم به رشد و پیشرفت چشمگیر نقش بانوان در دهه‎های پس از انقلاب اشاره کرد و افزود: استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‎های به وجود آمده باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: کارهایی از قبیل چهره سازی شخصیت‎های برجسته بانوان، برگزاری همایش‌های تخصصی بانوان و نشان دادن چهره حقیقی زن مسلمان از طریق رسانه ها در این زمینه بسیار کارساز خواهد بود.

* لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت‌های دختران تشکل‌های دانشجویی
در ادامه محدثه راثی‌نصیری دبیر واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به هدفمندی این اتحادیه برای پیشرو بودن در امر فعالیت بانوان گفت: هم اکنون 3 نفر از دانشجویان دختر به صورت رسمی به عنوان عضو اتحادیه ما هستند.

وی گفت: با توجه به نگاه ویژه‌ا‎ی که نسبت به حضور بانوان در تشکل‌های دانشجویی وجود دارد و همچنین ظرفیت‌های بالایی که در این زمینه چه در سطح دفاتر و چه در سطح اتحادیه ایجاد شده و هزینه‌هایی که در این رابطه از بیت المال پرداخت شده انتظار می‌رود تا با استفاده بیشتر از این ظرفیت‌ها از هدر رفتن این هزینه‎ها جلوگیری کنیم.

* ارتقاء سطح دانشگاه آزاد با میدان‌دادن به نیروهای تشکیلاتی آموزش دیده
در ادامه محمدصادق میرزایی مسئول واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز با اشاره به وجود نیروهای کارآمد و با تجربه پس از انقلاب در کشور اظهار داشت: با توجه به رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی و تغییرات مثبت صورت گرفته در این دانشگاه می‌توان به میدان دادن به نیروهای تشکیلاتی آموزش دیده و با تجربه در بدنه دانشگاه و هم چنین تشکل‌های دانشجویی به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی کمک فراوانی کرد.

وی هدف مجموعه آموزشی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان را رشد نیروهای تراز اول انقلاب اسلامی دانست و گفت: استفاده از چنین نیروهای مجربی در زمینه‌های مختلف مانند توانمندی‌های اجرایی و حوزه‌های پژوهشی، می‌تواند سطح دانشگاه آزاد اسلامی را ارتقا بخشد.

* ضرورت تدوین قوانین مدون برای تشکل‎های دانشجویی
در ادامه محمد امین مهدی‌پور دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن تبریک بابت برگزاری دوره آموزشی «حیات طیبه» در دانشگاه آزاد، مطالبات خود را در چند بخش مطرح کرد.

وی در ادامه به ضرورت تدوین قوانین مدون برای تشکل‎های دانشجویی و الزام اجرایی آن برای واحدهای دانشگاهی، لزوم مشخص شدن شرایط نمایندگان ریاست دانشگاه آزاد در هیات نظارت بر تشکل‌های دانشجویی، جلوگیری از ممانعت‌ها برای فعالیت تشکل‌های انقلابی، سازماندهی مسائل مالی تشکل‌ها، هدایت بدنه دانشگاه به سمت بدنه ارزشی و انقلابی، استفاده از نیروهای انقلابی در بدنه دانشگاه اشاره کرد.

* لزوم استفاده از نیروهای متخصص و متعهد و انقلابی در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی
حسین اخگرپور دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در ادامه این نشست به لزوم استفاده از نیروهای متخصص و متعهد و انقلابی در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی و ضرورت تعامل سازنده رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با تشکل های انقلابی اشاره کرد و گفت: لازم است مکانیسم نظارتی جدید بر تشکل‌ها به وجود آید و آیین نامه ای فراگیر برای اتحادیه‌های دانشجویی تدوین شود.

وی در ادامه به ضرورت تشکیل کمیته تحقیق و تفحص در تشکل‌های دانشجویی، اشاره کرد و افزود: استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت خواهران اتحادیه‌ها در بدنه دانشگاه آزاد و جذب نیروهای تشکیلاتی به عنوان سفیران دانشگاه آزاد اسلامی در بدنه دانشگاه از مسائلی است که باید به آن توجه کرد.

* تاکید بر استفاده از نیروهای باتجربه ادوار گذشته اتحادیه‌های دانشجویی
محمد قربانی مدیرکل تشکل‎های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی هم در ادامه با اشاره به آنکه دانشگاه آزاد در نظام آموزش عالی کشور قریب به نیمی از سهم را داراست، اظهار داشت: ما می‌توانیم در تمامی زمینه‌های مورد بحث با توجه به ظرفیت دانشگاه در جهت توانمند سازی آن بخش‌ها حرکت کرده و با برگزاری دوره‌های آموزشی، همایش‌ها و کلاس‌ها و استفاده از نیروهای باتجربه ادوار گذشته اتحادیه‌های دانشجویی این دانشگاه را به سمت فعالیت گسترده و هدفمند هدایت کنیم.

لازم به ذکر است در این نشست تاسیس دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و قرار شد در این خصوص برسی‌های لازم صورت گیرد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.